ΠΑΟΚ

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Bravejohn
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σου ρε τσακαλε :-P Καθε χρονο το πρωτο που διαβαζω ειναι το ποστ σου για το ΠΑΟΚ...και να μη θελω να παιξω, με κανεις να παω να το αγορασω και να ξεκινησω! Αν και φετος ειπα να περιμενω λιγο να πεσει η τιμη...θα βγουνε και μερικα πατσακια εν τω μεταξυ..παντως πολυ ωραια τα ποστ σου καθε χρονο! και φυσικα παντα ξεκιναω χωρις μεταγραφες τη πρωτη χρονια να παιξω με τη πραγματικη ομαδα οπως ειναι! αντε ΠΑΟΚΑΡΑΑΑΑ παμε γερα για τη κουπα
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DrGonzo wrote:Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει είναι να βρει προπονητές γιατί δεν την παλεύουν μία.
Δυστυχώς όμως με τα λεφτά για wages που έχεις διαθέσιμα πολύ δύσκολο ..
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά μη φανταστείς, μιλάμε για 2-3 πωλήσεις παιχτών και αγορά προπονητών με 3 άντε 3,5 αστέρια έκαστος.
Αλλά απ το αρχικό προπονητικό σχήμα, εμφανώς καλύτεροι.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Parolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1820
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πφφφφ... δε μπορώ να ξεκινήσω ένα νορμαλ save.. Πάντα κάτι δε θα μου πάει καλά.. ΠΑΟΚ είσαι.. Ισοπαλίες και νίκες με τα ζόρια στα φιλικά, ισοπαλία μέσα στην Τουμπα από Χάιντουκ και 1-3 εκεί μέσα για 1ο προκριματικό..
Επίσης από ομάδες Β εθνικής Ολλανδίας στα φιλικά δέχομαι 20+ φάσεις (έχω πάρει Ασατιάνι) και κάνω άλλες 20+, με τα εύστοχα σουτ να είναι 2-3.. τι παίζει??

Ερώτηση: έχει καταφέρει κανείς να πουλήσει Σάλπι?? Τον δίνω ακόμη και τζάμπα (χρειάζομαι το 1,4Μ στο μπατζετ όπως και δήποτε) και η μόνη προσφορά που έχω είναι από Αστέρα για δανεικό με 10% του συμβολαίου!!! Για μ***** ψάχνεις ρε Τσιώλη??
Έχω ενισχυθεί σ'όλες τις γραμμές αλλά χρειάζομαι staff γιατί έχω σουτάρει κόσμο πιστεύοντας οτι θα πάρω άλλους καλύτερους, όμως ξέμεινα από μπάτζετ κι ο κύριος Σάλπι δε φέρνει πρόταση ούτε με 0€... -ksilo
owen
Banned
Banned
Posts: 8039
Joined: Thu Dec 01, 2005 11:19 am
Football Manager της ομάδας: ASPRA CHOMATA f.c.(FML)
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ,LIVERPOOL
Status: τα ξηνω κ πληρωνομαι αδρα...
Location: Πολιχνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειμαι καλοκαιρι 2ης σεζον κ ψηνομαι να τον σουταρω τον σαλπι...θα σε πω αν τα καταφερω..




ο λωρενς παντως σε 40 ματς ολη την σεζον σαν δεκαρι 10 γκολ και 10 ασσιστ...πουλεν..
Ειμαι πολυ μεγαλος καφρος,απογονος της βαριας βιομηχανιας οπαδων..

Νταμπλουχος Μαο-Μαο 2017-2018...

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012


P.A.O.K. AGAINST ALL


ΠΑΟΚ στα ευκολα,ΠΑΟΚΑΡΑ στα δυσκολα.

grtainiofagos.blogspot.com Η δικη μου οπτικη γωνια..
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ το 1ο καλοκαίρι δεν κατάφερα τπτ πάντως για τον Σαλπι ..
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

εγώ στο Σάλπι κατάφερα να του μειώσω το συμβόλαιο στα 800κ/χρόνο, στα
μέσα της 1ης χρονιάς του έκανα την πρόταση κ δέχτηκε..του έβαλα κάτι
μπόνους οτι αν βάλει 5 ή 10 γκολ δεν θυμάμαι οτι θα πάρει 150κ ακόμα κ δέχτηκε..
User avatar
god4
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sat Oct 13, 2007 2:49 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ, Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Ικαρία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρώσικος αέρας πλέον στην Κλεάνθους.
Με ένα πρωτάθλημα την πρώτη χρονιά και πρόκριση στους 32 του europa
και έναν χαμένο τελικό κυπέλλου την δεύτερη χρονιά και 3ος στην super league
Ο Ιβαν μου έδωσε 8 εκατομμύρια για μεταγραφές.
Ο φετινός ΠΑΟΚ έχει αξιόλογους παίχτες μικρής ηλικίας και με λίγες προσθήκες είναι ανταγωνίσιμος στην Ελλάδα
Το συμβόλαιο του Σάλπι είναι όντως πληγή αλλά δέχεται σχετικά εύκολα μείωση.
User avatar
Petros Papazotos
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Tue Feb 23, 2010 6:49 pm
Football Manager της ομάδας: P.A.O.K. F.C. 1926
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον παιδια,μολις τελειωσα τη 1η μου season κ πηρα το πρωταθλημα με τον ΠΑΟΚ,οπως αλλωστε κ το κυπελλο.δε θα αναφερθω εδω ποιους αντιμετωπισα κτλ,αλλα τι μεταγραφες εκανα κ ποιοι παιχτες εκαναν σε μενα το "μπαμ" κ σε ποιες θεσεις/ρολους.

1) Χακομπο. απλα αριστος για Ελλαδα. βασικος κ αναντικαταστατος.κανενας τραυματισμος,απολυτη σταθεροτητα.ποιος Γλυκος ......
2) Λινο.αν κ αρχιζει απο τα μισα της χρονιας να ριχνει τα attrs,μεχρι τελος της χρονιας παρα πολυ καλος. προς θεου,μην τον ανανεωσετε...αλλαγη του ο Σακελαριου. σας πληροφορω οτι παιζει πολυ καλα κ αδικα ειναι listed. ο Σταφυλιδης απλα σε μενα ηταν μια απογοητευση.
3) Φωτακης ως δεξιος wide mid /support ειναι παρα πολυ καλος. ο Λορενς παλι δεν εκανε κ πολλα σε ολη τη χρονια,μονο αναλαμπες.
4) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥΔΗΣ!!!!!!!! σε 4-4-2 στο κεντρο ως deep lying plmaker/defend! θα ξεχασετε τον Garcia!!!(και αυτον προς θεου μη τον ανανεωσετε)
5) Ποποβιτς ! παρα πολυ καλος ως αριστερος winger/attack (σε εμενα στο 4-4-2)
6) Αθανασιαδης. εχω διαβασει διαφορα για τα στατιστικα του ή για το πως πρεπει να τον χρησημοποιησετε. εγω τον επαιξα ως Target/attack κ το παλικαρι με δικαιωσε! 7.32 overall με 51 εμφανισεις-33 γκολ κ 5 ασσιστ!
7) Γεωργιαδης ως poacher. βαζει γκολ κ δινει κ ασσιστ.καλη επιλογη για αλλαγη του Σαλπι.

οι μεταγραφες που εκανα ηταν μονο ελευθερων παικτων,μονο τον Γεναρη. ετσι πηρα Ιvan Velez (col) DR,Nahuel Menendez (arg) MC,Nicolas Trecco (arg) FC.
για τη νεα χρονια εχω ηδη κλεισει τους Xabi Castillo (esp) DL,Iliasu Shilla (gha) DC,Χρηστο Μελισση κ Ζαραδουκα.

ελπιζω να βοηθησα καποιους λιγοτερο εμπειρους.οτιδηποτε θελετε να συζητησουμε,θα χαρω να βοηθησω
Π.Α.Ο.Κ. είσαι
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14547
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Έχει δοκιμάσει κανείς τον Σαλπιγγίδη ως δεξί μπακ;
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Μάκης ο Χάβος. Μια χαρά ήταν.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο φετινό μάνατζερ έχω προσπαθήσει 3 φορές να πάρω την ομαδάρα μας αλλά δε γίνεται!
Το μπάτζετ είναι ελάχιστο για ομάδα που έχει βλέψεις για ψηλά στην Ευρώπη, και ο Σαββίδης δεν σου δίνει τίποτα, τα πιτσιρίκια μας δεν φαίνεται να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα και να έχεις άμυνα ξέφραγκο αμπέλι. Στη πρώτη μου προσπάθεια έπεσα 2ο προκριματικό Γιουρόπα με Δυναμό Βουκουρεστίου. Κερδίζω 1-0 εδώ και εκεί τρώω πεντάρα... Την 2η ξαναέτυχα με Δυναμό και έχασα και στα 2 με 1-2. Η τρίτη ήταν σε Fantasy League με Αγγλικές κατηγορίες, αλλά ούτε εκεί προχώρησε. Μέχρι να ξαναφτιάξει ο Σαββίδης την ομάδα δε θα το πρότεινα. Αν τουλάχιστον υπήρχε μπάτζετ και μεγαλύτερη φήμη ώστε να θέλει να έρθει και κανένας και να μη τρως πόρτα συνέχεια, κάτι θα γινόταν... :(
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
koualabak
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Apr 11, 2009 12:52 am
Football Manager της ομάδας: Paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Paliakoudis wrote:Στο φετινό μάνατζερ έχω προσπαθήσει 3 φορές να πάρω την ομαδάρα μας αλλά δε γίνεται!
Το μπάτζετ είναι ελάχιστο για ομάδα που έχει βλέψεις για ψηλά στην Ευρώπη, και ο Σαββίδης δεν σου δίνει τίποτα, τα πιτσιρίκια μας δεν φαίνεται να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα και να έχεις άμυνα ξέφραγκο αμπέλι. Στη πρώτη μου προσπάθεια έπεσα 2ο προκριματικό Γιουρόπα με Δυναμό Βουκουρεστίου. Κερδίζω 1-0 εδώ και εκεί τρώω πεντάρα... Την 2η ξαναέτυχα με Δυναμό και έχασα και στα 2 με 1-2. Η τρίτη ήταν σε Fantasy League με Αγγλικές κατηγορίες, αλλά ούτε εκεί προχώρησε. Μέχρι να ξαναφτιάξει ο Σαββίδης την ομάδα δε θα το πρότεινα. Αν τουλάχιστον υπήρχε μπάτζετ και μεγαλύτερη φήμη ώστε να θέλει να έρθει και κανένας και να μη τρως πόρτα συνέχεια, κάτι θα γινόταν... :(
Οντως.Εχω προσπαθήσει και εγώ.Δεν μου δίνει μία ο προεδρος και βγηκα προκριματικά ΤΛ.Με την 3η προσπαθεια.Οι παίκτες είναι μέτριοι εως κακοί.Τα πιτσιρίκια μηδέν και ζήτησα τον Σταφυλίδη μετεγγραφή από Λεβερκούζεν και μου ζήτησαν 7εκ!!!!Σφαλιάρες στην Ευρώπη.Τσατίστηκα τόσο πολύ που σκέφτομαι να μπω στον editor.
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Paliakoudis wrote: τα πιτσιρίκια μας δεν φαίνεται να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα
Μπορείς να εξηγήσεις λίγο αυτό?

Εμένα μια χαρά ρεαλιστικές με φαίνονται οι καρτέλες τους .
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
mollieros
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Mon Mar 28, 2011 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: Paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεία σε όλους,
έπαιξα μερικά save με το update και έχω τα εξής συμπεράσματα.
1)Ομάδα με δανεικούς δεν γίνεται.Γι αυτό Φεύγουν ΟΛΟΙ οι δανεικοί με το καλημέρα.Οταν έπαιξα με τους δανεικούς πήρα πρωτάθλημα με τον Κλάους να βάζει 26 γκολ μόνο στο πρωτάθλημα.Camara και Oliseh είχαν απο 12 και 11 ασιστ αντίστιχα.Την επομένη χρονία χωρίς τους δανεικούς μια που κανένα δεν μπορείς να αγοράσεις και κανενας δεν θελει να επιστρέψει 9 αγωνιστική ήμουν 12 θέση με το ίδιο σύστημα ίδια τακτική!πρωτιμό να μήν παρω πρωτάθλημα απο την πρώτη χρονια και να γίνουν τα νεύρα μου κρόσια την δεύτερη και να χτίσω ομάδα για τα επόμενα χρόνια.
2)Όσα συμβολαια λίγουν τέλος της χρονίας δεν ανανεώνετε κανένα.Για τον Garcia δεν βρίσκω λόγο(μεγάλος,και πολλά λεφτά)Φωτάκης πολύ μέτριος, Robert (ουδέν σχολιο),Αποστολόπουλος δεν βελτιώνεται με τιποτα,Lino(μεγάλος,και πολλά λεφτά)Hacobo για back up, (καλύτερα ο Γλύκος με λιγότερα λεφτά) Etto ούτε για αστειο.
3)Πολύ καλοι οι Κατσουράνης, σαν MC Box t Box,Kace DM,lawrence, Lazar σαν advance playmaker.Ο Πέλκας είναι εξελίξιμος(Προσοχή μην τον κάψουμε).Πολυ καλά και φτηνά Back up οι Στάμου, Ιντζίδης, Κωνσταντινίδης, Παναγιωτούδης, Πόποβιτς,Παπαδόπουλος Β.
4)Όλα τα παραπάνω είναι σε 4-3-3
Άμυνα:CD:2,FB:2
Κέντρο:DM:1,MC:2
Επίθεση:Wing:2, Poacher:1
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”