A.C. Milan

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

andreas35 wrote:Ξεκίνησα ένα με Μίλαν και γω χωρίς αρχικό μπάτζετ οπότε βλέπω πολλά ζόρια στο μέλλον οικονομικά αφου 1ο καλοκαίρι δεν πουλάω κανέναν.
Ισχυει. Πολλα ζορια. Το δικο μου πλανο εχει ως εξης μετα την 1η σεζον:

:arrow: Πωληση Robinho με οσο το δυνατον περισσοτερα εκατομμυρια.
:arrow: Πωληση Muntari, Traore και Mesbah οσο-οσο.
:arrow: Δεν αγοραζουμε Constant.
:arrow: Κραταμε Abbiati και δεν ανανεωνουμε Ambrosini, Bonera (ουστ), Γιεπες, Φλαμινι.
:arrow: Κοιταμε μηπως πουλησουμε Pato και φερουμε Dzeko.
:arrow: Αγοραζουμε τα δικαιωματα των Zapata και Acerbi.
:arrow: Εξεταζουμε την αγορα Βραζιλιας, Αργεντινης και Ισπανιας για πουλεναρες που μας εχουν ηδη προταθει (αν θελετε ποσταρω και την λιστα αυτων).
:arrow: Προωθηση οσο το δυνατον περισσοτερων παιδιων απο τα σπλαχνα της Milan.

Εν ολιγοις, ακολουθουμε μια τακτικη στο στυλ της Porto και κυριως της Athletic Bilbao. (:
desent
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Wed Jan 19, 2011 4:49 pm
Football Manager της ομάδας: fiorentina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωτάθλημα την 2η χρονιά με 2η την catanaia 3h τη juventus....ασχημα νέα. 44μ payroll 690κ για μεταγραφές.
desent
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Wed Jan 19, 2011 4:49 pm
Football Manager της ομάδας: fiorentina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τα screenshot που τα βάζει γιατι δεν τα βρίσκω να κάνω upload!
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

desent wrote:τα screenshot που τα βάζει γιατι δεν τα βρίσκω να κάνω upload!
οδηγιες για να ανεβαζεις εικονα μπορεις να βρεις στο τομεα των ιστοριων που τα εξηγει ολα αναλυτικα :wink:
desent
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Wed Jan 19, 2011 4:49 pm
Football Manager της ομάδας: fiorentina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το unisntsall έρχεται!
ailton almeyda
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue Aug 14, 2012 12:38 am
Football Manager της ομάδας: apoel
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πρώτη χρονιά ξεκίνησα save με την Milan.Ακολούθησα περίπου το σύστημα του dimizag,με 2 wingers omws kai ton robinho αριστερά ως inside forward.H μόνη μεταγραφή που έκανα ήταν ο kolarov,δανεικός από city και επίσης έφυγαν yepes,bonera.Η πρώτη χρονιά τελείωσε και τα αποτελέσματα ήταν 2 κούπες,πρωτάθλημα και κύπελλο και έφτασα μέχρι τους 4 του chl,όπου αποκλείστηκα απτην barca.Η συνταγή κατά τη γνώμη μου,είναι να επικεντρωθεί όποιος ξεκινάει milan στην άμυνα,μέσω της προπόνησης.Προσωπικά είχα το defensive positioting κολλημένο στο match training για πολύ καιρό.Καλό κουράγιο!
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

ailton almeyda wrote:πρώτη χρονιά ξεκίνησα save με την Milan.Ακολούθησα περίπου το σύστημα του dimizag,με 2 wingers omws kai ton robinho αριστερά ως inside forward.H μόνη μεταγραφή που έκανα ήταν ο kolarov,δανεικός από city και επίσης έφυγαν yepes,bonera.Η πρώτη χρονιά τελείωσε και τα αποτελέσματα ήταν 2 κούπες,πρωτάθλημα και κύπελλο και έφτασα μέχρι τους 4 του chl,όπου αποκλείστηκα απτην barca.Η συνταγή κατά τη γνώμη μου,είναι να επικεντρωθεί όποιος ξεκινάει milan στην άμυνα,μέσω της προπόνησης.Προσωπικά είχα το defensive positioting κολλημένο στο match training για πολύ καιρό.Καλό κουράγιο!
Ακριβως, κουραγιο. Πολυ υπομονη και η δικαιωση θα ερθει!
stefanos_kapino
Trialist
Trialist
Posts: 72
Joined: Thu Jan 19, 2012 8:26 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό μεσημέρι.Διάβασα την παρουσίαση της Μίλαν.Θέλω να την πάρω αλλά έχω ένα πρόβλημα ,με το ιταλικό ποδόσφαιρο γενικά και για αυτό έχω χρόνια να ασχοληθώ με αυτό.Έχει να κάνει με ταco-ownerships.Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι συμβαίνει με αυτό?Το κύριο μου πρόβλημα είναι ότι κάθε φορά που αναλάμβανα μία ιταλική ομάδα υπήρχαν αρκετοί παίκτες που είχαν αποκτηθεί με αυτό το τρόπο.Εμένα δεν μου αρέσει ατός ο τρόπος και δεν θέλω να τον εφαρμόζω.Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει να το προσπεράσω και να μπόρω να παίζω κάνοντας μόνο κανοικές μεταγραφές χωρίς να εμπλέκομα με αυτό
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

stefanos_kapino wrote:Καλό μεσημέρι.Διάβασα την παρουσίαση της Μίλαν.Θέλω να την πάρω αλλά έχω ένα πρόβλημα ,με το ιταλικό ποδόσφαιρο γενικά και για αυτό έχω χρόνια να ασχοληθώ με αυτό.Έχει να κάνει με ταco-ownerships.Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι συμβαίνει με αυτό?Το κύριο μου πρόβλημα είναι ότι κάθε φορά που αναλάμβανα μία ιταλική ομάδα υπήρχαν αρκετοί παίκτες που είχαν αποκτηθεί με αυτό το τρόπο.Εμένα δεν μου αρέσει ατός ο τρόπος και δεν θέλω να τον εφαρμόζω.Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει να το προσπεράσω και να μπόρω να παίζω κάνοντας μόνο κανοικές μεταγραφές χωρίς να εμπλέκομα με αυτό
καλο μεσημερι φιλε μου. οταν ενας παιχτης ειναι με co-ownership δηλαδη συνιδιοκτησια οι 2 ομαδες που τον ''μοιραζονται'' στο τελος την σεζον προσφερουν ενα ποσο καθε μια. οποια δωσει τα περισσοτερα κανει αυτοματα δικο της τον παιχτη. αν θες τωρα να αποφυγεις μια πιθανη ''ηττα'' στην διεκδικηση του παιχτη μπορεις να το αγορασεις κανονικα πιο πριν πληρωνοντας το υπολοιπο 50% της αξιας του. αυτος ειναι ο μονος τροπος αποκτησης. τολμησε το το save με την Milan αξιζει με χιλια!
red_dante
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Wed Dec 12, 2012 12:18 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Ξέρω τι σημαίνει το co-ownership. Εμένα με ενδιαφέρει πως να το αποφύγω. Δηλαδή , μετά το πέρας της 1ης χρονιάς και αφού έχω τελιώσει με τα co-ownershipς , θα έιναι δικιά μου η επιλογή για το αν θα τους πουλάω με co-ownership ή όχι ή θα είμαι αναγκασμένος με αυτό το είδος της μεταγραφής και στη συνέχεια ? Με άλλα λόγια δεν θέλω μεταγραφές με co-ownership και δεν θέλω να ασχολούμαι με κατι τέτοιο. Άρα μετά το τέλος της 1ης χρονιάς και των co-ownershipς θα μπορώ να κάνω τις μεταγραφές όπως θέλω εγώ ?
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, μπορεις κανονικοτατα.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

kokkinos wrote:Ναι, μπορεις κανονικοτατα.
αυτο :-P
redondo21
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Wed Nov 30, 2011 1:48 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα συμφωνησω κι εγω μαζι σας...φετος θελει πολυ υπομονη και επιμονη η Μιλαν...ισως το καλυτερο challenge στο φετινο manager μαζι με Arsenal..τα οικονομικα αθλια ετσι οπως τα "καταφερε" ο καβαλιερε..σιγα σιγα ομως,ολα θα γινουν..υπαρχει αξιολογο ροστερ στην ομαδα και πολυ καλο υλικο στην ακαδημια...μεταγραφες σουπερ σταρ παιχτων για 2-3 χρονιες πρεπει να τις ξεχασουμε,αν δε θελουμε να επιβαρυνουμε κι αλλο τα οικονομικα..μετα απο 2 σεζον εχω 2 πρωταθληματα και Europa..αυτο που με ικανοποιει ομως ειναι το οτι κατεβαζω εντεκαδα με 6-8 Ιταλους και 4-7 γηγενεις..και σκοπευω να τους αυξησω..καλο κουραγιο λοιπον με τη Μιλαναρα μας!!
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

redondo21 wrote:Θα συμφωνησω κι εγω μαζι σας...φετος θελει πολυ υπομονη και επιμονη η Μιλαν...ισως το καλυτερο challenge στο φετινο manager μαζι με Arsenal..τα οικονομικα αθλια ετσι οπως τα "καταφερε" ο καβαλιερε..σιγα σιγα ομως,ολα θα γινουν..υπαρχει αξιολογο ροστερ στην ομαδα και πολυ καλο υλικο στην ακαδημια...μεταγραφες σουπερ σταρ παιχτων για 2-3 χρονιες πρεπει να τις ξεχασουμε,αν δε θελουμε να επιβαρυνουμε κι αλλο τα οικονομικα..μετα απο 2 σεζον εχω 2 πρωταθληματα και Europa..αυτο που με ικανοποιει ομως ειναι το οτι κατεβαζω εντεκαδα με 6-8 Ιταλους και 4-7 γηγενεις..και σκοπευω να τους αυξησω..καλο κουραγιο λοιπον με τη Μιλαναρα μας!!

σωστος ο φιλος και +1 για το ονομα σου που μου θυμισε τον τεραστιο Redondo! :D
tsilas
Amateur
Amateur
Posts: 111
Joined: Mon Mar 17, 2008 3:51 pm
Football Manager της ομάδας: A.F.C. Ajax
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρεπει να γινει μια ανανεωση του θεματος παντως, τωρα με τις χειμερινες μεταγραφες(Μπαλοτελι, πατο κλπ) και με τα packs του Νικ, θελει τελειως αλλη προσεγγιση η ομαδα... Ξεκινησα σημερα ενα σειβ, αν δω οτι παει καλα, και εχω χρονο ισως κανω ενα update...
Η μπορουμε και να περιμενουμε το επισημο update πρωτα.
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”