ΟΔΗΓΟΣ FM14: Εγκατάσταση-Εκκίνηση-Επιλογές

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
User avatar
dimitrisg21
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Wed Apr 01, 2009 6:28 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ,Μελίσσια,Κάλιαρι
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Μελισσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρομοιο προβλημα εχω κι εγω ενω ξεκιναει και δειχνει το σημα της sega κλπ πριν βγαλει την εικονα τοθ fm2014 και να λεει loading κλπ ξαφνικα χανεται απο την οθονη...Παταω εσω steam το fm2014 και λεει οτι ηδη τρεχει το παιχνιδι !!!Ξερει κανεις κατι το 2013 παιζει κανονικα.Ελεγα μηπως ειναι το antivirus αλλα λογικα δεν θα επρεπε να παιζει ουτε το 2013.
User avatar
antonis21
Trialist
Trialist
Posts: 25
Joined: Mon Jun 30, 2008 6:14 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα, παιδιά. Έχω το εξής πρόβλημα: Δεν "φορτώνει' τη φωτογραφια μου, στη δημιουργια του προφίλ. Άλλαξα τον τυπο της (από JPEG, σε PNG), αλλα και πάλι τιποτα. Εξακολουθει να λει οτι δεν μπορει να ανοιξει το φακελο!... Καμιά ιδέα, για την επίλυση του προβληματος;... Ευχαριστω, εκ των προτερων.
harispat
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Thu Jun 21, 2007 12:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια ερωτηση. φτιαχνω ενα save στον σταθερο του γραφειου μου. κανω save στο cloud και ερχομαι στο σπιτι και το ανοιγω απο τον φορητο. το φορτωνω και ενω μου το δειχνει δεν μου εχει κρατησει τις αλλαγες που ειχα κανει το πρωι στο γραφειο....τι φταιει;;;

επισης, στο γραφειο εχω αποθηκευσει καποιες τακτικες...το ανοιγω απο το σπιτι και δεν μου τις δειχνει στις τακτικες μου ακριβως επειδη τις προσθεσα το πρωι και τωρα που ηρθα εδω δεν φαινονται...τι κανω λαθος;;;
Zerom
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:59 am
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια καλησπερα σε ολους .. θα ηθελα μια βοηθεια .... εδω και τοσο καιρο θελω να κανω εγκατασταση το παιχνιδι και δεν μπορω με τιποτα.. προσπαθω τοσο καιρο .. θα ηθελα να με βοηθησεις καποιος θα του ειμαι ευγνωμων πραγματηκα ... θα ηθελα να μπει αν γινετε απο το teamviewer να μου φτιαξει το παιχνιδι .. ευχαριστω πλ
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Τι σε δυσκολεύει και δεν μπορείς να το εγκαταστάσεις;!;!
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
D_WILL_8
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Sun Oct 21, 2007 4:54 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kalispera..
ekana format kai katevasa steam na ksanakatevasw to fm2014..
Egine h lhpsh kai otan pataw to paixnidi na treksei kai mou vgazei minima "apotyxia ekkinisis efarmogis, efarmogh hdh anoixth"

voitheia kaneis??

sorry gia greeklish..
logw format
vlassos1987
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Jan 25, 2011 3:51 am
Football Manager της ομάδας: Barca!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και γω αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα..οποιος μπορει να βοηθησει η αν το ελυσε ο φιλος να μου πει πως.
User avatar
Byzantinist1974
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Feb 25, 2012 11:13 am
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ
Status: Μια πόλη...Μια ομάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια σορρυ αλλα δεν ξερω που επρεπε να ποσταρω την απορια μου...δεν ξερω πως να κανω απεγκατασταση το fm2014 απο το steam.μπορει καποιοσ να με καθοδηγησει?ευχαριστω πολυ
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14770
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο παιχνιδι στη βιβλιοθηκη του στιμ,δεξι κλικ :arrow: διαγραφη τοπικου περιεχομενου
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα εξακολουθεί όμως πάλι να στο εμφανίζει στα παιχνίδια σου στο Steam νομίζω έτσι. Απλά θα το διαγράψει από τον υπολογιστή σου. Δεν ξέρω αν μπορείς να το διαγράψεις κάπως τελείως από το Steam.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14528
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Ε δεν πιάνει και χώρο στο δίσκο αν είναι στο Library στο Steam.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
Byzantinist1974
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Feb 25, 2012 11:13 am
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ
Status: Μια πόλη...Μια ομάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δηλαδη παιδια οταν το κανω εγκατασταση απο το στεαμ,γινεται εγκατασταση στο pc? οχι στο στεαμ?
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο PC. Είναι εγκατεστήμένο στο Programme Files- Steam -SteamApps- Common. Το Steam σου κρατάει απλά ποιά παιχνίδια έχεις αγορασμένα. Αν πχ. εγκαταστήσεις το Steam, με τον κωδικό σου, σε έναν καινούριο υπολογιστή εμφανίζονται και τα 100 παιχνίδια που μπορεί να έχεις αλλά δεν μπορείς να παίξεις άμεσα κανένα. Πρέπει να κάνεις όποιο θέλεις ξανά download κι εγκατάσταση.
UNABOMBER
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Wed Jul 09, 2008 3:09 pm
Football Manager της ομάδας: St Pauli
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
twitter: Kazantzoglou
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα κ από μένα.
Έχω ένα πρόβλημα με τις "Λήψεις", όταν πατάω την επιλογή "Λήψεις" μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα:
"Για να έχετε πρόσβαση στο κατάστημα του παιχνιδιού θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το 'Enable Steam Community In-Game" στις επιλογές του Steam"

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να βρω που είναι?
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ανοίγεις το Steam. Πας πάνω αριστερά που λέει Steam,μετά Settings, μετά In Game και επιλέγεις Enable the Steam overlay while in game. Φαντάζομαι αυτό ψάχνεις.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”