ΠΑΣ Γιάννινα 18/19

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει τη λήξη της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή μας, Λάμπρο Ζαχαρό.

Του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην επαγγελματική του πορεία και τον ευχαριστούμε για αυτά που προσέφερε στην ομάδα μας.
http://pasgiannina.gr/transfer/telos-si ... s-zaxaros/
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΔΑΝΕΙΚΟΣ ΣΤΗΝ U.S. ALESSANDRIA CALCIO 1912 Ο ΖΩΓΚΟΣ
Στην ομάδα της U.S. Alessandria Calcio 1912 της Γ’ Εθνικής Ιταλίας θα πάει ο ποδοσφαιριστής μας Βασίλης Ζώγκος.

Ο Ζώγκος θα δοθεί δανεικός για 1 χρόνο στην ομάδα της Ιταλίας, με option αγοράς από αυτούς.

Καλή επιτυχία Βασίλη στην ομάδα που θα είσαι και ευχόμαστε να προσφέρεις τα μέγιστα.
https://pasgiannina.gr/transfer/alessan ... io-zogkos/
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Φρανκ Μπετρά θεωρούταν παρελθόν από τον ΠΑΣ Γιάννινα, αν και κάτι τέτοιο δεν είχε επισημοποιηθεί από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα. Ο ίδιος με συνέντευξή του σε ιστοσελίδα της Ακτής Ελεφαντοστού βάζει τέλος στην παραφιλολογία και φέρεται έτοιμος να επιστρέψει από τις καλοκαιρινές του διακοπές για να προσφέρει περισσότερα. Δηλώνει ότι έχει τη στήριξη του Γιάννη Πετράκη, ο οποίος θεωρεί ότι μπορεί να εξελιχθεί ακόμα περισσότερο και βάζει σαν στόχο να πετύχει πάρα πολλά γκολ με τη φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα.

Για τον τραυματισμό που είχε πριν τον ΠΑΣ και την επιστροφή του στην αγωνιστική δράση: «Στην Ελλάδα βρήκα τη χαρά να παίζω ποδόσφαιρο, το οποίο για ‘μενα πρώτα απ ‘όλα είναι πάθος και μετά δουλειά. Όταν είχα τον τραυματισμό, σημασία είχε να συνεχίσω να κάνω αυτό που αγαπούσα περισσότερο στον κόσμο. Χρειαζόμουν πραγματικά να επιστρέψω στο γήπεδο, να ξαναπροπονηθώ με τους συμπαίκτες μου, να ξανανιώσω τη μυρωδιά των αποδυτηρίων».
Για τους στόχους του την επόμενη χρονιά: «Είμαι αρκετά φιλόδοξος ποδοσφαιριστής που θέλει να πάει όσο το δυνατόν ψηλότερα. Ως επιθετικός, θα θέσω στόχους πρώτα για τον εαυτό μου. Θα ήθελα να σκοράρω πιο πολλά γκολ και να είμαι πιο αποφασιστικός σε σχέση με την προηγούμενη σεζόν, για να βοηθήσω την ομάδα μου να πετύχει τους στόχους της».
Για την άρνησή του να παίξει για τις ομάδες νέων της Γαλλίας προκειμένου να αγωνιστεί στην Ακτή Ελεφαντοστού: «Η ιδέα του να παίξω για μια άλλη χώρα δεν έχει περάσει ποτέ από το μυαλό μου. Είμαι από την Ακτή Ελεφαντοστού και θέλω να παίξω για τη χώρα μου. Από τότε που παίζω ποδόσφαιρο, ονειρεύομαι να μπορώ να υπερασπιστώ μια μέρα τα χρώματα της χώρας μου. Ακόμα είμαι νέος σε ηλικία. Αγωνίζομαι να κάνω πραγματικότητα αυτό το παιδικό όνειρο. Είναι στο χέρι μου να είμαι επιτυχημένος στην ομάδα μου, για να ελπίζω ότι θα κληθώ στην εθνική ομάδα».
Για τον πατέρα του που υπήρξε ποδοσφαιριστής στην Ακτή Ελεφαντοστού: «Ο πατέρας μου, είναι τα πάντα για μένα. Με προστατεύει και μου δίνει πολλές συμβουλές. Είναι ο ανεπίσημος μάνατζέρ μου (γέλια). Είναι σημαντικό να τον έχω στο πλευρό μου. Γνωρίζει από ποδόσφαιρο. Ακούω πολύ προσεκτικά όλες τις συμβουλές που μου δίνει. Είναι πραγματικά ένα προνόμιο να τον έχω μαζί μου».
Για το αν υπάρχει περίπτωση επιστροφής του στο Ιβοριανό ποδόσφαιρο: «Έχω περάσει ολόκληρη την καριέρα μου στην Ευρώπη. Άρχισα το ποδόσφαιρο στη Γαλλία στην Παρί, στη συνέχεια έφυγα για την Αγγλία και έπαιξα στη Σέφιλντ ΓουένσντεΪ όπου έμεινα 4 σεζόν. Πλέον είμαι παίκτης του ΠΑΣ Γιάννινα»
http://super-fm.gr/34707/frank-mpetra-t ... nea-sezon/

Περί προσωπικότητας στην αρχή.Επίσης αναφέρει ότι είχε προβλήματα προσαρμογής τα οποία ξεπέρασε με την βοήθεια όλων.Φαίνεται ότι έχει και δεύτερη υπηκοότητα και επέλεξε για το που θα παίξει.Το ιστορικό του σαν ποδοσφαιριστής.Φυσικά δεν γυρίζει στην Αφρική.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

30 Ιουνίου ξεκινάει η προετοιμασία.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για προσφυγή Χαλκιαδάκη
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ EDWIN FABRY CASTRO BARROS
Η Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας για τα επόμενα 3 χρόνια, με τον ποδοσφαιριστή Edwin Fabry Castro Barros.

Ο Fabry Castro είναι 26 χρονών ετών, μέσος, από την Κολομβία και έχει αγωνιστεί στις ομάδες της Servette Γενεύης, την Rayo Majadahonda Ισπανίας, τη Guarani Βραζιλίας και τη Deportivo Pasto Κολομβίας.

Στην ομάδα μας θα αγωνιστεί με τη φανέλα νούμερο 21.

O Fabry κατά την άφιξη του στα Ιωάννινα δήλωσε στο pasgiannina.gr: «Είμαι πολύ χαρούμενος για τη μεταγραφή μου στην ομάδα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Ανυπομονώ να δω την πόλη και να παίξω για την ομάδα. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο της ομάδας κ.Χριστοβασίλη και την οικογένεια του, τον προπονητή μας κ.Πετράκη και το Διευθυντή Ποδοσφαιρικού Τμήματος κ.Νιαρχάκο για την ευκαιρία που μου δίνουν. Ελπίζω να φανώ αντάξιος στις προσδοκίες της ομάδας και του κόσμου.«
https://pasgiannina.gr/transfer/fabry-castro-2021/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για προσφυγή Χαλκιαδάκη
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2018-19
Το Τμήμα Διαχείρισης Εισιτηρίων της Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη διάθεσης των εισιτηρίων διαρκείας για τη σεζόν 2018-19 από τη ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2018.

Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ για φέτος προσπάθησε να μειώσει τις τιμές των διαρκείας, έτσι ώστε να γίνει πιο εύκολο, για τους φιλάθλους μας, να είναι δίπλα στην αγαπημένη τους ομάδα και παράλληλα, όπως πάντα, προσφέρει ειδικές τιμές για ανέργους και άτομα άνω των 65 ετών.

Επίσης όπως είχε ανακοινωθεί νωρίτερα μέσα στη χρονιά, για τους περυσινούς κατόχους διαρκείας που στην αναμέτρηση της 20ης αγωνιστικής με τον ΠΑΟΚ αναγκάστηκαν να αποχωρήσουν από τη θέση τους, λόγω επεισοδίων, θα ισχύσει έκπτωση 50% για τη φετινή χρονιά.

Η διάθεση των διαρκείας της ομάδας θα διαρκέσει μέχρι τις 24/08/2018 με δυνατότητα για τους παλαιούς κατόχους να διατηρήσουν τη θέση τους μέχρι και τις 27/07/2018.

Οι διαθέσιμοι τρόποι πληρωμής είναι:

Με μετρητά κατά την παραλαβή του εισιτηρίου
Με χρήση χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας (Visa-Mastercard)
Κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό
Μέσω του VIVA.gr
Αξίζει να αναφέρουμε ότι υπάρχει η δυνατότητα εξόφλησης με έως 4 δόσεις με τη χρήση πιστωτικής κάρτας ή εναλλακτικά κατόπιν συνεννοήσεως με αποπληρωμή έως την 24/08/2018.

Τα εισιτήρια διαρκείας της σεζόν 2018-19 θα ισχύσουν για τους 15 εντός έδρας αγώνες του πρωταθλήματος SUPERLEAGUE Ελλάδας και για τους αγώνες Κυπέλλου Ελλάδας μέχρι και την φάση των 16.

Οι κάτοχοι των διαρκείας θα έχουν έκπτωση 15% στη Boutique της ομάδας και μέσα στη χρονιά θα συμμετάσχουν σε διαγωνισμούς με δώρα εμφανίσεις και αυτόγραφα των ποδοσφαιριστών της ομάδας.

Για την έκδοση εισιτηρίου διαρκείας, ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ, θεωρείται η προσκόμιση της αστυνομικής ταυτότητας ή Διαβατηρίου και ο αριθμός ΑΜΚΑ. Οι περσινοί κάτοχοι μπορούν να ανανεώνουν το διαρκείας τους έχοντας μαζί τους μόνο την περσινή κάρτα τους.

Για έκδοση εισιτηρίου διαρκείας ΑΝΕΡΓΩΝ πέρα από τα παραπάνω χρειάζεται και η κάρτα ανεργίας σε ισχύ με την βεβαίωση θεωρημένη από την αρμόδια αρχή.

Δικαιούχοι της έκπτωσης άνω των 65ετών είναι οι γεννημένοι από το 1953 και πριν. Αντίστοιχα δικαιούχοι των παιδικών είναι γεννημένοι το 2003 και έπειτα ενώ τα μαθητικά είναι διαθέσιμα για γεννημένους 2000-2001-2002.

Οι τιμές των ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 2018 – 2019 είναι:

ΘΥΡΑ 3VIP

ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ (Η-Θ-Ι) 250€

ΠΛΑΣΤΙΚΑ (Λ ΕΩΣ Σ) 200€

ΘΥΡΑ 5GOLD

ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ (Α-Β-Γ) 400€

ΘΥΡΕΣ 3-4-6

ΚΑΝΟΝΙΚΑ 150€

ΠΑΙΔΙΚΑ 50€ (ΓΕΝ. 2003 ΚΑΙ ΜΕΤΑ)

ΜΑΘΗΤΙΚΑ 75€ (ΓΕΝ. 2000-2002)

ΑΝΩ ΤΩΝ 65 ΕΤΩΝ 100€ (ΓΕΝ. 1953 ΚΑΙ ΠΡΙΝ)

ΘΥΡΕΣ 9-10

ΚΑΝΟΝΙΚΑ 100€

ΠΑΙΔΙΚΑ 50€ (ΓΕΝ. 2003 ΚΑΙ ΜΕΤΑ)

ΜΑΘΗΤΙΚΑ 75€ (ΓΕΝ. 2000-2002)

ΑΝΩ ΤΩΝ 65 ΕΤΩΝ 80€ (ΓΕΝ. 1953 ΚΑΙ ΠΡΙΝ)

ΑΝΕΡΓΩΝ 80€

Παράλληλα η Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει και τις τιμές εισιτηρίων ανά αγώνα που θα ισχύσουν φέτος και πιο συγκεκριμένα:

ΘΥΡΕΣ 3-4-6

ΜΕ ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, ΑΡΗΣ και ΟΦΗ 25€

Με τις υπόλοιπες ομάδες 15€

ΘΥΡΕΣ 9-10

ΜΕ ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ ΑΡΗΣ και ΟΦΗ 15€

Με τις υπόλοιπες ομάδες 10€

Το ωράριο λειτουργίας του τμήματος εισιτηρίων είναι:

Δευτέρα – Παρασκευή 10:00 – 20:00 και Σάββατο 10:00-15:00 στο Πανηπειρωτικό Στάδιο Ανατολής.
https://pasgiannina.gr/anakoinwseis/sea ... 2018-2019/
μην γελάσετε πολύ εντάξει;;;

Παρελθόν από την Κ 20 ο Χρήστος Αγγέλης
Μετά από μια τετραετία στα τμήματα υποδομών του ΠΑΣ Γιάννινα ο Χρήστος Αγγέλης αποτελεί παρελθόν για την Κ 20 του ΠΑΣ.
Ο πρόεδρος του ΠΑΣ Γιάννινα Γιώργος Χριστοβασίλης ο οποίος ήταν αυτός που έφερε τον κ. Αγγέλη να εργαστεί στον Ιούλιο του 2014 στον ΠΑΣ αναλαμβάνοντας την Κ 17 και μετέπειτα την Κ 20, αποφάσισε οι δύο πλευρές να μην συνεχίσουν τη συνεργασία τους.
Ο κ. Αγγέλης κατά την παραμονή του στον ΠΑΣ οδήγησε την Κ 17 στο Final-Four, ενώ κατέκτησε με την Κ 20 το κύπελλο ερασιτεχνών ΕΠΣΗΠ.
Όσον αφορά τον διάδοχο ακούγονται διάφορα σενάρια όπως η πρόσληψη Κύπριου στην καταγωγή προπονητή, ενώ υπάρχει και το σενάριο της μεταπήδησης του Νίκου Μπαδήμα από την Κ 17 στην Κ 20 και του Τάσου Ανθυμιάδη από την Κ 15 στην Κ 17.
Τα πάντα θα ξεδιαλύνουν εντός των ημερών με τις επίσημες ανακοινώσεις από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα.
ΧΡ.ΚΑΛΥΒΑΣ
http://passports.gr/index.php?option=co ... Itemid=138
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΘΟΔΩΡΗ
Και επίσημα έληξε η συνεργασία της Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 με τον ποδοσφαιριστή Θεόδωρο Μπέριο, κοινή συναινέσει, μετά από 6 χρόνια.

Η ομάδα του ΠΑΣ θέλει να ευχαριστήσει τον ποδοσφαιριστή για όλα όσα προσέφερε στην ομάδα και τις στιγμές που θα μείνουν στην ιστορία του ΠΑΣ και του εύχεται ότι καλύτερο στη νέα του ομάδα την KISVARDA FC στην Ουγγαρία.

Ο Θοδωρής μέσα από το pasgiannina.gr δήλωσε:

«Θέλω να ευχαριστήσω την οικογένεια Χριστοβασίλη και ιδιαίτερα τον Πρόεδρο της ομάδας για τη συνεργασία που είχαμε όλα αυτά τα χρόνια που ήμουν στην ομάδα. Εύχομαι ότι καλύτερο για την ομάδα του ΠΑΣ και τον υπέροχο κόσμο της.»
https://pasgiannina.gr/transfer/mperios-2018/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για προσφυγή Χαλκιαδάκη
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την λήξη συνεργασίας, κοινή συναινέσει, με τον ποδοσφαιριστή Μπρούνο Χαλκιαδάκη.

Η ομάδα του εύχεται καλή επιτυχία στην καριέρα του, με υγεία.

http://pasgiannina.gr/transfer/bruno-ch ... nergasias/

Φαντάζομαι τα βρήκαν εξωδικαστικά.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Έληξε το συμβόλαιο του Soltani
User avatar
PAS 7
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Status: Still not loving Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο εναν εγκυρο χρηστη που παρακολουθει τις προπονησεις. Αυτο ειναι το ροστερ και η εξελιξη καποιων παιχτων.

Τέρμα: Βελλίδης, Περιστερίδης, Βενετικίδης
Δεξί μπακ: Μπουκουβάλας - Αποστολόπουλος
Αριστερό μπακ: Κακούμπα, Τσικάρσκι
Κεντρικοί αμυντικοί: Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Σκόνδρας, Γώγος
Αμυντικοί μέσοι: Λίλα, Σιόντης, Κάστρο, Λιάσος
8-10άρια: Γιάκος, Βιδάλ, Παπαδόπουλος
Ακραίοι: Νικολιάς, Κουζίκ, Ντόλοβατς
Επιθετικοί: Λουκίνας, Παμλίδης, Λεό, Μπετρά, Κόντε

Καλό και ισορροπημένο ρόστερ 26 παιχτών. Δεν ανησυχώ για τη συνοχή και τη χημεία, αφού πλην Γαρουφαλιά και (πιθανώς) Κόντε δεν χάσαμε άλλο παίχτη-κορμού.
Κοινό χαρακτηριστικό όσων ήρθαν είναι ότι προέρχονται από πολύ γεμάτες χρονιές και όλοι ανεξαιρέτως ήταν βασικότατοι στις ομάδες τους. Αυτό σημαίνει πολύ πιο εύκολη και γρήγορη προσαρμογή.

Από εκεί και πέρα αν ήταν στο χέρι μου οι τελευταίες προσθαφαιρέσεις που θα έκανα (με σειρά θέσης κι όχι ιεραρχικά) θα ήταν οι εξής:
- Έναν 3ο τερματοφύλακα. Ο Βενετικίδης πέρυσι έδειξε σε όποιον τον παρακολουθούσε ότι δεν είναι ακόμα ικανός να σταθεί σε επαγγελματικό επίπεδο. Δεν μπόρεσε καλά καλά να ανταποκριθεί ούτε στις απαιτήσεις της Κ20, όπου έχασε τη θέση βασικού μετά από σειρά λαθών.
- Πιστεύω πάρα πολύ τον Γώγο στα στόπερ και δε θέλω επιπλέον παίχτη. Υπάρχει κι ο Σιόντης που μπορεί να παίξει αν χρειαστεί. Θα πρόσθετα τον Βασιλάκη της Κ20 ως 5ο, ο οποίος προπονείται από τον Ιανουάριο με την πρώτη ομάδα και έχει πολλά καλά στοιχεία.
- Έναν κεντρικό μέσο, 8-10άρι, ικανό να παίζει σε συστήματα 2 κεντρικών χαφ (π.χ. 4-4-2 σε ευθεία ή 3-4-3) δίπλα στον αμυντικό χαφ ως πιο δημιουργικός που όμως μαρκάρει ταυτόχρονα. Δεν τον είχαμε πέρυσι και μας περιόριζε στην επιλογή συστήματος με 3 χαφ (3-5-2 ή 4-3-1-2 ρόμβο).
- Έναν εξτρέμ ως εναλλακτική λύση σε Νικολιά και Κουζίκ, με ταυτόχρονη αποδέσμευση, πώληση ή δανεισμό Μπετρά και Ντόλοβατς. Ο Φρανκ έδειξε αδιόρθωτα μειονεκτήματα για φορ (κυρίως στο γκολ) κι ο Ντόλοβατς έκανε βήματα προς τα πίσω πέρυσι και καμία απολύτως εξέλιξη.
- Φορ περιοχής, εάν φύγει ο Κόντε.
Για τον νεαρο Παπαδοπουλο:
Αν καταφέρει να φτιάξει το σώμα του και να δυναμώσει (γιατί ως τώρα ο Βιδαλ προ 2ετίας θα φαινόταν μποξέρ μπροστά του), αυτό το παιδί έχει τα πάντα! Τεχνική, ποδοσφαιρική ευφυία, δημιουργικότητα, εργατικότητα. Χωρίς την αθλητικότητα όμως, δεν πας πουθενά σήμερα.
Ετσι για να παρουμε μια πρωτη ιδεα που πρεπει να κινηθουν το ability και το potential των παιχτων.
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ!
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον διεθνή ποδοσφαιριστή Alex Kakuba.

Ο Kakuba τα τελευταία δύο χρόνια αγωνιζόταν στην Πορτογαλία με τη Φεϊρένσε, ενώ στο παρελθόν είχε φορέσει και τα χρώματα της Εστορίλ (2014-2016). Την περσινή σεζόν έπαιξε συνολικά σε 22 παιχνίδια με τη φανέλα της Φεϊρένσε και είχε 1 ασίστ. Γεννημένος στις 12 Ιουνίου 1991 στην Ουγκάντα και παίζει ως αμυντικός.

Στην ομάδα μας ο Alex θα φοράει τη φανέλα με το νούμερο 15.

Ο Alex μετά την υπογραφή του συμβολάιου του για 2 χρόνια με την ομάδα του ΠΑΣ, δήλωσε στο pasgiannina.gr:
«Είναι επαγγελματική πρόκληση για μένα να αγωνιστώ σε ένα διαφορετικό πρωτάθλημα από αυτό της Πορτογαλίας και ανυπομονώ να παίξω με την ομάδα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Ελπίζω να σταθώ αντάξιος της εμπιστοσύνης του Προέδρου της ομάδας κ.Χριστοβασίλη, του προπονητή μας κ.Πετράκη και του Διευθυντή Ποδοσφαιρικού Τμήματος κ.Νιαρχάκο, τους οποίους και ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δίνουν.»

http://pasgiannina.gr/transfer/welcome-alex-kakuba/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Super League 1”