Ολυμπιακός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έχοντας φτάσει αισίως 4η χρονιά ένα έχω να σας πω: Κάντε τον Χολέμπας AML και παίζετε τον ως Ins. Forward στην Superleague. Κάθε χρόνο έχει το καλύτερο average στην ομάδα μου στο πρωτάθλημα!
User avatar
cosmicgull
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: Q.P.R.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσωπική μου άποψη, και με 6 γεμάτες σεζόν πλέον με την ομάδα, το ρόστερ είναι φτιαγμένο για 5-3-2.
Απ'τη μία έχεις την ελληνική τριάδα στα CB οπότε και μεταγραφή δεν χρειάζεσαι και δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι ποιόν θα αφήσεις εκτός ενδεκάδας, και απ΄την άλλη ο Jose αριστερά ξεσαλώνει κάθε χρόνο.
Απ'τους νεαρούς, σε εμένα τουλάχιστον, Σιώπης, Leandro και Λυκογιάννης έχουν καπαρώσει δικαιωματικά θέση στο ρόστερ (χωρίς κανείς τους όμως να είναι βασικός και αναντικατάστατος) ενώ και ο Σάλιακας μετατράπηκε σε ένα τίμιο complete wing back.
Απ'την άλλη ο Διαμαντάκος χωρίς να έχει τα attributes που θαμπώνουν, μου πετάει κάθε χρόνο 15-20 τεμάχια στο πρωτάθλημα. Στην ευρώπη βέβαια που οι ευκαιρίες είναι πιο περιορισμένες, το χαμηλό του finishing τον αφήνει εκτός βασικών επιλογών.
Καλώς τα 3-0!
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο Χοσε σε εμενα εσπειρε στην Σουπερλιγκ 4 χρονιές ως αριστερος ins.forward πάντως.

Πως εστησες πρωτη χρονια το 5-3-2 σου;
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”