Inside Forwards

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
mancuni
Trialist
Trialist
Posts: 38
Joined: Thu Dec 27, 2012 6:02 pm
Football Manager της ομάδας: OCFP
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα.

Θα ήθελα να με βοηθήσετε με μία απορία μου που αδυνατώ να λύσω μόνος μου.

Παίζω σύστημα 4-1 (anchor)-2 (BWM & AP) - 2 (IF & W) - 1 (CF) με τον Ολυμπιακό και η απορία μου είναι η εξής. Όταν επιλέγω οι ακραίοι μου να παίξουν ως Inside Forwards είναι καλύτερα να επιλέγω touchline instruction "Exploit Middle" ή "Exploit Flanks"; Γιατί ναι μεν είναι ακραίοι, οπότε θα έπρεπε να επιλέξω τα flanks και "Run At Defence" αλλά παίζοντας ως "εσωτερικοί" μήπως πρέπει να επιλέγω "middle" σε συνδυασμό με "Play Through Defence";;; ή τελικά το απλό σενάριο με Flanks και Through defence είναι αρκετό; -meaculpa
User avatar
Aris_no30
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Dec 06, 2012 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos A.O.
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos A.O.
Status: Fight till the end
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πω πω μπέρδεμα ρε φίλε...καλύτερα κράτα μόνο το Through Defence και θα βρούνε την άκρη τους αυτοί... Αν πάλι θες να δοκιμάσεις κάτι θα πρότεινα το Middle για το λόγο ότι είναι εσωτερικοί και λογικά στο παιχνίδι μέσα συγκλίνουν πολλοί προς τον άξονα...
mancuni
Trialist
Trialist
Posts: 38
Joined: Thu Dec 27, 2012 6:02 pm
Football Manager της ομάδας: OCFP
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχεις δικιο ειναι λιγο μπερδεμα.
Παντως κι εγω εκει καταληγω. Σιγουρα στο Through Defence και στο Middle ή στο default.
Και το εξτραδακι... Δουλευει καλυτερα με Play Narrower και με εντολη στους δυο μπροστινους μεσους (BWM και AP) να δοκιμαζουν πολυ συχνα Through balls!
Ευχαριστω για την απαντηση!
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”