[Οδηγός] Προπόνηση στο FM13

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
haris013
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Sat May 25, 2013 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

M3r$uRy wrote:Πως μειώνω το workload ενός παίχτη όταν παραπονιέται; Κάθε παίχτης που βάζω να μάθει κίνηση μ έχει σχόλιο δίπλα ότι του έχω βάλει πολύ βαρύ πρόγραμμα...
το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ,έχω βάλει το general training low και heavy τα individual του κάθε παίκτη και μερικοί είναι unhappy με very heavy πρόγραμμα,πως διορθώνεται αυτό?
User avatar
j06061977
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:08 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας. Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας μιας και παίζω για πρώτη φορά FM. Έχω κατεβάσει το patch που ενεργοποιεί τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα και έχω πάρει μία ομάδα από Β Τοπικό. Γενικά δεν έχω λεφτά ούτε για μεταγραφές ούτε για προσωπικό. Τα λεφτά που διαθέτει η ομάδα είναι 850 ευρώ τον μήνα και τα έχω σπαταλήσει ώστε να κάνω συμβόλαιο σε 2-3 παίχτες. Δεν έχω κανένα επιπλέον άτομο στην ομάδα εκτός από εμένα τον πρόεδρο και τους παίχτες.

Τα παραπάνω τα έγραψα ως πρόλογο γιατί δεν έχουν καμία σχέση με την προπόνηση, αλλά θα ήθελα να αποφύγω να πάρω απαντήσεις για να αλλάξω το προσωπικό κτλ. Επίσης λεφτά για να φτιάξω λίγο τις εγκαταστάσεις δεν υπάρχουν καθόλου.

Το ερώτημα λοιπόν είναι ότι στους παίχτες μου δεν αρέσει καθόλου το πρόγραμμα της προπόνησης. Είναι πολύ unhappy. Ότι και να έχω κάνει δεν αλλάζει αυτό. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου δώσετε κάποιες οδηγίες; Η προπόνηση που εστιάζω συνήθως είναι σε τακτική επίθεση και άμυνα σε έντονο βαθμό (heavy).

Καμία βοήθεια σας παρακαλώ;

ΥΓ: Τώρα θα μου πείτε γιατί επέλεξα αυτή την ομάδα εε; Είναι η πρώτη ομάδα που έπαιξα μπάλα και επιπλέον μου αρέσει να πάρω μία ομάδα από το τοπικό και να καταφέρω να την ανεβάσω μερικές κατηγορίες. Δύσκολο το κόβω όμως μιας και όπως είπα παίζω fm μόνο μερικές εβδομάδες και δεν ξέρω να χρησιμοποιώ ούτε τα μισά μάλλον.

Ευχαριστώ.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Unhappy με την προπόνηση είναι συνήθως όταν είναι πολύ βαριά. Λογικά αν χαμηλώσεις το workload θα είσαι οκ.
User avatar
j06061977
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Tue Jun 04, 2013 11:08 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote:Unhappy με την προπόνηση είναι συνήθως όταν είναι πολύ βαριά. Λογικά αν χαμηλώσεις το workload θα είσαι οκ.
Ευχαριστώ φίλε μου. Θα το δοκιμάσω και ελπίζω να δω αποτέλεσμα.
valantislarisa
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Fri Jun 14, 2013 1:44 pm
Football Manager της ομάδας: LARISA
facebook προφίλ: VALANTIS P. BAKAGIANNIS
twitter: Valantis Bakagiannis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε εμενα μου λεει οτι ειναι unhappy αλλα ακομη δν εχω βαλει αυτα που λες τι συμβουλευεις να κανω???
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Στο FMC τι ρυθμίσεις προτείνετε;
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2013”