Football Manager 2014 info (v14.3.1)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2014!
Post Reply
User avatar
Jimmious
Amateur
Amateur
Posts: 165
Joined: Tue Mar 04, 2003 12:00 am
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

redmanftw wrote:δεν το εχω και σιγουρο εγω παντως οτι αμα βγει νεο patch θα διορθωνει τα bugs της me
Στο φόρουμ της SI έχουν δηλώσει ξεκάθαρα πως δουλεύουν την άμυνα και τα wing backs στην ΜΕ, καθώς και άλλα bugs της.
Τώρα βεβαίως αν θα βγουν και καινούρια προβλήματα όταν λύσουν τα υπάρχοντα, δεν μπορούμε να το ξέρουμε από πριν! :drinking:
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω οτι κ εαν τους ελεγα μετα γκρινιαζε ο παιχτης κ εαν δν αλλαζα γνωμη μου ζηταγε μεταγραφη κ δν σηκωνε κ κουβεντα!!!
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1958
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Το πρόβλημά μου δεν είναι τόσο με τα χρώματα, αλλά με το ότι είναι πολύ μικρά σαν σχήματα και κρυμμένα. Και δεν φένεται αν π.χ. στην επιλογή ομάδας, καταλάθος βάλεις άκυρο παίχτη στο τέρμα..
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γνωριζει κανεις αν θα βγει συντομα patch γιατι δεν παλευετε φετος η ΜΕ μεχρι στιγμης το παιχνιιδι εχει καταντηση αγκαρια εξαιτιας της τραγικοτατης ΜΕ στην οποια απλα εγινε πισωγυρισμα ειδικα στο τροπο που αμυνονται οι παιχτες !
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κ εγω ειμαι απο αυτους που παραπονιεται για την ΜΕ αλλα η χαρα που ενοιασα εχθες το βραδυ μετα απο ενα ματς με τον Ολυμπιακο ηταν απιστευτη! με εκανε να θυμηθω γιατι γουσταρω αυτο το παιχνιδι κ γιατι μετα απο τοοοσα χρονια συνεχιζω να θελω να παιζω κ θελω να γινεται καλυτερο αντι να χαλαει!!!

ελπιζω να φτιαξουν την ΜΕ συντομα για να το ευχαριστηθουμε στο 100% αλλα κ ετσι εαν το παρεις χαλαρα παλευεται για να το μαθεις λιγο...
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

iceman3322 wrote:Κ εγω ειμαι απο αυτους που παραπονιεται για την ΜΕ αλλα η χαρα που ενοιασα εχθες το βραδυ μετα απο ενα ματς με τον Ολυμπιακο ηταν απιστευτη! με εκανε να θυμηθω γιατι γουσταρω αυτο το παιχνιδι κ γιατι μετα απο τοοοσα χρονια συνεχιζω να θελω να παιζω κ θελω να γινεται καλυτερο αντι να χαλαει!!!

ελπιζω να φτιαξουν την ΜΕ συντομα για να το ευχαριστηθουμε στο 100% αλλα κ ετσι εαν το παρεις χαλαρα παλευεται για να το μαθεις λιγο...
ποιο να μαθω ρε φιλε παιζω τη σειρα απο το 2005 και τετοιο ξενερωμα δεν εχω φαει πραγματικα!
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
balander10
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Mon Nov 08, 2004 11:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά, είναι πολύ εκνευριστική η μηχανή αγώνα. Το παιχνίδι δεν έχει καμία δόση αληθοφάνειας. Το είχα αγοράσει την Πέμπτη, στις 31 Οκτωβρίου. Ξεκίνησα να παίζω ελληνικό πρωτάθλημα, αλλά είναι σαν να παίζεις ποδόσφαιρο σάλας. Τα under δεν υπάρχουν ως σκορ. Γίνονται πάρα πολλά σουτ κατά τη διάρκεια του αγώνα, με αποτέλεσμα να βλέπεις κάτι 3-3, 4-2 5-3 κτλ. Η μηχανή παρουσιάζειμια πολύ άσχημη αμυντική συμπεριφορά. Όταν βλέπεις να επιτίθεται μια ομάδα, ξέρεις ότι θα γίνει σίγουρα φάση υπέρ της επιτιθέμενης ομάδας. Όχι ότι αυτό δεν μπορεί να συμβεί, αλλά πολλές φορές μπορεί να γίνει φάση μετά από ανάκτηση της κατοχής κτλ. Αυτό δεν υπάρχει ούτε για δείγμα στο φετινό FM. Οι αμυντικοί και γενικότερα οι παίκτες που αμύνονται, είναι απλά σαν να υπάρχουν στον χώρο.
Απορώ για ποιο λόγο βγάζουν το παιχνίδι στις 31 Οκτωβρίου και το βγάζουν έτσι χάλια. Αφού δεν το ευχαριστιόμαστε όπως πρέπει. Ας το έβγαζαν 3 εβδομάδες αργότερα. Και τώρα που το έχω, τι καταλαβαίνω; Ίσα-ίσα, εκνευρίζομαι περισσότερο, αφού έσπευσα να το αγοράσω και τελικά δεν το απολαμβάνω και πρέπει να περιμένω να βγει διορθωτικό patch. Με τέτοιες κινήσεις, σίγουρα η εταιρεία χάνει αγοραστές. Του χρόνου, εγώ προσωπικά, αποκλείεται να σπεύσω να το αγοράσω από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας. Θα διαβάσω κριτικές σε φόρουμ, θα δω τις εξελίξεις κι αναλόγως θα πράξω.
Είναι κρίμα από τέτοιες βλακείες να χάνει σε αξία και φήμη μια τέτοια παιχνιδάρα.
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xks wrote:
iceman3322 wrote:Κ εγω ειμαι απο αυτους που παραπονιεται για την ΜΕ αλλα η χαρα που ενοιασα εχθες το βραδυ μετα απο ενα ματς με τον Ολυμπιακο ηταν απιστευτη! με εκανε να θυμηθω γιατι γουσταρω αυτο το παιχνιδι κ γιατι μετα απο τοοοσα χρονια συνεχιζω να θελω να παιζω κ θελω να γινεται καλυτερο αντι να χαλαει!!!

ελπιζω να φτιαξουν την ΜΕ συντομα για να το ευχαριστηθουμε στο 100% αλλα κ ετσι εαν το παρεις χαλαρα παλευεται για να το μαθεις λιγο...
ποιο να μαθω ρε φιλε παιζω τη σειρα απο το 2005 και τετοιο ξενερωμα δεν εχω φαει πραγματικα!

απλα ρε φιλε περασα στους 16 εχοντας Ολυμπιακο(ομιλο ειχα Σαχταρ,Μπενφικα,Ρ.Σοσιεδαδ. ολοι εκοψαν βαθμους απ'ολους) κ επεσα με ζενιτ. εχασα 2-3 στο καραισκακη απο 1-0,1-3,2-3. πηγα εξω απλα για να μην χασω με πολλαααα.κ τελικα ειχα εναν Ρομπερτο που τα επιασε οοολα κ νικησα 0-3 κ περασα.εκεινη την στιγμη σε καθε γκολ,σε καθε φαση ξεχασα κ ΜΕ κ ολα!! απλα κοιταγα τον αγωνα λεπτο λεπτο...

δν λεω οτι δν εχει προβληματα μεγαλα η ΜΕ απλα εκεινη την στιγμη ολα ηταν τελεια. μετα φυσικα εχασα απο Απολλωνα 2-0 στο Κυπελλο με 15/35 σουτ εντος δικα μου κ 5/8 δικα του -puppie . αλλα κ παλι.
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αμα δεν το εχουν ανεβασει στο steam μεχρι 5.30-6 το patch,το βλεπω να πηγαινει απο βδομαδα...
Αλλα ρε παιδια κατι μου λεει οτι και παλι κατι θα φτιαχτει και κατι θα χαλασει,γι αυτο μην περιμενετε το πατς για να παιξετε...
Αρχιστε το save σας,συμβιβαστειτε(οσο αντεχετε) και μην ξενερωνετε πανω απ ολα..!
Στην τελικη δε θα χαλαστουμε για ενα παιχνιδι,ας ειναι και το αγαπημενο μας και το μονο που αγοραζουμε πιστα καθε χρονο απ την 1η μερα κυκλοφοριας του..
Απανταχου μανατζερς ΚΟΥΡΑΓΙΟ.. -diatakste
saras13
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Wed Oct 30, 2013 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια θα χρειαζεται new game μετα το patch ? η θα εχουν περαστει η αλλαγες και στο υπαρχον save μου ?
justme
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Wed Mar 28, 2012 4:15 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

saras13 wrote:παιδια θα χρειαζεται new game μετα το patch ? η θα εχουν περαστει η αλλαγες και στο υπαρχον save μου ?
Δεν χρειάζεται να ξεκινήσεις καινούριο παιχνίδι!
User avatar
paok_revolution
Backup
Backup
Posts: 751
Joined: Thu Dec 20, 2012 8:36 pm
Football Manager της ομάδας: Paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

saras13 wrote:παιδια θα χρειαζεται new game μετα το patch ? η θα εχουν περαστει η αλλαγες και στο υπαρχον save μου ?

Κατσε να βγει φιλαρακι πρωτα για να δουμε καμια ασπρη μερα και κανενα under...Παντως οχι δεν θα χρειαστει new game.Συνεχιζεις κανονικα
ΠΩ ΠΩ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΟΜΑΔΑ ΠΩ ΠΩ ΠΩ, ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΜΙΑ ΠΑΟΚΑΡΑ
ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΖΕΥΕΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ, ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
BloodDonor89
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Fri May 24, 2013 1:18 am
Football Manager της ομάδας: At. Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εν τω μεταξύ όλοι έχουμε παράπονα κι όλοι συνεχίζουμε να παίζουμε! Και τσι για να το πάμε λίγο στη πλάκα το μόνο τραγούδι που ταιριάζει για την περίπτωση μας είναι:

Σε μισώ σ αγαπάω σημειώσατε διπλό, σβήσ το χθες, αφού μόνο εσύ με καις!

Χαχαχα αμ δεν μας σ αρέσει αλλά όλοι έχουμε κάει πάνω σε μια οθόνη χαχαχαχα

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
User avatar
P@nides
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Wed Jan 04, 2012 11:24 pm
Football Manager της ομάδας: Kιλκισιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Κιλκισιακος-Α.Ε.Κ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@BloodDonor89 μπα φιλε εγω το εχω παρατήσει γιατι δεν παλεύεται η κατάσταση στις χαμηλές κατηγορίες (για τις πανω δεν ξερω δεν εχω παιξει)
Θα περιμενω πατσ να λυθούν τα προβληματα αυτα με την αμυνα και βλεπουμε μετα.Πολυ μιζέρια παντως... :(
BloodDonor89
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Fri May 24, 2013 1:18 am
Football Manager της ομάδας: At. Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε νιώθω!

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2014”