Αναζήτηση Παιχτών

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
Post Reply
Eagle134
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Wed Jul 16, 2008 8:53 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βάζω στην αναζήτηση παιχτών να μου βγάλει όλους τους παίχτες σε ηλικία 16-17 ετών.
Η αναζήτηση μου βγάζει μόνο παίχτες απο την Ελλάδα.
Δε μου βγάζει απο άλλες χώρες αν και μπορώ να τους βρω όμως αν πάω στις ομάδες τους.
Επίσης, αν επιλέξω μια συγκεκριμένη χώρα σε αυτές τις ηλικίες, δε μου βγάζει όλους τους παίχτες σε αυτές τις ηλικίες.
Θα μου βγάζει 3-4 παίχτες ενώ in game μπορεί να υπάρχουν 15.
Φαντάζεται κανείς τι μπορεί να παίζει.;;;
User avatar
John7gr
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat May 23, 2009 7:05 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως έχεις τικαρισμένο το να μην σου εμφανίζει τους παίχτες που είναι μη εφικτή η μεταγραφή τους; (μη ρεαλιστικές μεταγραφές)
User avatar
giwrgos_boubis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 368
Joined: Mon Jan 28, 2008 8:27 pm
Football Manager της ομάδας: fc porto
Αγαπημένη Ομάδα: μοναχο 1860
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σου εμφανιζει αυτους τους παικτες που σου ειναι "γνωστοι". λογικα αυτο καθοριζεται με τις χωρες που εχεις στο προφιλ σου στο "knowledge", στο reputation του καθε παικτη και στους scouters της ομαδας σου.
Image
Eagle134
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Wed Jul 16, 2008 8:53 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι δεν έχω τικαρισμένο για τις μη ρεαλιστικές μεταγραφές.

Αυτό που λες για την γνώση των scouts το καταλαβαίνω.
Αλλά γιατί αν δε βάλω αυτή την ηλικία μου του βγάζει "όλους" ( το όλους είναι σχετικό γιατί δε μπορείς να ξέρεις αν όντως είναι όλοι.! ).;;;
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

H αναζήτηση παικτών σου βγάζει όσους παίκτες γνωρίζει η ομάδα ότι υπάρχουν. Μπορεί αυτοί να είναι χιλιάδες αλλά ΔΕΝ είναι σε καμία περίπτωση όλοι οι παίκτες που έχεις φορτώσει στην db.
Eagle134
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Wed Jul 16, 2008 8:53 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλαδή ο μόνος τρόπος να τους βρω "όλους" είναι ή να τους βρουν οι scouts μου ή να πάω εγώ σε κάθε χώρα και να ψάχνω.;
User avatar
ipp69
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Fri Mar 26, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Ξάνθη, Osasuna
Αγαπημένη Ομάδα: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρεπει να αυξήσεις το knowledge που εχει η ομάδα σου. Να παρεις ξένους scouts, ξένους προπονητες, feeder clubs κλπ. Ο κάθε scout, coach, assistant κουβαλαει μαζί του και knowledge απο την χώρα καταγωγής του και τις χώρες που έχει δουλεψει στο παρελθον. Αν θες να σου βγαζει αφρικανους παικτες πχ, ψαξε και προσελαβε αφρικάνο scout ή coach. Ή κάποιον γάλλο που έχει καταγωγή απο κει.
redondo21
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Wed Nov 30, 2011 1:48 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια χαρα κι απο εμένα...μία ερώτηση..η εντολή που δίναμε στο περσινό fm στο βοηθό μας,να μας βρει διαθέσιμους δανεικούς παίχτες για κάποια συγκεκριμένη θέση,υπάρχει φέτος και απλά δεν το βρίσκω εγώ ή δεν υπάρχει?? -puppie
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξέρω αν γίνεται μέσω βοηθού, πάντως μπορείς να πας Μεταγραφές-Κέντρο Μεταγραφών-Μεταγραφικοί Στόχοι, και μπορείς να ζητήσεις από τον τεχνικό διευθυντή να σου προτείνει παίκτες. Βάζεις και τις παραμέτρους (ελεύθερος, δανεικός, μεταγραφή, θέση, συγκεκριμένος ρόλος αν θες) όπως τις προτιμάς, και σου λέει.
redondo21
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Wed Nov 30, 2011 1:48 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ...αυτό όντως το έχω βρει...απλά έλεγα μήπως υπήρχε και η περσινή διευκόλυνση..ευχαριστώ πολύ όμως...καλά κουράγια!!!!!!!! -meaculpa
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”