Παναθηναϊκός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
Windfur
Indispensible
Indispensible
Posts: 1803
Joined: Mon Jul 02, 2012 3:45 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
twitter: _Windfur
Status: It's all about gaming my friend.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ λέω για πρώτη χρονιά :) . Fitness kai GK θα έπρεπε να είχες 5αστερους το 2015 που είσαι.
Δεν παιζει τετοιο θεμα ρε, καθολου μην φοβασαι, χορευω τοσο καιρο και ειναι τοσο ωραιααα. Κανενας δεν εχει προβλημα με τιποτα, ουτε κανενα ποτο δεν πεφτει απο την βαρυτητα.

You run with the wolves while I hunt like a hound

Θέλω να γίνω foggy στη θέση του foggy.
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αν εξαιρεσεις τον τετραστερο Attacking απο πρωτη χρονια τους εχω ολους

Βαριεμαι να ψαχνω τωρα ετσι κι αλλιως ο Καπινο εχει τιγκαρει :-P
User avatar
bomba
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Feb 21, 2007 7:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επέλεξα το 4-3-3 ως σύστημα το οποίο ενημερωτικά δουλεύει καλύτερα στη μορφή rigid-counter/rigid-balanced

ποτέ δεν είδα καλά αποτελέσματα με επιλογή fluid και control/attacking ακόμα και με ομάδες χαμηλής δυναμικότητας

όσον αφορά το ρόστερ (παίζω την πρώτη σεζόν στον Παναθηναϊκό) έχω κάνει εκκαθαρίσεις και αρκετές προσθήκες

Πρώτο και κύριο. Έχω διώξει τους δανεικούς. Σισόκο και Κουίνσι δεν προσφέρουν τίποτα το ιδιαίτερο στο παιχνίδι μου

Τον Fornaroli επίσης. Άχρηστος. Τους Βελάσκες και Πίντο δανεικούς, όπως και διάφορους άλλους φλούφληδες από την U 20 (Φουρλάνο, Χουχούμη κλπ)

Ο Ζέκα αντιθέτως έχει αποδειχτεί λίρα εκατό

Πήρα δανεικό από την Ιντερ για δύο σεζόν ένα παικτάκι ονόματι Luca Garritano, ο οποίος αντικατέστησε επάξια τον Λέτο (ενημερωτικά πληρώνω στην Ιντερ 250 ευρώ την εβδομάδα (: ). Αναζητήστε τον, αξίζει. Παίζει και στο κέντρο και είναι πολύ εξελίξιμος

Πήρα ελεύθερους τα εξής γέρικα σκυλιά. Emile Benza (ST) , Fernando Meira (DC), Cristiano Zanetti (MC/DMC), Robert Pires (AMRLC)

Ναι είναι πάναργοι και ειδικά ο Emile Benza δεν σκοράρει εύκολα

Όμως ο Fernando Meira δίπλα στον Boumsong κάνει παπάδες έχοντας φτιάξει στο συντηρητικό μου σχήμα μια αδιαπέραστη άμυνα

Ενώ ο Cristiano Zanetti έχει τρομερά attributes για θέση μέσου ειδικά σε θέση support (είτε ως MC, είτε ως DMC) και πλάι στον Βιτόλο ή τον Μαρίνο, παίζει τρομερά τη θέση. Ο Πάπε Σω είναι για αλλαγή σκυλί αμυντικός χαφ αλλά για να κλειδώσεις αποτέλεσμα

Ο Μαυρίας αξίζει να ξεκινά πάντοτε δεξιά

Ο Λάζαρος είναι με τα κέφια του και γενικά δεν είναι σταθερός. Τον έχω δοκιμάσει σε όλες τις θέσεις, όμως δε μου κάνει τη δουλειά που θέλω. Παίζει όμως πιο σωστά σαν αριστερός χαφ

Αριστερό μπακ απ του Σπυρόπουλου πήρα ελεύθερο τον Nicola Mora. Καταπληκτικός. Καλύτερος και του Σπυρόπουλου αλλά κι αυτός 30φεύγα. Το Σπυρόπουλο τον έβγαλα στο σφυρί. Παίκτης ασταθής...σταθερά. Ο Βύντρα αντίθετα είναι κεντρική φιγούρα ως δεξί μπακ με δεύτερη επιλογή τον Γιούρκα

Εννοείται πως ο Πετρόπουλος έφυγε νύχτα, ενώ ο σκύλος Τοτσέ παραμένει σταθερός είτε σε ρόλο Target Man που αποδίδει καλύτερα ή σε ρόλο Advanced Forwrd που επίσης κάνει δουλειά

Πήρα τον...Μανούτσο επίσης για ρεζέρβα με λίγα λεφτάκια, έφερα πάλι τον Καραγκούνη που σε ρόλο Advanced Playmaker βγάζει μάτια

Καταλήγωντας παραθέτω την αρχική μου 11άδα που μέ έχει αυτή τη στιγμή πρώτο στο πρωτάθλημα, και εντός κυπέλλου και Τσάμπιονς λιγκ στη φάση των 16 με αντιμέτωπη την Τσέλσι, έχοντας κεράσει τσόντα σε tough όμιλο, τις Μίλαν, Φεγενορντ και Paris SG μέσα έξω

ΤΕΡΜΑ:Καρνέζης
ΑΜΥΝΑ ΑΠΌ ΔΕΞΙΑ: Βύντρα--Μπουμσονγκ--Μειρα--Σπυρόπουλος
ΚΕΝΤΡΟ: Βιτόλο (αμυντικό χαφ, άμυνα)--Ζανέτι (μέσος σε ρόλο υποστήριξης)--Καραγκούνης/Ζέκα(σε ρόλο δημιουργικότερο ανάλογα το ματς (αλλαγή ο Μαρίνος κυρίως σε ρόλο support, είτε αριστερά είτε δεξιά στην τριάδα----αλλαγή ο Πάπε Σω για αμυντικό χάφ στη θέση Βιτόλο)
ΕΠΙΘΕΣΗ: Λαζαρος (DLF με οδηγία attack), Τοτσέ(TM), Μπενζά (DLF με οδηγία support) (αλλαγές έχω τον Γκαριτάνο που είπα νωρίτερα, τον Pires, καθώς και το Μανούτσο)

Με όλες αυτές τις κινήσεις και δίχως να έχω μπορέσει να διώξω τον Λέτο, έχω καταφέρει να έχω πλεόνασμα στους μισθούς, και εξοικονόμησα και λεφτά για μεταγραφές

Έτσι απέκτησα στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου τον επιθετικό Libor Kozak από Ιταλία ο οποίος είναι ένα πανύψηλο παλικάρι δυνατός και γκολτζής (τον είχαν Λάτσιο και Ϊντερ μισό μισό)

Κατά τη γνώμη μου όποιος αναλαμβάνει τον Παναθηναϊκό πρέπει να επενδύσει σε επιθετικό κλάσης και έναν πολύ ποιοτικό μέσο με δημιουργικές ικανότητες, δίχως να παραλείψει έναν στυλοβάτη στην άμυνα

Ψάξτε στα πανέρια για ελεύθερους γεροντάκους με τρομερά attributes ειδικά στην άμυνα που δε χρειάζονται τεράστια αποθέματα αντοχών, παίξτε κλειστά, κατενάτσιο και μάθετε καλά την κόντρα επίθεση

Με αργές και σκληροτράχηλες εντεκάδες και τακτικές Σάντος, ο Παναθηναϊκός φέρνει πολύ καλά αποτελέσματα και κυρίως οικονομικότατα

Εννοείται πως η λογική μου είναι να κερδίσω λεφτά από τίτλους και πορείες, έχοντας επενδύσει σε αναλώσιμους γέρους ελεύθερους που κρατάω 1 σεζόν....
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν ξερω που να το ρωτησω γι αυτο θα το ρωτησω εδω.

Ειμαι 5η χρονια και εχω 37 εκ. στο μπατζετ μου με την ομαδα μου ετοιμη. Δε θελω καμια μεταγραφη. Τα μαζευω τοσο καιρο για καινουριο γηπεδο. Εχει ουσια ή δε θα μου φτιαξουν ποτε; Κακως παντως στα board request για νεο γηπεδο εχει μονο για μεγαλυτερης χωρητικοτητας. 40.000 μεσο ορο εισητηρια εχω, ενα τετοιο γηπεδο θελω λοιπον απλα καινουριο και ιδιοκτητο.

Ετυχε σε κανεναν και πως;
Wasted_Talent
Amateur
Amateur
Posts: 118
Joined: Mon Dec 31, 2007 7:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dimitrispgr wrote:Δεν ξερω που να το ρωτησω γι αυτο θα το ρωτησω εδω.

Ειμαι 5η χρονια και εχω 37 εκ. στο μπατζετ μου με την ομαδα μου ετοιμη. Δε θελω καμια μεταγραφη. Τα μαζευω τοσο καιρο για καινουριο γηπεδο. Εχει ουσια ή δε θα μου φτιαξουν ποτε; Κακως παντως στα board request για νεο γηπεδο εχει μονο για μεγαλυτερης χωρητικοτητας. 40.000 μεσο ορο εισητηρια εχω, ενα τετοιο γηπεδο θελω λοιπον απλα καινουριο και ιδιοκτητο.

Ετυχε σε κανεναν και πως;
Στο δικό μου save το 2015 ανακοινώθηκε η κατασκευή νέου γηπέδου και είχα πολύ μικρότερο μπάτζετ

Image
Always Look On The Bright Side Of Life
User avatar
melkor13
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Feb 04, 2013 8:52 pm
Football Manager της ομάδας: Pao,Lille
Status: Do you bleed?
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον με συστημα 4-2-3-1

Τελος πρωτης σεζον
2ος στο πρωταθλημα,πολυ καλη σεζον στις λεπτομαιριες χαθηκε ο τιτλος(ηττα απο Αρη 1-2 στο ΟΑΚΑ με μεγιστες [System Interruption: Μη βρίζεις!] απο Καρνεζη κ Λαγο)-2 απο τον πρωταθλητη ολυμπιακο.Το κυπελακι το πηραμε ομως κ ευκολα μαλιστα!!!!
Ch.L. 4ος σε ζορικο ομιλο ενα 0-0 στο ΟΑΚΑ απο τη Βαλενθια μας αφησε εκτος.

Παικτες:
Kozak:Δανεικος απο lazio,αστερι το παλικαρι αν δεν ειχα αυτον ουτε προκριματικα δεν θα περναγα
Sissoko:Σταθεροτατος,εργατης με αρκετα γκολ
Vyntra:Πολυ καλο κ τιμιο δεξι μπακ.
Fourlanos:Απιστευτη εξελιξη,iniesti-ζει
Velasquez:Αρκετα γκολ απο κεφαλιες,καλος αλλα κομματακι αργος
Vitolo:My captain,αρκετα καλα παιχνιδια,το ντερμπι στο καραισκακη το πηρε μονος του με 2 γκολακια
Zeca:Η σεζον τελειωσε αυτος ακομα παιζει

Lagos:Απαπαπαπαπα το παλικαρι ουτε για να καθαριζει τα παπουτσια του αλεφαντου δεν κανει
Karnezis:Ασταθης keeper,πολλες καλες αποκρουσεις,αλλα......με εκαψε σε 3-4 ματς
Toche:Απλα δεν υπαρχει,σε μενα εβαλε 1-2 γκολ απο αλλους ακουω καλα λογια
Fornaroli:15-20 αγωνες 1 γκολ τι αλλο να πω???
Quincy:Κριμα η ντριπλα σου ρε!!!!!περναγε 2-3 παικτες κ στο τελος εκανε οτι μαλακια μπορουσες να φανταστεις!!!!! -toixosmesh -toixosmesh

Γενικα ζορικη ομαδα ο παο,με καλα μαρκαρισματα ΠΟΛΛΕΣ πασες.Απο παγκο κλαφτα
User avatar
melkor13
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Feb 04, 2013 8:52 pm
Football Manager της ομάδας: Pao,Lille
Status: Do you bleed?
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον με συστημα 4-2-3-1

Τελος πρωτης σεζον
2ος στο πρωταθλημα,πολυ καλη σεζον στις λεπτομαιριες χαθηκε ο τιτλος(ηττα απο Αρη 1-2 στο ΟΑΚΑ με μεγιστες [System Interruption: Μη βρίζεις!] απο Καρνεζη κ Λαγο)-2 απο τον πρωταθλητη ολυμπιακο.Το κυπελακι το πηραμε ομως κ ευκολα μαλιστα!!!!
Ch.L. 4ος σε ζορικο ομιλο ενα 0-0 στο ΟΑΚΑ απο τη Βαλενθια μας αφησε εκτος.

Παικτες:
Kozak:Δανεικος απο lazio,αστερι το παλικαρι αν δεν ειχα αυτον ουτε προκριματικα δεν θα περναγα
Sissoko:Σταθεροτατος,εργατης με αρκετα γκολ
Vyntra:Πολυ καλο κ τιμιο δεξι μπακ.
Fourlanos:Απιστευτη εξελιξη,iniesti-ζει
Velasquez:Αρκετα γκολ απο κεφαλιες,καλος αλλα κομματακι αργος
Vitolo:My captain,αρκετα καλα παιχνιδια,το ντερμπι στο καραισκακη το πηρε μονος του με 2 γκολακια
Zeca:Η σεζον τελειωσε αυτος ακομα παιζει

Lagos:Απαπαπαπαπα το παλικαρι ουτε για να καθαριζει τα παπουτσια του αλεφαντου δεν κανει
Karnezis:Ασταθης keeper,πολλες καλες αποκρουσεις,αλλα......με εκαψε σε 3-4 ματς
Toche:Απλα δεν υπαρχει,σε μενα εβαλε 1-2 γκολ απο αλλους ακουω καλα λογια
Fornaroli:15-20 αγωνες 1 γκολ τι αλλο να πω???
Quincy:Κριμα η ντριπλα σου ρε!!!!!περναγε 2-3 παικτες κ στο τελος εκανε οτι μαλακια μπορουσες να φανταστεις!!!!! -toixosmesh -toixosmesh

Γενικα ζορικη ομαδα ο παο,με καλα μαρκαρισματα ΠΟΛΛΕΣ πασες.Απο παγκο κλαφτα
User avatar
Zoro13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 368
Joined: Sun Nov 06, 2011 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟ, Valencia
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Νάχαμε να λέγαμε, νάχαμε να πούμε
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

έχει καταφέρει ποτέ κανείς να αγοράσει τον sissoko στο τέλος της 1ης χρονιάς; σε μένα ποτέ δεν θέλει :(
Last edited by Zoro13 on Tue Feb 12, 2013 4:16 pm, edited 1 time in total.
Α.Ο ΠΥΡΓΕΤΟΥ


If you're having girl problems I feel bad for you son
I've got 99 problems but a bitch ain't one
User avatar
melkor13
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Feb 04, 2013 8:52 pm
Football Manager της ομάδας: Pao,Lille
Status: Do you bleed?
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Man,εγω τον αγορασα τελος πρωτης με 900 στο χερι κ 1 σε 42δοσεις,κ συμβολαιακι χαμηλο 44χιλ το μηνα
fousekas
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Fri Nov 16, 2012 7:25 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη περιπτωση scouter με λιγα χρηματα ειναι και ο παλιος αγαπημενος μας αμυντικαρος, rene henriksen
User avatar
petross
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:41 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε ενα καινουργιο μου save ειπα να φτιαξω μια ακρως ελληνικη ομαδα... οπως πιστευω ολοι μας εχουμε ονειρευτει εναν παναθηναικο με ελληνες παιχτες...
και τωρα το μεγαλο ερωτημα... ποοι ελληνες παιχτες με δεδομενο τα οικονομικα της ομαδας πιστευετε οτι ειναι must να ερθουν και μπορουν να σταθουν? επισης απο τους μικρους (Thanailakis,neuman,staikos κτλ) αξιζουν να προωθηθουν στην πρωτη ομαδα? αν ναι ποιοι?

παραθετω μια λιστα με ονομα ελληνων παιχτων που πιστευω οτι αξιζου και μπορουν να ερθουν...
:arrow: gekas
:arrow: amanatidis
:arrow: sotiris kyriakos (loan)
:arrow: vellios (loan)
:arrow: pliatsikas (ειναι transfer list...με 300 χιλιαρικα)
:arrow: kouros (ανταλλαγη με πιντο)
:arrow: anakoglou
:arrow: vasilakakis (ανταλλαγη με τοτσε)
:arrow: skondras
:arrow: gianniotas

δυστυχως ο ταλαντουχος Petsos της furth δεν θελει να ερθει...

εσεις ποιους αλλους ελληνες θα προτεινατε? αναμενω προτασεις :D
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ...
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θανάσης Καραγκούνης
User avatar
petross
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:41 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι ειναι και αυτος ξεχασα να τον γραψω :D
κανενας αλλος?
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ...
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

petross wrote:ναι ειναι και αυτος ξεχασα να τον γραψω :D
κανενας αλλος?
Έχετε στην σορτλιστ και τον Μητρόπουλο του Παναιτωλικού αν δεν τον αγοράσει η Αεκ όπως και τον Μπουχαλάκη του Εργοτέλη μπορεί να γίνει μια αξιολογη λύση στα χαφ.
User avatar
petross
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Thu Jun 05, 2008 8:41 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τον ειχα παρει σε παλιο save τον μπουχαλακη αλλα μου τραυματιστηκε δυο φορες για 5-6 μηνες + ... τωρα τον γεναρη ειχα ακουσει οτι παιζοταν να παει και στον παοκ νομιζω...

εβαλα transfer list αρκετους παιχτες για να χτισω μια νεα ελληνικη ομαδα... ο μπουμσονγκ εφυγε με 2 μυρια για τουρκια...
για τον κουινσι ηρθε προταση 3 μυρια αλλα τελικα ακυρωθηκε επειδη δεν ειχε χρηματα η χερενφεεν...και αλλη προταση πανω απο ενος μυριου δεν ηρθε δυστυχως...
ζεκα και καρνεζης εφυγαν με 800-900 χιλιαδες περιπου για κυπρο...
για τον βιτολο εβαλα οτι θελω 0 ευρω και μονο για δανεισμο δεχτηκα απο κατι οφη,ξανθη και πανιωνιο χωρις να καλυπτουν ουτε το μισο συμβολαιο...
μη μιλησω για τη σαβουρα τοτσε,φορνιαρολι,σο κτλ ουτε με αιτηση δεν φευγουν οι ανθρωποι...

εσεις εχετε διωξει κανεναν απο αυτους που δεν φευγουν και σε εμενα απο την πρωτη χρονια?
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ...
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”