Yeovil Town are more than a club

Post Reply
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

THE HEART WANTS WHAT THE HEART WANTS

Chapter #1: Everyone likes a happy end

Πριν γράψω και αυτή την πρόταση είχα αμφιβολίες. Πως να παρουσιάσω τα τελευταία 4 ματς; Χρονολογικά ή να μαζέψω τα τρία ματς της Premier, και στο τέλος να σας δώσω τον τελικό του Europa; Νομίζω πως είναι καλύτερα να σας δώσω ένα γερό φινάλε. Όμορφο ή άσχημο, δεν θα 'χει σημασία.

Οπότε θα σας τα δώσω όπως σας έδωσα και τον τελικό του Capital One Cup. Άσε που τελευταία αγωνιστική είναι με Arsenal, οπότε αν είναι να κλείσω με ήττα, θα προτιμήσω αυτήν στον τελικό του Europa.

Ας επιστρέψω όμως στο πρωτάθλημα. Ήμασταν πανηγυρικά στον τελικό του Europa, και έμεναν τρία ματς στο πρωτάθλημα για το φινάλε. Εμείς όμως θέλαμε να τελειώσουμε νωρίτερα.

Αντίπαλος μας η Southampton. Ας τελειώσουμε σήμερα.

Τι χρειάζεται κάποιος για να γίνει πρωταθλητής; Μεγάλο ερώτημα, πολλαπλές απαντήσεις. Κάποιοι θα έλεγαν, έναν επιθετικό μηχανή των γκολ. Άλλοι έναν τερματοφύλακα που βάζεις τούβλα μπροστά από τα δίχτυα του. Οι περισσότεροι θα συμφωνούσαν πως εγώ αρκώ. Όμως θα δώσω και την άλλη εκδοχή. Χρειάζεσαι και το άγγιγμα ενός ήδη πρωταθλητή.

Ο Barry με κεφαλιά από κόρνερ του Adam, μας έδωσε αυτό το άγγιγμα. Μας έδωσε το πρωτάθλημα.

Image

-Το πιστεύεις;
-Όχι. Εσύ;
-Όχι. Και ούτε πρόκειται.
-Γιατί είμαστε τόσο μετρημένοι;
-Δεν ξέρω.
-Ούτε εγώ.
-...
-Σε ποιό σύμπαν θα 'σουν εσύ σοβαρός και μετρημένος;
-Δεν ξέρω, σε κάποιο. Αυτό σου λέω.
-Δηλαδή, βάστα λίγο, αυτήν την στιγμή, εσύ, που 'σαι τύφλα, λες σε μένα, που 'μαι τύφλα, τι αντιδράσεις θα είχαμε σε κάποιο σύμπαν αν σήμερα έπεφτε η Yeovil κατηγορία;
-Δεν θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα.
-Ok. Δεν διαφωνώ.
-ΣΑΜΠΑΝΙΑΑΑ.
-ΜΠΥΡΕΕΣ.

Ω, ναι. Μετριοφροσύνη, αυτό είναι το κλειδί. Και έχουμε μπόλικη.

Image

Chapter #2: Always look on the bright side of life

Τα πανηγύρια από την κατάκτηση είχαν σταματήσει. Είχαμε σοβαρευτεί.

Ποιόν κοροϊδεύω; Ρίξαμε απλώς λίγο τους τόνους. Όπως καταλαβαίνετε το πρωτάθλημα είναι κάτι. Το treble είναι κάτι άλλο. Και ήμασταν κοντά σε αυτό.

Εμείς ήμασταν πρωταθλητές, η West Ham είχε σωθεί, ενώ δεν είχε άλλους στόχος να κυνηγήσει, και έτσι σε ένας ματς που θα βγάζαμε εξ' ολοκλήρου(σχεδόν, οι τραυματισμοί των Diaby/Tshabalala/Fabbrini με αναγκάζουν να μοιράσω το 90λεπτο σε Carrick-Barry) με τους αναπληρωματικούς προβλεπόταν ένα βαρετό 90λεπτο.

Σε ένα ματς που δεν προσπαθήσαμε ποτέ να κερδίσουμε, νικητής έφυγε ο αποτελεσματικότερος. Μικρή σημασία έχει για μας φυσικά.

Image

Παράλληλα στο κύπελλο Αγγλίας, η Stoke κλείδωνε μια σχεδόν μνημειώδης χρονιά για το αγγλικό ποδόσφαιρο καθώς κανένας από τους 3 "μεγάλους" τίτλους (Capital One/FA Cup, Premier) δεν κατέληξε σε κάποια από τις "μεγάλες" ομάδες του νησιού. Η ειρωνεία είναι άτιμη έτσι;

Image

Chapter #3: Let the curtain come down

Η μεγάλη αυλαία ετοιμάζετε να πέσει. Λίγες μέρες μετά τον τελικό του Europa, θα τελειώναμε την χρονιά απέναντι στην Arsenal. Αδιάφοροι απέναντι στην Arsenal. Ποιός να το 'λεγε;

Ο Cavani άνοιξε το σκορ στο 13', και ο Gabbiadini στο 68' μετά από λάθος του Mertesacker ισοφάρισε, κερδίζοντας παράλληλα το βραβείο του πρώτου σκορ στην Premier League (ίδια γκολ με τον Neymar, σε λιγότερα παιχνίδια).

Image

Και το πρωτάθλημα έρχεται στο τέλος του. Η καλύτερη άμυνα με μόλις 18 γκολ παθητικό, και παραδόξως η χειρότερη επίθεση της πρώτης 6άδας. Μόλις 2 ήττες, μία σε κάθε γύρο. Ενώ δικαίως εγώ πήρα το βραβείο του προπονητή της χρονιάς.

Image
Image
Spoiler: show
Image
Το μικρό χωριό κατέκτησε την πόλη. Yeovil Town Are More Than A Club. Get Over It.

to be continued...

Off Topic:
Stay tuned, μιας και αύριο έρχεται το φινάλε της ιστορίας, ενώ θα ακολουθήσει και ο προσωπικός μου επίλογος.
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αναμενόμενο το πρωτάθλημα .
περιμένουμε το μεγάλο φινάλε και ελπίζουμε να σηκώσουμε και αυτό το τρόπαιο :)
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Γλυκιά η κατάκτηση του πρωταθλήματος! :D
Πάμε για το τρεμπλ!!!
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai

Είσαι απίστευτος! Πραγματικά ΘΕΟΣ!
Θειικοι διάλογοι που μου προσέφεραν άφθονο γέλιο!
Καταπληκτική η πορεία σου με τη Γέοβιλ. Μακάρι να το σηκώσουμε να γινει το grande finale (δεν ξερω αν το γραψα σωστα) και να τελειωσει η ιστορία σου όπως της αξιζει.

Πραγματικά στεναχωριέμαι που θα τελειωσει η ιστορία σου μια και καθε μερα που μπαίνω στο fmgreece ανηπομονώ να διαβασω την καταπληκτική ιστορία σου.
Για να κλείσω θελω να σου ξαναπω συγχαρητήρια!
-ypoklinomai -ypoklinomai
User avatar
Windfur
Indispensible
Indispensible
Posts: 1803
Joined: Mon Jul 02, 2012 3:45 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
twitter: _Windfur
Status: It's all about gaming my friend.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ισχυει οτι η ιστορια ειναι καταπληκτικη και ειναι η μια απο τις λιγες που παρακολουθησα με τοσο ενδιαφερον!

Ενταξει ο kobos μονο δακρυα συγκινησης οταν το εγραφε αυτο :D.
Δεν παιζει τετοιο θεμα ρε, καθολου μην φοβασαι, χορευω τοσο καιρο και ειναι τοσο ωραιααα. Κανενας δεν εχει προβλημα με τιποτα, ουτε κανενα ποτο δεν πεφτει απο την βαρυτητα.

You run with the wolves while I hunt like a hound

Θέλω να γίνω foggy στη θέση του foggy.
User avatar
jns_x-gamer
Amateur
Amateur
Posts: 128
Joined: Sun Dec 23, 2012 12:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
facebook προφίλ: spiros.jns
Location: Λαμια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Windfur wrote:Ενταξει ο kobos μονο δακρυα συγκινησης οταν το εγραφε αυτο :D.
-rofl -rofl -rofl -rofl -rofl
Εννοειται πως παρακολουθω καθημερινα! Απλα μεγαλος Jake! -ypoklinomai
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

THE END

Chapter #1: The Prologue

Όλα είναι έτοιμα. Έχουμε φτάσει στην Πορτογαλία, και περιμένουμε. Πότε μπορείς να ξέρεις όμως πως είσαι έτοιμος πραγματικά; Μάλλον θα το ανακαλύψουμε σύντομα.

-Έτοιμος;
-Πρέπει, έτσι δεν είναι;
-Ναι. Τα πήγαμε καλά ως τώρα.
-Αυτό είναι που φοβάμαι περισσότερο από όλα. Μέχρι τώρα, όλα καλά, σήμερα όμως;
-Δεν νομίζω πως ο McKondwell που ξέρω φοβάται τίποτα.
-Φοβάμαι πολλά Terry.
-Όχι τώρα όμως. Όχι απόψε. Σήμερα είναι μια ακόμη βραδιά στην οποία παίρνουμε την πέννα μας και γράφουμε άλλη μια σελίδα στην ιστορία της Yeovil. Όπως θέλουμε εμείς. Γιατί εμείς το ξεκινήσαμε αυτό, και εμείς θα το τελειώσουμε, και όταν σε 50 χρόνια κάποιος διαβάζει για την σημερινή μέρα, δεν θα διαβάζει για τον φοβισμένο McKondwell, αλλά για τον άνθρωπο που πάλεψε μέχρι τέλους, και έχασε ή νίκησε. Ποτέ όμως δεν φοβήθηκε. Ετοιμάσου Coach. Σήμερα αλλάζεις την ιστορία. Εξάλλου παίζουμε με την Nevercupen, έτσι; Θα 'ναι κατόρθωμα να χάσουμε το τρόπαιο από αυτούς.
-Έχεις δίκιο. Όχι απόψε. Αυτή η σαβούρα που αποκαλούν τρόπαιο είναι δικιά μας. Α, και που 'σαι. Καταλαβαίνεις πως όλος αυτός ο διάλογος θα λογοκριθεί;
-Είμαι σίγουρος πως θα τον περάσεις αυτούσιο.

Image

Chapter #2: The Final Countdown

0' Και ξεκινάμε.

4' Πρώτο σουτ για την Leverkusen με τον Schwab να μην απειλεί ιδιαίτερα τον Butland. 0-0

10' Ο Schwab σημαδεύει τον Butland για άλλη μια φορά. 0-0

24' Καλό σουτ του Gabbiadini, o Leno αποκρούει. 0-0

35' Σουτ του Gabbiadini, η μπάλα στο δοκάρι. 0-0

43' Ο Leno σταματάει για άλλη μια φορά τον Gabbiadini. 0-0

45' Ημίχρονο μετά από ένα λεπτό καθυστερήσεων. 0-0

στα αποδυτήρια...

-ΑΜΜΜΜΜΜ.
-Τι κάνεις και πρέπει να μουγκρίζεις σαν αγελάδα;
-Προσπαθώ να καλέσω το πνεύμα του Mourinho, να μου δείξει τον δρόμο προς την νίκη.
-Κάνεις πλάκα έτσι;
-Προφανώς. Αλλά δεν θα 'ταν άσχημα αν έπαιρνε ένα τηλέφωνο.

51' Σουτ του Schwab που καταλήγει άουτ. 0-0

53' Κεφαλιά του Gabbiadini που δεν ανησυχεί τον Leno. 0-0

61' Μακρυνό σουτ του Gabbiadini, στην αγκαλιά του Leno η μπάλα. 0-0

65' Μεγάλη ευκαιρία με τον Paloschi, να πλασάρει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Leno. 0-0

γύρω στο 80' στον πάγκο της Yeovil...

-Να σου πω.
-Τι;
-Δεν επικοινωνείς με τα πνεύματα άλλη μια φορά μπας και μπει κανένα γκολ;
-Χα. Χα. Χα.

90' Τέλος κανονικής διάρκειας χωρίς να έχουμε κάποια άλλη μεγάλη φάση. 0-0

90' Έναρξη παράτασης.

105' Ευκαιρία για την Leverkusen με ένα μακρυνό σουτ του Junior Fernandes, όχι κάτι ιδιαίτερο όμως. 0-0

105' Ημίχρονο στην παράταση. 0-0

117' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Gabbiadini στα χέρια του Leno. 0-0

120' Τέλος παράτασης. Φύγαμε για πέναλτυ.

-Τα χάπια της καρδιάς, τα χάπια της καρδιάς.
-Δεν έχεις καρδιά.
-Χάπια όμως θα έπρεπε να έχω για τέτοιες καταστάσεις.
-Διάλεξε τους εκτελεστές και τελείωνε.

Gabbiadini...GOAL! 0-1
Schwaab...GOAL! 1-1
Adam...GOAL! 1-2
Bender...GOAL! 2-2
Carrick...GOAL! 2-3
Schurrle...GOAL! 3-3
Paloschi...GOAL! 3-4
Junior Fernandes...BUTLAND! 3-4
Barry...EUROPA LEAGUE CHAMPIONS 2015/16
Image
Spoiler: show
Image
Image
Image
Chapter #3: The Epilogue

μουσικό χαλί

Και φτάνουμε στο σήμερα. 32 χρόνια μετά από όταν αποφάσισα να αναλάβω την Yeovil, και περίπου 4 μήνες μετά από όταν αποφάσισα να γράψω την αυτοβιογραφία μου. Ναι ίσως είναι λίγο περίεργη, ναι και είχα σχεδιάσει από τότε να την γράψω, εξού και πολλά σχόλια του Terry τα άφησα χωρίς να τα αγγίξω, αλλά αυτός είμαι. Και αυτή είναι η αυτοβιογραφία μου.

Θεώρησα καλύτερο να αναφερθώ μόνο στα 4 πρώτα μου χρόνια στην Yeovil. Αυτά νομίζω ήταν τα πιο χαρακτηριστικά χρόνια μου εκεί, και αυτά ήταν ένας πρόλογος του τι θα ακολουθούσε.

Το τι ακολούθησε δεν έχει σημασία. Σημασία έχουν κάποια μικρά πραγματάκια, όχι η πράξη αυτούσια, αλλά τι αντιπροσωπεύει για μας. Και για μένα τα χρόνια μου στην Yeovil, ήταν ίσως τα καλύτερα της ζωής μου. Θα 'θελα να πιστεύω πως άφησα κάτι πίσω μου. Όπως, ότι τα όρια μας τα θέτουμε εμείς και μόνο εμείς. Το καλοκαίρι του 2012 όποιος μου έλεγε "δεν μπορείς να κάνεις την Yeovil πρωταθλήτρια", πιθανότατα θα τον πίστευα, αλλά θα 'χε κάνει ένα λάθος. Θα μου 'χε βλάψει τον εγωισμό.

ντρινγκ...ντρινγκ...(ήχος φουτουριστικού τηλεφώνου)

-Ναι.
-Θα 'ρθεις;
-Έρχομαι.
-Ακόμη με την αυτοβιογραφία ασχολείσαι;
-Εγώ;
-Θα το πάρω ως ναι. Τελείωνε το συμβούλιο δεν μπορεί να αρχίσει χωρίς εμάς.
-Ναι, ok δεν αργώ.

the end
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:!: Προσοχή: Ακολουθεί ιδιότροπο και μακροσκελές κείμενο από τον συγγραφέα της ιστορίας. Για την πνευματική σας υγεία, προτείνετε να μην το διαβάσετε. Ο συγγραφέας δεν παίρνει καμιά ευθύνη σχετικά με τις επιπτώσεις που θα επέλθουν από την ανάγνωση του κειμένου. Ευχαριστώ.

Και φτάσαμε στο τέλος. Ήταν ένα περίεργο ταξίδι που ξεκίνησε ένα μεσημέρι μιας Δευτέρας του Νοέμβρη (δεν το θυμόμουν το τσέκαρα), αλλά αν θέλω να είμαι πιο ειλικρινής είχε ξεκινήσει λίγο νωρίτερα. Όταν το προηγούμενο Σάββατο έλαβα ένα ΠΜ, με παρότρυνση να ξεκινήσω ιστορία (το θυμόμουν ότι ήταν Σάββατο, αλλά το τσέκαρα κιόλας). Σε πρώτο χρόνο, αρνήθηκα. Και πραγματικά όταν έστελνα την απάντησή μου στον φίλο που με παρότρυνε, δεν σκόπευα να ξεκινήσω ιστορία. Όμως η ιδέα είναι ένα εκνευριστικό έντομο που μόλις μπει στο μυαλό, δύσκολα βγαίνει (fact#1: αηδιαστική μεταφορά fact #2:κλεμμένο προφανώς), και έτσι και εγώ άρχισα να το σκέφτομαι. Εδώ και αρκετό καιρό ήθελα να κάνω μια ιστορία με την Yeovil, όμως δεν έβρισκα το κατάλληλο σενάριο για να την υποστηρίξω. Αφού το σκέφτηκα αρκετά, είπα, δεν βαριέσαι, αν δεν μου βγει το σταματάω.

Κάπου εκεί έρχεται ο McKondwell (fun fact: To συγκεκριμένο όνομα το είχα "δημιουργήσει" όταν έπαιξα πρώτη φορά με την Yeovil, πριν 2-3 FM), για να δώσεις τις βάσεις στο εγχείρημα. Αρχικά σκέφτηκα να πάω με μια χιουμοριστική αφήγηση. Τίποτα τρομερό, μια απλή παρουσίαση των αγώνων, με μια χιουμοριστική περιγραφή τους σε πρώτο πρόσωπο, εξού και το όλο θέμα με την αυτοβιογραφία. Από το εισαγωγικό ποστ υπάρχουν κάποιοι διάλογοι βέβαια, αλλά τότε δεν ήταν στις προθέσεις μου να τους αναπτύξω περισσότερο.

Μετά μπαίνουν κάποιοι παραπάνω διάλογοι, με αποτέλεσμα αρκετά θετικά σχόλια. Έτσι έφτασαν οι διάλογοι να καλύπτουν την αφήγηση στα περισσότερα. Όταν λοιπόν λέω, πως αυτή η ιστορία δεν θα έφτανε εδώ που έφτασε χωρίς εσάς, είναι κυριολεκτικό. Τα σχόλιά σας, και η παρότρυνσή σας στο να τονίσω τους ήρωες μας έφτασαν εδώ που είμαστε σήμερα.

Παρ' όλα αυτά δεν θεωρώ πως έκανα κάτι πρωτότυπο. Αντιθέτως ξέρω πως δεν έκανα κάτι πρωτότυπο, καθώς "έκλεβα" σχεδόν από παντού. Υπάρχουν αρκετές αναφορές κλεισμένες καθ' όλη την διάρκεια της ιστορίας, ενώ -όπως σωστά παρατηρήσατε- υπάρχουν παντού σημάδια από το χιούμορ ενός ολόκληρου έθνους. Νομίζω ότι είναι το κατάλληλο σημείο να αρχίσω τις ευχαριστίες, σε όλα τα άτομα που ασχολούνται με τις ιστορίες, αυτούς που γράφουν, αυτούς που διαβάζουν, αυτούς που σχολιάζουν, όλοι μαζί δίνουμε ένα χρώμα στον τομέα. Ιδιαίτερα όμως θέλω να ευχαριστήσω το άτομο που έφτασε τον τομέα ψηλά, και κάθε χρόνο μάχεται για να τον κρατάει εκεί. Συνέχισε την καλή δουλειά.

Τώρα, δύο παραπάνω λόγια για την ιστορία. Κατ' αρχάς ένα ακόμη fun fact: η ιστορία αυτή είναι η πρώτη που καταφέρνω και φτάνω μέχρι το τέλος της. Δεν ξέρω αν ήταν η καλύτερη ιδέα που είχα για ιστορία (μιας και υπήρχε κάποτε το Bolzano Theory) αλλά είναι δεδομένα η πρώτη που φτάνει ως το τέλος, βάση "προγράμματος". Για αυτό κιόλας στο τέλος της τρίτης σεζόν σας έκανα γνωστό πως η τέταρτη θα ήταν το φινάλε, εξηγώντας -κατά τα άλλα κύριους- τους λόγους. Χαίρομαι που προσπαθήσατε να μου αλλάξετε γνώμη, αλλά η ιστορία έκανε τον κύκλο της, η ομάδα ,πιθανώς, έφτασε στο peak της, οπότε δεν υπήρχε καλύτερο χρονικό σημείο να σταματήσω από ότι τώρα. Όπως λένε, φύγε όσο κερδίζεις, και εγώ αισθάνομαι νικητής. Αν και ξέρω πως θα μου λείψει. Ο χρόνος που έτρωγα να κόβω τις εικόνες, η αναζήτηση της έμπνευσης για όλο και καλύτερους διαλόγους. Και θα μου λείψουν οι McKondwell-Skiverton.

Αναφερθήκατε πολλές φορές σε αυτούς, και ελπίζω να μην σας απογοήτευσαν. Ελπίζω εγώ να μην τους άλλαξα (πολύ) κατά την διάρκεια τους ιστορίας. Σαν δίδυμο είναι μάλλον και ένα δικό μου tribute στα μεγάλα δίδυμα της ιστορίας (και της λογοτεχνίας) Clough-Taylor και Holmes-Watson (δευτερευόντως και House-Wilson). Φυσικά, τι σας το λέω, αφού το ξέρετε ήδη.

In-game το save πήγε από την αρχή, σχεδόν, ονειρικά. Δεν λέω υπήρξαν πολλές στιγμές που τα νεύρα μου έφτασαν στα όριά τους, αλλά κάθε φορά έβρισκα τον τρόπο να το συνεχίσω. Μετά τον τελικό του Europa σταμάτησα να παίζω το save, και επειδή μου ζητήθηκε το ανέβασα εδώ και είστε ελεύθεροι να το κατεβάσετε. Αν έπρεπε να διαλέξω όμως ένα τέλος, δηλαδή που βρίσκονται σήμερα οι McKondwell-Skiverton, και τι έκαναν όλα αυτά τα χρόνια, νομίζω πως... το έχω κάνει και δεν θα το πω. Ο καθένας μπορεί να διαλέξει το δικό του τέλος. Πάντως κάποια στοιχεία για την τωρυνή (σ.σ. δηλαδή το έτος όπου ο McKondwell θα 'ναι 65) κατάσταση τους, υπάρχουν σε κάποια ποστ(φανερό είναι στο τελευταίο ποστ). Αλλά όπως είπα ο καθένας δίνει το δικό του προσωπικό φινάλε.

Νομίζω πως δεν ξέχασα κάτι.

Yeovil Town are more than a club
Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012~Σάββατο 6 Απριλίου 2013


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xBBhisBJIUc[/youtube]

Image


:arrow: Disclaimer: Η συγκεκριμένη ιστορία αποτελεί προϊόν φαντασίας. Οποιάδηποτε ομοιότητα με άτομα ή καταστάσεις είναι εντελώς συμπτωματική και ακούσια.
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εξαιρετικό τέλος !
θα μας λείψει η ιστορία σου -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένα όμορφο τέλος στην εξαιρετική ιστορία σου Jake! -ypoklinomai -ypoklinomai
Σε ευχαριστούμε για το όμορφο ταξίδι της Yeovil ! :-D
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταπληκτικη δουλεια jake !!
Περιμενουμε την επομενη ιστορια σου με αγωνια !! -ypoklinomai -ypoklinomai
Image
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πραγματικά μια υπέροχη ιστορία!
Λυπάμαι που θα τελειώσει, όπως λένε όμως "όλα τα καλά κάποτε τελειώνουν.
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω απο την πλευρα μου να σ' ευχαριστησω για την ιστορια, η οποια πραγματικα μου εφτιαξε τα κεφια σε πολλες περιπτωσεις νταουνιλας που με ειχαν πιασει (the more you complain, the longer God lets you live), για τους διαλογους, για την πορεια, για ολα. Και ναι, ειναι καλυτερο να σταματησεις τωρα που αγγιξες το τελειο. Να σε ευχηθω καλη υγεια, καλη συνεχεια και με το καλο οταν ερθει το Fm 14 να αξιωθουμε να δουμε νεα σου ιστορια.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
TheGamer
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Tue Jul 24, 2012 9:07 pm
Football Manager της ομάδας: Παοκ
Αγαπημένη Ομάδα: Παοκ,
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν πόσταρα συχνά αλλά γέλασα πολύ με τους διαλόγους,ευχαριστήθηκα την πορεία της ομάδας και γενικά μου άρεσε πάααρα πολύ η ιστορία σου...
Σου αξίζουν πολλά μπράβο!
User avatar
Dr Hellier
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Apr 05, 2013 11:11 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη πορεια και ιστορια με γεοβιλ.Το ιταλικο χρωμα στην επιθεση εκανε την διαφορα!
Post Reply

Return to “FL1”