Καραϊσκάκης Άρτας 18/19

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 2!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Εδώ μπορείτε να δώσετε πληροφορίες για τον Καραϊσκάκη Άρτας.

Παρακαλώ στηριχτείτε στο FM2018 για την κριτική και ακολουθείστε τις οδηγίες.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέσα σ’ αυτό το ομιχλώδες περιβάλλον θέλω να σας πω ότι του χρόνου (μετά την ερχόμενη σεζόν) δεν θα είμαι στο ποδόσφαιρο. Αν υπήρχε η δυνατότητα να μην ήμουν και φέτος θα το έκανα.

Ερ. Δεν θα είστε του χρόνου στο χώρο του ποδοσφαίρου;

Απ. Εννοώ ότι μετά τη φετινή σεζόν δεν θα είμαι. Μετά του χρόνου το καλοκαίρι δηλαδή δεν θα είμαι ό,τι και να γίνει. Δεν έχω πλέον την οικονομική δυνατότητα. Μην ξεχνάτε ότι αυτή η ομάδα κάνει επί πέντε χρόνια πρωταθλητισμό. Παίζει σε ένα γήπεδο που εν πολλοίς το έφτιαξε μόνη της. Σε όλους του ανθρώπους που με περιβάλλουν, που είναι οι ίδιοι από την αρχή, είναι φυσιολογικό να υπάρχει μία κόπωση. Να το πω στην γλώσσα της νεολαίας, «ξενέρωσα» πλέον δεν το θέλω. Δεν μπορώ να κρύβομαι.

Τι μπορεί να γίνει για να σας αλλάξει την άποψη να αποχωρήσετε;

Απ. Η άποψή μου δεν αλλάζει. Είμαι πολλά χρόνια στο ποδόσφαιρο, τα ίδια διέθεσα και για την πολιτική. Είμαι πλέον εξήντα χρόνων, έγινα και παππούς, πρέπει να κοιτάξω κι άλλα πράγματα. Αλλά πέρα απ’ αυτό να είστε σίγουροι ότι εγώ θα βοηθήσω. Όταν λέω θα βοηθήσω, εμπράκτως, το έχω αποδείξει, δεν τίθεται θέμα. Αλλά δεν μπορώ να έχω αυτό το άγχος συνέχεια, δεν γίνεται.

Διάδοχη κατάσταση υπάρχει;

Απ. Όχι. Θα συσκεφτούμε, θα συζητήσουμε, θα δούμε την ανταπόκριση των επιχειρηματιών της πόλης μας, θα δούμε το ενδιαφέρον των φιλάθλων για ένα τέτοιο θέαμα, τουλάχιστον που δώσαμε φέτος, ευελπιστούμε και λίγο καλύτερο γιατί φέτος ίσως υπάρχει η ανάγκη πλασαρίσματος σε υψηλότερες θέσεις ενόψει της υποτιθέμενης αναδιάρθρωσης. Όλα φέτος ήταν βιαστικά και δεν μπορούν να συμβούν πάλι. Αν δεν ενδιαφέρεται η Άρτα, εγώ χόρτασα πλέον από ποδόσφαιρο που δεν χρειάζεται να υπάρχει η ομάδα.

Ερ. Για την παραχώρηση χώρου από τον Δήμο Αρταίων.

Απ. Ο Δήμος για πρώτη φορά φέτος, και γι’ αυτό να ευχαριστήσω πάρα πολύ τον κ. δήμαρχο, μας παραχώρησε το γήπεδο της Βλαχέρνας κι αυτό θα είναι στη διάθεσή μας με την καινούρια σεζόν. Η δημιουργία στον παρακείμενο χώρο έξι γηπέδων με δικές μας δαπάνες, τρεις εκ των οποίων τα αποδίδουμε στον Δήμο και τρία θα τα κρατήσαμε εμείς, δεν έχει σχέση με το ποδόσφαιρο ως επάγγελμα. Δεν υφίσταται τέτοιο θέμα για μένα. Πρέπει να μας παραχωρηθεί ο χώρος, γιατί στην πρώτη επίσκεψη εκεί των ανθρώπων μου, πήγαν στο τμήμα. Εμείς πήγαμε καθ’ υπόδειξη εκεί, δεν πήγαμε να τον καταλάβουμε. Όλα αυτά δρουν συσσωρευτικά. Και φέτος πάνω από 100.000 ευρώ πληρώσαμε στη βελτίωση του γηπέδου.

Ερ. Ικανοποιημένος από την προσέλευση των Αρτινών;

Απ. Όχι δεν είμαι ικανοποιημένος, την περίμενα λίγο καλύτερη. Δεν είναι βιώσιμη η ομάδα έτσι όπως είναι και δεν μπορεί να χρηματοδοτείται σε τέτοιο βαθμό που χρηματοδοτείται μόνιμα. Δεν υπάρχει η δυνατότητα. Πέρυσι ήταν επείγουσα κατάσταση και είπαμε θα το υποστούμε. Ευχαριστούμε τους ανθρώπους, αλλά δεν γεμίσαμε ποτέ το γήπεδο. Δύο φορές έβαλα τα εισιτήρια 5 ευρώ και δεν άλλαξε κάτι, σαράντα άτομα διαφορά είχε. Δεν μου αρέσει που πάνε οι συνεργάτες μου και ζητάνε βοήθεια και τους λένε, έχει ανάγκη ο Οδυσσέας από λεφτά; Σας το έχω πει πολλές φορές, εγώ δεν πρόκειται να φτάσω ποτέ να έχω ανάγκη λεφτά από το ποδόσφαιρο. Δεν είναι μόνο δικά μου τα λεφτά, υπάρχουν πολλοί άνθρωποι μαζί μου τόσα χρόνια. Θα πρέπει να συμμετάσχει ο φίλαθλος και αν δεν τον ενδιαφέρει δεν υπάρχει λόγος να τον ταλαιπωρούμε με την παρουσία μας, όπως ήρθαμε… φεύγουμε.

Ερ. Για τον σχεδιασμό της νέας χρονιάς;

Απ. Προπονητής θα παραμείνει ο ίδιος. Από εκεί και πέρα θέλουμε να είμαστε πιο οργανωμένοι. Θα δώσουμε βάρος στις ακαδημίες μας, γιατί θέλουμε περισσότερους Αρτινούς στην ομάδα. Πρέπει μία Αρτινή ομάδα να έχει Αρτινούς. Θα το δούμε. Ο ρομαντισμός στο σημερινό ποδόσφαιρο είναι άγνωστη λέξη. Θα δώσουμε βάρος κι εκεί με οργάνωση όχι όπως πέρυσι. Έχουν μείνει και μένουν τα τυπικά με τυχαία σειρά, με τους Καραγιαννίδη, Παπανίκου, Μπεκατώρο, Ψιάνο, Χρούσιελ, Καψάλη, Κυριάκη και άλλοι, θα γίνει πρόταση στον Κόλλινς, που χρόνια στηρίζει την ομάδα, στον Χούσο. Από εκεί και πέρα έχει παραδώσει ο προπονητής μια λίστα με ποδοσφαιριστές που θα του ταίριαζαν. Έχουμε καλό όνομα, λίγα – λίγα, αλλά ό,τι συμφωνήσουν τα παίρνουν. Δεν θα έχουμε πρόβλημα. Έρχονται πλέον ποδοσφαιριστές στην Άρτα, που υπό άλλες προϋποθέσεις δεν θα το συζητούσαν. Για κάποιους Αρτινούς έχει γίνει μία επαφή και θα ξέρουμε σε δέκα μέρες.

Ερ. Δύο λόγια για τις ακαδημίες και την Κ19.

Απ. Για μια δεύτερη ομάδα που θα παίζει στο τοπικό θα το εξετάσουμε. Πέρυσι το δύσκολο ήταν να φτιάξουμε ακόμα και την πρώτη ομάδα, πόσο μάλλον τα υπόλοιπα και τις ακαδημίες. Φέτος, έχουμε όλη την χρονική άνεση και θα πάμε πολύ καλύτερα. Είναι δύσκολα να φέρεις στην πόλη ανήλικα παιδιά, αυτό είναι ένα μακρινό βήμα.

Ερ. Για το γηπεδικό και τα πέταλα.

Απ. Για τα πέταλα στο γήπεδο. Μόλις το δω γεμάτο έστω και μία φορά θα τα κάνω την επόμενη ημέρα.

Ερ. Αν ο Καραϊσκάκης ανέβει στην Α΄ Εθνική θα εγκαταλείψετε;

Απ. Εννοείται. Δεν έχω την δυνατότητα να τον πάω στην Α΄ Εθνική. Μην αυταπατάστε. Συγκρίνετε άλλα μεγέθη. Ένας παίκτης να μας μην μας βγει πτωχεύσαμε…

Μαρία Γούση-Μαργώνη, υπεύθυνη των Ακαδημιών – Ομάδας Νέων – Δύο λόγια στο τέλος της συνέντευξης:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κ. Δράκο που υπάρχει στην Άρτα και στο ποδόσφαιρο του νομού. Κάνετε τα παιδιά μας να ελπίζουν σε ένα καλύτερο ποδοσφαιρικό μέλλον. Μπράβο στα παιδιά της μεγάλης ομάδας, αλλά και στους μικρούς μας που έκαναν μία πολύ αξιόλογη πορεία σε μία χρονιά που φαινόταν δύσκολη στην αρχή. Τα παιδιά φανήκαν αντάξια των προσδοκιών μας, κοίταξαν μεγάλες ομάδες κατάματα και έφεραν πολύ καλά αποτελέσματα. Έτσι θα συνεχίσουμε και τη νέα χρονιά με την ομάδα Νέων. Θεωρώ πιο δυνατοί, γιατί θα είμαστε πιο έμπειροι, θα έρθουν κι άλλα παιδιά, θα δημιουργηθεί και η Κ15, που θα τροφοδοτεί την Κ19 και τα υπόλοιπα τμήματα (παιδικό, προπαιδικό κλπ).

Ο κ. Δράκος τόνισε ότι κάποιοι Νέοι θα γίνουν επαγγελματίες και αρκετοί θα είναι αυτοί που θα βρεθούν στην προετοιμασία της πρώτης ομάδας. Εκεί ο προπονητής της ομάδας θα αποφασίσει ποιοι θα υπογράψουν επαγγελματικό.
http://super-fm.gr/34006/odysseas-drako ... uot-video/

Έντονες τάσεις φυγής βλέπω.Οικονομικά δηλώνει ότι δεν μπορεί να πάει την ομάδα Α εθνική.Μάλλον ούτε να κρατήσει για πολύ την ομάδα.Δεν υπάρχει η αποδοχή του κόσμου,κάτι που πιστεύω είναι λογικό για την Άρτα.Αλλά αν γέμιζε το γήπεδο θα έφτιαχνε και τα πέταλα.Τους παραχωρήθηκε χώρος από το δήμο.Αν φτιάξουν εγκαταστάσεις.Μάλλον θα πέσει βάρος στις ακαδημίες,κρατώντας τον κορμό.
dimosiovlaxos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 741
Joined: Fri Feb 02, 2018 3:36 pm
facebook προφίλ: mpampis xrhstou
Status: Μεταβολες Ποδοσφαιριστων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τη νέα σεζόν στην Α.Ε. Καραϊσκάκης ο Παπαβασιλείου
Με τον Σάκη Παπαβασιλείου στο τιμόνι θα συνεχίσει και στο νέο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής η Α.Ε. Καραϊσκάκης.
Η διοίκηση έμεινε απόλυτα ικανοποιημένη από τη δουλειά του, που έφερε τους Αρτινούς στην 8η θέση της βαθμολογίας και την Πέμπτη (31/5) ανακοίνωσε ότι θα συνεχίσει και τη νέα σεζόν.
Από την πλευρά του, ο 41χρονος τεχνικός σημείωσε ότι η παραμονή του αποτελεί «τιμή» και δεσμεύτηκε να κάνει τα πάντα για να ανταποδώσει την εμπιστοσύνη.
Αναλυτικά: «Η ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας ανακοινώνει και επίσημα την συνέχιση της συνεργασίας με τον προπονητή της ομάδας μας, Σάκη Παπαβασιλείου.
Ο 41χρονος τεχνικός θα συνεχίσει να προσφέρει τις υπηρεσίες του στην ομάδα μας, με στόχο την ακόμη καλύτερη παρουσία στη νέα αγωνιστική περίοδο. Τη φετινή σεζόν η ΑΕ Καραϊσκάκης με τον Σάκη Παπαβασιλείου στον πάγκο της, τερμάτισε στην 8η θέση της Football League, συγκεντρώνοντας 48 βαθμούς, με 13 νίκες, εννέα ισοπαλίες και 12 ήττες στο πρωτάθλημα.
http://www.a-sports.gr/articles-187624/ ... w-882NRXIU
metrosport.gr 12.05.2018
«Κλέφτες ,κλέφτες» προς τους παίκτες της ΑΕΚ (vid)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=49&v=jAPjMJaca3U
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
dimosiovlaxos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 741
Joined: Fri Feb 02, 2018 3:36 pm
facebook προφίλ: mpampis xrhstou
Status: Μεταβολες Ποδοσφαιριστων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

04/06/2018
Συγκεκριμένα και την επόμενη χρονιά στην Άρτα θα αγωνίζονται οι Παπανίκου, Καραγιαννίδης, Μπεκατώρος, Κόλλινς, Χούσος, Ψιάνος, Κυριάκης, Καψάλης και Χρούσιελ. Αντίθετα σίγουρα στην αρτινή ομάδα δεν θα συνεχίσει την καριέρα του ο Λουκίνας που συμφώνησε με τον ΠΑΣ Γιάννινα και ο Θεολόγου που ψάχνει ομάδα Super League.
Ο πρώτος έχει κλείσει ήδη και είναι ο 28χρονος τερματοφύλακας Απόστολος Ανδρούτσος, ο οποίος μετά την περασμένη χρονιά στον Ιάλυσο Ρόδου και στη Γ’ Εθνική, επιστρέφει στον Καραϊσκάκη με την… τρίτη, καθώς είχαν γίνει προσπάθειες να γυρίσει όταν η ομάδα έγινε γνωστό πως θα αγωνιστεί στη Football League αλλά και τον Γενάρη. Ο Ανδρούτσος στη Football League (66 συμμετοχές) έχει αγωνιστεί στο παρελθόν με τη φανέλα του Ατρόμητου, της Παναχαϊκής, του Παναιγιάλειου και του Πανσερραϊκού
https://www.mikriliga.com/karaiskakis-e ... a-mpalafa/
metrosport.gr 12.05.2018
«Κλέφτες ,κλέφτες» προς τους παίκτες της ΑΕΚ (vid)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=49&v=jAPjMJaca3U
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

27/06/2018
Ένα χρόνο κράτησε η παραμονή του δυναμικού μπακ στην Άρτα, καθώς δεν συνεχίζει στον Καραϊσκάκη.
Ο Νικολόπουλος δεν ανανέωσε τη συνεργασία του με τον Καραϊσκάκη, επικαλούμενος προσωπικούς λόγους σε δήλωσή του.

https://www.mikriliga.com/karaiskakis-p ... olopoylos/
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

27/06/2018
Η ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας ανακοινώνει την επιστροφή του 24χρονου (01/07/1993) ακραίου αμυντικού - μέσου, Σταύρου Παναγιώτου.
Ο Σταύρος επιστρέφει στην ομάδα μας μετά από περίπου τρία χρόνια, καθώς τελευταία φορά είχε φορέσει τη φανέλα της ΑΕ Καραϊσκάκης τη σεζόν 2014/2015, στη Γ΄ Εθνική κατηγορία. Στο παρελθόν έχει αγωνιστεί κατά σειρά σε: Αστέρα Ρόκκα (Δ΄ Εθνική), Εθνικό Φιλιππιάδας (Γ΄ και Δ΄ Εθνική), Κασσιώπη (Γ΄ Εθνική), δύο χρόνια στην ομάδα μας (52 συμμετοχές - τρία τέρματα), Ολυμπιακό Βόλου (Football League) και ΑΕ Σπάρτη (Γ΄ Εθνική και Football League).

https://www.facebook.com/karaiskakisfc/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

28 Ιουνίου 2018
Παρελθόν από τον Καραϊσκάκη αναμένεται να αποτελέσει ο Νίκος Κουσίδης. Ο 25χρονος μέσος προανήγγειλε την αποχώρησή του από την ομάδα της Άρτας μέσω ανάρτησης στο facebook, ευχαριστώντας τους ανθρώπους με τους οποίους συνεργάστηκε στον Καραϊσκάκη.

https://www.liganews.gr/football-league ... o-kousidis
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

29/06/2018
Άλλες δύο αποχωρήσεις προέκυψαν στην Α.Ε. Καραϊσκάκης, καθώς τόσο ο Ορέστης Νικολόπουλος (ΦΩΤΟ) όσο και ο Παντελής Θεολόγου αποτελούν παρελθόν.
Πιο λιτός ο Θεολόγου, από την πλευρά του, γράφοντας τα εξής: «ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΑΡΤΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΣΑΚΗ (Sakis Nakis)!».

http://www.a-sports.gr/articles-190527/ ... zZiFGN9jIU
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

30/06/2018
Ο Ντονάλντο Άτσκα έκλεισε στην Λουφτετάρι μετά την αποχώρησή του από την ΑΕ Καραϊσκάκης. Ο 21χρονος μέσος αποτέλεσε παρελθόν για τους πράσινους και πλέον θα αγωνίζεται στο αλβανικό πρωτάθλημα.

https://www.footballleaguenews.gr/ae-ka ... CE%B9.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Super League 2”