Γ.Φ.Σ. Παναιτωλικός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Image

Image

Με τον Άγγελο Χαριστέα τι? Το κενό μεγάλο...
Παναιτωλικός τα λόγια περιττά, προέδρο λεφτά έχουμε αρκεί βέβαια να δει έργο και καλή πορεία, κόσμο έχουμε irl αλλά και στο fm δίνει το παρόν σε κάθε αγώνα, γήπεδο δικό μας έχουμε δεν χρωστάμε πουθενά τι λείπει?
Φυσικά να ανεβάσουμε την ομάδα πάλι εκεί που ανήκει, στην Superleague.

Μετά την επιστροφή στα μεγάλα σαλόνια η προσαρμογή ήταν ανώμαλη και η ομάδα υποβιβάστηκε και πάλι, ως επακόλουθο όλοι οι καλοί πάιχτες φμικά τουλάχιστον αποχώρησαν, μας έχουν μείνει μόνο ο τίμιος αργηγός Γ.Κούσας, ο υπερτίμιος Σενεγαλέζος Καμαρά και το next best thing στα χαφ ο Έλληνας Π.Μητρόπουλος από κει και πέρα όλο σχεδόν το ρόστερ είναι νέες προσθήκες.

Το ρόστερ
Image


Πιο αναλυτικά:
GK: Η τεράστια τρύπα fmικά τουλάχιστον καθώς Τακίδης και Στεφανάκος είναι τραγικοί, τους κρατάμε για back up και απλά κλείνουμε την 1η μέρα τον ελεύθερο Βέλγο κέρβερο Glenn Verbauwhede και έχουμε κλείσει στην θέση αυτή για μια 3ετία χαλαρά.

DR: Έχουμε την χαρά να υπάρχουν στο ρόστερ 2 hg παίχτες, Κουτρουμάνος βασικός αν και irl είναι χιασμένος δυστυχώς και αλλαγή ο αγαπητός πλην τίμιος Μπακάκης.

DL: Μια απο τα ίδια και εδώ ο κάποτε φέρελπις Φίλιππος Δάρλας για τα στανταρ της κατηγορία είναι τέλειος και back up o αν και δεν σου γεμίζει το μάτι πάντα αξιόλογος Γκόλιας, γενικά στα πλάγια είμαστε fixαρισμένοι για την κατηγορία με παίχτες αρκετά καλούς.

DC: Εδώ θα λέγαμε πως έχουμε έλλειψη ποιότητας μιας και μετά τους βασικούς Aguaro & Κούσα ο αναπληρωματικός Ιωάννου και ο νεαρός με random atts Τζίτζης υπολείπονται ποιότητας, προσωπικά πήρα το ρίσκο στην αρχή της σεζόν και δεν έκανα μεταγραφή παρα μόνο τον Γενάρη δανεικό τον Τριανταφυλλόπουλο από τον Παναθηναικό.

Στα χαφ τώρα:
DMC/MC ως bwm defend: νούμερο ένα απλά και ξάστερα ο Π.Μητρόπουλος τραυματισμούς σε 4 σείβ σε 2 FM δεν βγάζει οπότε είμαστε οκ στην θέση αυτή με back up της θέσης αυτής στο αρχικό ρόστερ τουλάχιστον τον Γ.Κούσα και ως έσχατη λύση σε πιο light φάση Σφακιανάκη και Μουμίν.

ΜC: Όσο βαστάει στην σεζόν την θέση παίρνει ο γερόλυκος των γηπέδων Σφακιανάκης με αλλαγή τους Μουμίν και Bogdanovic

ΑΜL/AMR: Τις δύο θέσεις τις παίρνω ως μια γιατί κάνω πολύ swap position και επειδή οι πλαινοί του ρόστερ παίζουν και στις δυο θέσεις αν και FMικά ο Πασάς δεν παίζει δεξιά irl παεί και αυτός εκεί.Βασικοί λογίζονται οι Μύγας για αριστερά και ο Καμαρά δεξιά αρκει βέβαια να μην βγάλει τραυματισμούς αλλιώς θα έχουμε θέμα.

AMC: Εδώ έχουμε την χαρά να έχουμε δύο πολύ καλούς παίχτες για τα μέτρα της κατηγορίας τους Yanev & Favalli. Βασικό προτειμό τον υγιή όταν είναι Yanev παίχτης ορχήστρα, δημιουργεί, πασάρει σκοράρει εκτελεί και στημένα αλλά δυστυχώς τραυματίζεται συχνά αλλαγή του ο Favalli ο οποίος παίζει ευτυχώς για εμάς και στα πλάγια με ευκολία οπότε μπορούν κάλιστα να πάιξουν και οι δυο μαζί.

ST: Στην θέση στο αρχικό ρόστερ έχουμε θέμα, ο Κουτσοσπύρος είναι μια χαρά για την κατηγορία, τον Dimbala τον σούταρα μέσω editor μιας και δεν είναι πια στην ομάδα και ο Κίτσας είναι απλά για να συμπληρώνει την προπόνηση, οπότε θέλουμε παίχτη φυσικά εγώ προτίμησα τον ελεύθερο και πάλι Γαλλομαλιανό Ahmed Soukouna έτσι μεταξύ Κουτσοσπύρου και Soukouna παίζουμε με την φόρμα όποιος είναι σε καλύτερη κατάσταση παίζει.




Η τακτική
Image

Πιο αναλυτικά
Spoiler: show
Image
Image
Όταν βάζω Κουτσοσπύρο στην κορυφή αλλίως τον Soukouna ως poacher με run into ball οδηγία


Τεχνικό Επιτελείο
Image

Προσωπικά δεν άλλαξα κανένα coach απλά επειδή δεν υπάρχουν καθόλου scouters πήρα τους Μίλτο Καρατζά & τον γνωστό παλαίμαχο Δημήτρη Μάρκο με 1ετή συμβόλαια.


Μέχρι στιγμής πορεία στο save
Image


Tα ματς
Spoiler: show
Image
Image
Τελείοντας την σεζόν και ανεβαίνοντας κατηγορία λήγουν σχεδόν όλα τα συμβόλαια της ομάδας, καλό είναι να ανενεωθούν απο το καλοκαίρι οι εξής κατά την γνώμη μου:
Μπακάκης και Μητρόπουλος αν και ο 2ος μπορεί να ζητήσει πολλά το θετικό πως έχει ακομά 2 χρόνια συμβόλαιο αλλά πρέπει να βιαστούμε πριν πάρουν τα μυαλά του αέρα :D
Οι Κούσας και ο Aquaro μιας και Α Εθνική θα είναι φθηνοί οπότε έχουμε το περιθώριο να βρούμε και 1-2 καλούς ελεύθερους το καλοκαίρι του 2013.
Τους Μίλιο και Μεταξούλη δεν τους ανέφερα μιας και ως 16ριδες δεν τους πολυβάζω, κάντε τους tutor και κρατήστε ως hg καθώς θα παίζουμε Ευρώπη σύντομα γι αυτό προσωπικά ανανέωσα τον Μπακάκη και έχω σε sortlist τον Μπαμπανιώτη του ΠΑΣ αν χρειαστεί σε τέτοια περίπτωση να αποκτηθεί ως hg αλλά και back up στο τέρμα. Για Yanev & Favalli αν μέχρι Μάιο Ιούνιο που μας δίνεται το νέο μπάτζετ αν δεν έχουν κλείσει σε ομάδες τους ανανεώνουμε για μια χρονιά ακόμα τον Βούλγαρο αν βαστάει και για περισσότερο βέβαια τον πιο νέο Favalli, τώρα για τους υπόλοιπους παίχτες βλέποντας και κάνοντας μια και ανεβαίνοντας κατηγορία μπορούμε να βρούμε νέους παίχτες.

Αυτή η είναι η αναλυσή μου για τον Παναιτωλικό της σεζόν αυτής περιμένω feedback απ'όποιον επιθυμεί.
-diatakste
User avatar
mitsosG21
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 458
Joined: Mon Oct 29, 2012 4:39 pm
Football Manager της ομάδας: Parma F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Barca, Liverpool, BVB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή ανάλυση.

Ίσως το δεύτερο μου save να το κάνω με τον Παναιτωλικό
ImageImage
ImageImage
ImageImage


FM 13 Story : Impossible?
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1480
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eξαιρετικη αναλυση Ανδρεα. Ισως ανεβασω και εγω ss καποιοα στιγμη...
User avatar
de_grecia13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 263
Joined: Thu Oct 27, 2011 4:24 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Juventus
Status: Παναθα μου!!!!
Location: Αιγάλεω Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλα μπραβο για την αναλυση! Θελω να ξεκινησω καποια στιγμη save στην Football League, και απο οτι φαινεται, θα παρω Παναιτωλικο!

Λατρεια για τον Μητροπουλο! Τον πηρα στον Παναθηναικο και ειναι εξαιρετικος! Αξεχαστο θα μου μεινει το γκολ του στο ντεπουτο του με την πρασινη φανελα, στο εκτος εδρας ματς με την Μαλαγα...
Vittoria per gli Assassini!
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4648
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχεις πλαγιο back που λεγεται BACK-ακης? :P
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mitsosG21 wrote:Πολύ καλή ανάλυση.

Ίσως το δεύτερο μου save να το κάνω με τον Παναιτωλικό
Αξίζει (:
de_grecia13 wrote:Πολλα μπραβο για την αναλυση! Θελω να ξεκινησω καποια στιγμη save στην Football League, και απο οτι φαινεται, θα παρω Παναιτωλικο!

Λατρεια για τον Μητροπουλο! Τον πηρα στον Παναθηναικο και ειναι εξαιρετικος! Αξεχαστο θα μου μεινει το γκολ του στο ντεπουτο του με την πρασινη φανελα, στο εκτος εδρας ματς με την Μαλαγα...

Τα ζόρια είναι 2η χρονιά που θέλει τρελά λεφτα για να ανανεώση και φοβάμαι θα τον χάσω τσάμπα -toixos2
beecher wrote:εχεις πλαγιο back που λεγεται BACK-ακης? :P

Παίχτουρας μεγάλος :D
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times


Off Topic:
Προσπάθησα να διαβάσω την ανάλυση, αλλά στην τρίτη εικόνα σταμάτησα.
Δε φαίνεται τίποτα. Είναι κρίμα να ετοιμάζεις κάτι για ώρες και να στο χαλάνε οι μη ευδιάκριτες εικόνες :cry:
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Με το τέλος της 2ης σεζόν βγάλαμε την ομάδα Ευρώπη μετά τον καταπληκτικό 2ο γύρο που κάναμε ορίστε και μερικά ss.
Spoiler: show
ImageImageImage
ImageImageImage
Aύγουστο βρίσκομαι 2014 και περιμένω τον αντίπαλο στο Europa.

Οι μεταγραφές κλείσανε νωρίς οπότε το ρόστερ είναι το εξής.
Spoiler: show
ImageImage
User avatar
Simaoliverpool
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 258
Joined: Mon Sep 05, 2011 2:23 pm
Football Manager της ομάδας: Παναιτωλικός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικάρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχικά φίλε πολύ καλή δουλειά με την ανάλυση της ομάδας ;)
Με μεταγραφές Ιανουαρίου η ομάδα έχει κάνει 2 πολυ σημαντικές προσθήκες. Αρχικά έρχεται ο Σίσιτς που είναι πολυτέλεια ειδικά για Β' Εθνική και ο Μπόγιοβιτς που πυροβολεί ασταμάτητα σαν AF...Επίσης προσοχή θέλει ο Καμαρά τόσο σαν Poacher όσο και σαν IF μπορεί να σας δώσει και 15 τεμάχια την 1η σεζόν..
Η ομάδα έχει πρόβλημα στην θέση του τερματοφύλακα. Εκεί μπορείτε να φέρεται απο την πρώτη χρονιά τον Γλύκο δανεικό.Στην συνέχεια μπορείτε να κλείσετε τον Γκουλόν στο κέντρο που μπορεί να σταθεί άνετα και στην Α'
Η άνοδος θα έρθει εύκολα την πρώτη χρονιά και ήδη μπορείτε να κάνετε σχεδιασμό για την 2η στην Α' με κάποια συμβόλαια που λήγουν.
Aυτά τα λίγα αλλά βασικά (νομίζω) απο το save μου
Ένα όμορφο ταξίδι ξεκινάει
Παναιτωλικάρα για σαλόνια!
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Προσωπικά ο Σίσιτς δεν με τρέλανε στο FM καθώς πρέπει να έχει χαμηλό consistency και δεν πιάνει σταθερή απόδοση αλλά βέβαια απο το πουθενά κάνει εύκολα το απίστευτο, από τις άλλες μετγραφές ο Μπόζοβιτς είναι όλα τα λεφτά άνετα 30 γκολ στην Β Εθνική, Αραμπατζής όταν δεν είναι τραυματίας κάνει την διαφορά στην κατηγορία, ο Μελισσάς το ίδιο αν και δεν μου γέμιζε το μάτι στην αρχή και από τις υπόλοιπες μεταγραφές οι Μπελόν και Ιορδανίδης δεν μπορούν να κριθούν καθώς στο FM είναι χειρότεροι από ότι ιρλ καθώς είναι φουλ στα ραντομ αττς.
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλά μπράβο για την ανάλυση φίλε!
Στο save μου βρίσκομαι στα μισά της σεζόν η άνοδος μοιάζει σίγουρη(μόνο 1 ήττα) ..
@Σιμάο...Πήρα και εγώ Γλύκο πραγματικά είναι εγγύηση στην Β' ..
Τέλος έκλεισα για καλοκαίρι Ρίκκα,Φέτση,Φουρλάνο ...
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”