Κρίση και ποδόσφαιρο = Αγγλία.

User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-traino -traino η ομαδαρα σου .
Image
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike the knight wrote:Πω πω μιλαμε αδερφε εισαι τρομερος ! Στο πως τον λενε :P :D πρεπει να κανεις αγαλμα .Μην ελπιζεις παντως και πολυ για λεφτα αμα ανεβεις ακου με που σου λεω :D ( οσον αφορα ακαδημιες εννοω )
Άσε in real life πριν λίγες μέρες τον έδωσαν στην Ipswich απλά για 100Κ λίρες(115Κ €)! -wall

Image
Anthony Wordsworth
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν χάνουμε λέμεεε !
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μέρα του τελικού είχε φθάσει. Είχαμε ήδη ανέβει και τυπικά κατηγορία, αλλά το πρωτάθλημα είναι άλλο πράμα. Είχαμε να κάνουμε ταξίδι, εμείς και άλλες χιλιάδες οπαδοί για το διπλό στο White Hart Lane εεεε εμείς και άλλες δεκάδες οπαδοί για το διπλό στο Brisbane Road. Οι μπούκς βγάλανε εμάς φαβορί στο 2.00. Στον αγώνα θα παρευρισκόταν και ο Cowling. Η αδρεναλίνη φτάνει στο φούλ. Στα αποδυτήρια μετά τη προπόνηση και πριν την έναρξη τα λόγια ήταν σαφή και εμπνευσμένα.

«Παιδιά συγχαρητήρια που φτάσατε ως εδώ. Στην αρχή της χρονιάς μας περίμεναν ακριβώς στη μέση της βαθμολογίας, και αν ξεκινήσαμε και πιο άσχημα, καταφέραμε να φτάσουμε πρώτα play-offs, και να πιάσουμε θέσεις ανόδου. Έχουμε ήδη ανέβει, αλλά το πρωτάθλημα είναι άλλο πράγμα. Αυτό μπορεί να γίνει δικό μας, με όποια νίκη σήμερα αφού έχουμε μεγάλο πλεονέκτημα διαφοράς γκολ από την Sheffield. Βγείτε έξω, κάντε όσα έχετε διδαχθεί από εμένα, τον Mark και τους γυμναστές σας, να μείνουν όλοι με ανοιχτό το στόμα. Βασίζομαι σε εσάς.»

-Mark έχε στο ραδιόφωνο την Sheffield. Μας αφορά και αυτό.

Live! Leyton Orient – Colchester

10’ Πιέζουμε εμείς, αλλά χωρίς την κλασική ευκαιρία.
20’ Το ματς γίνεται ανιαρό, έχουμε μείνει πίσω. Φοβερή απόκρουση Johnstone στο 18’.
25’ Κόρνερ ο ηγέτης. Ο Μεσσίας της ομάδας. Ο Αντώνης ο Wordsworth. Όπως ο παλιός Stanley Matthews (http://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Matthews) έτσι και αυτός μαζί με τον Eastman είχαν το δικό τους κόλπο. Και σχεδόν πάντα έπιανε. Σέντρα στο πρώτο δοκάρι, κεφαλιά και γκόόόόόόόόόόόόόόόόόόόόόλ! Ο Eastman για άλλη μια φορά σκοράρει με το κεφάλι και τρέχει στο πάγκο να πανηγυρίσει. Όλοι ένα κουβάρι!!!!!
45’ Half Time. Αμέσως μετά το γκολ, η Leyton είχε τρομερή χαμένη ευκαιρία που απομακρύνθηκε από τον άλλο Μεσσία, τον Johnstone. Κάπως έτσι κύλησε όλο το υπόλοιπο μέρος του 1ου ημιχρόνου. Η ατμόσφαιρα στα αποδυτήρια ήταν ιδανική, και όλοι είχαν φουλ αυτοπεποίθηση. Scunthorpe-Sheffield United 0-0.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

46’ Αμέσως μετά τη σέντρα σε επίθεση μας από δεξιά ο Wordsworth τη σέντρα, ο Okuonghae τη κεφαλιά στη κίνηση. 0-2 σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Η νίκη δε χανόταν.
60’ Πιέζει η Leyton, αλλά είναι άσφαιρη μη καταφέρνοντας πολλά.
81’ Ήρεμα εξελίσσετε ο αγώνας. Ο Mark λέει Scunthorpe-Sheffield United 0-1. Κρίμα, ήμασταν τόσο κοντά να μείνουμε μόνοι στη πρωτιά.
90+3’ Ο διαιτητής σφυρίζει, ο αγώνας τέλειωσε, η Colchester κερδίζει το πρωτάθλημα League 1 2012/13. Όλοι ένα κουβάρι στο κέντρο του γηπέδου και ο Mark με το ακουστικό στο αυτί τρέχει να μου πει ότι στο 90+3’ η Scunthorpe ισοφάρισε. Είμαστε 1οι και μόνοι. Σαμπάνιες ρεεε!!!!!!!!!!!!!! Κύριε Cowling ελάτε και φέρτε και ποτά, απόψε έχει χαρά και όχι τσιγγουνιά!

Image

Το γλέντι κράτησε μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες, όπου και το διαλύσαμε. Πλέον το πρόγραμμα είχε ξεκούραση μέχρι να τελειώσουν και οι άλλες διοργανώσεις, μετά διακοπές, και μετά πυρετώδη προετοιμασία για την επιστροφή στην Championship. 1ος στόχος η παραμονή, μετά μια καλή θέση, και αν όλα βγουν στην αρχή, γιατί όχι και play-offs.


To be continued…
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2289
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

μπραβο ρε φιλε ! πηρες ενα αουτσαιντερ και το εφτασες κορυφη ! Παμε για championship τωρα
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε πραγματικα μπραβο σου!!!
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λίγες μέρες μετά τα πανηγύρια είχα πρώτα meeting με το προσωπικό και μετά με τον Cowling, ο οποίος μου πρόσφερε νέο συμβόλαιο. Το είχα ξεχάσει τελείως. Απλώς κάθε αρχή του μήνα έβλεπα καταθετημένα 6.250€ πλην τον φόρο στο λογαριασμό μου στη τράπεζα. Ήμουν έτοιμος να δεχτώ κάθε μείωση. Αλλά έπεσα έξω. Μου πρόσφερε 3ετες συμβόλαιο μέχρι τον Ιούνιο του 2016 με μηνιαίες απολαβές 9.750€ πλην τον φόρο. Τον κοίταξα με ένα βλέμμα παραξενιάς, αναρωτώμενος αν είναι ακόμα μεθυσμένος. Στο τέλος του συμβολαίου έλεγε για την φιλοσοφία της ομάδας, να αναπτύξουμε παίκτες με το σύστημα νέων. Εκεί ξεκάθαρα με δούλευε, αφού συνέχεια λέει δεν έχει για να το εκσυχρονίσουμε. Το δέχτηκα, αλλά για στρογγυλοποίηση το πήγα στα 10.000€ το μήνα. 6.250€ καθαρά. Ήμουν χαρούμενος και έτοιμος να προσφέρω στην ομάδα στην επιστροφή της στην Championship.

Image
Image

Και η τελική βαθμολογία…

Image

Οι παίκτες άρχισαν διακοπές… Η προετοιμασία αρχίζει 8.7.12.

-Αφεντικό, αφεντικό!
-Επ καλώς τον. Που πας έτσι φουριόζος?
-Λέω να κάνω διακοπές στη χώρα σου την Ελλάδα. Που προτείνεις; Άθενς η Κρέτα;
-Θα πας Χαλκιδική δε το συζητώ. Θα πάμε μαζί αεροπορικώς μέχρι το αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης γιατί και εγώ θα πάω στη μαμά πατρίδα. Και θα έρθεις και Τούμπα έναν αγώνα μαζί μου, να μου πεις εντυπώσεις.
-Αααα ο ΠΑΟΚ που λες και ξαναλές; Να δούμε λοιπόν…

Ήταν αρχές Μαΐου και οι υποχρεώσεις μας είχαν τελειώσει… Οι καλοκαιρινές διακοπές είχαν αρχίσει…


Τέλη Μαΐου εγώ επέστρεψα. Είχαμε να καταστρώσουμε σχέδια, και να λάβουμε βραβεία.

Image
Image
Image

Αποκτήθηκε νεαρός από Manchester United, και επιτέλους ο Cowling έστειλε το mail για τα μπάτζετ!

Image

Όλες οι διοργανώσεις τελείωσαν. Τα αποτελέσματα by Mark Kinsella:

Premier League -> Champions League -> Arsenal, Man Unt, Liverpool, Clealsea
Premier League -> Europa League -> Man City, Tottenham, Newcastle
Premier League ->Championship -> Reading, Norwich, Fulham
Championship -> Premier League -> Blackburn, Blackpool, Wolves
Championship -> League 1 -> Bristol City, Barnsley, Leicester
League 1 -> Championship -> Colchester, Sheffield Unt, Notts County
League 1 -> League 2 -> MK Dons, Yeovil, Stevenage, Portsmouth
League 2 -> League 1 -> Rotherham, Gillingham, Bradford,Chesterfield
League 2 -> Conference Premier -> Burton Albion, Port Vale

Με τα μπόνους της ομάδας το μπάτζετ ανέβηκε κατακόρυφα. Αν παραμελούσα λίγο το payroll, είχα για μεταγραφές 2 μύρια. Νιώθω σαν να άλλαξα αφεντικό. Αν αναβάθμιζε και τις ακαδημίες…

Ανανεώθηκαν οι κατηγορίες. Είμαστε και επίσημα στη Β’ Αγγλίας, Championship.

Image

-Αγόρι μου! Άντρακλά μου! Μουρίνιο είσαι ρε Μουρίνιο!
-Παρντόν; Α εσείς κύριε Cowling? Βλέπω όλο δεν έχετε και δεν έχετε για ακαδημίες αλλά για ναρκωτικά…
-Τι λες ρε χαμένε; Ναρκωτικά εγώ; Ξες πόσο κοστίζουν;
-Επειδή και ο χρόνος είναι χρήμα, πείτε μου τι θέλετε.
-Σωστός. Ήθελα να σε ευχαριστήσω για το μανατζάρισμα της ομάδας. Πηγαίναμε για υποβιβασμό και μας έβγαλες πρώτους και καλύτερους. Είσαι μέγας ρε! Και εγώ, είδες, μπάτζετ ήθελες, μπάτζετ έδωσα.
-Καλά ας μην ήταν τα μπόνους(ψιθυριστά…)
-Ήρθαν και οι προϋπολογισμοί από τα τηλεοπτικά. Θα τσεπώσουμε 3 και βάλε εκατομμύρια! Αν ήταν άλλος, θα του έλεγα να μη μας ξαναρίξει. Εσένα όμως σε εμπιστεύομαι, Ελληνάρα ;) Αλήθεια εσύ για φέτος που το πας;

Image

-Για πρώτη χρονιά μετά από χρόνια στη Championship μια θέση στη μέση του πίνακα καλά είναι.

Image

-Και παραπάνω αν γίνεται… Επίσης το φετινό scouting θα είναι σε όλη την Ευρώπη.

Image

-Κύριε Cowling δε σας αναγνωρίζω…
-Αμ εγώ με αναγνωρίζω; Σε λίγο έχεις συνάντηση και με τον Mark. Κάτι έχει πάθει αυτός… Κάτι για μια Τούμπα λέει συνέχεια…
-Τι; Α ναι χαχαχαχαχαχαχαχα βρε τον μπαγάσα ακόμα για αυτό λέει…

-Κύριε Kinsella…
-Τι λες ρε;
-Προσπαθώ να θυμηθώ τέτοια εποχή πέρσυ… Μόλις είχα έρθει και είχα έναν άγνωστο βοηθό, ένα ημιάχρηστο ρόστερ και ένα τσιγκούνη πρόεδρο και τώρα…
-Ναι είναι όντως αξιέπαινο. Γκχμμ. Λοιπόν. :

• Όπως είπες, Massey και Wilson βγήκαν για πώληση. Δώθηκαν σε Reading και Aston Villa για 900Κ και 725Κ αντίστοιχα. Ο Heath πήγε Mansfield και πήραμε άλλα 5Κ. Κάποιοι που τέλειωσε το συμβόλαιό τους απλά αποχώρησαν.

Image

• Ο Keane ήρθε από Manchester United και δώσαμε 1Κ. Πήραμε Lewis Guy(ST) από St. Mirren για 120Κ με συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του ‘15. Ο Cuvelier ξαναήρθε δανεικός μέχρι το καλοκαίρι. Ο Wordsworth ανανέωσε για 3 χρόνια. Για 2ο τερματοφύλακα αφού έφυγε ο Cousins πήραμε τον Rob Elliot από Portsmouth για 20Κ. Επιθετικός που τέλειωνε το συμβόλαιό του στη 2η Sheffield ήρθε σε εμάς. Ακούει στο όνομα Dave Kitson.

Image
Image
Image
Image

-Εδώ κάποιες προτιμήσεις φιλάθλων και η καλύτερη ενδεκάδα του πρωταθλήματος:

Image
Image
Image



-Και εεε… να τα συμβόλαια κάποιων μελών του προσωπικού σε 1 χρόνο λήγουν… Και το δικό μου.
-Έλα αηδίες. Ανανεώνεις. Με αύξηση και μέχρι το 2018 παρακαλώ. Και όλοι οι άλλοι.
-Να σε φιλήσω…
-Φύγε από δω ρε… Και να με ενημερώνεις για τα πάντα. Θα διώξουμε και μερικούς ακόμα και θα πάρουμε και άλλους.

Επικεντρωνόμαστε κυρίως στα νιάτα. Αφού ο Cowling δε φροντίζει να βγάλουμε εμείς παικτάκια, θα αγοράσουμε.

Olly Kenney από Oldham στα 50Κ:

Image

Mickey Connelly από Crewe Alexandra στα 70Κ:

Image

Ένα τεράστιο μικρό από Hibernian που είναι δανεικός στην Gateshead για 275Κ από του χρόνου:

Image

Αλλά αυτό για το οποίο είμαι περήφανος, είναι αυτό για 100Κ:

Image

Εδώ να αναφέρω το πόσο με παίδευσε ο συγκεκριμένος. Είχα από την αρχή συμφωνήσει με τον ΠΑΟΚ στα 60Κ, αλλά του κερατά, δεν ερχόταν με τίποτα. Προσπάθησα γύρω στις 10 φορές. Έλεγα καλά λόγια στα media αλλά με έγραφε. Στην 11η, αφού πλέον η ομάδα ήταν και επίσημα Championship και ανέβασα τη προσφορά στα 100Κ, πείστηκε και ήρθε. Και φυσικά δε μπορούσα να μη το λάβω υπόψιν.

Image

+ Ένα συνονόματο στο μικρό, regen από ΠΑΟΚ για 3Κ.

Image

Γενικά τα πάμε καλά από μεταγραφές. Σίγουρα χρειαζόμαστε και 1-2 έμπειρους παίκτες. Έχουμε αρκετό από τον Αύγουστο μπροστά μας.

Όμως τον Αύγουστο αρχίζουν και οι επίσημες υποχρεώσεις. Στο League Cup πέσαμε με Wimblenton(League 2) που την παίξαμε και φιλικό. Για πρωτάθλημα αρχίζουμε με Sheffield-

-Πάλι; Ακόμα δεν ανεβήκαμε αυτή έχουμε.
-Όχι την United. Την Wednesday.
-Ααααααα
-Άξης.

Έχουμε να αντιμετωπίσουμε λοιπόν την Sheffield United εντός. Να δούμε τι κόσμο θα μαζέψουμε. Οι αποδόσεις για άνοδο μας έχουν στο μεγάλο 37.

Image

Για θέματα μεταγραφών έχουμε ακόμα τον μισό και Αύγουστο και τον Σεπτέμβρη για να βρούμε 1-2 έμπειρους παίκτες. Δανεικός από Tottenham ήρθε ο Ryan Mason.

Image

Με την Wednesday είμαστε φαβορί στο 2.25. Ήταν αδύναμη ομάδα που πέρσι από τις 24 ομάδες τερμάτισε 21η. Η μέρα της επιστροφής στη Championship έφτασε. Οι παίκτες κατευθύνονται προς το γήπεδο και ο διαιτητής σφυρίζει.

To be continued…
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
KennyCopy
Trialist
Trialist
Posts: 72
Joined: Sun Nov 27, 2011 5:35 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μεταγραφες με μελλον...Φετος θα ειναι πολυ δυσκολα στην κατηγορια,μακαρι να τα καταφερεις να ανεβεις στην premier!!!
YOU'LL NEVER WALK ALONE
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τοπο στα νιατα που λεμε....
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήμασταν στον αγώνα με την Wednesday.

Ο αγώνας άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς με τον πλέον συνηθισμένο τρόπο σκοραρίσματος. Κόρνερ του Wordsworth στο 6’, κεφαλιά του Eastman και γκολ.
Μετά η Wednesday πίεζε, και λίγο μετά το μισάωρο σε πολιορκία διαρκείας ισοφάρισε.
Ο αγώνας μετατράπηκε σε ντέρμπι, και με τις 2 ομάδες να έχουν ευκαιρίες, αλλά με εμάς να μη μπορούμε να αποφύγουμε την ήττα και το 1-2.

Image

Ακολουθούσε εκτός έδρας ματς League Cup με Wimbledon. Το διπλό στο 1.67.

Στο ημίχρονο φαινόταν η ανωτερότητα μας με πολλές φάσεις, χωρίς να καταφέρουμε να σκοράρουμε. Στο 2ο ανεβάσαμε στροφές και με 2 γκολ από και από στο και στο αντίστοιχα πήραμε το διπλό με σκορ 0-2 και γκολ των Morrison και Guy στο 57' και στο 62' αντίστοιχα.

Image

Έχουμε Cardiff εκτός τώρα. 3.20 το διπλό μας.

Η ομάδα σίγουρα χρειάζεται ενίσχυση. Πριν τον αγώνα αποκτήσαμε 2 επιθετικούς και ένα μπακ. Βαγγέλη Μάντζιο που έμεινε ελεύθερος από τον ΟΦΗ, και τον 22χρονο επίσης Ολλανδό επιθετικό επιθετικό Roland Bergkamp. Λίγο πριν τον αγώνα αποκτήθηκε και ο έμπειρος αμυντικός Gregory Vignal.

Image
Image
Image

Περιττό να πω ότι η Cardiff μας έπαιζε μονότερμα. Έβαλε γκολ στο 25’ που σωστά ακυρώθηκε με οφσάιντ. Λίγο μετά και κόντρα στη ροή του αγώνα σε μακρινό φάουλ του Wordsworth ο αφρικανός αμυντικός Okuonghae πήρε κεφαλιά και έγραψε το 0-1. Ε τότε η Cardiff μουρλάθηκε τελείως και στο 35’ ισοφάρισε, με γκολ ίδιο με αυτό του Μπαλάφα στο 1-1 με την Καρπάτι. Στο 2ο φάνηκε να τα παρατήσαμε, αφού μέχρι το 52’ δεχτήκαμε 2 γκολ από Velikonja. Βγάλαμε με τον Mark την ομάδα μπροστά, αλλά μάταια. Σε 2 αγώνες πρωταθλήματος, και στους 2 προηγηθήκαμε, και τελικά χάσαμε. Στον επόμενο πρέπει να πάρουμε τουλάχιστον 1 βαθμό. Είχαμε Nottinham Forest εκτός έδρας που είχε 2/2 ισοπαλίες. Έπρεπε με εμάς να τη πατήσει.

Image

Είχαμε το διπλό με την Forest στο 3.20. Αλλά παίζοντας contain, very rigid, pass to feet και retain possesion με 5-3-2 δε θα καταφέρναμε και πολλά. Πάντως δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα. Αντιθέτως κάναμε αρκετά σουτ. Αλλά με ευστοχία 2/16 δεν βάζεις γκολ...

Image

Ακολουθούσε εντός έδρας αγώνας με την Crystal Palace. Είχαμε συγκομιδή 1/9 βαθμών και καιγόμασταν για νίκη!

To be continued...
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρεπει να κερδισουμε την Crystal Palace!!!
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλές μεταγραφές , μόνο νίκη με Crystal !
User avatar
KennyCopy
Trialist
Trialist
Posts: 72
Joined: Sun Nov 27, 2011 5:35 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα στρωσει η ομαδα...Πρεπει να δεσεις λιγο την αμυνα,οπως το παιχνιδι με την Forest και αστον Βαγγελη μπροστα να παλευει με τα θηρεια...Γιατι δεν βλεπεις και για δανεικους απο premier??Ισως και ενα Parent να σε φτιαξει και οικονομικα!!
YOU'LL NEVER WALK ALONE
User avatar
chris_tsig
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Nov 03, 2012 2:06 pm
Football Manager της ομάδας: Dynamo Dresden
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια για την 1η σεζόν παμε για νικη με την Παλλας
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακολούθησα τη συμβουλή για το parent club. Μίλησα για αυτό στον Cowling, αλλά φάνηκε διστακτικός. Μόλις ανέφερα το οικονομικό όφελος σκίστηκε να ψάξει ομάδα. Βρήκα το κλειδί του για τέτοια θέματα…

Image

1-2 βδομάδες μετά ήρθανε 4 προτάσεις… Πήραμε Tottenham.

Image
Image

Με την Crystal ήμασταν φαβορί στο 2.25…

Image

Στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο είχαμε κατοχή, πολλές πάσες και βγάλαμε 1-2 φάσεις. Μετά η Crystal ανέβασε ρυθμούς, αλλά όχι τίποτα το αξιόλογο. Στο ημίχρονο θα έλεγε κανείς ότι ήμασταν καλύτεροι. 0-0. Στο δεύτερο φορτσάραμε, χάσαμε φάσεις, αφήσαμε πίσω την Crystal αλλά ήμασταν και άτυχοι. Το σκορ έμεινε στο 0-0 και η πρώτη μας νίκη πήρε και άλλη αναβολή.

Πριν τον αγώνα εκτός έδρας με Southampton για League Cup ήρθε δανεικός ο Adam Rooney από Birmingham, που πέρσι που ήταν δανεικός στη Swindon βγήκε 2ος σκόρερ στη League 1. 4.50 η νίκη μας.

Image

Image

Για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι τα κύπελλα είναι οι θεσμοί των εκπλήξεων. Στην έδρα των Αγίων πήραμε άξια νίκη με το παρθενικό γκολ του Bergkamp στο 13ο λεπτό και διπλασιάσαμε τα γκολ στο 40’ με αυτογκόλ αμυντικού σε σέντρα του Wordsworth. Η Southampton έκανε ότι περνούσε από το χέρι της στο 2ο για να μειώσει, αλλά μάταια για αυτήν. Κληρωθήκαμε με West Brom εντός έδρας… Και υπήρχαν τόσοι εύκολοι αντίπαλοι…

Πίσω στο πρωτάθλημα με ταξίδι στην έδρα της Bolton και διπλό στο 4.00.

Image

Κρίμα και πάλι κρίμα. Με γκολ από μούφα πέναλτι φύγαμε ηττημένοι και αδικημένοι από το Bolton. Ναι μεν οι αντίπαλοι ήταν ανώτεροι, αλλά και οι λιγοστές μας φάσεις μπορούσαν να γίνουν γκολ. Πρέπει να κερδίσουμε τώρα τα κριάρια εντός έδρας.

Image

-Δεν πάμε καλά coach.
-Το ξέρω.
-Πρέπει κάτι να κάνουμε coach.
-Το ξέρω.
-Αλλιώς την έχουμε άσχημα coach.
-Το ξέρω.
-Γίνεσαι σπαστικός coach.
-Το ξέρω.
-Φτάνει.
-Καλά. Για τη Derby είμαστε οκ;
-Όλα στη θέση τους. Πιστεύω θα κερδίσουμε!
-Το ξέρω.


Τελείωνε η μεταγραφική περίοδος και διώξαμε 1-2 παίκτες σε μικρότερες κατηγορίες, στείλαμε άλλους δανεικούς, και πήραμε και εμείς δανεικούς μέχρι το καλοκαίρι. Ας βοηθήσουν Χριστέ μου…

Image
Image
Image
Image
Image

Και όλες οι αγοραπωλησίες του καλοκαιριού.

Image

Ο άσσος μας στο 5.

Image

Αγώνας στον οποίο κυριαρχούσε ελάχιστα η Derby. Με σύμμαχο την τύχη που μας θυμάται ελάχιστα(Χριστούγεννα και Πάσχα δηλαδή) είχαμε το 0-0 στο ημίχρονο. Στο 75’ μετά από κόρνερ που ήρθε από φάση του Rooney, το κόρνερ εκτέλεσε ο Wordsworth στη μικρή περιοχή όπου ο Keane με κεφαλιά οριζόντιο και μέσα, άνοιξε το σκορ, το οποίο κρατήσαμε. Η πρώτη μας νίκη μόλις είχε έρθει…

-Το ήξερα. Mark τι κάνεις, άσε το μαχαίρι κάτωωωωωωωωωωω…
Είχαμε όμως πολύ δρόμο ακόμα. Μια νίκη δε σήμαινε και πολλά. Ακολουθούσε ο δύσκολος αγώνας με Reading εκτός έδρας. Αουσάιντερ στο 5.50.

To be continued…
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”