[Beta] Γ' & Δ' Εθνική Ελλάδας

Έχετε απορία σχετικά με τον data editor του παιχνιδιού; με το FMRTE; φτιάξατε ένα δικό σας data update; θέλετε να παίξετε άγνωστα πρωταθλήματα και χαμηλές κατηγορίες; εδώ είναι ο κατάλληλος τομέας, τα πάντα για το data editing.
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

The_Departed wrote:εγω παλι που κατεβασα την δοκιμαστικη, ειμαι στην τριτη σεζον με απολλωνα καλαμαριας, (πρωτη σεζον ανεβηκα στη 2η εθνικη, δευτερη αποκλειστικα στα πλει οφ) και το πρωταθλημα απλα δεν ξεκιναει... ειμαι στον οκτωβρη και οι βαθμολογιες ειναι ακομα οι περσινες και δεν γινονται αγωνες... τζαμπα το σειβ, πανω που εφερα σειταριδη στην ομαδα...:Ρ

σορυ για την παρεμβαση αλλα θεωρησα καλο να μαθευτει..:)
Πολύ καλά έκανες και το έγραψες... Αν μπορείς, στείλε κάποια screenshots από τις βαθμολογίες των περασμένων ετών. Τα υπόλοιπα πρωταθλήματα έχουν ξεκινήσει κανονικά;
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Τελικά θα καταφέρεις να βάλεις το ΕΠΣ(το είπα σωστά!!! :D );
Και πότε θα ανεβάσεις την τελική μορφή του patch;
Spoiler: show
sorry που σε έχω πρίξει... (: αλλά τα θέλω πολύ.
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μην τον πρήζεις όμως γιατί βλέπεις υπάρχουν μικροθεματάκια που εμφανίζονται και πρέπει να έχουν προβλεφθεί όπως αυτό του φίλου παραπάνω. :wink: Και εγώ αυτό περιμένω για να παίξω αλλά υπομονη :-D

Svita σε εξυπηρετει σε κατι να το βαλω να τρεχει μονο του για δυο τρια χρονια να δουμε πως θα παει?
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
The_Departed
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:20 pm
Football Manager της ομάδας: Καλαμαρια
Αγαπημένη Ομάδα: Καλαμαρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... lima2.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... lima1.png/


ιδου το παραδοξο της υποθεσης... τα υπολοιπα πρωταθληματα ξεκινησαν κανονικα:)
(ασχολιαστο το φιλικο με Lazio, δεν καταλαβα ποτε ποτε το εκλεισα)
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

(: (: (: (: (: (:
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τσέκαρε στις παρακάτω κατηγορίες ότι έχουν τελειώσει τα πρωταθλήματα και κυρίως ότι δεν έχει κολλήσει κάποιο πλέι οφ...Το έιχα πάθει στο ΦΜ 11 που προσπαθούσα να παίξω Serie D με ένα πατσάκι και κολλούσε πάντα στο τέλος του τέταρτου χρόνου γιατί δεν γινόταν ένας αγώνας πλέι οφ....
The_Departed
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:20 pm
Football Manager της ομάδας: Καλαμαρια
Αγαπημένη Ομάδα: Καλαμαρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Τσέκαρε στις παρακάτω κατηγορίες ότι έχουν τελειώσει τα πρωταθλήματα και κυρίως ότι δεν έχει κολλήσει κάποιο πλέι οφ...Το έιχα πάθει στο ΦΜ 11 που προσπαθούσα να παίξω Serie D με ένα πατσάκι και κολλούσε πάντα στο τέλος του τέταρτου χρόνου γιατί δεν γινόταν ένας αγώνας πλέι οφ....

φιλε μου οντως εχουν κολλησει τα πλει οφ της γ'εθνικης... για την ακριβεια οι ομαδες εχουν παιξει δυο παιχνιδια... απο κει και περα το χαος... κριμα, ειχα φτιαξει συμπαθητικη ομαδουλα με ελαχιστο μπατζετ...
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@fmaras: Επειδή έπεσε δουλίτσα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου αυτές τις μέρες. Ελπίζω να βρω χρόνο σήμερα το βράδυ. Όταν βγάλω κάτι καινούργιο, θα βάλω και ΕΠΣ, πάντως.
@Nickpes21: Αν μπορείς, δοκίμασε να βάλεις το παιχνίδι για 2 χρόνια να δεις αν θα κολήσσουν και σε σένα τα play-offs
@The_Departed: Κρίμα, φίλε... Στείλε μου μία το save σου, αν δε σου κάνει κόπο, να δω τι μπορώ να κάνω. Θα προτιμιούσα να μου στείλεις και με pm κάποιο msn ή skype να το κοιτάξουμε μαζί.
The_Departed
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:20 pm
Football Manager της ομάδας: Καλαμαρια
Αγαπημένη Ομάδα: Καλαμαρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

svita wrote:@fmaras: Επειδή έπεσε δουλίτσα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου αυτές τις μέρες. Ελπίζω να βρω χρόνο σήμερα το βράδυ. Όταν βγάλω κάτι καινούργιο, θα βάλω και ΕΠΣ, πάντως.
@Nickpes21: Αν μπορείς, δοκίμασε να βάλεις το παιχνίδι για 2 χρόνια να δεις αν θα κολήσσουν και σε σένα τα play-offs
@The_Departed: Κρίμα, φίλε... Στείλε μου μία το save σου, αν δε σου κάνει κόπο, να δω τι μπορώ να κάνω. Θα προτιμιούσα να μου στείλεις και με pm κάποιο msn ή skype να το κοιτάξουμε μαζί.
ευχαριστως να στο στειλω. πως ακριβως ομως? ειναι και ψιλομεγαλο, γυρω στα 85mb.
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπόν, έκατσα και έβγαλα τα μάτια μου (μεγάλη η χάρη σου fmara που ήθελες τοπικό :P ), αλλά θαρρώ ότι είμαστε σε καλό σημείο. Έφτιαξα ένα πακέτο με τα 2 αρχεία: το ένα επαναδημιουργεί τις SL/FL (για να υπάρχει η αναδιάρθρωση) και το άλλο ενεργοποιεί Γ, Δ και (πλέον) τοπικά πρωταθλήματα. ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ, οπότε παρακαλώ κατεβάστε το και δοκιμάστε το (πηγαίντε για διακοπές στο τέλος κάθε χρονιάς να δείτε αν πήγαν όλα καλά και κάντε το αυτό για 2-3 χρονιές). Download: Image

Οδηγίες: κάνετε unzip το πακέτο στο φάκελο Football Manager 2013\editor data στα έγγραφά σας (αν δεν υπάρχει το δημιουργείτε) και ξεκινάτε νέο παιχνίδι όπου ενεργοποιείτε ΚΑΙ τα δύο αρχεία (ένα xml και ένα dbc).

Παρακαλώ, δοκιμάστε το όσο περισσότεροι μπορείτε! Περιμένω αναφορές για λάθη (είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα υπάρχουν). Να διευκρυνίσω ότι αναγκάστηκα τελικά να βάλω να πέφτουν μόνο 2 ομάδες από Β' εθνική την 1η χρονιά (για να βγουν 20 τη 2η) και ότι στα τοπικά πρέπει να γίνεται ψιλοπανικός από ομάδες (έκανα ένα μικρό ξεσκαρτάρισμα σε Αθήνα/Πειραιά που είχαν τις περισσότερες, για να δουλέψει, αλλά είναι λίγο πανικός).
The_Departed wrote:ευχαριστως να στο στειλω. πως ακριβως ομως? ειναι και ψιλομεγαλο, γυρω στα 85mb.
Αν έχεις msn ή Skype, στέιλε μου με pm να συνεννοηθούμε. Αλλιώς, ανέβασέ το κάπου (sendspace, rapishare ή κάτι τέτοιο).
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Παιδιά έχω πρόβλημα :cry:
Έχω κατεβάσει το καινούργιο αρχείο του svita έβαλα το αρχείο .xml στον φάκελο editor data και πήγα ωραία ωραία να το παίξω μόλις πάω να κάνω καινούργιο save λοιπόν μου λέει κανονικά editor data files 14 enable(14 total) πατάω change τα βλέπω αφήνω το τικ που είχε το αρχείο .xml greece top divisions(ή κάπως έτσι...)τικάρω τις χώρες που θέλω και εκεί που βάζω το χαμηλότερο playable πρωτάθλημα στην Ελλάδα μου έχει μόνο την super league και την football league και όχι την γ'εθνική την δ' και τα ΕΠΣ.
Με λίγα λόγια δεν μου εμφανίζει τα πρόσθετα πρωταθλήματα.Τι να κάνω;;;;Θέλω πολύ να παίξω σε αυτά τα πρωταθλήματα(ειδικά τώρα με το καινούργιο patch...) -toixos2 -toixos2 -toixos2
The_Departed
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Tue Oct 30, 2007 4:20 pm
Football Manager της ομάδας: Καλαμαρια
Αγαπημένη Ομάδα: Καλαμαρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fmaras wrote:Παιδιά έχω πρόβλημα :cry:
Έχω κατεβάσει το καινούργιο αρχείο του svita έβαλα το αρχείο .xml στον φάκελο editor data και πήγα ωραία ωραία να το παίξω μόλις πάω να κάνω καινούργιο save λοιπόν μου λέει κανονικά editor data files 14 enable(14 total) πατάω change τα βλέπω αφήνω το τικ που είχε το αρχείο .xml greece top divisions(ή κάπως έτσι...)τικάρω τις χώρες που θέλω και εκεί που βάζω το χαμηλότερο playable πρωτάθλημα στην Ελλάδα μου έχει μόνο την super league και την football league και όχι την γ'εθνική την δ' και τα ΕΠΣ.
Με λίγα λόγια δεν μου εμφανίζει τα πρόσθετα πρωταθλήματα.Τι να κάνω;;;;Θέλω πολύ να παίξω σε αυτά τα πρωταθλήματα(ειδικά τώρα με το καινούργιο patch...) -toixos2 -toixos2 -toixos2
για αρχη εμενα τουλαχιστον μου δουλευει κανονικα... αλλα το θεμα ειναι αν θα παιζει μετα την 2η σεζον... το εχω βαλει τωρα On holiday, και θα σας πω τι παιζει... ειδικα για μενα που παιρνω το μανατζερ κυριως για να παιζω με απολλων, ειναι πολυ μεγαλο θεμα...:)

@svita: το ανεβαζω στο rapidshare και θα στο στειλω με pm.
User avatar
svita
Amateur
Amateur
Posts: 220
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Aigaleo
Location: Attiki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

The_Departed, σε έκανα add στο Skype (κι εσένα στο msn fmaras). Το θέμα που έχεις fmaras σημαίνει ότι μάλλον δεν έχει ενεργοποιήσει σωστά τα επιπλέον αρχεία. Το σημαντικό για το θέμα σου είναι να είνει ενεργοποιημένο το Greece_Lower_Divisions.dbc. Πρόσεξε να μην έχεις άλλο ενεργοποιημένο για την Ελλάδα (πχ., το παλιό).
User avatar
fmaras
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3314
Joined: Thu Jul 07, 2011 4:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP, Arsenal
Status: 1-4-8, 3 to the 3 to the 6 to the 9!
Location: Αλεξανδρουπολη
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Ευχαριστώ όλα διορθώθηκαν τώρα το λάθος μου ήταν ότι είχα διαγράψει το αρχείο .dbc και είχα κρατήσει μόνο το αρχείο .xml γιατί νόμιζα ότι αυτό ήταν το σημαντικό.Θα πάω διακοπές 2-3 χρονίες και θα σου πω αποτελέσματα.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα τοπικά είναι τόσες πολλές οι ομάδες που στην ΕΠΣ Μακεδονίας πχ δίνουν 70 αγώνες πρωταθλήματος... Μάλλον έχεις βάλει και τις ομάδες που υπάρχουν στην database αλλά παίζουν στις μικρότερες τοπικές κατηγορίες. Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος, ότι υπάρχει επιλογή στον editor να υποβιβάζονται οι ομάδες από την τελευταία κατηγορία, το τοπικό στη συγκεκριμένη περίπτωση, και να ανεβαίνουν στις θέσεις τους ομάδες από συγκεκριμένες που έχεις επιλέξει. Πχ να πέφτουν 3 ομάδες από ΕΠΣ Πειραιά και ανεβαίνουν 3 άλλες ομάδες που έχεις δηλώσει ότι ανήκουν στον Πειραιά.
Post Reply

Return to “Data Updates/ Data Editor / 3rd party programs”