[Beta] Γ' & Δ' Εθνική Ελλάδας

Έχετε απορία σχετικά με τον data editor του παιχνιδιού; με το FMRTE; φτιάξατε ένα δικό σας data update; θέλετε να παίξετε άγνωστα πρωταθλήματα και χαμηλές κατηγορίες; εδώ είναι ο κατάλληλος τομέας, τα πάντα για το data editing.
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
benzidirk
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sat Nov 22, 2008 11:05 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια. Εμενα δεν μου φορτωνει καθολου. Οποτε παω να κανω καινουργιο παιχνιδι, εχει κανονικα την επιλογη για τις κατηγοριες και οταν αρχιζει να φορτωνει το παιχνιδι κολλαει στο "Setting up game database". Μενει εκει περα για ωρες. Εχω σβησει ολα τα αρχεια του Nik απο το Editor Data μηπως και υπαρχει καποιο conflict αλλα τιποτα... τα ιδια και τα ιδια.

Ακυρο! Την 4η φορα φορτωσε μετα απο 40 λεπτα σχεδον!
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

benzidirk wrote:Ρε παιδια. Εμενα δεν μου φορτωνει καθολου. Οποτε παω να κανω καινουργιο παιχνιδι, εχει κανονικα την επιλογη για τις κατηγοριες και οταν αρχιζει να φορτωνει το παιχνιδι κολλαει στο "Setting up game database". Μενει εκει περα για ωρες. Εχω σβησει ολα τα αρχεια του Nik απο το Editor Data μηπως και υπαρχει καποιο conflict αλλα τιποτα... τα ιδια και τα ιδια.

Ακυρο! Την 4η φορα φορτωσε μετα απο 40 λεπτα σχεδον!
40 λεπτά! -toixos2

Δοκίμασε να καθαρίσεις την Cache σου και να επιλέξεις το Reload skin at confirm (κάπως έτσι). Δεν είναι φυσιολογικά τα 40 λεπτά, εμένα μου φορτώνει σε λίγα δευτερόλεπτα. Αν δε βάλεις το συγκεκριμένο αρχείο, κάνει πάλι τα ίδια;
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Διπλο-ποστάρω για να ανακοινώσω την κυκλοφορία της έκδοσης v1.0! Δεν έιναι κάτι ιδιαίτερο παρά μία βελτίωση της προηγούμενης έκδοσης (που δοκίμασα μέχρι το 2016 και δούλευε μια χαρά), απλώς βρήκα τρόπο να επαναφέρω τα default nation rules απλώς προσθέτοντας τα λίγα επιπλέον που χρειάζονται. Το αποτέλεσμα είναι ότι οι ρυθμίσεις για transfer windows/rules κλπ. είναι όπως οι default (πχ. πριν δεν είχε ρυθμίσει το χρόνο δανεισμού και είχε ενεργές όλες τις επιλογές, ενώ κανονικά δεν μπορούσες να δανειστείς για λιγότερο από 6 μήνες) και άρα θα δουλεύει καλύτερα το παιχνίδι. Επίσης, προστέθηκε το Χαϊδάρι στην ΕΠΣΑ. Επίσης, διορθώθηκε μία "αρυθμία" στους κανόνες της Δ' Εθνικής (απλά πλέον πρέπιε να δηλώνουν παίκτες).

Η νέα έκδοση θα εμφανίζει και το v1.0 δίπλα στην περιγραφή, για να την αναγνωρίζεται. Από εδώ και πέρα, αν προκύψει κάτι νέο, θα έχουμε αρίθμηση στην περιγραφή για να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Τα υπόλοιπα από το νέο χρόνο, αφού θα λείπω ταξίδι στα εξωτερικά για 8 μέρες. Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλους...
zachos13
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sat Sep 12, 2009 11:56 am
Football Manager της ομάδας: Shelbourne
Has thanked: 0
Been thanked: 0

svita wrote:Διπλο-ποστάρω για να ανακοινώσω την κυκλοφορία της έκδοσης v1.0! Δεν έιναι κάτι ιδιαίτερο παρά μία βελτίωση της προηγούμενης έκδοσης (που δοκίμασα μέχρι το 2016 και δούλευε μια χαρά), απλώς βρήκα τρόπο να επαναφέρω τα default nation rules απλώς προσθέτοντας τα λίγα επιπλέον που χρειάζονται. Το αποτέλεσμα είναι ότι οι ρυθμίσεις για transfer windows/rules κλπ. είναι όπως οι default (πχ. πριν δεν είχε ρυθμίσει το χρόνο δανεισμού και είχε ενεργές όλες τις επιλογές, ενώ κανονικά δεν μπορούσες να δανειστείς για λιγότερο από 6 μήνες) και άρα θα δουλεύει καλύτερα το παιχνίδι. Επίσης, προστέθηκε το Χαϊδάρι στην ΕΠΣΑ. Επίσης, διορθώθηκε μία "αρυθμία" στους κανόνες της Δ' Εθνικής (απλά πλέον πρέπιε να δηλώνουν παίκτες).

Η νέα έκδοση θα εμφανίζει και το v1.0 δίπλα στην περιγραφή, για να την αναγνωρίζεται. Από εδώ και πέρα, αν προκύψει κάτι νέο, θα έχουμε αρίθμηση στην περιγραφή για να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Τα υπόλοιπα από το νέο χρόνο, αφού θα λείπω ταξίδι στα εξωτερικά για 8 μέρες. Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλους...
ωραιος!
User avatar
lawan
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 534
Joined: Mon Mar 20, 2006 11:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

svita wrote:
benzidirk wrote:Ρε παιδια. Εμενα δεν μου φορτωνει καθολου. Οποτε παω να κανω καινουργιο παιχνιδι, εχει κανονικα την επιλογη για τις κατηγοριες και οταν αρχιζει να φορτωνει το παιχνιδι κολλαει στο "Setting up game database". Μενει εκει περα για ωρες. Εχω σβησει ολα τα αρχεια του Nik απο το Editor Data μηπως και υπαρχει καποιο conflict αλλα τιποτα... τα ιδια και τα ιδια.

Ακυρο! Την 4η φορα φορτωσε μετα απο 40 λεπτα σχεδον!
40 λεπτά! -toixos2

Δοκίμασε να καθαρίσεις την Cache σου και να επιλέξεις το Reload skin at confirm (κάπως έτσι). Δεν είναι φυσιολογικά τα 40 λεπτά, εμένα μου φορτώνει σε λίγα δευτερόλεπτα. Αν δε βάλεις το συγκεκριμένο αρχείο, κάνει πάλι τα ίδια;

Πως καθαριζεις την Cache σε xp?
Πήραμε βάρκες,πήραμε πλοία από την ΠΟΛΗ και από την Μ.ΑΣΙΑ και στην καρδιά μας πάντα θα μένει ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ...
User avatar
P@nides
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Wed Jan 04, 2012 11:24 pm
Football Manager της ομάδας: Kιλκισιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Κιλκισιακος-Α.Ε.Κ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο το manager την καθαριζεις....
Πανε στις επιλογες ψαξε και θα το βρεις.Αν οχι πες να σε πω ακριβως ποια επιλογη ειναι.Δεν ειμαι μεσα στο manager τωρα αλλιως θα σου ελεγα ακριβως ποια επιλογη ειναι.
Manuel Jimenez 21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5876
Joined: Sun Feb 13, 2011 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Svay Rieng Province FC
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Liverpool, Panellinios
Status: Στην ρουτίνα.
Location: Γκύζη
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

Verify integrity of game cache
alf_nikaia
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Wed Dec 01, 2004 9:33 pm
Football Manager της ομάδας: ΙΩΝΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΙΩΝΙΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά η v1 λειτουργεί κανονικά στην δεύτερη χρονιά ή μόνο εγώ έχω πρόβλημα??????????

Ανεβαίνω από την Δ στη Γ και δεν μπορώ να δηλώσω παίχτες γιατί δεν παίζω σε κάποια κατηγορία μου λέει -wall -wall
koraki
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Wed Aug 22, 2012 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: Paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παιδια.!
Εχω ξεκινησει Γ'Εθνικη με το αρχειο του svita στο οποιο δεν εχει την αναδιαρθωση των πρωταθληματων,ειμαι στην δευτερη χρονια με Παναιγιαλειο και εχει κολλησει στο τελος της σεζον.Εχω κατακτησει το πρωταθλημα στην Β' Εθνικη,ειμαι 10 Ιουλιου 2014 και εχει μεινει στις παλιες βαθμολογιες...Ακομη περιμενω να ανεβω στα μεγαλα σαλονια...Προσπαθησα να βγαλω μια ακρη απο τα προηγουμενα ποστ αλλα δεν τα καταφερα.Επισης τα playoff της Γ' εθνικης εχουν σκαλωσει στην δευτερη αγωνιστικη.Απ'οτι καταλαβα δεν ειμαι ο μοναδικος στον οποιο συνεβει αυτο γιατι απ'οσα διαβασα το εχουν παθει κι αλλοι.Αυτο που δεν καταλαβα ειναι τι κανω τωρα?Υπαρχει καποιο αλλο αρχειο,ανανεωμενο?Update ισως?Παρακαλω ρε μαγκες οποιος μπορει και ξερει ας μου στειλει ενα μην ή κι εδω να βοηθησει λιγο την κατασταση!
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@koraki: Δεν μπορεί να γίνει κάτι, είναι κάποιο bug από τον editor της SI και συνεπώς δεν υπάρχει λύση.

@alf_nikaia: Μπορείς να ανεβάσεις κάπου το save game να το δω; Τι ομάδα έχεις πάρει;
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Θέλω απλά να αναφέρω ότι εγώ έχω ήδη ξεκινήσει παιχνίδι με το Αιγάλεω από Δ' Εθνική και βρίσκομαι στη 2η χρονιά στη Γ' Εθνική χωρίς προβλήματα (πλην του θέματος με το registration που πρέπει να πας διακοπές).
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μετά από 3 πλήρεις χρονιές χωρίς προβλήματα (μέχρι Δ' Εθνική ενεργή, όχι ΕΠΣ) νομίζω ότι είναι ασφαλές πλέον να θεωρηθεί ότι το patch είναι σε beta μορφή. Το πρόβλημα με το registration το αντιμετώπισα κι εγώ, αλλά το ξεπερνάς εύκολα με go on vacation για μία μέρα και όλα μέλι γάλα. Τα υπόλοιπα μια χαρά, μέχρι και το 2015/2016 που ξεκινάω τώρα.
User avatar
P@nides
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Wed Jan 04, 2012 11:24 pm
Football Manager της ομάδας: Kιλκισιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Κιλκισιακος-Α.Ε.Κ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

svita κανα νεο απο το save σου;
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

P@nides wrote:svita κανα νεο απο το save σου;
Με πήρες στο ψιλο επειδή ποστάρω μόνος μου; -puppie Διανύω την 5η χρονιά (2016-2017) με την Αιγαλεάρα στη SL... -traino Δεν υπάρχουν προβλήματα, όλα δουλεύουον ρολόι.

Θεωρώ πως είναι ασφαλέστατο το patch, αν και μένει να δοκιμαστεί και με ΕΠΣ ενεργοποιημένες για να το πούμε 100%.
User avatar
P@nides
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Wed Jan 04, 2012 11:24 pm
Football Manager της ομάδας: Kιλκισιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Κιλκισιακος-Α.Ε.Κ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xαχαχαχα απλα ειδα οτι το πηγαινες γρηγορα και ξαφνικα δεν μιλουσες γιαυτο... :oops:

δηλ θεωρεις οτι δεν υπαρχει προβλημα πλεον;
Post Reply

Return to “Data Updates/ Data Editor / 3rd party programs”