AS Saint-Étienne

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Image
Η ιδέα.
Έψαχνα στη Wikipedia τα ρεκόρ του Ιταλικού πρωταθλήματος (για τη Ρόμα :D ). Μετά το Ιταλικό, είδα 2-3 ακόμα..
Στο Γαλλικό, μου έκανε εντύπωση η Saint-Etienne, καθώς είναι η ομάδα με τις περισσότερες κατακτήσεις (10). Δεν το ήξερα, όπως δεν ήξερα και σχεδόν κανένα παίκτη της ομάδας.

Το τελευταίο πρωτάθλημα της ομάδας ήταν το 1981, ενώ πέρυσι βγήκε πέμπτη και συμμετέχει στο Europa League.

Image

Η εκτίμηση μας έχει στη μέση της βαθμολογίας (στη beta ήταν πιο χαμηλά).

Image

Image

Επέλεξα να ξεκινήσω χωρίς μεταγραφές.
Το Budget είναι περιορισμένο και επιτρέπει μόνο κάποιον δανεισμό.

Image

:arrow: Staff
Εδώ πρέπει να προσέξουμε. Η ομάδα δεν έχει DoF και αν βάλεις σε κάποιον Director να αναλάβει το προσωπικό, υπάρχει περίπτωση να κάνει τον Ass. Manager--> Coach.

Ρόστερ


:arrow: Τερματοφύλακες
Image
Ο Ruffier είναι βασικός, σταθερός και αν δε βγάλει κάποιον τραυματισμό, είμαστε οκ (2-3 αυτογκόλ μπορεί να τα δείτε :P).
Συνηθίζω να έχω μόνο 2 Gk στην πρώτη ομάδα, οπότε στο τέλος της χρονιάς μπορείτε να ανεβάσετε τον Valette
και να πουλήσετε τους άλλους 2.

:arrow: Αριστεροί Μπακ

Image
Δυο μπακ για 10 χρόνια!
O Ghoulam εξαιρετικός για βασικός με μπόλικες assists και από τα καλύτερα ratings της ομάδας..(μπορεί και λόγω beta)
Προσοχή! Αν έχετε βάλει στις αρμοδιότητες να μην ελέγχετε εσείς τους δανεικούς, δίνουν τον Polomat.
Ένα tutoring δε θα ήταν άσχημο..

:arrow: Δεξιοί Μπακ

Image
O Clerc είναι ο MVP της ομάδας.. Αποκάλυψη θα έλεγα. Έβγαλε αρκετές assists όταν οι εξτρέμ ήταν χώμα.
Ο Baysse είναι ένα τίμιο μπακ απ και τίποτα παραπάνω.


:arrow: Κεντρικοί Αμυντικοί

Image

Τα ζευγάρια που μου κάθισαν καλύτερα μέσα στη χρονιά:
Zouma - Perrin :arrow: Το αστέρι της ομάδας μαζί με τον έμπειρο αρχηγό.
Bayal - Pogba :arrow: Η δύναμη του Bayal σε συνδυασμό με την ταχύτητα του Pogba.
Ο Mignot δε δοκιμάστηκε ιδιαίτερα. Δε θέλει να ανανεώσει κιόλας, οπότε στο καλό.
Για τον Pogba ισχύει το ίδιο με τον Polomat.


:arrow: Μέσοι

Image
Η ομάδα διαθέτει 3 αμυντικά χαφ, αλλά μόνο ο Clement αξίζει κι αυτός δεν αποδίδει όπως πρέπει.
Εγώ προτίμησα τον Anthony Annan (δανεικό) και αποδείχτηκε λίρα εκατό.
Σε σύστημα με κλειστό κέντρο (4-3-3), στους 2 του κέντρου μπορούν να παίξουν οι Cohade, Lemoin και Corgnet.
Corgnet σε ρόλο AP όταν θέλουμε φάσεις και Lemoin σε bwm για να κρατήσουμε σκορ.
Ο Cohade σαν b2b δε βγαίνει ποτέ. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο..
Τα πρώτα χρήματα για μεταγραφές πρέπει να ξοδευτούν για το κέντρο.

:arrow: Εξτρέμ

Image

Hamouma - Tabanou βασικοί με τον πρώτο να σκοράρει και τον δεύτερο να βγάζει πάρα πολλές assists.
Και οι 2 Winger με καλές σέντρες προς τον επιθετικό.
Ο Mollo είναι μια ακριβή αλλαγή που μπορεί να μπει και να σου καθαρίσει το ματς. Η τιμή του φτάνει τα 6M οπότε είναι δύσκολο να μείνει.
Δε θα τον έβαζα βασικό σε καμία περίπτωση, γιατί δεν αξίζει να μείνει στον πάγκο ο Tabanou.
Ο Sissoko μεγάλη απογοήτευση. Διακοπή δανεισμού τον Γενάρη. Υπάρχει και ο Cerci της Τορίνο που μπορεί να έρθει δανεικός και να υπάρχει ένας IF από τα δεξιά.
Με τον Gradel έκανα γκάφα. Ήταν τραυματίας, τον έβαλα στη Β ομάδα και τον ξέχασα εκεί. :D
Όταν είχα πρόβλημα στα δεξιά, έπαιζε σχετικά καλά ο Corgnet.

:arrow: Επιθετικοί

Image
Ένας επιθετικός για μια θέση. Και αυτός όταν έχει κέφια.
Ο Brandao είναι στυλ Jelavic. Μπορεί να σου βάλει 4 σε ένα ματς και μετά να ξεχάσει το τόπι.
Βέβαια μόνο παράπονο δε μπορώ να έχω με τα 21 γκολ. Το κακό είναι ότι δε θέλει να ανανεώσει και είναι δύσκολη η θέση.
Erdinc πώληση και ο άλλος δε θυμάμαι καν :P

:arrow: Οικονομικά

Πριν το Γενάρη, δίνουν 10Μ για μεταγραφές.
Καλό είναι να αξιοποιηθούν για το κέντρο και την επίθεση.
Το καλοκαίρι μου έδωσαν άλλα 30 (έκανα καλή χρονιά), αλλά το budget δεν πηγαίνει πάνω από τα 35-36Μ.


:arrow: Γενικά

Νοέμβρη-Δεκέμβρη έκανε μεγάλη κοιλιά η ομάδα χωρίς να αλλάξω κάτι..
Οι εξτρέμ δεν έκαναν τίποτα και γενικά δεχόμασταν εύκολα γκολ. Με λίγες αλλαγές στην τακτική και 2-3 προσθήκες, άλλαξε η εικόνα. Στην Κ19 υπάρχει ο Allan Saint-Maximin ο οποίος βγάζει 5 αστέρια για το μέλλον!

:arrow: Τακτικές
Δεν είναι οι αρχικές, αλλά αυτές που παίζω τώρα.
Image

Στα Αγγλικά
Spoiler: show
Image


SS από το save μου.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Links
Panini
Steel 14 Logos
http://www.pressaris.gr/%CF%80%CE%BF%CE ... F%80%CE%BF
http://www.sport24.gr/football/France/s ... 04237.html
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερή η αναλυση σου ! ;)
Με πορωσες και με τα σκρινσοτς που ανέβαζες και είχα αρχίσει και εγώ σειβ με Σεντ Ετιέν στην μπετα.

Μόνο για τον Cohade θα διαφωνήσω, γιατι στο σείβ μου σερνόταν. Κακός και σαν b2b και σαν Ap.
Επίσης ο Πογκμπα είναι πολύ σταθερός πίσω. Ανετα διεκδικεί θέση βασικού δευτερη χρονια.
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη δουλεια patra και ενδιαφερον ομαδα..μονο που δεν καταλαβαινω και πολλα με την ελληνικη μετφραση και τα ΕΜΔ -ΑΜ-ΑΔ κ.τ.λ. :D
Ενα μπραβο για τον κοπο σου ομως.. -diatakste
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ ωραια περιγραφη φιλε patra,
τη συγκεκριμενη ομαδα δεν ετυχε να την μανατζαρω ποτε,αλλα αν ο Kurt Zouma ειναι οπως ηταν στο 13 τοτε θελει ισοβιο συμβολαιο ή πουλημα οταν περασει τα 20 με αρκετα μηδενικα.
Στο 13 ηταν παντα η πρωτη μεταγραφη που εκανα σε οποια ομαδα και αν πηρα και το κασε του ξεκιναγε απο 17 μυρια και πανω,αλλα ποτε δεν μετανοιωσα για την αξια του
tmc36
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 576
Joined: Wed Nov 12, 2008 10:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εξαιρετική ανάλυση, συμφωνώ ότι είναι μια ομάδα που έχει καλό υλικό αλλά χρειάζεται μαεστρία τόσο σε σύστημα όσο και σε μεταγγραφές για να γίνει πρωταγωνίστρια. Μαζί με την Southampton, Hoffenheim και Villarreal είναι οι ομάδες που έχουν αξιόλογο υλικό και παράλληλα αποτελούν πρόκληση για ικανούς managers.
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

tsigou10 wrote: Μόνο για τον Cohade θα διαφωνήσω, γιατι στο σείβ μου σερνόταν. Κακός και σαν b2b και σαν Ap.
Επίσης ο Πογκμπα είναι πολύ σταθερός πίσω. Ανετα διεκδικεί θέση βασικού δευτερη χρονια.
Δεν υπάρχει κάποιος άλλος όμως..
Γενικά η άμυνα είναι οκ και δε θέλει αλλαγές τα επόμενα 2-3 χρόνια.

tzanet23 wrote:Πολυ καλη δουλεια patra και ενδιαφερον ομαδα..μονο που δεν καταλαβαινω και πολλα με την ελληνικη μετφραση και τα ΕΜΔ -ΑΜ-ΑΔ κ.τ.λ. :D
Δες τους ρόλους :P
No Limit wrote:πολυ ωραια περιγραφη φιλε patra,
τη συγκεκριμενη ομαδα δεν ετυχε να την μανατζαρω ποτε,αλλα αν ο Kurt Zouma ειναι οπως ηταν στο 13 τοτε θελει ισοβιο συμβολαιο ή πουλημα οταν περασει τα 20 με αρκετα μηδενικα.
Στο 13 ηταν παντα η πρωτη μεταγραφη που εκανα σε οποια ομαδα και αν πηρα και το κασε του ξεκιναγε απο 17 μυρια και πανω,αλλα ποτε δεν μετανοιωσα για την αξια του
Από τη στιγμή που η ομάδα δίνει χρήματα, δεν αξίζει να τον πουλήσεις.. Ειδικά σε κάτι Παρί και Σίτυ που δε θα παίξει όσο πρέπει..
tmc36 wrote:εξαιρετική ανάλυση, συμφωνώ ότι είναι μια ομάδα που έχει καλό υλικό αλλά χρειάζεται μαεστρία τόσο σε σύστημα όσο και σε μεταγγραφές για να γίνει πρωταγωνίστρια. Μαζί με την Southampton, Hoffenheim και Villarreal είναι οι ομάδες που έχουν αξιόλογο υλικό και παράλληλα αποτελούν πρόκληση για ικανούς managers.
Πρωταγωνίστρια δύσκολα γιατί δεν ξέρω τι θα κάνουν με το θέμα των δανεικών σε επόμενα updates.
Αλλά σταθερά για τετράδα κάτι γίνεται.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Πολυ ωραια και πληρης αναλυση Patra! Ενδιαφερουσα ομαδα η Σεντ Ετιεν, με πιστο λαο που της αξιζουν καλυτερα πραγματα!
User avatar
SotirisSt
Trialist
Trialist
Posts: 64
Joined: Sun Aug 11, 2013 9:48 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
twitter: sotirisSt
Location: Βριλήσσια, Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη δουλεια, μπραβοοο -gioupi :P
Image
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή ανάλυση Patra...
patra1989 wrote:
No Limit wrote:πολυ ωραια περιγραφη φιλε patra,
τη συγκεκριμενη ομαδα δεν ετυχε να την μανατζαρω ποτε,αλλα αν ο Kurt Zouma ειναι οπως ηταν στο 13 τοτε θελει ισοβιο συμβολαιο ή πουλημα οταν περασει τα 20 με αρκετα μηδενικα.
Στο 13 ηταν παντα η πρωτη μεταγραφη που εκανα σε οποια ομαδα και αν πηρα και το κασε του ξεκιναγε απο 17 μυρια και πανω,αλλα ποτε δεν μετανοιωσα για την αξια του
Από τη στιγμή που η ομάδα δίνει χρήματα, δεν αξίζει να τον πουλήσεις.. Ειδικά σε κάτι Παρί και Σίτυ που δε θα παίξει όσο πρέπει..
Ο ίδιος ο Zouma δεν ζητά μεταγραφή (wants to move to a bigger club)...? Ή έστω να έχει υπέρογκες απαιτήσεις σε νέο συμβόλαιο...?
GeorgeTF
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sat Mar 04, 2006 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ας πω και εγώ μερικά πράγματα για την ομάδα που μανατζάρω για 5η χρονιά.
θα αρχίσω με τον τερματοφύλακα Ruffier που είναι παααααααααρα πολυ καλός εκτός απο τα 2-3 αυτογκόλ μέσα στην χρονιά.
στα 10 πεναλντυ που θα βαρέσει ο αντίπαλος τα 7 θα τα πιάσει.(τρομερό ποσοστό σε πέναλντυ δεν υπάρχει).
τους άλλους 2 δρόμο.
κανένας τραυματισμός 5η χρονιά τώρα.δεν έχω δεύτερο τερμα(κακώς)

αριστερά στην άμυνα έχω τον ghoulam.πάρα πολύ καλός αριστερός back.5η χρονιά και έχει 15μυρια.
δεν τον πουλάω μένει εκεί.
αλλαγή tabanou-pogba. δεν με γεμίζουν αλλά για αλλαγή καλοί είναι.3-4 χρονιά απο 6μύρια ο καθένας κοστίζει.
στο κέντρο ZOUMA.λίγα λόγια ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.δεν θα τον διώξετε ΠΟΤΕ ανανέωση ΤΩΡΑ.
το παιδί 5 χρονιά και η αγορά του είναι στα 35μύρια.φοβερός αμυντικός (φλερτάρει με κόκκινες αλλά ......τον κρατάς)
δίπλα του έχω τον balanta.και η άμυνα το 2δυμο έκλεισε για 10 χρόνια.Τέλος δεν θες άλλους.
δεξιά έχω τον baysse.σταθερός αλλά όχι πολλά πράγματα.τον έχω βασικό αλλά πρέπει να πάρω άλλο.
αλλαγή του τον perrin.ντάξει ξεσκονίζει πάγκο 3 χρόνια τώρα αλλά έχει χρειαστεί.(αν έχουμε επιλογές δρόμο και αυτός)

κέντρο cohade , lemoire 3-4 χρονιά και κάνουν απο 6μυρια ο καθένας.καλοί αλλά όχι κάτι φοβερό.ο lemoire για αμυντικός μέσος είναι καλός τον έχω ακόμα για αλλαγή.
corgnet πολύ καλός 4χρονιά 10μύρια.τον έχω αλλαγή αλλά 1-2 χρονιά βασικότατος.

sissoko & molo 1 χρονιά ντάξει όχι πολλά πράγματα άσε που φεύγουν κιόλας.στο καλό.
hamouma δεξί εχτρέμ 5 χρονιά για αλλαγή είναι καλός.όχι κάτι ιδιαίτερο.
έχει ενα ταλέντο τον maximin απο τα φυτώρια.πολύ καλός τον ανεβάζουμε στην πρώτη ομάδα.4 χρονιά και έχει 6μυρια.

saadi , brandao.ο πρώτος άντε γεια και ο δεύτερος καλός για ενα χρόνο.μέχρι εκεί.
erdinc πολύ καλός επιθετικός.τον έχω ακόμα για αλλαγή.καλό είναι να τον κρατήσετε στην ομάδα.ξελασπώνει σε πολλά παιχνίδια.

πρώτη χρονιά βγήκα 2ος (το έχασα απο την παρι με -7 πόντους πίσω)
δεύτερη χρονιά βγήκα 2ος (το έχασα απο την μονακο -1 πόντο πίσω)
τρίτη χρονιά βγήκα 2ος το έχασα απο την μονακό.8 πόντους πίσω
τέταρτη χρονια επιτέλους βαρέθηκε την δεύτερη θέση και πείρα πρωτάθλημα.
έχω 1 πρωτάθλημα και 3 κύπελα στην γαλλία στα 4 χρόνια και ένα europa απο την πρώτη χρονιά (εύκολη κλήρωση μέχρι και τον τελικό.είχα τύχη αλλιώς δεν νομίζω να πάταγα τελικό)
το καλό είναι οτι σε κάθε χρονιά δίνουν γύρω στα 30 μύρια.
εγώ έχω ένα θέμα με το financial fair play και 3-4-5 μου έδωσαν 5 και 8 μύρια.αλλά έγω το έχω το θέμα.αν είμαστε λογικοί λίγο με τις αγορές μια χαρά.κάνεις υπερομάδα.
ο πρόεδρος κάνει ο,τι του πείς.έχω φτιάξει τα καλύτερα αθλητικά κέντρα.στην αρχή είναι λίγο δύσκολος αλλά αν του πείς οτι και καλά δεν φαντάζεσε πόσο χρειάζετε και τέτοια στα δίνει όλα αβέρτα.
στα μέσα τις χρονιάς άμα έχει κέφια σου δίνει καμιά 8αρα μύρια έτσι για να κάνεις καμιά μεταγραφή.
αυτά απο μένα
GeorgeTF
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sat Mar 04, 2006 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GeorgeTF wrote:ας πω και εγώ μερικά πράγματα για την ομάδα που μανατζάρω για 5η χρονιά.
θα αρχίσω με τον τερματοφύλακα Ruffier που είναι παααααααααρα πολυ καλός εκτός απο τα 2-3 αυτογκόλ μέσα στην χρονιά.
στα 10 πεναλντυ που θα βαρέσει ο αντίπαλος τα 7 θα τα πιάσει.(τρομερό ποσοστό σε πέναλντυ δεν υπάρχει).
τους άλλους 2 δρόμο.
κανένας τραυματισμός 5η χρονιά τώρα.δεν έχω δεύτερο τερμα(κακώς)

αριστερά στην άμυνα έχω τον ghoulam.πάρα πολύ καλός αριστερός back.5η χρονιά και έχει 15μυρια.
δεν τον πουλάω μένει εκεί.
αλλαγή tabanou-pogba. δεν με γεμίζουν αλλά για αλλαγή καλοί είναι.3-4 χρονιά απο 6μύρια ο καθένας κοστίζει.
στο κέντρο ZOUMA.λίγα λόγια ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.δεν θα τον διώξετε ΠΟΤΕ ανανέωση ΤΩΡΑ.
το παιδί 5 χρονιά και η αγορά του είναι στα 35μύρια.φοβερός αμυντικός (φλερτάρει με κόκκινες αλλά ......τον κρατάς)
δίπλα του έχω τον balanta.και η άμυνα το 2δυμο έκλεισε για 10 χρόνια.Τέλος δεν θες άλλους.
δεξιά έχω τον baysse.σταθερός αλλά όχι πολλά πράγματα.τον έχω βασικό αλλά πρέπει να πάρω άλλο.
αλλαγή του τον perrin.ντάξει ξεσκονίζει πάγκο 3 χρόνια τώρα αλλά έχει χρειαστεί.(αν έχουμε επιλογές δρόμο και αυτός)

κέντρο cohade , lemoire 3-4 χρονιά και κάνουν απο 6μυρια ο καθένας.καλοί αλλά όχι κάτι φοβερό.ο lemoire για αμυντικός μέσος είναι καλός τον έχω ακόμα για αλλαγή.
corgnet πολύ καλός 4χρονιά 10μύρια.τον έχω αλλαγή αλλά 1-2 χρονιά βασικότατος.

sissoko & molo 1 χρονιά ντάξει όχι πολλά πράγματα άσε που φεύγουν κιόλας.στο καλό.
hamouma δεξί εχτρέμ 5 χρονιά για αλλαγή είναι καλός.όχι κάτι ιδιαίτερο.
έχει ενα ταλέντο τον maximin απο τα φυτώρια.πολύ καλός τον ανεβάζουμε στην πρώτη ομάδα.4 χρονιά και έχει 6μυρια.

saadi , brandao.ο πρώτος άντε γεια και ο δεύτερος καλός για ενα χρόνο.μέχρι εκεί.
erdinc πολύ καλός επιθετικός.τον έχω ακόμα για αλλαγή.καλό είναι να τον κρατήσετε στην ομάδα.ξελασπώνει σε πολλά παιχνίδια.

πρώτη χρονιά βγήκα 2ος (το έχασα απο την παρι με -7 πόντους πίσω)
δεύτερη χρονιά βγήκα 2ος (το έχασα απο την μονακο -1 πόντο πίσω)
τρίτη χρονιά βγήκα 2ος το έχασα απο την μονακό.8 πόντους πίσω
τέταρτη χρονια επιτέλους βαρέθηκε την δεύτερη θέση και πείρα πρωτάθλημα.
έχω 1 πρωτάθλημα και 3 κύπελα στην γαλλία στα 4 χρόνια και ένα europa απο την πρώτη χρονιά (εύκολη κλήρωση μέχρι και τον τελικό.είχα τύχη αλλιώς δεν νομίζω να πάταγα τελικό)
το καλό είναι οτι σε κάθε χρονιά δίνουν γύρω στα 30 μύρια.
εγώ έχω ένα θέμα με το financial fair play και 3-4-5 μου έδωσαν 5 και 8 μύρια.αλλά έγω το έχω το θέμα.αν είμαστε λογικοί λίγο με τις αγορές μια χαρά.κάνεις υπερομάδα.
ο πρόεδρος κάνει ο,τι του πείς.έχω φτιάξει τα καλύτερα αθλητικά κέντρα.στην αρχή είναι λίγο δύσκολος αλλά αν του πείς οτι και καλά δεν φαντάζεσε πόσο χρειάζετε και τέτοια στα δίνει όλα αβέρτα.
στα μέσα τις χρονιάς άμα έχει κέφια σου δίνει καμιά 8αρα μύρια έτσι για να κάνεις καμιά μεταγραφή.
αυτά απο μένα
Μελλοντικοί Μεταγραφικοί Στόχοι:
carlos fierro.4η χρονιά 20μύρια.τσουβάλια απο γκολ.
mitrovic.4η χρονιά 25μυρια.μεγάλος παίχτης απλά.
Matthias Ginter-αμυντικό χαφ και κεντρικός αμυντικός.4η χρονια 12μυρια.σταθερός πάρα πολύ καλός.
balanta.αμυντικος.4η χρονιά 35 μυρια.ΤΕΛΟΣ.
maxim-δεξί εχτρέμ.μεγάλος παίχτης.σταθερός πολλά γκόλ και ασίστ.
gil romero.4ηχρονιά 20μύρια.κέντρο αμυντικο χαφ.αναντικατάστατος.
manuel fernandez.τον έχω advanced playmaker.αναντικατάστατος.
fisher.αριστερό εχτρέμ.παιχτούρα και πιτσιρικάς.
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Στα περισσότερα συμφωνούμε.. το έχω αφήσει στη 2η χρονιά εγώ, την επόμενη εβδομάδα μπορεί να το συνεχίσω..
Manuel Fernandes έχω και εγώ (free τον πήρα). Thanks για τους παίκτες, σίγουρα θα δοκιμάσω κάποιον από αυτούς γιατί έχω πολλούς δανεικούς.
GeorgeTF
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sat Mar 04, 2006 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

patra1989 wrote:Στα περισσότερα συμφωνούμε.. το έχω αφήσει στη 2η χρονιά εγώ, την επόμενη εβδομάδα μπορεί να το συνεχίσω..
Manuel Fernandes έχω και εγώ (free τον πήρα). Thanks για τους παίκτες, σίγουρα θα δοκιμάσω κάποιον από αυτούς γιατί έχω πολλούς δανεικούς.
και εγω free τον πήρα.καντάρια μπάλα στο save μου.ξεκίνα το και πες μου πως τα πας :)
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Νοέμβρης του 14 και το wage budget κολλημένο στα 36M.
Κλείνω Fierro με 2.5Μ και περίπου 1.7 μισθό και κάνω πρόταση για Balanta. Απαντάνε 5M +1.2 στους επόμενους 12 μήνες.
Ο παίκτης θέλει 2.2 αλλά μπορώ να δώσω μέχρι 550k.
"Συνομιλία με Διοίκηση" και το πήγε 39.5 -doublekiss
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”