Tottenham Hotspur

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ ωραια αναλυση !Θεωρω οτι δεν ειναι τοσο προκληση ομαδα γιατι εχει το Potential για να φτασει ψηλα !τσακ μπορεις να ανεβασεις το συγκεκριμενο συστημα του φιλου σου Mrhaugh? :D
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ ωραιος Τσακ!
Ξεκινησα καιγω φετος και ειμαι μετα απο 25 αγωνιστικες πρωτος και σχετικα ανετα αφου το διπολο του Γιουναιτεντ και η Αρσεναλ ειναι καπου 9-12 και απειλουν μονο λιγο Λιβερπουλ-Τσελσι, κυριως η πρωτη.
Καθαρο 4-4-2 παιζω εγω και στα πιο ευκολα οι πλαγιοι πανε AMR, AML.

Γιορις κανει θαυματα, εχω κερδισει 2 φορες στα πεναλτι και βγηκε και ενα μηνα player of the month.Εξαιρετικος.Βεβαια, ειναι πραγματικα λουκουμι οτι μου προσφερουν Χαρτ (που εχει παραγκωνιστει) για 15Μ, αλλα κρατιεμαι.

Ο Kaboul εμενα ειναι λιρα 100, απο αυτον ξεκιναει το κεντρο της αμυνας και μετα Βελγος-Dawson.
Walker κορυφη.
Για Εκοτο οπως τα λες.Για την πρωτη χρονια καλος ειναι, μετα θες μεταγραφη.Το προβλημα ειναι οτι δεν εβρισκα με τιποτα παικτη κλασης (ο μονος που μαρεσε ηταν ο Μπεϊνς, αλλα δε δινω 20Μ για 29χρονο), οποτε κατεληξα στο φθηνοτερο και με potential Santon το Γεναρη ~10M.

Κεντρο στα MC παιζουν Huddlestone-Dembele-Sandro-Parker ψιλοισαξια.Δυστυχως ο Γκιλφι δε μου πολυχωραει, γιατι εχω BWM και DLP, αλλα αμα κατι στραβωνει και θελω να βγω μπροστα τον βαζω σαν AP ή αν θελω κρατημα μπαλας το γυρναω σε 4-4-1-1 και τον βαζω πισω απο το φορ.
Dempsey προσφερει ανασες παντου, αλλα δε με εχει εντυπωσιασει.
Τον Dzagoev ηθελα να τον κλεισω, αλλα τον ξεχασα και ανανεσωσε. -meaculpa
Στα ακρα ο Bale κανει ΘΑΥΜΑΤΑ.Εχει καπου 12 γκολ (1ος σκορερ της ομαδας) και 8 ασσιστ.
Ο Λενον δε μου γεμιζε το ματι και αφου ειχα λεφτα εφερα με 14Μ Μπεν Αρφα.Επισης εξαιρετικος, πρωτος στις ασσιστ της ομαδας με 10, ενω εχει και 8-9 γκολ.

Επιθεση εμειναν οι 2 και ηρθε και ο Γιοβετιτς με 21Μ, μιας και 442 μονο με δυο μπροστα δε βγαινει.
Δεν εχει κανει τιποτε τρελο ο Μαυροβουνιος, αλλα ειμαι ικανοποιημενος.Μεταξυ των 3 υπαρχει σχετικα ιση συνεισφορα, αφου ειναι ολοι στα ~8 γκολ.
Eπισης εκλεισε το Γεναρη για του χρονου Γιορεντε, οποτε θα εχουμε 4 επιθετικους.


Εφυγαν Smith, Gomes, Bentley, Falque, Gallas.Καπου στα 7Μ συνολικα μου εφεραν.
Επισης, το Γεναρη η διοικηση μου εδωσε +20Μ μπατζετ, οποτε ειμαι πολυ χαλαρος οικονομικα.
User avatar
AlphaHail
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 416
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λαθος που εδωσες Φαλκε..γινεται παικτουρα..πολυ καλος ο Σαντον που αγορασες,λαθος αποψη για Λεννον και πιστευω οτι αν δεν θα συνεχισεις το 4-4-2 να διωξεις εναν επιθετικο...
Ολα αυτα γνωμη δικη μου και παντα φιλικα :)
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν πηρε πολλες ευκαιριες ο Φαλκε η αληθεια ειναι, αλλα στα λιγα που επαιξε δεν εκανε τιποτα.
+ με τα λεφτα της ομαδας αντεχεις να εχεις πρωτοκλασατους μικρους για βοηθειες, οποτε δεν αφιερωσα και τρελο χρονο στο Φαλκε.
Λεννον παιρνει χρονο, αλλωστε με ματς ανα 3 μερες το rotation ειναι must.
Oμαδα που κερδιζει δεν αλλαζει οποτε θα μεινουμε 442 και γι'αυτο εκλεισε και ο Βασκος :-D
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παντως το 4-4-2 πιστευω αδικει τους Sigurdsson και Dempsey.Επισης, αν και δεν εχω ξεκινησει σειβ με Τοτεναμ, πιστευω οτι o Dembele θα μπορουσε να κανει δουλεια σαν defensive winger.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
Mute
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 655
Joined: Sun Mar 13, 2011 10:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Liverpool
facebook προφίλ: dimitris151
Location: Berlin
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τους dempsey dembele τι θεση τους βαζετε παιδια και πως αποδιδουν? επισης ο sigurdsson καλος? περσυ ηταν σκετο cheat,σε μενα ειχε βγει μια χρονια player of the year και πρωτος σε γκολ και ασιστ στην πρεμιερ.
User avatar
AlphaHail
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 416
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω παντως θα εκανα τα αδυνατα δυνατα δυο εκ των dembele,dempsey,sigurdson να ειναι βασικοι γιατι μου φαινονται παικταραδες...φυσικα αν δεν παιξω με την ομαδα δεν μπορω να κρινω
User avatar
Zoro13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 368
Joined: Sun Nov 06, 2011 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ, Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Νάχαμε να λέγαμε, νάχαμε να πούμε
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Parker: ImageImageImageImage

Μυρίζει Βρετανίλα. Μπορεί να είναι λευκός αλλά μέσα στο γήπεδο είναι μαύρος σκύλος.

χαχαχαχαχα μυρίζει Βρετανίλα, πολύ σωστός!
Α.Ο ΠΥΡΓΕΤΟΥ


If you're having girl problems I feel bad for you son
I've got 99 problems but a bitch ain't one
User avatar
Mayhem
Amateur
Amateur
Posts: 224
Joined: Thu Oct 27, 2011 4:11 pm
Football Manager της ομάδας: Δεν παίζω πια
Αγαπημένη Ομάδα: Juventus,Arsenal,Ηρακλής
Status: Χθες έκανα την μεγαλύτερη παρτούζα.!! Κοιμήθηκα με τα Χίλια Ζόρια…!!
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να σημειώσω ότι η Τόττεναμ εκτος ότι ήταν η πρώτη που κατέκτησε double στην Αγγλια ήταν και η πρώτη που έφερε ευρωπαϊκό τίτλο...

το σύστημα που παίζω είναι 4-5-1,ο Lloris είναι top class τερματοφύλακας πραγματικά,οι μεταγραφές που έκανα το καλοκαίρι ήταν : Baines,Jovetic και Willian

για τους παίχτες που προτείνεις
Άμυνα: Κ. Παπαδόπουλος - Hummels +1 και για τους 2
Μεσαία γραμμή: Dzagoev - Vieirinha +1 για Dzagoev τώρα για Vieirinha αν θες να πας για μεγάλα πράγματα(που μπορείς από πρώτη χρονια να είσαι στο Top 3) δεν μπορείς να βασιστείς πάνω του κατ εμέ
Επίθεση: Demba Ba ίδια περίπτωση με τον Vieirinha μονο που στον Ba γελάει όλο το Νησί :P

γενικά μ'αρεσε όλος ο τρόπος που παρουσίασες την Τοττεναμαρα
User avatar
revolution
Coach
Coach
Posts: 2565
Joined: Thu Jul 10, 2008 6:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Ωραία ανάλυση Tsak, την συμβουλεύτηκα και έχω βάλει μπρος το σύστημα με τα 3 χαφ.. Προσωπικά θα εμπιστευθώ Adebayor για αρχή.
User avatar
Zoro13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 368
Joined: Sun Nov 06, 2011 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ, Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Νάχαμε να λέγαμε, νάχαμε να πούμε
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον bale σε τι ρόλο τον χρησιμοποιείτε;
Α.Ο ΠΥΡΓΕΤΟΥ


If you're having girl problems I feel bad for you son
I've got 99 problems but a bitch ain't one
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Θεωρητικά και από την στιγμή που πλέον έχει το ppm cuts inside είναι inside forward. Εγώ σε παλιότερο φμ τον είχα winger attack και σκόραρε πάρα πολύ. Κάτι από αυτά τα δύο πάντως θα είναι η λύση.
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: Με 3 καλους AMC πλεον(Σιγκουρσον-Ντεμσει-Χοτλμπυ),σε ωθει να παιξεις συστημα με AMC,αλλα αυτο δε με χαλαει καθως παιζω με 4-2-3-1. Στα δυσκολα ματσ βεβαια,το γυριζω σε 4-3-2-1 με DM(τον Σαντρο φυσικα!)
Πιστευω οτι μετα το τελευταιο update,στο οποιο ανεβηκαν και καποια atts παικτων και φυσικα και με τις μεταγραφες, η ομαδα ειναι καλη...θελει ενα DL νεο και εξελιξιμο για ροτεισον με τον Εκοτο και ενα εξτρεμ ακομα για μπακ-απ.
Παντως νομιζω οτι η δυναμικη της ομαδας δεν ειναι για πρωταθλημα απ την 1η χρονια- και ευρωπη.. θελει πολυ προσοχη και τυχη για κατι αξιολογο..


EDIT: Μετα απο 1+μιση χρονια στο FMC για να δω οσο γινεται την εξελλιξη καποιον,απο προπονηση αλλα και μερικους αγωνες, αρχισα ενα save στο κανονικο,να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε..
Αν και υπαρχουν λεφτα,δεν ξοδευτηκα για 1η χρονια να δω πως θα παει-ουτε δωσεις εβαλα,ολα στο χερι να τελειωνουμε
Πηρα 4-5 καλα και φτηνα ταλεντακια για το μελλον(μεταξυ αυτων και ο Φουντας :-D ) και 1 μονο για βασικο/ροτεισον με Εκκοττο -τον Willems απο PSV με 9,5Μ(η μονο ακριβη μεταγραφη,αλλα χρειαζεται ενα καλο,εξελλιξιμο DL)

:arrow: Εφυγαν: Gallas 1,5M(αν και παει μεχρι 2M) - και Huddlestone 8Μ

:arrow: Ηρθαν: Willems 9,5M --Για ροτεισον και βασικος
Για το μελλον και μπακ απ: Bakkali 700k - Fountas 1,8M(για την ομαδα ρε γαμωτο) - Kiko Femenia 975k - Od. Vlachodimos(GK) 1,8M και κανα 2 ακομα πιτσιρικια με 3μιση-4 αστερια,για την U18

Αν και ειναι πολυ νωρις ακομα (μολις 4η αγων.) η ομαδα εχει μπει γερα με 4 στα 4,αλλα δεν εχουμε παιξει ντερμπυ ακομα... θα δειξει στην πορεια.. -foumarw
thodaxd
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sat Nov 21, 2009 11:21 pm
Football Manager της ομάδας: TOTTENHAM
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή ανάλυση για την Tottenham. Μετά το update με τις μεταγραφές του Ιανουαρίου η ομάδα έχει κάποια θέματα. Το κυριότερο είναι τα άκρα, τόσο πίσω όσο και μπροστά. Μετά τους βασικούς Ekotto - Walker δεν υπάρχουν αξιόπιστες επιλογές, όχι ότι και οι δύο βασικοί είναι για πολύ μεγάλα πράγματα... Μπροστά εγώ παίζω με AmR - Lennon και AmL - Bale ως IF και οι δύο και πίσω απ' αυτούς το χάος. Το καλό είναι ότι για αρχή έχεις 32 εκ. οπότε εγώ έκανα αυτές τις μεταγραφές (με πολλές δόσεις):
http://img24.imageshack.us/img24/6506/t ... shisto.jpg
Το σύστημα που παίζω είναι το εξής:
http://img23.imageshack.us/img23/9920/t ... actics.jpg
ενώ μετά από δύο μήνες τα στατιστικά μου είναι:
http://img843.imageshack.us/img843/541/ ... isiono.jpg

Το ερώτημα είναι να διώξω τον Ισλανδό το Γενάρη ή το καλοκαίρι; Με μεταγραφή ή δανεικό;
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαιρετική ανάλυση!Ψήθηκα για να ξεκινήσω save.Πιστεύω ότι είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα πρόκληση γιατί έχεις αρκετές ομάδες να ανταγωνιστείς για τον τίτλο που είναι σε καλύτερο επίπεδο από εσένα.Το καλό είναι ότι έχεις αρκετά χρήματα για να βουλώσεις τις τρύπες στο roster.
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”