FC Shakhtar Donetsk

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και χαίρομαι ιδιαίτερα που πέτυχα τον σκοπό μου.Ο οποίος φυσικά είναι μέσω της ανάλυσής μου να σας πείσω για ένα save με την Shakhtar
@No limit
Το σκιν που χρησιμοποιώ είναι το "scorpio v2".Τώρα για τις φωτογραφίες που ρωτάς δεν γνωρίζω.Είμαι 90% σίγουρος ότι δεν έχω βάλει καμία φωτογραφία τροπαίου.
@d3monhunter εγώ προσωπικά δυσκολεύομαι γιατί το φετινό FM θέλει περισσότερο ψάξιμο.
tmc36
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 576
Joined: Wed Nov 12, 2008 10:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επίσης πόσο εύκολο είναι να αναπτύξεις Ουκρανικά ταλέντα μέσα σε μια 5ετια;

Μπράβο για την παρουσίαση!
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα έχει άριστες εγκαταστάσεις ακαδημιών,προσλαμβάνοντας κα έναν καλό διευθυντή ακαδημιών πιστεύω δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο.
tacv7
Trialist
Trialist
Posts: 91
Joined: Wed Dec 12, 2007 10:30 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos C.F.P.
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για center-for καβάτζα προτείνω τον κύριο.

viewtopic.php?f=384&t=39820

Και αγορά του Anthony Martial από την Monaco όσο-όσο..!
ImageImageImageImageImage
Δεκατρίαδωδεκαϊσμός= Τρόπος Ζωής
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρομερή ομάδα με πολύ ταλέντο.
Σταθμός για όλους τους Βραζιλιάνους και εκείνη η αγορά βοηθάει στο να γίνετε όλο και καλύτερη η ομάδα.
Επίσης για τους περιορισμούς μην φοβάστε μετά από 2 χρόνια θα έχουν βγάλει η ακαδημίες διαμάντια.
Πάντως έναν Ουκρανό που θα έκανε την διαφορά Yarmolenko αν και δεν νομίζω να έρθει ίδια περίπτωση με τον Koval.
Όποιος ξεκινάει με αυτήν την ομάδα υπομονή 1-2 χρόνια στην Ευρώπη και μετά μεγάλα πράγματα επίσης μην ξεπουλάτε γιατί έρχονται προσφορές από όλον τον κόσμο για τους παίχτες σας.
Το πρωτάθλημα μετά από 1-2 χρόνια θα σας είναι απλά περίπατος.
Don't hate the player hate the game.
drkaptainpivot
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Thu Aug 07, 2008 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε πολύ καλή ανάλυση συμφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί σου. Μια-δυο διαφωνίες έχω μόνο : α) Πιστεύω ότι χρειάζεται ένα αριστερό μπακ γιατί Schevchuk και Ismaily δεν είναι για πολλά β) ο Fred αν δεν παίξεις με 10άρι περισσότερο κάνει για επιθετικός παρά για μέσος, γ) ο Kucher ήταν βασικός κεντρικός αμυντικός μου μαζί με το Rakitskyi. 31 αλλά πολύ αξιόπιστος δε θα τον πουλούσα αμέσως.

Παιδιά αξίζει πολύ να ασχοληθείτε με τη Shakhtar. Ο πρόεδρος κάνει όλα τα χατίρια, φοβερές υποδομές και το πρωτάθλημα εύκολο από την πρώτη χρονιά οπότε στα seasons expectations ψηφίστε winner άφοβα. Για μεταγραφές μπορείτε να πάρετε όποιον θέλετε (63μύρια είναι αυτά!!).
Δύο-Τρία πράγματα πρέπει μόνο να προσέξετε : 1) Να βγάλετε οπωσδήποτε ντόπια ταλέντα και μην πουλήσετε ντόπιους εύκολα (4 Ουκρανοί οπωσδήποτε στη βασική ενδεκάδα), 2) Να αγοράζετε νεαρούς παίκτες γτ και στην Ουκρανία υπάρχει ο περιορισμός των 25 παικτών, 3) Να Ξεκινήσετε με έντονη προπόνηση και εκμάθηση των τακτικών γτ η σεζόν στην Ουκρανία ξεκινάει νωρίς 4) Και κυριότερο να κάνετε πολλά φιλικά το χειμώνα γτ δεν υπάρχει πρωτάθλημα από αρχές Δεκέμβρη μέχρι μέσα Φλεβάρη και η ομάδα μέχρι να προσαρμοστεί θα περάσει μεγάλη περίοδος. Προτείνω να διοργανώσετε τουρ σε Βραζιλία και Γερμανία εκείνη την περίοδο ώστε και να κάνετε γερά φιλικά και να αποκομίσετε και μπόλικα χρήματα.
Toumpinio
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Tue Nov 23, 2010 10:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερή ανάλυση φίλε ήμουν και εγώ στο ντεμί να ξεκινήσω ένα save με την shaktar αλλά αφού διάβασα την ανάλυσή σου πείστηκα και δε το μετάνιωσα στιγμή ταιριάξαμε κατευθείαν τα χνώτα μας με την ομάδα την πρώτη χρονιά double και ημιτελικά ch l με μικρές προσθήκες 2 μπάκ τον maxi pereira και τον saw της southampton και επιθετικούς τον vietto και τον moussa so.Με αυτούς που εντυπωσιάστηκα πάντως ήταν οι μεσοεπιθετικοί και ειδικά με τον Nem.
Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ο περιορισμός των ξένων στην 11αδα όχι επειδή δε γουστάρω τους Ουκρανούς αλλά επειδή δε μπορώ να φέρω ποιοτικούς Ουκρανούς στην ομάδα έδεινα μια περιουσία για Yarmolenko και Kolopyanka όπως επίσης για έναν κεντρικό αμυντικό Kacherdi ή κάπως έτσι αλλα με τίποτα δεν τους έδιναν και διάβασα για πολλά φυντάνια άλλαξα φέτος τον Διευθυντή Ακαδημιών και έφερα έναν τούμπανο απο την Blackburn το θέμα είναι οτι οι περισσότεροι μικροί θα παίξουν 2 αστέρια το πολύ 2,5 οπότε δε μπορώ να αφήσω κάποιον παικταρα έξω για να δόσω χρόνο συμμετοχής σε αυτούς και δίνω συνέχεια δανεικούς κάνω καλά?
Υπάρχουν κάποια κριτήρια για να καταλάβω ποιος θα είναι φοβερό ταλέντο για να του δόσω χρόνο συμμετοχής?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον ασχοληθεί και απαντήσει
FORZA SHAKTAR!!!!!!
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτα απ'όλα ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Παίχτες που δεν χρησιμοποιείς πολύ καλά κάνεις και τους δίνεις δανεικούς.Ειδικά τους εξελίξιμους που ακόμα δεν είναι έτοιμοι.Για να καταλάβεις αν και κατα πόσο κάποιος είναι ταλέντο ή όχι μπορείς να το δεις απο τα αστέρια που του δίνει ο βοηθός σου,όσο καλύτερος ο βοηθός τόσο καλύτερη πρόβλεψη,και φυσικά απο τα χαρακτηριστικά του παίχτη.Βέβαια υπάρχουν και άλλοι τρόποι για να δεις ακριβώς το potential ability του παίχτη αλλά γίνεται μέσω άλλων προγραμμάτων.
Toumpinio
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Tue Nov 23, 2010 10:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:Πρώτα απ'όλα ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Παίχτες που δεν χρησιμοποιείς πολύ καλά κάνεις και τους δίνεις δανεικούς.Ειδικά τους εξελίξιμους που ακόμα δεν είναι έτοιμοι.Για να καταλάβεις αν και κατα πόσο κάποιος είναι ταλέντο ή όχι μπορείς να το δεις απο τα αστέρια που του δίνει ο βοηθός σου,όσο καλύτερος ο βοηθός τόσο καλύτερη πρόβλεψη,και φυσικά απο τα χαρακτηριστικά του παίχτη.Βέβαια υπάρχουν και άλλοι τρόποι για να δεις ακριβώς το potential ability του παίχτη αλλά γίνεται μέσω άλλων προγραμμάτων.
Εσύ γενικά σαν πιο έμπειρος στο ουκρανικό πρωταθλημα γενικά έφερνες εύκολα ουκρανούς με μεταγραφή ή απλα περίμενες απο το φυτώριο διότι όπως σου είπα όλοι οι μικροί μου είναι 2στεροι το πολύ 3,5στεροι θα δόσω πιο πολύ βάση στους καλυτερούς τι να πώ
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η αλήθεια είναι πως γενικά είναι ακριβοί οι Ουκρανοί.Ειδικά για έναν καλό παίχτη πρέπει να τα σκάσεις αρκετά.
User avatar
John Sar
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Fri Nov 01, 2013 1:11 pm
Football Manager της ομάδας: Nottingham Forest
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραία η ανάλυση σου...ξεκίνησα κ γω πήρα τν πρώτη σαιζον πρωτάθλημα με 19 βαθμούς διαφορά τώρα είμαι αρχες δεύτερης.Γενικά εντός συνόρων είναι εύκολα τ θέμα είναι η ευρώπη.Παίχτες έρχονται σαν ονόματα εγω πήρα Hulk και μέχρι στιγμής κάνει -papas επίσης πήρα Verratti,Mitrovic,Peruzzi,Butner.
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”