Roma (Giallorossi)

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ix9R4vcjUxU[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FpMts8mesdA[/youtube]


Image


Image


Image



ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

Αναλυτικά:


Image
GK: Stekelenburg φυσικά και αναπληρωματικός ο Goico. O Julio θα πουληθεί ή θα αφεθεί ελεύθερος για να ελευθερωθεί χώρος απ΄το συμβόλαιο του, ενώ ο Ρουμάνος Lobond θα πoυληθεί μιας και αρκετές ομάδες ενδιαφέρονται να τον αποκτήσουν.


Image
DR: Μόνο ο Piris είναι αξιόλογος για τη θέση του δεξιού μπακ, ενώ ο Νego θα πουληθεί. Aναζητείται δεξί μπακ λοιπόν.


Image
DL:Στην αριστερή πλευρά έχουμε πληρότητα. Βασικός ο Balzaretti με αναπληρωματικό το Dodo όταν αποθεραπευτεί. Eνώ μπορεί να παίξουν και ο Piris με τον Castan αν χρειαστεί.


Image
DC: Χρειαζόμαστε ενίσχυση στο κέντρο της άμυνας. Ο Burdisso είναι ο μόνος αξιόλογος. Ο Castan είναι μέτριος παίκτης, ενώ ο δανεικός Βραζιλιάνος Marquinhos είναι πολύ άπειρος, μόλις 18 ετών. Ο Αntei δεν υπολογίζεται και θα παραχωρηθεί.



Image
DM/MC:Eδώ ξεχωρίζει ο πολύς De Rossi που με την κλάση του και τη μαχητικότητά του, δίνει άλλη ποιότητα στην ομάδα μας. Ταχτσίδης και Bradley συμπληρώνουν ένα πολύ καλό τριο στο κέντρο.


Image
ΑΜC: Σε αυτό το κομμάτι ξεχωρίζουμε απ΄τις υπόλοιπες ομάδες. Έχουμε παίκτες κλάσης. Florenzi-Lamela-Pjanic και το φαινόμενο Totti (παρά τα 35 του), είναι έτοιμοι για μεγάλα πράγματα φέτος!!! Perrotta και Τaddei θα παραχωρηθούν.



Image
MR/ΑΜR: Eδώ χωλένουμε, καθώς ως φυσική θέση δεξιού χαφ έχει μόνο ο πιτσιρίκος ο Lopez. Ενώ ο Taddei όπως προείπα, δεν υπολογίζεται.


Image
ML/AML: Tην αριστερή πλευρά μπορούν αρκετοί παίκτες να την καλύψουν με επιτυχία.



Image
SC: Destro και Osvaldo θα εναλλάσσονται τη θέση του επιθετικού. Ο Τόττι είναι πολύ αργός για κορυφή.


-Ενώ οι παίκτες που θα πρέπει να προσεχθούν απ΄τα τσικό είναι οι εξής:
Image



Τα συστήματα που ταιριάζουν στην ομάδα σύμφωνα με το ρόστερ είναι τα εξής:

1.Attacking
Image

2.Control
Image

3.Counter
Image
Last edited by sioutas on Sun Dec 16, 2012 9:58 pm, edited 1 time in total.
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρόμα χωρίς Τοττι trequartista δε γίνεται!!

Εσύ πώς σκοπεύεις να τον χρησιμοποιείς?



sent from outer space
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ως έναν απ΄τα 2 ΑΜ... αλλά αλλαγή.... σε ένα άλλο save κάθε λίγο και λιγάκι μου τραυματιζόταν. Είναι ήδη 35άρης θέλει ανάσες.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος! βαλε και τις team instructions των τακτικων σου
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Έκανα Έντιτ στο αρχικό ποστ.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οταν παιζει ο destro ισως θα μπορουσες να πας με drill crosses
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tι μεταγραφές έκανες ?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Άρχισα κι εγώ με Ρόμα.
Μεταγραφές μόνο ο Hiram Mier κι ο Nicusor Stanciu.


Για τακτική έχω κατασταλλάξει, αλλά θα την δούμε και στην πράξη
Image
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ποιο σκιν είν αυτό? Λινκ? :D
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

orfanidaras
Amateur
Amateur
Posts: 133
Joined: Sat Nov 21, 2009 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: IRAKLIS F.C
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εκανα κ γω την αρχη ν παρω ρομα...η αληθεια ειναι οτι παντα την επαιρνα...ειναι κ η μεγαλη μου αδυναμια στην ευρωπη απο εποχη μπρουνο κοντι...εκτος απο περσυ....θυμαμαι την τρομερη ομαδα με καντελα απο αριστερα μανσινι κ καφου....ειχα την εντυπωση οτι κ τ μανατζερ ετρεφε μια συμπαθεια στην ρομα...αλλα περσυ ενα χαλι....χωρις μπατζετ με δανεικους παιχτες που δεν μπορουσες ν κρατησεις την επομενη χρονια αν βεβαια ησουνα τυχερος ν φτασεις μεχρι τελος...

τεσπα στη φετινη ρομα λοιπον

εχω φτασει 2015 κ εχω πλεον μια πληρης αποψη...μπατζετ πολυ χαμηλο για πρωτο ετος

τερμα...στεκελμπουργκ εγγυηση απλα....εχει μερικα σκαμπανεβασματα αλλα ειναι εγγυηση...τ μονο που πρεπει ν κανεις ν καβατζωσεις για τ μελλον κανα νεο τερμα γτ ειναι ηλικια που καμια 4-5 χρονια θα σε παιξει αλλα απο πισω πρεπει ν ετοιμαζεσε...

αμυνα...εδω ειναι ο μεγαλος πονοκεφαλος...στ κεντρο εχουμε τον μπουρντισο μεγαλο συμβολαιο κ μεγαλη ηλικια κ πολυ κοκκινηηηη..και δυστηχως τιποτα αλλο...δεξια κατι θελει ν μας πει ο χιλιανος αλλα λιγος για μια ομαδα που εχει απαιτησεις κ αριστερα ο μπαλζαρετι
οσους δεν αναφερω απλα δεν ειναι αξιοι αναφορας

παμε κεντρο...δεν υπαρχουν λοογια για την μεσοεπιθετικη γραμμη...ντεροσι, μπραντλευ,ταχτσιδης,πιανιτς κανουν πολυ καλα τη δουλεια τους...στ πλαγια μπορεις ν εμπιστευτεις στη δεξια πτερυγα τν φλορενζι και αριστερα λαμελα...ακομα κ οσβαλντο αν δεν τν παιξεις μπροστα υπαρχει κ ο πιτσιρικα ο λοπεζ που δεν μοθ χει δειξει ακομα κ τιποτα τ σπουδαιο...και μου μενουν τοτι( βοηθαει για καποια παιχνιδια,δεν τν πολυ επαιξα) κ ντεστρο(απο τους πολυ καλους επιθετικους του φμ13)

για ολους τους υπολοιπους που δεν εχω αναφερει απλα τ μπουλο!!!!

στ επομενο ποστ θα αναφερθω στις μεταγραφικες κινησεις....προπονησεις κ τακτικες με screen shot..
orfanidaras
Amateur
Amateur
Posts: 133
Joined: Sat Nov 21, 2009 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: IRAKLIS F.C
Has thanked: 0
Been thanked: 0

orfanidaras wrote:εκανα κ γω την αρχη ν παρω ρομα...η αληθεια ειναι οτι παντα την επαιρνα...ειναι κ η μεγαλη μου αδυναμια στην ευρωπη απο εποχη μπρουνο κοντι...εκτος απο περσυ....θυμαμαι την τρομερη ομαδα με καντελα απο αριστερα μανσινι κ καφου....ειχα την εντυπωση οτι κ τ μανατζερ ετρεφε μια συμπαθεια στην ρομα...αλλα περσυ ενα χαλι....χωρις μπατζετ με δανεικους παιχτες που δεν μπορουσες ν κρατησεις την επομενη χρονια αν βεβαια ησουνα τυχερος ν φτασεις μεχρι τελος...

τεσπα στη φετινη ρομα λοιπον

εχω φτασει 2015 κ εχω πλεον μια πληρης αποψη...μπατζετ πολυ χαμηλο για πρωτο ετος

τερμα...στεκελμπουργκ εγγυηση απλα....εχει μερικα σκαμπανεβασματα αλλα ειναι εγγυηση...τ μονο που πρεπει ν κανεις ν καβατζωσεις για τ μελλον κανα νεο τερμα γτ ειναι ηλικια που καμια 4-5 χρονια θα σε παιξει αλλα απο πισω πρεπει ν ετοιμαζεσε...

αμυνα...εδω ειναι ο μεγαλος πονοκεφαλος...στ κεντρο εχουμε τον μπουρντισο μεγαλο συμβολαιο κ μεγαλη ηλικια κ πολυ κοκκινηηηη..και δυστηχως τιποτα αλλο...δεξια κατι θελει ν μας πει ο χιλιανος αλλα λιγος για μια ομαδα που εχει απαιτησεις κ αριστερα ο μπαλζαρετι
οσους δεν αναφερω απλα δεν ειναι αξιοι αναφορας

παμε κεντρο...δεν υπαρχουν λοογια για την μεσοεπιθετικη γραμμη...ντεροσι, μπραντλευ,ταχτσιδης,πιανιτς κανουν πολυ καλα τη δουλεια τους...στ πλαγια μπορεις ν εμπιστευτεις στη δεξια πτερυγα τν φλορενζι και αριστερα λαμελα...ακομα κ οσβαλντο αν δεν τν παιξεις μπροστα υπαρχει κ ο πιτσιρικα ο λοπεζ που δεν μοθ χει δειξει ακομα κ τιποτα τ σπουδαιο...και μου μενουν τοτι( βοηθαει για καποια παιχνιδια,δεν τν πολυ επαιξα) κ ντεστρο(απο τους πολυ καλους επιθετικους του φμ13)

για ολους τους υπολοιπους που δεν εχω αναφερει απλα τ μπουλο!!!!

στ επομενο ποστ θα αναφερθω στις μεταγραφικες κινησεις....προπονησεις κ τακτικες με screen shot..

χρωστουσα κατι...
2012-13 μπατζετ 2,0
Image

2013-14 εδω καπως στρωνετε το ροστερ μπατζετ 20,0 αν θυμαμαι
Image

2014-15 κ εδω μαλλον κλειδωνει με μερικες προσθηκες κλπ στ επομενα χρονια μπατζετ 30,0
Image

οσο για τακτικες μεγαλο μπερδεμα σε προηγουμενο save Που χαθηκε τα πηγαινα πολυ καλα με 4-2-3-1 και 4-4-2

σ αυτο που πλεον βελτιωσα την εικονα τις ομαδας με την τακτικη του ισοβιτη 4-1-3-2 style τα τελευταια ματς κ παω φουλ για πρωταθλημα ενω τ προηγουμενα μονομα στη 2η θεση!
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχικά ήθελα να ξεκινήσω ένα save με Milan,μετά τον ερχομό του Mario.Όμως επειδή το αγαπημένο μου 4-3-3(ή αλλιώς 4-1-2-2-1) δεν το αλλάζω και η Milan δεν μπορεί να παίξει με αυτό το σύστημα βάση του ρόστερ της,επέλεξα Ρόμα η οποία μετά την προσθήκη του Τοροσίδη είναι άκρως πορωτική πλέον.Και επειδή κάλυψε το κενό που υπήρχε δεξιά και επειδή έχει ακόμα έναν έλληνα αξιόλογο στο ρόστερ της.Παίζω με 4-3-3 anchor man-BWM(s) AP(a),AML/AMR(IF(s)),POACHER.Η ομάδα πάει πολύ καλά,είμαι 2ος,9 βαθμούς πίσω απο την Juve που είναι αήττητη μετά απο 21 αγώνες και 7 βαθμούς μπροστά απο τον 3ο.
Μεταγραφές:Wellington Nem(4,1),Gameiro(δαν),Albiol(δαν),Bakkali(675),Αβραάμ(7),Καπίνο(600),Gordon(free),Manninger(free),Fischer(10).
Έφυγαν:Burdisso(2,9),Taddei(1),Lopez(1,8),Lobont(500),Julio sergio(Free),Perotta(300),και εδώ ίσως ξενερώσω κάποιους Τοtti(free)
Ο Τόττι είχε 2ετές συμβόλαιο 8,75 τον χρόνο.Το μεγαλύτερο συμβόλαιο της ομάδας.Ξεκίνησα με αυτόν στο πρώτο παιχνίδι ως DLP και έβαλε 2 γκολ.Μετά όμως δεν έπαιζε καλά και η ομάδα δεν είχε καλά αποτελέσματα.Όταν έδωσα φανέλα βασικού στον Destro ως Poacher την πήρε σπίτι του.Σε 15 ματς 16 γκολ και πρώτος σκόρερ της Serie A.Και επειδή η ομάδα πολλά λεφτά δεν έχει έπρεπε να φύγει.Του πρότινα λήξη συμβολαίου το 13(αντι του 14) με τρελά μπόνους αλλά τίποτα.Έτσι έγινε διακανονισμός πήρε 3,9 και είπε αντίο νωρίς τον Γενάρη.Με τα λεφτά που εξοικονόμισα απο το βαρύ συμβόλαιό του πήρα τον Fischer που είναι μεγάλο ταλέντο και απο τα λίγα παιχνίδια που έπαιξε στον Ajax έβαλε 2 γκολ.Είμαι κοντά στην απόκτηση του Bertolacci ενώ προσπαθώ να πάρω και τον Lacina Traore.Επίσης επειδή έχω πάγκο τον Osvaldo σκέφτομαι να τον πουλήσω.Γενικά έχω δώσει πολλά για μεταγραφές-κοτσόβολος όμως η σχεδόν βέβαιη παρουσία μου στους ομίλους του τσου λου του χρόνου με κάνουν να νιώθω πιο άνετα.Και αν όλα πάνε καλά βλέπω του χρόνου να χτυπάμε πρωτάθλημα.
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω απο την αλλη οσο αφορα το συστημα δοκιμασα κατι διαφορετικο σε σχεση με το 4-2-3-1.
Η επιλογη μου ηταν το 4-3-1-2 με τον Lamela AMC (IF) κ διδυμο Οsvaldo AF - Totti Trequartista κ μπορω να πω οτι δικαιωθηκα μιας κ ηταν οι 2 πρωτοι σκορερ της Serie A (o Totti 1ος στις ασιστ).
Στα χαφ Pjanic (AP-Attack), De Rossi MC κ οχι DMC (BWM-Def/εναλλακτικα BBM αν επαιζε ο Bradley) κ Florenzi ως DLP (Def η κ Supp αναλογα το παιχνιδι). Ο Florenzi βεβαια σε αρκετα παιχνιδια πηρε την θεση του Lamela με τον ιδιο ακριβως ρολο κ ηταν πολυ καλος...θυμιζε Perrotta επι εποχης Spalletti.
Αμυνα αριστερα Balzaretti, δεξια Cassani κ στο κεντρο Castan-Burdisso. Eυκαιριες πηρε κ ο Μarquinhos κ γι'αυτο στο τελος της χρονιας ενεργοποιηθηκε η οψιον του μιας κ δειχνει να εχει περιθωρια εξελιξης (λογικα στη ανανεωμενη database θα ειναι ακομα μεγαλυτερο το PA του αν κρινουμε απο την φετινη του αποδοση).
Επισης προς το τελος της πρωτης σαιζον ανανεωσα τα συμβολαια του Totti (2.1M μεχρι το 2016) κ του Perrotta (500k μεχρι το 2014) ελευθερωνοντας ετσι αρκετα το wage budget για να μπορεσω να κλεισω καποιες μεταγραφες πριν ξεκινησει η μεταγραφικη περιοδος.

Totti stats
Spoiler: show
Image
Image
Image
Osvaldo stats
Spoiler: show
Image
Oσο αφορα τις μεταγραφες της 1ης χρονιας πηρα τον Cassani με 5,75Μ (2M μπροστα τα υπολοιπα 48αρες), Doria με 600k κ Romario free τον Ιανουαριο. Εφυγαν: Julio Sergio (free-Napoli), Guberti (loan Espanyol-ρητρα 2,5Μ που πληρωθηκε στο τελος της χρονιας), Virga (60k-Lumezzane) κ μερικοι πιτσιρικαδες δανεικοι.
Τη 2η χρονια ηρθαν: Destro, Bocchetti, Verre, Piscitella, Ταχτσιδης, Marquinhos, Αmelia καθως κ καποιοι νεοι απο συνιδιοκτησιες με συνολικο ποσο κοντα στα 9Μ. Εφυγαν: Guberti (Espanyol 2,5M), Taddei (Espanyol 650k), Borriello (Bologna 5M), Jose Angel (Betis 7M).

Σε οτι αφορα τωρα τους νεους, στο φετινο FM, αξιζει κ με το παραπανω να ασχοληθει κανεις. Οι γνωστοι μας, Caprari κ Bertolacci μπορουν ανετα να ειναι μερος του roster μας κ να σταθουν με αξιωσεις, κριμα που συνηθως τους ξαναπερνουμε στην 3η σαιζον μιας κ η Pescara κ η Genoa ανανεωνουν τις συνιδιοκτησιες. Εκτος απο τους προαναφερθεντες, πολυ αξιολογες περιπτωσεις ειναι ο Crescenzi (απο τους αγαπημενους μου λογο τις ικανοτητας να παιζει κ στις 2 πτερυγες-με μεγαλη ανοδο στα στατς του απο 3 σαιζον κ επειτα), ο D'Alessandro (ως backup περισσοτερο), οι Viviani κ Verre για τα χαφ οι οποιοι στα δικα μου σειβ εχουν θεση απο την 2η κιολας σαιζον στο ροστερ. Επισης με λιγη υπομονη, ικανοποιητικη εξελιξη εχουν κ οι Ciciretti, Ferri κ (ενιοτε) οι Ferrante κ Federico Ricci (o oποιος στην πραγματικοτητα θεωρειται αυτη τη στιγμη ο πιο εξελιξιμος παικτης της Primavera συμφωνα κ με τον Conti). Ξεχωριστη αναφορα θα κανω στους Sini, Frascatore κ Lopez...για μενα κ οι 3 αξιζει να μεινουν στο ροστερ, οι 2 πρωτοι απο την 3η σαιζον κ επειτα ομως κ αφου τους εχουμε δωσει δανεικους καπου οπου ειναι σιγουρο οτι θα ναι key players για δυο χρονιες. Ο Frascatore ειδικα φαινεται να εχει τα στατς για να ειναι μια καλη backup λυση για το αριστερο ακρο της αμυνας μελλοντικα. Οσο αφορα τον Lopez με το ξεκινημα ενος σειβ ειναι ο πιο ταλαντουχος παικτης μας, το θεμα ομως ειναι οτι τουλαχιστων σε μενα δεν ειχε την εξελιξη που περιμενα να εχει...ισως να φταιει οτι ειχα πολλες προσδοκιες, ισως το οτι το determination κ το work rate του δεν ειναι κ τα υψηλοτερα του atts, ισως ολα αυτα μαζι.

Edit: Ξανανεβασα τις φωτο των atts κ του συμβολαιου του Totti μιας κ δεν τα εμφανιζε πριν. Επισης προσεθεσα τη λιστα με τους coaches στο τελος της 1ης χρονιας.
Spoiler: show
Image

Υ.Γ Στη λιστα με τους νεους, ξεχασα να αναφερω τον Romagnoli...τον συγκεκριμενο τον ειχα σαν 4η επιλογη στα στοπερ μεχρι να ερθει ο Doria τον Ιανουαριο του '13, κ παλι ομως πιστευω οτι μελλοντικα μπορει να σταθει στο ροστερ ως μια backup λυση.
User avatar
Grecogiallorossi
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Mon Sep 30, 2013 5:49 pm
Football Manager της ομάδας: Πανηλειακός
Αγαπημένη Ομάδα: AS Roma
facebook προφίλ: grecogiallorossi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρα πολυ ωραια ανάλυση για τους Giallorossi..Oσοι οπαδοι της ομάδας θελουν ας ριξουν μια ματια εδω σε μια σελιδα με καθημερινη ενημερωση μεσα απο το δικό του blog και από άλλες μεγάλες αθλητικές ιστιοσελίδες. https://www.facebook.com/pages/Greco-Gi ... 053?ref=hl
Η σελίδα όλων των οπαδών της Ρόμα στο fb! https://www.facebook.com/pages/Greco-Gi ... 053?ref=hl
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”