ΠΑΣ Γιάννινα 18/19

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Εδώ μπορείτε να δώσετε πληροφορίες για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Παρακαλώ στηριχτείτε στο FM2018 για την κριτική και ακολουθείστε τις Οδηγίες.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιβεβαιώνεται από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα η πρόθεση αποχώρησης του κ. Τσελιόπουλου από το τεχνικό τιμ της ομάδας και συγκεκριμένα το πόστο του γυμναστή τερματοφυλάκων. Ωστόσο, η αποχώρηση αυτή συνδέεται –σύμφωνα με τους ανθρώπους του ΠΑΣ Γιάννινα- με οικογενειακούς λόγους του κ. Τσελιόπουλου, που ήθελε να αποχωρήσει από την πόλη. Το αίτημα έγινε αποδεκτό από την ομάδα και από εκεί και πέρα το ποια θα είναι η επιλογή του κ. Τσελιόπουλου στο μέλλον, είναι καθαρά προσωπική του υπόθεση.
http://super-fm.gr/33913/oikogeneiakoi- ... liopoyloy/

Μάλλον πάει στον Αστέρα.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΣ Γιάννινα: Μικρή αύξηση του μπάτζετ
Προς γεφύρωση πηγαίνει το χάσμα στο μπάτζετ του ΠΑΣ Γιάννινα ανάμεσα σε Γιώργο Χριστοβασίλη και Γιάννη Πετράκη, μετά την απόφαση για μικρή αύξηση.

Ο διοικητικός ηγέτης της ομάδας της Ηπείρου είχε θέσει ως ταβάνι το 1 εκατομμύριο ευρώ την ώρα που ο Κρητικός τεχνικός ζητούσε 1.5 εκατομμύριο με σκοπό την διεκδίκηση υψηλότερων στόχων.

Εντέλει η συμφωνία θα έρθει κάπου στην μέση και ειδικότερα στο 1.25 εκατομμύριο ώστε οι δύο πλευρές να καταλήξουν σε νέο συμβόλαιο που θα διατηρήσει τον Ρεθυμνιώτη τεχνικό και μακροβιότερο προπονητή σε ελληνική ομάδα στον ΠΑΣ Γιάννινα.
http://www.sdna.gr/podosfairo/superleag ... oy-mpatzet

Που θα είναι περίπου το μπάτζετ
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τυπικά υπέγραψε την ανανέωση του, ο Αλέξης Μιχαήλ και θα είναι για άλλα 2 χρόνια στο σπίτι του όπως μας είπε, συνεχίζοντας να προσφέρει τον καλύτερο του εαυτό.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του, ο Αλέξης μας είπε στο pasgiannina.gr:

«Είναι το σπίτι μου η ομάδα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, ευχαριστώ τον Πρόεδρο, τον προπονητή μας κ.Πετράκη και το Διευθυντή Ποδοσφαιρικού Τμήματος κ.Νιαρχάκο για τη συνεργασία που είχαμε και θα έχουμε τα επόμενα χρόνια. Για μένα η ομάδα του ΠΑΣ είναι κομμάτι της καρδιάς μου και οικογένεια μου. Μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά της ομάδας θα δώσουμε τη μάχη μας την επόμενη χρονιά για να βάλουμε τον ΠΑΣ στη θέση που του αρμόζει και του αξίζει με την ιστορία που έχει. Εμείς μαζί με τον κόσμο δίπλα μας. ΠΑΣ στα εύκολα, ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ στα δύσκολα.»
http://pasgiannina.gr/transfer/michail-2020/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον προπονητή τερματοφυλάκων Γιάννη Πλαβούκο.

Ο Γιάννης Πλαβούκος έχει εργαστεί σε Πανιώνιο, Πανθρακικό, Κέρκυρα, Λεβαδειακό και Καβάλα.

Διάφοροι τερματοφύλακες αναδείχθηκαν υπό τις οδηγίες του, όπως οι Πασχαλάκης και Αθανασιάδης όταν εργαζόταν στον Πανθρακικό, ο Θωμάς Στρακόσια, πλέον τερματοφύλακας της Λάτσιο, όταν ήταν προπονητής τερματοφυλάκων στον Πανιώνιο και τον Παναγιώτη Τσιντώτα της ΑΕΚ, όταν εργαζόταν στον Λεβαδειακό.

Ο Γιάννης μέσα από το pasgiannina.gr ευχαρίστησε τον Πρόεδρο της ΠΑΕ κ.Χριστοβασίλη, τον τεχνικό της ομάδας κ.Πετράκη και τον διευθυντή ποδοσφαιρικού τμήματος κ.Νιαρχάκο για την εμπιστοσύνη που δείχνουν στο πρόσωπο του και δήλωσε:

«Ελπίζω να σταθώ αντάξιος των προσδοκιών τους και να προσφέρω και εγώ το κομμάτι μου στην ομάδα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Το δυναμικό υπάρχει, καλή ατμόσφαιρα έχει η ομάδα, οπότε τα βασικά συστατικά για μία καλή συνεργασία είναι δεδομένα. Είναι χαρά μου να είμαι μέλος της οικογένειας του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.»
http://pasgiannina.gr/transfer/goalkeep ... πλαβουκος/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

05/06
Έχοντας ήδη βάλει το θεμέλιο λίθο για την προετοιμασία της νέας χρονιάς και αφού έγιναν οι πρώτες απαραίτητες προσθήκες στην ομάδα μας, ήρθε η ώρα να κλείσει και το τυπικό ζήτημα της ανανέωσης του προπονητικού team.

Πετράκης, Αλεξίου και Ταουσιάνης θα συνεχίσουν να προπονούν την ομάδα του ΠΑΣ, φροντίζοντας για τη σωστή προετοιμασία των ποδοσφαιριστών μας ενόψει του νέου πρωταθλήματος.

http://pasgiannina.gr/transfer/petrakis ... ew-season/
dimosiovlaxos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 741
Joined: Fri Feb 02, 2018 3:36 pm
facebook προφίλ: mpampis xrhstou
Status: Μεταβολες Ποδοσφαιριστων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

06/06/2018
Πρόβλημα από το πουθενά φαίνεται πως προέκυψε στον ΠΑΣ Γιάννινα, αφού ο Μπρούνο Χαλκιαδάκης κατέθεσε προσφυγή διεκδικώντας τα δεδουλευμένα του και την ελευθερία του.
Όπως αποκαλύπτει η έντυπη έκδοση του Sportime, ο 25χρονος επιθετικός με το που συμπληρώθηκε δίμηνο και είδε ότι δεν είχε πληρωθεί, κινήθηκε νομικά κατά της ΠΑΕ.
http://www.sportime.gr/pas-giannina/686 ... lkiadakis/
metrosport.gr 12.05.2018
«Κλέφτες ,κλέφτες» προς τους παίκτες της ΑΕΚ (vid)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=49&v=jAPjMJaca3U
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατά 99,9% μας χαιρετάει.Υπάρχει ενδιαφέρον από Τουρκία.Οπότε..
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για προσφυγή Χαλκιαδάκη
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή OREST KUZYK, ο οποίος θα φορά τη φανέλα της ομάδας μας για τα επόμενα 3 χρόνια.
Ο Orest Kuzyk είναι 23 χρονών, μέσος επιθετικός, ο οποίος και μέχρι τώρα ήταν στην FC Stal Kamianske της Ουκρανικής Premier League. Ξεκίνησε απο τις ακαδημίες της FC Karpaty Lviv και πέρασε μετά στη Δυναμό Κιέβου (FC Dynamo Kiyv). Επίσης έχει συμμετάσχει στις ομάδες νέων της Εθνικής Ομάδας της Ουκρανίας. Στην περυσινή σεζόν είχε 8 goal και 4 assist σε 34 αγώνες που συμμετείχε.

Στην ομάδα μας θα φοράει τη φανέλα με το νούμερο 17.


Ο Kuzyk κατά την υπογραφή του συμβολαίου του στην ομάδα ευχαρίστησε για την εμπιστοσύνη που του δείχνουν, τον Πρόεδρο της ΠΑΕ κ.Χριστοβασίλη και την οικογένεια του, τον τεχνικό της ομάδας μας κ.Πετράκη και τον Διευθυντή Ποδοσφαιρικού Τμήματος κ.Νιαρχάκο. Επίσης δήλωσε στο pasgiannina.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ και μου δίνεται η ευκαιρία να αγωνιστώ σε ένα νέο πρωτάθλημα. Πιστεύω ότι με τις δυνάμεις μου θα φανώ χρήσιμος στην ομάδα μου και θα τη βοηθήσω να πετύχει τους στόχους της. Ανυπομονώ να έρθω στην πόλη των Ιωαννίνων και να ενσωματωθώ με την υπόλοιπη ομάδα.»
https://pasgiannina.gr/transfer/orest-kuzyk-2021/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2020, Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΙΚΟΛΙΑΣ
Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση του συμβολαίου του ποδοσφαιριστή Αλέξανδρου Νικολιά έχοντας σπίτι του και αυτός την ομάδα των Ιωαννίνων μέχρι τις 31/12/2020.

Ο Αλέξανδρος δήλωσε στο pasgiannina.gr μετά την υπογραφή της ανανέωσης:

«Είναι μεγάλη μου χαρά που ανανέωσα στην ομάδα του ΠΑΣ, η οποία είναι οικογένεια μου πλέον, και θα συνεχίσω να συνεργάζομαι με τους ίδιους ανθρώπους που όλο αυτό το διάστημα με έχουν στηρίξει και με έχουν βοηθήσει να δώσω τον καλύτερο μου εαυτό. Θέλω να ευχαριστήσω επίσης τον Πρόεδρο της ομάδας κ. Χριστοβασίλη και την οικογένεια του, τον τεχνικό της ομάδας μας κ.Πετράκη και τον Διευθυντή Ποδοσφαιρικού Τμήματος κ.Νιαρχάκο για την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπο μου. Δυνατά όλοι μαζί με τον κόσμο στο πλάι μας, θα έχουμε μία καλή χρονιά.»
https://pasgiannina.gr/transfer/nikolias-2020/
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον επόμενο ποδοσφαιρικό σταθμό του μετά τον ΠΑΣ Γιάννινα βρήκε ο Χέλβιστ.

Ο Σουηδός ποδοσσφαιριστής επιστρέφει στην πατρίδα του για λογαριασμό της ομάδας... γλωσσοδέτη, Μπρομαποϊκάρνα.
http://www.sportsioannina.gr/index.php/ ... 1-18-14-31

Τουλάχιστον να ξέρουμε τι γίνεται.
Locked

Return to “Super League 1”