Τι θα θέλαμε απο το FM15;

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Aπλά πράγματα θέλω εγώ:
1) Όχι άλλο καραφλούς 16χρονους regen.
2) Nα φορτώνει πάλι η φωτό σου από την αρχή του save χωρίς να πρέπει να την βάζεις με config αρχείο.
3) Να μπει το Κυπριακό
4) Να γίνεται οι αλλαγές του editor να περνάνε και στο fmc και να μην παίζεις με την default db.
5) Nα ξεκινάς ως Χάβος στην θέση του Χάβου (μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα :D )
6) Να φτιάχνεις με κάποιο τρόπο το history σου ως manager και ως παίχτης στο παρελθόν.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτά με το να παίρνεις τη θέση κανονικού προπονητή και να φτιάχνεις το προφίλ σου (history, favorites, γλώσσες, βάλανε τόπο γέννησης και formation, κάτι είναι κι αυτό) αφού τα θέλουμε όλοι, και λογικά δεν είναι κάτι εξωφρενικό να γίνουν, γιατί δεν μπαίνουμε στο φόρουμ της SI να τα γράψουμε μπας και δούμε ποτέ προκοπή;;; :D
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

rimini wrote:Ο led νομίζω εννοεί συγκεκριμένες κινήσεις. Και τώρα μπορεί να κάνεις τους μπροστά να παίζουν τριγωνάκια. Αλλά όχι απαραίτητα αυτά που θέλεις εσύ. Νομίζω εννοεί, και συμφωνώ όσο δεν πάει, να λές πχ στους επιθετικούς ότι μόλις παίρνει την μπάλα το δεκάρι εσύ θα κάνεις την τάδε κίνηση κι εσύ την άλλη. Ή όταν πχ θα παίρνεις την μπάλα με πλάτη στο τέρμα θα την σπας στο εξτρεμ που ανεβαίνει. Και τώρα μπορεί να το κάνει αυτό αλλά εσύ μπορεί να θέλεις να την σπάει στο εξτρέμ κι εγώ στο δεκάρι. Τώρα δεν το καθορίζεις πάντα. Μπορείς να το βοηθήσεις με συγκεκριμένες ατομικές οδηγίες ή preferred moves αλλά θα μπορούσες καλύτερα να το "διδάσκεις" ακριβώς.
Α τοτε ναι συμφωνω απολυτα!
User avatar
Pit_95
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 562
Joined: Mon Jan 07, 2013 10:27 pm
Football Manager της ομάδας: Panachaiki
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Λιβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να βγαίνουν περισσότερα regen με "φυσιολογικά" aggresion/bravery. Είναι μεγάλη ξενέρα να βλέπεις αμυντικό χαφ σκυλί και να έχει bravery 5 και aggression 7, ακυρώνονται όλα τα αμυντικά του attributes ετσι
Spoiler: show
Image
-ypoklinomai
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DimiZag wrote:
rimini wrote:Ο led νομίζω εννοεί συγκεκριμένες κινήσεις. Και τώρα μπορεί να κάνεις τους μπροστά να παίζουν τριγωνάκια. Αλλά όχι απαραίτητα αυτά που θέλεις εσύ. Νομίζω εννοεί, και συμφωνώ όσο δεν πάει, να λές πχ στους επιθετικούς ότι μόλις παίρνει την μπάλα το δεκάρι εσύ θα κάνεις την τάδε κίνηση κι εσύ την άλλη. Ή όταν πχ θα παίρνεις την μπάλα με πλάτη στο τέρμα θα την σπας στο εξτρεμ που ανεβαίνει. Και τώρα μπορεί να το κάνει αυτό αλλά εσύ μπορεί να θέλεις να την σπάει στο εξτρέμ κι εγώ στο δεκάρι. Τώρα δεν το καθορίζεις πάντα. Μπορείς να το βοηθήσεις με συγκεκριμένες ατομικές οδηγίες ή preferred moves αλλά θα μπορούσες καλύτερα να το "διδάσκεις" ακριβώς.
Α τοτε ναι συμφωνω απολυτα!
Αυτο ακριβως εννοουσα. :-)

Εντιτ: Επισης, αν δεν ξερει κατι απο εγκυρες επιστημονικες πηγες για το μελλον μας η SI, να σταματησουν να βγαινουν regens με υψος 1,60 στο 40% των περιπτωσεων και πιο συγκεκριμενα αμυντικα χαφ κατω απο 1,75 στο 99% των περιπτωσεων και πλαγια μπακ κατω απο 1,65 στο 99,9% των περιπτωσεων. -falaina

Δευτερο εντιτ: Στο μεταξυ το ξερετε οτι αυτο το τοπικ οσο κι αν το γουσταρουμε δεν εχει νοημα Οκτωβρη (ουσιαστικα) μηνα ε? Οτι ηταν να φτιαξει η SI το φτιαξε, τωρα διορθωνει. :-P
There are some who call me...Tim?
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Καλά, λες και αν το κάναμε πιο νωρίς θα διάβαζε η SI τις ιδέες μας και θα τις έβαζε... :P
led_zeppelin
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2255
Joined: Tue May 29, 2007 1:18 am
Location: ΜΠΑΟΥΓΚ city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν δεν κανω λαθος παλιοτερα το σαητ εστελνε τις πιο δημοφιλεις!
There are some who call me...Tim?
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

εγώ θα πω μόνο για το scouting ..χρειάζεται πολύ βελτίωση δεν γίνεται να έχεις 2-3 scout στην νότια Αμερική πχ
και να βρίσκουν και οι 3 τους ίδιους παίκτες και κάθε μήνα στην αναφορά να σου δίνουν τους ίδιους και
τους ίδιους παίκτες ...
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

θελω επιλογη να πηγαινει στις συνεντευξεις ο ασισταντ, και μην μου ερχεται μυνημα καθε αγωνα και να πρεπει να πατησω ''send assistant''
User avatar
b@cesar
Banned
Banned
Posts: 1207
Joined: Sun Mar 25, 2007 10:30 am
Football Manager της ομάδας: Athletic Bilbao
facebook προφίλ: bill.kais.1
Status: today is a new day babe
Location: Καλαμάτα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτο μπορεις να το κανεις και τωρα απο τις αρμοδιοτητες
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

ημουν τοσο σιγουρος οτι καπου υπηρχε και δεν το ειχα δει τοσο καιρο...!
γραψτε ακυρο!
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό με τα συμβόλαια θέλει λίγο ισορροπία αλλά όταν μια ομάδα έχει χρήματα και δεν είναι εύκολο να τους πείσεις... Απλά όντως δνε μπορεί να λέει όχι στα 150 για Πογκμπά...

Η ΜΕ πρέπει να γίνει λίγο πιο ρεαλιστική κυρίως σε κάποιες φάσεις που νιώθεις ότι μονίμως επαναλαμβάνονται, όπως πχ οι κάθετες πάσες στην πλάτη της αμύνας που οι αμυντικοί έριχναν ζεμπεκιές και ουσιαστικά ήξερες 1 λεπτό πριν ότι θα βάλεις (ή θα φας) γκολ...

Για τα γραφικά όπως ball boys κτλ νομίζω ότι δεν προσφέρουν τίποτα τρελό στην ουσία του παιχνιδιού παρά μόνο στο να δούμε περισσότερες καμένες κάρτες γραφικών στα λάπτοπ καθώς θα ανέβουν κατακόρυφα οι απαιτήσεις :-P
Nio 10 wrote:εγώ θα πω μόνο για το scouting ..χρειάζεται πολύ βελτίωση δεν γίνεται να έχεις 2-3 scout στην νότια Αμερική πχ
και να βρίσκουν και οι 3 τους ίδιους παίκτες και κάθε μήνα στην αναφορά να σου δίνουν τους ίδιους και
τους ίδιους παίκτες ...
Αυτό φέτος ήταν από τα πιο σπαστικά... Προσωπικά στα save που ασχολούμαι πολύ προσλαμβάνω ένα σωρό σκάτουτερς... Φέτος ήταν ότι πιο ανούσιο είχες να κάνεις... Δεν θυμάμαι να αγόρασα ένα παίχτη φέτος μετά από κάποια πρόταση σκάουτερ...
Karaouzinho
Manager
Manager
Posts: 4753
Joined: Sat Apr 28, 2012 12:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Και χιλιάδες φίλοι...
Location: Χαλάνδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να "φωναζω" στους παίκτες εν ωρα αγώνα, αν η εμφάνιση τους είναι απαράδεκτη. Πχ να εχω την Arsenal και να χανω απο την Ιpswich παίζοντας άθλιο ποδόσφαιρο
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Παιδια, ισως ειμαι λιγο off-topic, αλλα μηπως ξερει κανεις ποτε θα βγει σε κυκλοφορια η Beta εκδοση; :D
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Λογικά 2 εβδομάδες πριν...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”