Everton F.C.

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:!: Φιλε μου giorgos122,φιλικα παντα,αλλα νομιζω πως θα χρειαστεις ενισχυση..
Εχεις το τσου-λου με αγωνες μεσοβδομαδα+τα κυπελλα σου βγαινουν σχεδον 2πλασιοι αγωνες,τουλαχιστο για μιση σεζον...
Αμα εχεις κανα καλο τραυματισμο,πουλησες και Naismith, ποιος θα παιξει στα ακρα?
Και επιθεση μονο με Jelavic δε βγαινει(Chamach τελειωνει ο δανεισμος-Βελλιος δεν υπολογιζεται)
:arrow: Κατα τη γνωμη μου θες σιγουρα 2 παικτες ετοιμους για 11αδα..AML-ST ,μετα ισως εναν DC για βαθος παγκου και μη σου πω και εναν για μπακ-απ στο κεντρο ακομα.. :wink:
Οπως και να χει παντως,εσυ κανεις κουμαντο στην ομαδα σου...οποτε.. -meaculpa

Αν θες,οταν διαμορφωσεις το ροστερ της νεας σεζον,πες μας τι εκανες τελικα...ισως βρεις και κανα λαβρακι και εχεις να μας προτινεις..! -foumarw
User avatar
giorgos122
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Mon Jan 12, 2009 4:55 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos,Real Madrid,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τελικα DC πηρα Carvalho δανεικο ελπιζω να μην το μετανιωσω........φιλε tzanet23 πιστευω πως με Pienaar την βγαζω αλλη μια χρονια...αλλωστε παιζει κ ο Weiss στα ακρα οποτε δν χρειαζεται να χαλαμε λεφτα εκει.....οσο για ST αγορασα Chamach και τωρα εκανα προταση στον Ademilson περιμενω την αδεια......εσυ τι πιστευεις θα ανταπεξελθει στην Εβερτον????? (δεν τον εχω χρησιμοποιησεισει σε κανενα save.... :D ) οπως και να χει δεκτη η συμβουλη σου κ σεβαστη....... 8)


Υ.Γ. μπορει να καθυστερυσω 2-3 μεχρι το τελος των μεταγραφων γιατι δεν προλαβαινω τις καθημερινες να παιζω πολυ...... -thymwmenos
Image
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: OK για Καρβαλιο,αλλωστε για παγκο θα ναι και κανα κυπελλο(αν και ειναι αρκετα μεγαλος και αργος)
Αμα αγορασες Σαμακ,εισαι κομπλε για ST...ποσο πηγε το μαλλι?(απο περιεργεια)
Ξεχασα οτι παιζει και στα ακρα ο Weiss...ok.!!
:arrow: Στο 1ο save ειχα παρει Ademilson \ειχε ρητρα 6Μ...στο κυπελλο επιασε αμεσως(2 γκολ στη 1η εμφανιση του)..στο πρωταθλημα αργησε κανα 2μηνο να δεσει αλλα μετα ειχα διλημα αυτον ή τον Jelavic...πολυ καλη αγορα!!

:!: Εγω παλι,μετα απο Sanogo(free) και Kατιδη(1,5M), καταφερα και εκλεισα free και τον Ospina(GK)..εδωσα μαχη για την υπογραφη του με Ατλετικο και Πορτο.Eτσι ξενιασα για τη θεση του GK για αρκετα χρονια -foumarw
Ολοι θα ερθουν απο το καλοκαιρι και μετα,για να μη χαλασει η ομοιεγενεια της ομαδας μες τη χρονια
Ετσι υπολογιζω οτι θα χρειαστω ακομα 3 παιχτες για τη νεα χρονια για να ειμαι κομπλε,που θα βγω τσου-λου...
1 αναπλ. DC- 1 αναπλ.να παιζει ML και MR και 1 DR καλο, για ροτεισον με τον Coleman γιατι ο Hibert θα παρει ποδι.. :D

:arrow: Καθημερινες και γω δυσκολευομαι να βρω χρονο για game...opote xalara... -foumarw
User avatar
giorgos122
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Mon Jan 12, 2009 4:55 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos,Real Madrid,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: εκλεισε και ο Αdemilson......πολυ καλος φαινεται!!!!μολις τον εκλεισα τον εβαλα μετα απο 4-5 μερες αλλαγη σε φιλικο κ μοιραζε την μπαλα σαν να επαιζε χρονια στην ομαδα..... -foumarw

:arrow: δεν μπορω να πω το ιδιο και για ον Carvalho.....μεχρι στιγμης οσα γκολ εχω δεχθει σε φιλικα ειναι απο δικια του ευθυνη...(εκτος απο δυο αυτογκολ του Eardley και του Duffy..... -nerd ) ελπιζω στο μελλον να μου αλλαξει αποψη.....

:arrow: τον Chamach τον πηρα κοντα στα 5.5Μ (με δοσεις φυσικα... :D ) τωρα θα μου πεις γιατι εδωσες αλλα τοσα για τον Ademilson αλλα δεν βαριεσαι λεφτα υπαρχουν...... -foumarw

:arrow: τωρα για λαβρακια που θες φιλε tzanet23 μετα απο 3-4 σεζον το βαριεμαι το save οποτε δεν πολυασχολουμαι με hot prospects.......παντως αγορασα για τριτο GK τον Cyriaque Canu απο την Μονακο (18 χρονων 4,5 αστερακια ca απο τον προπονητη νεων.......... 8) )

:arrow: για δεξι μπακ που θες εγω πηρα τον Eardley απο την Blackpool (3.6 μυρρια...) εχει καλα στατιστικα αλλα δεν μου εχει αποδειξει και πολλα μεχρι στιγμης στα φιλικα.....

Υ.Γ.1 champions league κληρωθηκα με csska....πιστευω καλη κληρωση

Υ.Γ.2 στο τελος της καλοκαιρινης σεζον θα ανεβασω ss με ολες τις μεταγραφες και τα αποτελεσματα απο φιλικα και ευρωπα'ι'κα ματς
Image
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:!: Οντως τσεκαρα τον Weiss καλυτερα με σκαουτινγκ κτλ. και ειδα οτι ειναι free για το καλοκαιρι και φυσικα τον εκλεισα γιατι χρειαζομαι ενα καλο εξτρεμακι ακομα για του χρονου....τελικα σου εκανε πολυ καλο deal η δοιηκηση λοιπον.. :-D
Ετσι μενει να βρεθει ενα καλουτσικο DR για ροτεισον με Coleman και ενα DC για 4ο μπακ-απ, αλλα με περιθωρια εξελιξης
Γενικα αμα το ψαξει καποιος λιγακι μπορει να βρει καλα deal για να μην χρεωσει πολυ το μπατζετ του,αλλα να φτιαξει και αρκετα ανταγωνιστικη την Everton...
π.χ εγω μεχρι τωρα για τους 4 που εχω κλεισει για του χρονου-Κατιδη,Sanogo,Ospina και Weiss εδωσα μονο 1,5Μ για μεταγραφη και γυρω στα 3,5Μ συνολο ολοι οι μισθοι και πιστευω οτι ολοι θα δεσουν στην ομαδα.. -foumarw

:arrow: Την ΤΣΣΚΑ την εχεις πιστευω.. με λιγη προσοχη..!

Περιμενουμε να δουμε κανα ss αν προλαβεις..!

:!: Ειμαι τελευταια μερα μεταγραφων Ιανουαριου και μου ηρθε προταση 5,5Μ απο Newcastle για τον Coleman...το σκεφτομαι σοβαρα να του φορεσω κορδελιτσα και να τον στειλω...μιση χρονια θα βγει πιστευω με Hibert kai Neville και με τα 5,5Μ μπορω να βρω καλυτερο DR το καλοκαιρι
User avatar
giorgos122
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Mon Jan 12, 2009 4:55 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos,Real Madrid,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τελος της καλοκαιρινης μεταγραφικης περιοδου.....ωρα για μερικα ss.......

:arrow: οι μεταγραφες:
Image
:arrow: training camp στην Ολλανδια....ιδου τα φιλικα αποτελεσματα:
Image
Image
Image
Image
:arrow: και τα ευρωπαικα αποτελεσματα:
Image
Image
:arrow: και η κληρωση (πιο χαλια πεθαινεις!!!!!!):
Image
AYTA!!!!!!! :D

:arrow: tzanet23 εγω στην θεση σου δεν θα τον εδεινα τον Coleman ειδικα σε αγγλικη ομαδα....ποσο μαλλον τελευταια μερα των μεταγραφων.........αλλωστε δεν νομιζω να την βγαλεις μεχρι το τελος με Hibbert και Neville.....ειναι και οι 2 μεγαλοι.......φιλικα παντα!!!!! :wink:
Image
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:!: Βλεπω η προετοιμασια πηγε αριστα!Μπραβο για την προκριση. -diatakste ...(δυσκολα στον ομιλο,αλλα παμε για 2 νικες με Φενερ και μετα οτι βγει..

Για τον Weiss γιατι πληρωσε να τον φερει η δοιηκηση? αφου ληγει το συμβολαιο 30/6 και ερχεται free(450k δεν ειναι πολλα,αλλα ενταξει.. -ksilo )
Κατα τα αλλα ,καλες μεταγραφες βλεπω..(αν θες δωσε καμια πληροφορια για Rosati και Sipho)

:arrow: Tελικα αρνηθηκα την προταση για Coleman, γιατι ηρθε προταση για τον Hibert 1,2M απ την Fulham.. :-D
Ετσι ολα κομπλε και συνεχιζουμαι με το αρχικο μας πλανο για το καλοκαιρι....μονο που την ειδε παιχταρας ο Coleman και αναγκαστηκα να του κανω νεο συμβολαιο για να μην γινει unhappy (ευτυχως μονο 200k παραπανω)

:!: ..η ομαδα παει πολυ καλα και μπορουμε ακομα και 3η θεση που σημαινει παραπανω φραγκα... -kavouras
ο Jelavic εχει πεταξει 31 γκολ και εχω ακομα 9 αγωνες για το τελος...βλεπω να τον ζηταει η μιση ευρωπη το καλοκαιρι! -foumarw

:arrow: σου εβγαλε κανα καλο ταλεντο η ακαδημια στις 13/3? εμενα ενα GK 4μιση αστερια και ενα DR 3μιση αστερια..!

:!: ..ιδου το καμαρι και μελλοντικος κερβερος GK(ελπιζω δλδ):
Image

:arrow: ..επισης η βαθμολογια μεχρι τωρα (την εχω τη 3η θεση πιστευω)
Image

:arrow: ...για το τελος.η νικη που με εκανε να χαρω πιο πολυ απ ολες μεχρι τωρα...τα λογια περριτα(και με 10 παιχτες) !!!!!ο Βερμαλεν βαθμολογια 3.5 :shock: !!!!!
Image
User avatar
giorgos122
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Mon Jan 12, 2009 4:55 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos,Real Madrid,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: η αρσεναλ μου φαινεται ειναι λιγο πελλατισα....την ειχα νικησει κ εγω μεσα στην εδρα της αλλα οχι με τοσο ευρυ σκορ.....προσκυνω!!!!!! -ypoklinomai

:arrow: εγω πιστευω αμα δωσεις βαση μονο στο πρωταθλημα μπορεις και 2η θεση tzanet23......(παρεπιμπτοντως πολυ καλα atts εχει ο Sant δεν τον ειχα παρατηρησει!!)

:arrow: ο Rossati ηταν λιγο βιαστικη η μεταγραφη του γιατι επαιζα φιλικο κ ο Howard ηταν με την εθνικη.....παντως εχει πολυ καλα atts:
Image
o Sipho Lebese ειναι μια ταλενταρα που εφερε η διοικηση!!!!! :
Image
η ευρωπη ξεκινησε με το δεξι νικωντας την Marseille 3-2 (βασικα ηταν 2-0 στο 86 και το κωλοsteam με πεταει!!!!! -toixos2 -toixosmesh -thymwmenos -kwloxero δεν πειραζει ομως.....quit/load μεχρι να ξανακερδιζα... :D )

εσυ φιλε tzanet ευρωπη πως πας???? (ανεβασε αν θες και κανα ss...)

:!: μην σκας για τον Coleman.....εγω τι να πω που ο Carvalho μου ζηταει αρχες Σεμτεμβριου terminate loan και ο Duffy ειναι unhappy γιατι θελει να παιζει βασικος....... -nerd -haterosik
Image
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευρωπη πολυ καλη αρχη...αντε τωρα 2 νικες με Φενερ και εχουμε σιγουρο το γιουροπα και παμε για 2η θεση :wink:

:!: ...Πολυ καλο το ταλεντακι απ την Πορτογαλια που σου φερε...βαλτον να ανεβασει το first touch και μετα δωστου παιχνιδια στο κυπελλο και δανεικο και σε 2 χρονακια τον βλεπω 11αδα!
...και ο GK μια χαρα για 2ος
:arrow: Για τον Καρβαλιο στο χα πει οτι ειναι κουραδας.. (:
Δωσε ευκαιριες στον Duffy,κυριως στην πρεμιερ λιγκ και με ομαδες που παιζουν με ντερεκια μπροστα..

Ευρωπη δεν παιζω ...αφου ξεκινησα νεο σεηβ,ειμαι 1η χρονια ακομα.. :D (απο βδομαδα ομως....!!!)

:!: Η μονη μαλακεια ειναι οτι εχω βρει τους παιχτες που χρειαζομαι ακομα για τη νεα σεζον και ενω θελω να τους κλεισω απο τωρα αφου ειναι καλα deal και δεν κοστιζουν, η δοιηκηση μαλλον λογο δανειων,δε μου δινει καθολου μπατζετ μεχρι το καλοκαιρι ενω υπαρχει ρευστο στο ταμειο και αβατζο στους μισθους...δε ξερω τι σκατα γινεται...
Με ξενερωνει γιατι μου αρεσει να κανω προγραμματισμο οσο νωριτερα γινεται για τη νεα χρονια και ενω τωρα δεν τους θελει καποια ομαδα, το καλοκαιρι μπορει να υπαρχει ανταγωνισμος..!! -foumarw
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: ...Τελος 1ης σεζον...!!!

Βαθμολογια:

Image

Image

....οσο καλυτερα γινοταν...το παλεψα μεχρι τελευταια αγωνιστικη,δε ξερω ομως αμα θα εχω την ιδια ανελπιστα καλη πορεια και του χρονου που θα εχω και καλυτερο ροστερ....θα δουμε..!

:!: Η παιχτουρα ο Jelavic 40 γκολ..!!! ..τι Ροναλντο και Μεσσι... -foumarw

Αρχιζουμε το ψαξιμο για την προετοιμασια και το ροστερ της νεας σεζον....αντε να δουμε...!!!
User avatar
giorgos122
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Mon Jan 12, 2009 4:55 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos,Real Madrid,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος φιλε tzanet23!!!!! :wink: κρατα μας ενημερους γιατι εγω οσο παει κ ελατωνω τις ωρες που παιζω λογω πολλων υποχρεωσεων....συνεχισε την καλη δουλεια!!!!!!!!
Image
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:!: Ξεκιναμε....2η σεζον με Everton (2013-14)

Μεταγραφες....!!! -foumarw

Image

Επεσε ψαξιμο αρκετων ωρων για να βρω καλους παικτες ,free οσο γινοταν και εξελιξιμους...
βεβαια για DC και για DR εδωσα πιο πολλα απο οσα υπολογιζα,αλλα αν μου βγουν θα ξενοιασω στην αμυνα για καποια χρονια... :D
τον Gerson (DC), μου τον προτινε ο μανατζερ του,ειχε ρητρα 3,1Μ και φαινεται πολυ καλος με μελλον...τον προτινω και σε αλλους που θα αρχησουν με Everton...
Image

Για τον DR το πηρα πανω μου και τζογαρα παιρνοντας εναν Ιαπωνα-τον Sakai- και με 6,5Μ αλλα τα atts δειχνουν οτι θα μπορεσει να ανταπεξελθει....... και με μελλον
Image
User avatar
giorgos122
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Mon Jan 12, 2009 4:55 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos,Real Madrid,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: tzanet23 νομιζεις η fener ειναι ευκολος στοχος????δεν νομιζω...

Image

Image

Image

Image

-papas -papas -papas

:arrow: μετα την ηττα με την φενερ λεω αυτο ηταν το ονειρο τελειωσε...αλλααααα...ΑΛΛΑΑΑΑ!!!!!!!!

Image

το ονειρο εμεινε ζωντανο και τελικα......

Image

τα συναισθηματα δεν περιγραφονται!!!!!!!!

:!: το οτι θα εβλεπα τελευταια την ρεαλ προτελευταια αγωνιστικη ουτε στον υπνο μου......... -papas -mperdema

:arrow: φετος που εισαι ευρωπη tzanet πως τα πας?????

:arrow: πολυ καλες (και φθηνες) οι μεταγραφες σου :wink:
Image
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: Ηοτfix.....fuck....
Last edited by tzanet23 on Sat Dec 29, 2012 1:52 am, edited 1 time in total.
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:!: Ξανα νεο save αφου το hotfix patch φροντισε να διαλυσει τη δουλεια που ειχε γινει.. -nerd
Παλι λοιπον ξεκινημα χωρις πολλες αλλαγες στο ροστερ και συντηρητικα λογο δανειων..
Εδωσα τον Οσμαν για 2,2Μ στη Norwich και τους Duffy και Anichebe δανεικους.
Αγορασα τον Okore(DC) για 1,5M και δανεικους τον Coquelin(DM/CM) απο Αρσεναλ και τον De Ceglie(ML) απο Γιουβε,ο οποιος αν δεσει φετος στην ομαδα,τον παιρνω free το καλοκαιρι..
Tα φιλικα πηγαν πολυ καλα με αποκορυφωμα το 5-1 απεναντι στη Ναπολι με πληρης συνθεση(Καβανι,Χαμσικ κτλ)
να δουμε τωρα πως θα αρχισουμε στο πρωταθλημα...
:arrow: Η τακτικη που παιζω ειναι ενα 4-4-1-1(balanced) ολα στο default(με man marking) και αναλογα το ματς παιζω με control/counter....δειχνει να αποδιδει καλα..το μονο που αλλαξα ειναι τα long shots(τα εριξα σε ολους λογο hotfix) και εριξα 1-2 κλικ το closing down (για να μην ανεβαινουν πολυ να μαρκαρουν και αφηνουν χωρους)...
Ελπιζω το Σ.Κ να λιωσω λιγο στο FM και να τεσταρω καλα το συστημα και τους παικτες στους επισημους αγωνες...

Αμα καταφερω κατι καλο και δεν αλλαξουν ολα παλι με κανα νεο πατς,θα ποσταρω εντυπωσεις και ss... -foumarw
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”