Die Löwen : To Αληθινο Μοναχο!

Post Reply
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Image
ΠΡΟΣΕΧΩΣ.......
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
RainbowXN
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 700
Joined: Thu Nov 03, 2011 6:16 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Όλη μου η ζωή μια ευτυχία.
Location: Luton Town
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να σε δούμε Βαυαρέ!!
Ο Συνθέτης της Επιτυχίας
viewtopic.php?f=355&t=38663
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυσκολο τσαλεντζ.Καλη αρχη !!
Image
kostasmez
Amateur
Amateur
Posts: 240
Joined: Sun Nov 04, 2012 9:07 pm
Football Manager της ομάδας: midjland
Αγαπημένη Ομάδα: thrylos
facebook προφίλ: costas mezinis
Status: -me eipe kolimeno me to manager-k ec ti ekanes?-terminate contract.ti allo?
Location: brahami,athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτα ειναιιιιι!καλη αρχη
οι γονεις μου μου ειπαν πως θελουν να μιλησουμε γιατι λενε πως το τελευταιο καιρο αφιερωνω πολυ χρονο στο manager.βαριομουν να παω και εστειλα τον βοηθο...
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλή αρχή, φίλε! ;)
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε ρε παμε, 1860 με τρελα!
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρκετά αγαπητή ομάδα!
++ Γρηγόρης Μάκος!
User avatar
AchilleasP
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3145
Joined: Sat Mar 09, 2013 9:09 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Status: Being awesome
Location: Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη!
Faith is all we need
User avatar
dem0nhunter
Backup
Backup
Posts: 895
Joined: Mon Feb 27, 2012 6:00 pm
Football Manager της ομάδας: Botswana U20
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π., Arsenal
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή Image
:D
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σας ευχαριστω ολους :D Η ιστορια αυητ θα ειναι λιγο περιεργη αλαλ πιστευω θα σας αρεσει
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
Vasilakos96
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Tue Feb 05, 2013 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: APOEL
Αγαπημένη Ομάδα: APOEL
Status: Champions keep playing until they get it right.
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Unemployed ξεκίνησες;
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Οχι την ανελαβα απευθειας :-)
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Image
Καπου εδω ξεκιναει στη πραγματικοτητα η ιστορια μου ....... με τις καταλληλες γνωριμιες εξασφαλισα οτι θα ανηκα στην ομαδα τεχνοκρατων που θα συνεπικουρει τους Ελληνες Ευρωβουλευτες οσον αφορα θεματα οικονομικης φυσεως .Στο Στρασβουργο γνωρισα πολλους ισχυρους παραγοντες της πολιτικης και οικονομικης ζωης της Ευρωπης συνεπως ηταν η ιδανικη ευκαιρεια να αποδειξω οτι οι σπουδες μου στο LSE ΚΑΙ ΤΗ Βοστωνη δεν πηγανε χαμενες .Επιτελεσα το καθηκον μου αψογα με αποτελεσμα να κερδισω την εμπιστοσυνη οχι μονο των Ελληνων ανωτερων μου οι οποιοι εκριναν ολοενα και περισσοτερο απαιραιτητη την παρουσια μου ακομα και σε συνεδριασεις με τα απλουστερα θεματα προς συζητηση αλλα και πολλων αλλων ανθρωπων πολυ πιο ισχυρων.....Ολα αυτα μεχρι το μακρινο 2008 Εκινη τη χρονια αρχισε να διαφαινεται μια κριση που ομοια της δεν ειιχε γνωρισει το χρηματοπιστωτικο συστημα εδω και δεκαετιες ...Οι συνεδριασεις αρχισαν να γινονται εντονοτερες και εκει αναδειχθηκε ακομα περισσοτερο η αξια μου σε ενα κλαδο που αφοσιωθηκα για μια ζωηθυσιαζοντας τα παντα.....Οι Ηνωμενες Πολιτειες μετα απο καποιο διαστημα αποφασισαν να επεμβουν για να αποτρεχουν μια Ευρωπαικη καταρρευση και καπου εκει οι γνωριμιες αρχισαν να παιζουν το κυριο ρολο....Ατομα που γνωρισα στη Βοστωνη ειχαν καταλαβει καιριες θεσεις στο Διεθνες Νομισματικο Ταμειο,ατομα το οποια μελετωντας στενα τη δραστηριοτητα μου επελεξαν να μου αναθεσουν μια διττη αποστολη ....Οχι μονο θα επρεπε να μετεχω αφανως στο κλιμακιο που ειχε αναλαβει τη δημοσιονομικη προσαρμογη στην Ουγγαρια εχοντας την καλυψη του εκλεκτορα στρην Εθνικη ομαδα αλλα μου ανετεθη επισης η επιτηρηση των δραστηριοτητων του Μιχαλη Χριστοφορακου στο Μοναχο που ηταν υπο στενη επιτηρηση απο τις Γερμανικες Αρχες ετσι ωστε να εξασφαλισω οτι καποιες πληροφοριες που κατειχε δε θα επεφταν σε λαθος χερια ......Αλλα οφειλα να εχω μια καλυψη και για αυτη την αποστολη ετσι ωστε να μην υποψιαστουν οι Γερμανικες αρχες το ρολο μου σε αυτη την ιστορια...Συνεπως ανελαβα τη Μοναχο1860 μιας και "καποιος " κυριος Φραντς αρνηθηκε προσβλητικα την προταση μας ....Να ειναι σιγουρος οτι συντομα θα μετανιωνει για αυτη του την αποφαση.......

Image
Η πρωτη χρονια στη Μοναχο πηγε απροσδοκητα καλα ! Κοντρα σε ολα τα προγνωστικα η ομαδα προβιβαστηκε κατακτωντας παραλληλα το πρωταθλημα οι Μεταγραφες επαιξαν καθοριστικη σημασια σε αυτη την επιτυχια αν και η αληθεια ειναι οτι το σημαντικοτερο μεριδιο της επιτυχιας ανηκει στο ηδη υπαρχον ροστερ .Ολοι επαιξαν παραπανω απο τις θεωρουμενες ικανοτητες τους εκτος απο τον συμπατριτω μου Γηργορη Μακο οποιος με απογοητευσε οσες ευκαιρειες και αν του εδωσα αλλα οπως λεμε και στα οικονομικα ακομα και οι μετοχες με τις καλυτερες προοπτικες μπορει να αποδειχτουν φουσκα συνεπως προσπαθησα να πεταξω αυτο το "τοξικο ομολογο "χωρις επιτυχια ομως..τουλαχιστον μεχρι τωρα οπου 6 μηνες πριν τη ληξη του συμβολαιου του (Ιουνιος 2014)υπεγραψε αλλου οπως φαινεται και στη παρακατω αναφορα που επεριεχει τις μεταγραφικε κινησεις των 2 περασμενων καλοκαιριων....
Image
Image
Στη τελευταια μεγραφικη περιοδο ακολουθησαμε τη συνετη πολιτικη που προσταζουν τα οικονομικα μας επενδυοντας κυριως σε νεους παιχτες που ηρθαν ειτε ως ελευθεροι ειτε με μικροτιμημα ηδη ο Πραγουανος Federico Santader μετα απο καποιους δυσκολους πρωτους μηνες προσαρμογης εχει αρχισει να αποδιδει αυτο που αναζητουσα οτνα τον επεισα να υπογραψει στην ομαδα ......
η πορεια μας περισυ στο κυπελλο ητνα πολυ συντομη καθοτι σταθηκαμε ικανοι μεν αλλα ατυχοι οπως φαινεται....
Image
Φετος εχοντας κερδισει πολλα απο τη περσινη εμπειρεια ειμαστε ηδη στα προημιτελικα ! Αλλα ειμαστε αντιμετωποι και παλι με το γνωστο αντιπαλο....
Image
στο πρωταθλημα για μαι περιοδο βρεθηκαμε ακομα και κοντα στη κορυφη αλλα μετα ηταν φυσικο και αναμενομενο η ομαδα να παρουσιασει καμψη συνεπως αυτη ειναι η βαθμολογια μεχρι τωρα...
Image
Ειμαστε ακριβως στη μεση του πινακα αλλα εξισου κοντα στο μεταιχμιο των Ευρωπαικων θεσεων αλλα και του υποβιβασμου!Εχουμε φτασει στο κρισιμοτερο σημειο της χρονιας οπου θα αποδιξουμε οτι ειμαστε μια ανερχομενη δυναμη η απλα θα επιβεβαιωσουμε τις προβλεψεις που μας θελουν να πραγματοποιουμε μια αγωνιωδη σωτηρια.....Οσο εξαρτατια απο εμενα κατι τετοιο δε προκειται να συμβει ! Ηρθαμε για να μεινουμε και καποιοι θα αποκτησουν εφιαλτες !

Off Topic:
Ελπιζω να μην ειναι πολυ μεγαλο το update αλλα επρπε να κανω μια εισαγωγη για να σας βα,ω στο κλιμα ...Συντομα θα μαθετε και για τη πορεια του τεχνοκρατη μας στην οικονομικα σπαρασσομενη Ουγγαρια ...
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Image


Το πρωτο σκελος της αποστολης μου διεκπεραιωθηκε οπως αναμενοταν και ισως μπορω να πω και καλυτερα ακομα ! Αν εξαιρεσουμε την φυσιολογικη ηττα απο τους Ορανιε στα υπολοιπα παιχνιδια ειμασταν εξοχως ανταγωνιστικοι

Image


τη χρονια που μας περασε η ομαδα εδειξε γιατι δεν μπορει ακομα να διεκδικησει προκριση σε τελικα μεγαλης διοργανωσης ....Οχι μονο η δευτερη ηττα απο την Ολλανδια με απογοητευσε κυριως λογω της εμφανισης αλλα ακομα και τα φιλικα ητνα καταστροφικα θα ελεγα για την ομαδα ...Τουλαχιστον η ψυχολογια της ομαδας παραμενει σε υψηλα επιπεδα οποτε το μελλον ανοιγεται μπροστα μας .Η τελικη βαθμολογια ηταν η εξης στον ομιλο που αγωνιστηκαμε
Image

Αλλα νομιζω οτι αυτη η αναδρομη πρεπει να ολοκληρωθει εδ Ας δουμε ομως την επομενη 5αδα παιχνιδιων που εχουμε μπροστα μας ετσι ωστε να καταστρωσουμε τα πλανα μας για αυτη τη δυσκολη καμπη.....
Image
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
allegroPG
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Tue Jan 01, 2013 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: FK Mladost Lucani
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ Ηρακλής 1908
facebook προφίλ: allegro.PG
Status: Παραδίδω μαθήματα προπονητικής!
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παρόλο που δεν καταφέραμε την πρόκριση, πιστεύω πως τα πήγαμε αρκετά καλά! ;)
Πλέον μπορούμε να πηγαίνουμε με το κεφάλι ψηλά.
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”