Un viaje a España [END]

Post Reply
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιανουάριος 2015

Image

Απίστευτος μήνας. 6 νίκες σε 6 αγώνες, με φοβερό ποδόσφαιρο, με κερασάκι στην τούρτα το διπλό στο Μπερναμπέου Τι άλλο να ζητήσω;

Φεβρουάριος 2015

Image

-traino -traino -traino Οι εντυπωσιακές εμφανίσεις της ομάδας συνεχίζονται. Αφού νικήσαμε (έστω και με δυσκολία) την Θέλτα και την Γρανάδα, πήραμε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Ατλέτικο και πήραμε σημαντικό προβάδισμα ενάντια τσην Πόρτο στους "16" του Champions League! Τώρα πια είμαστε στην δεύτερη θέση, στο -1 από την Μπαρτσελόνα! Η συνέχεια ανεμένεται συναρπαστική!
Faith is all we need
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-papas -papas κανει η ομαδα !!
Image
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερό 2μηνο. Η ομάδα τα πήγε εξαιρετικά σε πρωτάθλημα και CL!!! -traino
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειμαστε σε τρομερη κατασταση η ετσι νομιζω?????παμε για κουπα?
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Giorgos Giovanis wrote:-papas -papas κανει η ομαδα !!
Πραγματικά κάναμε εξαιρετικό μήνα. Ας ελπίσουμε η συνέχεια να είναι ανάλογη.
akisvolos wrote:Φοβερό 2μηνο. Η ομάδα τα πήγε εξαιρετικά σε πρωτάθλημα και CL!!! -traino
Το θέμα είναι να συνεχίσουμε έτσι.
milanezos13 wrote:Ειμαστε σε τρομερη κατασταση η ετσι νομιζω?????παμε για κουπα?
Αν έχουμε σταθερή απόδοση γιατί όχι;
Faith is all we need
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάρτιος 2015

Image

-wall -wall -wall Αυτοκτονία.... Μέσα σε έναν μήνα καταφέραμε να τα χάσουμε όλα. Απογοητευτικές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα που είχαν ως αποτέλεσμα να μείνουμε στο -8 από την Μπαρτσελόνα. Και σαν να μην έφτανε αυτό καταφέραμε να αποκλειστούμε από την Πόρτο τρώγοντας δυο γκολ στο 88' και στο 90'... Τεράστια απογοήτευση.
Faith is all we need
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απρίλιος 2015

Image

Καταφέραμε να ανακάμψουμε παίρνοντας το διπλό στην έδρα της Βιγιαρεάλ αλλά κάναμε δυο συνεχόμενες γκέλες με Λας Πάλμας και Μάλαγα. Η συνέχεια βέβαια ήταν εξαιρετική καθώς πήραμε σημαντικές νίκες ενάντια σε Σοσιεδάδ και Σαραγόσα και φιλωδωρήσαμε με :ribo την αιώνια αντίπαλο Μπέτις...

Μάιος 2015

Image

Η αρχή του μήνα ήταν εξαιρετική καθώς πήραμε έναν βαθμό στο Καμπ Νου ενάντια στην Μπαρτσελόνα και νικήσαμε στο Σάντσεθ Πιχουάν την Ρεάλ. Συνεχίσαμε νικώντας εύκολα την Βαγιαλοδίδ με 3-0 και ενώ όλα έδειχναν ότι θα τελειώσουμε θετικά την χρονιά, ήρθε η ήττα με 2-0 από την Λεβάντε... Στην συνέντευξη τύπου εκείνου του αγώνα ο Χουάντε Ράμος ανακοίνωσε ότι αποχωρεί από την Σεβίλλη...

Τελική Βαθμολογία

Image



Στο επόμενο: Συνέντευξη Χουάντε Ράμος στην Marca
Faith is all we need
User avatar
milanezos13
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5823
Joined: Tue May 07, 2013 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,United,Milan
facebook προφίλ: nikos.blanidis
Status: Always look on the bright side of life....
Location: Μαρουσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3 γκελες λιγοτερες να καναμε και θα ημασταν 2οι ανετα....Γιατι εφυγες ρε Χουαντε????3 χρονια θα καναμε το βημα παραπανω...Επομενος σταθμος ποιος θα ειναι??
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αποκλειστική συνέντευξη του Χουάντε Ραμος στην Marca



Αυτή είναι η πρώτη σας συνέντευξη μετά από την απόφαση σας να μην ανανεώσετε το συμβόλαιο σας με την Σεβίλλη. Νιώθετε περίεργα;

Και βέβαια νιώθω περίεργα. Δεν είναι και εύκολο να φεύγεις για δεύτερη φορά από την ομάδα που αγαπάς και σε άνδρωσε προπονητικα. Πάντως πιστεύω η απόφαση μου να φύγω ήταν η καλύτερη για όλους.

Πιστεύετε ότι φτάσατε την Σεβίλλη στο ταβάνι της;

Με τίποτα. Ακόμα και στην πρώτη μου θητεία όπου κερδίσαμε τα δύο UEFA δεν πιστεύω ότι φτάσαμε το ταβάνι μας. Την υπέρβαση θα την έκανα αν έμπαινα στην πρώτη δυάδα του πρωταθληματος ή αν περνούσαμε την φάση των '' 16'' του Champions League. Αυτο που κατάφερα εγώ ήταν να σταθεροποιηωσω την Σεβίλλη στην τετράδα του πρωταθληματος και να την κάνω ξανά υπολογίσιμη δύναμη στην Ευρώπη.

Πιστεύετε όμως ότι θα μπορούσατε να κάνετε το κάτι παραπάνω;

Άνετα. Πρώτα από όλα αν δεν ειχαμε τον εφιαλτικό αγώνα στην Πορτογαλία με την Πορτο θα είχαμε καταφέρει να περάσουμε στα προημιτελικά του Champions League. Όσο για το πρωτάθλημα, δεν πιστεύω ότι ήμασταν τόσο χειρότεροι από Ρεαλ και Μπαρτσελονα, απλά δεν ήμασταν τόσο σταθεροί και αδικουσαμε τους εαυτούς μας σε αγώνες με μικρότερες ομάδες.

Θεωρείτε τον αγώνα με την Πόρτο ως χαμένη ευκαιρία;

Απολύτως. Ίσως είναι η χειρότερη ήττα της καριέρας μου. Πραγματικά αυτοκτονησαμε σε εκείνον τον αγώνα. Δεν γίνεται να έχεις νικήσει 2-0 στον πρώτο αγώνα, να έχεις παίξει φοβερή μπάλα, να έχεις τον έλεγχο του αγώνα στο Ντραγκαο και να αποκλειζεσαι τρώγοντας δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών. Απλά ανεπίτρεπτο.

Τι θεωρείται ότι φταίει για το ντεφορμαρισμα της ομάδας σας τον φετινό Μάρτιο;

Πιστεύω ότι μείναμε από δυνάμεις. Κάναμε φοβερές εμφανίσεις το τελευταίο δίμηνο, είχαμε και πολλούς τραυματισμους, βγήκε και η κούραση μαζεμένη και έδεσε το γλυκό. Έγιναν βέβαια και πολλά λάθη από εμένα που οδήγησαν στο να μείνει η ομάδα εκτός στόχων.

Γιατί αποφασίσατε να μην ανανεώσετε το συμβόλαιο σας;

Γιατί μετά τη φετινή σεζόν θεώρησα ότι δεν μπορώ να καταφέρω κάτι καλύτερο. Πιστεύω ότι έφτασα στο peak μου. Ελπίζω όταν επόμενος προπονητής να καταφέρει αυτό που δεν κατάφερα εγώ, μιας και αγαπάω πολύ αυτή την ομάδα.

Μεγαλύτερη νίκη που πετύχατε σε αυτή την τριετία;

Το 2-1 απέναντι στην Βαλένθια στην πρώτη σεζόν που μας έστειλε στο Champions League και το φετινό 2-0 απέναντι στην Ρεαλ, όπου είχαμε 23 τελικές και 65% κατοχή!

Και μεγαλύτερες ήττες;

Το 3-0 από την Πόρτο και το, 2-1 από την Γρανάδα που μας στέρησε την πρόκριση στον τελικό του Copa Del Rey την πρώτη σεζόν.

Ποιος ήταν ο καλύτερος παίκτης με τον οποίο συνεργαστηκατε στην Σεβίλλη;

Θα ήταν άδικο να ξεχωρίσω έναν. Αν πάντως είμαι αναγκασμένος να απαντήσω, τότε θα έλεγα ότι οι καλύτεροι παίκτες με τους οποίους συνεργαστηκα ήταν ο Νεγκρεδο, ο Φαζιο και ο Χεσους Ναβας.

Η καλύτερη μεταγραφή που κάνατε;

Ίσως ο Λονγκο. Πιστεύω ότι ο Ιταλός έχει το potential να γίνει world class παίκτης. Ήδη φέτος έδειξε ένα μεγάλο δείγμα του ταλέντου του. Πιστεύω ότι αν συνεχίσει να δουλεύει θα αφήσει εποχή.

Έχετε σκεφτεί ποια θα είναι η επόμενη ομάδα σας;

Όχι ακόμα.

Ευχαριστούμε πολύ για την συνέντευξη.

Εγώ ευχαριστώ.


Off Topic:
Και εδώ φτάνει το τέλος της ιστορίας (μιας και σε λίγο καιρό βγαίνει το Football Manager 2014). Χαίρομαι που κατάφερα να ολοκληρώσω αυτή την ιστορία, μιας και η άλλη με τον Παναθηναϊκό τελείωσε απότομα, λόγω κρασαρισματος του save. Ευχαριστώ όσους διάβαζαν και σχολίαζαν στην ιστορία μου και ελπίζω να μου περισσέψει χρόνος να φτιάξω και μια στο FM14. Τέλος, θα ήθελα να μου πείτε τι περισσότερο θα θέλατε στην ιστορία μου, έτσι ώστε να ξέρω τι να βελτιώσω στις επόμενες.

Καλή συνέχεια!
Faith is all we need
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ ωραια ιστορια φιλε .Μπραβο !
Image
Post Reply

Return to “FL2”