Άρης 20/21

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Επισημοποιήθηκε η συμφωνία του Άρη με τον Μάριο Σιαμπάνη καθώς ο 21χρονος τερματοφύλακας υπέγραψε τριετές συμβόλαιο συνεργασίας.

Επίσημο χαρακτήρα απέκτησε η συμφωνία του Άρη με τον Μάριο Σιαμπάνη καθώς ο διεθνής τερματοφύλακας υπέγραψε το συμβόλαιό του και ανακοινώθηκε από την ΠΑΕ. «Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του Μάριου Σιαμπάνη. Ο 21χρονος διεθνής τερματοφύλακας (γεννήθηκε στις 28 Σεπτεμβρίου 1999), που ανήκε στον Ολυμπιακό, υπέγραψε τριετές συμβόλαιο με την ομάδα μας», αναφέρει η ανακοίνωση της ΠΑΕ.

Ο Μάριος Σιαμπάνης δεν έκρυψε ποτέ την αγάπη του για τον Άρη και στις πρώτες δηλώσεις του σημείωσε ότι ήρθε στην ομάδα της καρδιάς του. «Είμαι πολύ χαρούμενος που συνεχίζω την καριέρα μου στον ΑΡΗ. Ήρθα στην ομάδα της καρδιάς μου και θα δώσω τα πάντα. Ξέρω τι σημαίνει ΑΡΗΣ και ποιες είναι οι απαιτήσεις που υπάρχουν. Είμαι έτοιμος να ανταποκριθώ και να βάλω από τη μεριά μου ένα λιθαράκι, ώστε να βοηθήσω την ομάδα μου να πετύχει τους στόχους της. Θα δουλέψω σκληρά για να δικαιώσω την εμπιστοσύνη των ανθρώπων του ΑΡΗ».

https://www.gazzetta.gr/football/superl ... o-siampani
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αριθμοί φανέλας Kace, Μαρμαρίδη, Σιαμπάνη;
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

05/10/20
Ανακοινώσεις

Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση, με μορφή δανεισμού, του 23χρονου διεθνούς Πορτογάλου επιθετικού, Alexandre Xande Nascimento da Costa e Silva, από την West Ham United.

Το νέο μας μεταγραφικό απόκτημα (γεννημένος στις 16 Μαρτίου του 1997) έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στη Sporting CP, από την οποία στη συνέχεια μεταπήδησε στην Vitoria Guimaraes SC.

Η West Ham τον έκανε δικό της καταβάλλοντας το ποσό των 1,5 εκατομμυρίων ευρώ στην Vitoria.

Με την West Ham πραγματοποίησε 2 επίσημες εμφανίσεις, ενώ στο πρωτάθλημα της U23 μετράει 13 παιχνίδια και 10 γκολ. Είναι διεθνής με όλες τις αναπτυξιακές ομάδες της Πορτογαλίας.

Ο Xande Silva αποτελεί μια ακόμη ποιοτική προσθήκη για την ομάδας μας στην επίθεση, αφού μπορεί να αγωνιστεί σε όλες τις θέσεις. Τόσο στις «πτέρυγες» όσο και στην «κορυφή».

Η συμφωνία με την West Ham United προβλέπει οψιόν αγοράς του ποδοσφαιριστή από την ΠΑΕ ΑΡΗΣ το καλοκαίρι του 2021.

https://arisfc.com.gr/index.php/gr/enim ... a-ston-ari

05/10/20
Ανακοινώσεις

Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του Γαλλοτυνήσιου κεντρικού αμυντικού, Yohan Benalouane, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 2022.

https://arisfc.com.gr/index.php/gr/enim ... e-ston-ari
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκαν.
Cadoni
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Sat Mar 02, 2019 3:35 pm
Football Manager της ομάδας: Energiya NK
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα νούμερα που επέλεξαν οι Σίλβα, Κάτσε, Μπεναλουάν, Σιαμπάνης και Μαρτίνης

https://www.pressaris.gr/%cf%84%ce%b1-% ... %83%ce%b5/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για αποχώρηση Φετφατζίδη
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ουσίγιος: «Ο Σαντέ Σίλβα μπορεί να αποδειχτεί σημαντικός για τον Άρη»

Για το αγωνιστικό του στυλ: «Είναι παίκτης που παίζει στο "9". Είναι επιθετικός αλλά όχι καθαρό φορ και να παίζει αποκλειστικά μέσα στο "κουτί". Θα σας πω ένα όνομα δίχως να τον συγκρίνω μαζί του. Μοιάζει στον Μπενζεμά. Βγαίνει και εκτός περιοχής και μπορεί να δημιουργήσει και για τους συμπαίκτες του. Στη δεύτερη ομάδα της Γουέστ Χαμ, παρότι δεν έπαιξε πολλά παιχνίδια, έβαλε μερικά πολύ όμορφα γκολ, ενδεικτικό της ποιότητας του. Το έχει το γκολ, αλλά πρέπει να το δέιξει πλέον και σε επίπεδο πρώτης ομάδας».

https://www.sdna.gr/podosfairo/767206_o ... ia-ton-ari
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17739
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

https://www.sport-fm.gr/article/podosfa ... or/4133337

Επίσημο: Στην Αλ Κορ ο Φετφατζίδης
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26326
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Sakis Kiourtsidis (id: 2000046705):
2019/20 ΑΟ Καρδιάς 15-1

Πηγή: https://goalpress.gr/player/kiourtsidis-isaak/
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με μια γρηγορη ματια της Beta στον Αρη η μοναδικη παρατηρηση που εχω να κανω μεχρι στιγμης χωρις βεβαια να εχω καποιο λινκ πηγης, ειναι οτι ο Ματεο θεωρω αδυνατον να εχει ερθει για κατω απο 350-400k ετησιως, αλλα και ο Μανσινι εξισου αδυνατον να ειναι πανω απο 200-250k.Και ως προς την θεση του 2ου, τον εχουμε δει να κινειται περισσοτερο αριστερα παρα δεξια. Κατα τα αλλα αρκετα καλη απεικονηση της ομαδας θα ελεγα.

Α και οτι ο Χαριστεας ως γνωστον εχει αποχωρησει.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Thanks @michael1.

- Για Ματέο πολύ σωστά. Ήδη έχει διορθωθεί σε 500 μεικτά.
- Για Μαντσίνι και εμένα μου έκανε εντύπωση αλλά όλα τα ρεπορτάζ τις ημέρες που έγινε η μεταγραφή του ανέφεραν 350 χιλιάδες ευρώ καθαρά. Δες εδώ π.χ.:
https://www.pressaris.gr/%CF%84%CF%81%C ... %84%CF%83/
Επίσης, θα διαφωνήσω και για τη θέση του Μαντσίνι. Ειδικά φέτος έχει παίξει τις περισσότερες φορές δεξιά και έχω την εντύπωση πως εκεί αποδίδει καλύτερα.
- Thanks για Χαριστέα. Διορθώθηκε.
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τερζης και Σαριογλου επισης εχουν φυγει απ τα σταφ. Ναι ο Μαντσινι επαιξε απο δεξι μπακ ως και 9ρι φετος αλλα σε συνθηκες κανονικης 11αδας (κυριως περσυ) επαιζε αριστερα, αλλα γενικα ναι χρησιμοποιειται παντου.

Οσο για το ποσο, ειδικα κατι τετοια ποσα που γραφονται στα σαιτ ειναι επιτηδες φουσκωμενα για αλλους λογους. Πχ για Ντατκοβιτς γραφοταν οτι δωσαμε 600κ στην ομαδα του για τη μεταγραφη που δε στεκνει ουτε 1%.

Αν ισχυε το 350κ του Μανσινι θα μιλουσαμε για το 2ο ακριβοτερο περσινο συμβολαιο της ομαδας που σε καμια περιπτωση δεν καταδεικνυοταν απ την ελαχιστη προσπαθεια αξιοποιησης και συμμετοχης του περσυ. Πιστευω το ποσο ειναι μεταξυ 200-250 αλλα δεν εχω καποια πηγη δυστυχως.
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επισης, Λοπεθ, Μπεναλουαν εχουν σιγουρα συμβολαιο ανω των 150κ (και με επιφυλαξη και ο Κατσε) που με την εφορια λογικα παει πανω απο 200κ
Locked

Return to “Super League 1”