Αστέρας Τρίπολης 17/18

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι Αρκάδες ανακοίνωσαν τη Δευτέρα (15/1) την επέκταση της συνεργασίας των δύο πλευρών, στηρίζοντας τον παίκτη που βγήκε από τις Ακαδημίες τους.
«Ο Γιώργος Κυριακόπουλος υπέγραψε νέο συμβόλαιο, το οποίο έχει διάρκεια μέχρι τον Ιούνιο του 2021.
Η πορεία του Γιώργου Κυριακόπουλου άρχισε από τις ακαδημίες του ΑΣΤΕΡΑ το 2011. Το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με τον ΑΣΤΕΡΑ το υπέγραψε το 2013.
Σε ηλικία 14 ετών μετακόμισε από την Πάτρα στην Τρίπολη και αποτέλεσε βασικό στέλεχος των ομάδων Κ17 και Κ20, ενώ αγωνίστηκε ως δανεικός στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής με Εργοτέλη και Λαμία.

http://www.a-sports.gr/articles-172712/ ... lycQrCYPVI
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13272
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Δυσάρεστα ήταν τα νέα της μαγνητικής του Τάσου Δουβίκα ο οποίος χτυπήθηκε από σύνδρομο κοιλιακών-προσαγωγών και θα μείνει έξω για έναν μήνα.

SportDay (06/01/2018)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην αθλητική εκπομπή του Radio Arcadia 93.8 "μπάλα κι άλλα" βρέθηκε ο Κώστας Τριανταφυλλόπουλος. Ο "Τριάντα" μίλησε για την μεταμόρφωση του ΑΣΤΕΡΑ, τις προσωπικές του φιλοδοξίες και την ζωή του στην Τρίπολη.
Spoiler: show
Για το δέσιμο του με τον Πασαλίδη στο κέντρο της άμυνας του Αστέρα:
"Ο Τριαντάφυλλος έχει εντυπωσιάσει τους πάντες και εντός της ομάδας αλλά και εκτός αυτής. Δεν είναι τυχαίο το ότι είναι βασικός σε όλα τα παιχνίδια. Είναι ένα παιδί που δεν μιλάει πολύ αλλά δουλεύει ίσως και περισσότερο απ'όλους μέσα και έξω από το γήπεδο. Ακούει και μαθαίνει τι πρέπει να βάλει στο παιχνίδι του. Το "δέσιμο" μας και η συνενόηση μας στο γήπεδο έρχεται μετά από πολύ δουλειά και πολλά παιχνίδια. Με τον καιρό μαθαίνουμε ο ένας τον άλλον, τις αδυναμίες και τα ατού και φτιάχνουμε ένα καλό σύνολο".
Λίγα λόγια για το ξεκίνημα της καριέρας σου:

"H ενασχόληση μου με το ποδόσφαιρο ξεκίνησε από μικρή ηλικία στον Αστέρα Δερβενίου, ομάδα της περιοχής μου. Στα 13 μου χρόνια έφυγα για τις ακαδημίες του Παναθηναϊκού και αυτή ήταν μια από τις καλύτερες εμπειρίες της ζωής μου. Οταν βρέθηκα στον Παναθηναϊκό οι άνθρωποι της ομάδας στήριζαν όλα τα παιδιά που είχαν φύγει από το σπίτι τους. Δεν αφήσαμε το σχολείο, μάλιστα μας είχαν καθηγητές για έξτρα διάβασμα πέρα από το σχολείο. Ηταν μια συναρπαστική εμπειρία γιατί σε έναν χώρο με πολλά γήπεδα βρίσκονταν 20 παιδιά που αγαπούσαν το ποδόσφαιρο και είχαμε όλοι τον ίδιο στόχο. Το πρωί σχολείο, μετά προπόνηση και όλη την υπόλοιπη ημέρα ήμασταν όλοι μαζί σαν οικογένεια".

Το ντεμπούτο σου το έκανε απέναντι στον Αστέρα την σεζόν 2012-13. Πως ένιωσες;

"Βρισκόμουν στην πρώτη ομάδα, είχα κάνει προετοιμασία έκανα προπονήσεις αλλά δεν φαινόταν ότι θα ξεκινήσω. Παίζαμε κόντρα στον Αστέρα την Κυριακή και μέχρι την Πέμπτη δεν περνούσε από το μυαλό μου ότι θα πάρω λεπτά συμμετοχής. Στην μέση μιας προπόνησης ο Κύριος Φερέιρα με έβαλε με τους βασικούς. Σκέφτηκα ότι δοκιμάζει σχήματα. Στην επόμενη προπόνηση ξεκίνησα με τους βασικούς και πραγματικά μου κόπηκαν τα πόδια. Είπα μέσα μου η τώρα ή ποτέ. Στο ποδόσφαιρο όλα είναι μια στιγμή. Πρέπει να αρπάξεις την ευκαιρία τώρα γιατί δύσκολα θα έρθει δεύτερη. Αρπαξα την ευκαιρία μου, εκείνη η χρονιά πήγε πολύ καλά".

Πως προέκυψε ο Αστέρας;

"Στον Παναθηναϊκό έκατσα 3,5 χρόνια. Το τελευταίο μισό μου στην ομάδα δεν ήταν το ιδανικό. Κάποια προβλήματα που είχα με τον Κύριο Αναστασίου με απομάκρυναν από την ομάδα για ένα διάστημα. Παρόλα αυτά επανήλθα και έπαιξα κάποια παιχνίδια. Ηρθε ο Κύριος Στραματσόνι και επειδή ήμασταν 5 στόπερ τότε στην ομάδα, εγώ ο Τελάντερ, ο Ταυλαρίδης, ο Κουτρουμπής και ο Σάντσεζ αποφάσισε ότι έπρεπε να δοθώ δανεικός. Θεώρησα ότι στην ηλικία που ήμουν και με τις εμφανίσεις που είχα πραγματοποιήσει δεν έπρεπε να πάω δανεικός και αποφάσισα να μείνω ελεύθερος. Είχα έρθει σε επαφή με τους ανθρώπους του Αστέρα. Ανακοίνωσα στον Παναθηναϊκό ότι θέλω να μείνω ελεύθερος και με μεγάλη τους χαρά βρήκαμε την λύση να μείνω ελεύθερος. Ηρθα έτσι στον Αστέρα και η ιστορία συνεχίζεται".

Τραυματίστηκες λίγες μέρες από όταν ήρθες στην Τρίπολη;

"Πράγματι έτσι είναι. Αγωνίστηκα στον επαναληπτικό αγώνα Κυπέλλου απέναντι στον Ολυμπιακό. Λίγες μέρες αργότερα αντιμετωπίζαμε τον Πλατανιά για το πρωτάθλημα αλλά δεν αγωνίστηκα και την επόμενη μέρα είχαμε ένα φιλικό με τον Παναρκαδικό. Σε αυτό το παιχνίδι σε μία ανύποπτη φάση τραυματίστηκα. Επαθα ρήξη έσω πλαγίου στο γόνατο και έμεινα αρκετό καιρό έξω. Γύρισα και ξανατραυματίστηκα".

Πως νοιώθει ένας επαγγελματίας ποδοσφαιριστής που επιστρέφει από τραυματισμό και ενώ θέλει να δώσει το 100% και να πείσει τον προπονητή του φεύγει ξανά ως τραυματίας;

"Πραγματικά ένοιωσα πολύ άσχημα. Είχα φύγει από τον Παναθηναϊκό με τρόπο που δεν μου άρεσε. Ερχομαι στον Αστέρα και στάθηκα άτυχος στο φιλικό με τον Παναρκαδικό αλλά το ξεπέρασα. Είχα δέσει με τον Κουρμπέλη κάναμε καλή παρέα και απολάμβανα το ότι βρισκόμουν στον Αστέρα. Οταν λοιπόν απέναντι στον Λεβαδειακό μου έτυχε ακόμα ένας σοβαρός τραυματισμός ένοιωσα χάλια. Δεν είχα όρεξη για τίποτα. Μετά σκέφτηκα ότι έγινε και δεν μπορούσα να κάνω κάτι. Θα γυρίσω ακόμα καλύτερος. Αυτό είναι το θέμα. Ενας επαγγελματίας ποδοσφαιριστής πρέπει να σκέφτεται το μετά. Ο,τι έγινε, έγινε και δεν αλλάζει".

Στην Τρίπολη λένε ότι "γυαλίζει το μάτι σου". Οτι "διψάς" για μπάλα.

"Εχω πάρει πολύ στήριξη από τους ανθρώπους του Αστέρα. Από όσους βρίσκονται στην ομάδα, από τους φιλάθλους του Αστέρα και από κοντινούς μου ανθρώπους. Τους ευχαριστώ όλους, έναν έναν. Για μένα είναι ένα κίνητρο παραπάνω. Να παίξω και γι'αυτούς αλλά και να αποδείξω στον εαυτό μου ότι θα τα καταφέρω παρόλα αυτά που μου έτυχαν με τους τραυματισμούς. Είμαι 24 χρονών, δεν θα τα παρατήσω στην πρώτη δυσκολία. Το έχω σαν αρχή μου από όταν ξεκίνησα ότι μέσα στο γήπεδο κανείς δεν θα μου πάρει το ψωμί. Εγώ κάθε Κυριακή παίζω το ψωμί μου ίσως και στις προπονήσεις, Ισως γι'αυτό να "γυαλίζει" λίγο παραπάνω το μάτι μου".

Βρήκες αυτά που περίμενες στην Τρίπολη;

"Νομίζω ότι για επαρχιακή ομάδα ο Αστέρας έχει πράγματα που μπορεί να ζήλευε και μια μεγάλη ακόμα ομάδα. Η οργάνωση, τα αποδυτήρια όσα συμβαίνουν στον αγωνιστικό χώρο είναι πράγματα που θα ζήλευαν ακόμα και μεγάλες ομάδες. Και νομίζω ότι αν σιγά σιγά όλες οι ομάδες της επαρχίας ή κάποια ομάδα θέλει να κοιτάξει λίγο πιο ψηλά θα μπορούσε να πάρει παραδείγματα από τον Αστέρα".

Εγκληματίστηκες εύκολα στην Τρίπολη;

"Είχα την τύχη να γνωρίζω τον Δημήτρη Κουρμπέλη από τις εθνικές ομάδες και είχα μιλήσει μαζί του πριν έρθω εδώ. Και η ζωή μας τα έφερε η ζωή έτσι ώστε να κάνουμε "τράμπα" λίγο αργότερα. Για τον ένα χρόνο που συνυπήρξαμε στην Τρίπολη γνώρισα κόσμο και ήταν όλα και μπήκα γρήγορα στο κλίμα. Είμαι πολύ καλά στην Τρίπολη".

Αναφέρθηκες στην Εθνική. Υπάρχει αδικία για τους παίκτες που δεν φοράνε 4 συγκεκριμένες φανέλες στο θέμα της Εθνικής;

"Δεν θέλω να μιλήσω για αδικία. Πιστεύω ότι ο κάθε προπονητής το βλέπει διαφορετικά από άποψη εμπειριών. Ισως να θεωρούν τις παραστάσεις με τους "μεγάλους" πιο σημαντικές για την εθνική ομάδα. Δεν θέλω να αναφερθώ σε όσους αγωνίζονται στο εξωτερικό γιατί περίτρανα αποδεικνύουν την αξία τους. Ο Μανώλης Σιώπης ας πούμε. Ο Κυριακίδης και ο Γιανιώτης ακόμα κλήθηκαν στην εθνική. Εχει ξεπεραστεί αυτό. Εύχομαι να έρθουν και για άλλα παιδιά, ίσως και για μένα ευκαιρίες να πάμε στην Εθνική. Αλλά ίσως είναι και το μάτι. Πως φαίνεται στο μάτι δηλαδή αν κάποιος αγωνίζεται στον Ολυμπιακό, στον ΠΑΟΚ, στον Παναθηναϊκό στην ΑΕΚ ή από το εξωτερικό. Αλλά παραμένει ίσως..."

Παίκτης πρότυπο υπάρχει;

"Ημουν πάντα αμυντικός άρα νομίζω ότι σαν τον Πουγιόλ δεν υπάρχει άλλος παίκτης".
http://www.arcadiasports.gr/index.php/f ... he-kyriakh
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Κυριάκος Γλέζος είναι 17 χρονών (12/06/2000) και έχει καταγωγή από την Μεσσηνία. Μάλιστα, καθημερινά κάνει το ταξίδι Καλαμάτα-Τρίπολη με τους γονείς του!

Ξεκίνησε την ενασχόληση του με το ποδόσφαιρο από πολύ μικρή ηλικία (6 χρονών) από την ομάδα Πράσινα Πουλιά.

Οι άνθρωποι του ΑΣΤΕΡΑ τον εντόπισαν από πολύ μικρή ηλικία και τον έφεραν στις ακαδημίες της ομάδας στα 13 του χρόνια. Η θέση του είναι στο κέντρο.

Με ύψος 1,82 δεσπόζει στην μεσαία γραμμή και καθαρίζει τις φάσεις σαν κλασικό αμυντικό χαφ. Παράλληλα διαθέτει αρκετά καλή τεχνική και συμβάλει και στην επιθετική ανάπτυξη της ομάδας του εκτός από την αμυντική λειτουργία.

Εχει κληθεί πολλές φορές στις "μικρές" εθνικές ξεκινώντας από την παίδων και πλέον στην Κ19. Με τον ΑΣΤΕΡΑ έχει αγωνιστεί μέχρι στιγμή σε όλες τις ομάδες από την Κ15 μέχρι και την Κ20.

Το ταλέντο του είναι γνωστό εδώ και καιρό όμως αυτό που έκανε εντύπωση στου ανθρώπους του ΑΣΤΕΡΑ είναι η διαρκής προσπάθεια που κάνει για να πετύχει.

Γι'αυτό και τον Αύγουστο του 2017 μαζί με ακόμα 8 ταλαντούχους νέους υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο σε μία κίνηση κίνηση επιβράβευσης και εμπιστοσύνης του ΑΣΤΕΡΑ προς το έργο και τη δουλειά που γίνεται στις ακαδημίες της ομάδας.

Στην περίπτωση του Κυριάκου αλλά και όλων των "πιτσιρικάδων" του ΑΣΤΕΡΑ το μόνο σίγουρο είναι πως θα πάρει τις ευκαιρίες που αξίζει. Από εκεί και πέρα είναι στο χέρι του η αποστολή να γίνει... ντεμπούτο.

http://www.arcadiasports.gr/index.php/f ... kou-glezou
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Με περηφάνια και χαρά η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει την υπογραφή των πρώτων επαγγελματικών συμβολαίων των ποδοσφαιριστών Παναγιώτη Τζίμα και Αλέξη Νικολακόπουλου!


ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΖΙΜΑΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ: 12/03/2001

ΑΡΙΘΜΟΣ ΦΑΝΕΛΑΣ: 21

ΘΕΣΗ: ΜΕΣΟΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΑΣΤΕΡΑ: Κ15, Κ17, Κ20

ΔΗΛΩΣΗ: "Είναι πολύ χαρούμενες μέρες για μένα. Ευχαριστώ τη διοίκηση και τους προπονητές οι οποίοι πίστεψαν σε μένα. Οταν θα μου δοθεί η ευκαιρία να παίξω στην πρώτη ομάδα θα τους δικαιώσω όλους."


ΑΛΕΞΗΣ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ: 17/11/1999

ΑΡΙΘΜΟΣ ΦΑΝΕΛΑΣ: 81

ΘΕΣΗ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΑΣΤΕΡΑ: Κ17, Κ20

ΔΗΛΩΣΗ: "Θέλω να ευχαριστήσω την οικογένεια του ΑΣΤΕΡΑ. Είμαι πολύ περήφανος που ανήκω σε αυτή την ομάδα. Θα προσπαθήσω να πετύχω το καλύτερο για μένα και το σύλλογο."

http://www.asterastripolis.gr/first-tea ... oulos.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά τους Γιώργο Αντζουλά και Κυριάκο Γλέζο, το a-s σας παρουσιάζει το τρίτο... παιδί του ΑΣΤΕΡΑ που μπήκε σε αποστολή με την πρώτη ομάδα σε αγώνα για την Super League, τον Γιάννη Χριστόπουλο
Με καταγωγή από την Πάτρα ο Γιάννης Χριστόπουλος γεννήθηκε στις 22 Ιουνίου του 2000 και αγωνίζεται στις ακαδημίες του ΑΣΤΕΡΑ από τα 14 του χρόνια.

Εγινε κάτοικος Αρκαδίας το 2014 και στελέχωσε την Κ15 του Αστέρα. Προηγούμενη ομάδα του ήταν η Δόξα Παραλίας. Εχει αγωνιστεί σε όλες τις ομάδες μέχρι και την Κ20.

Μάλιστα, τον Αύγουστο του 2017 υπέγραψε και το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με τους κιτρινομπλέ μαζί ακόμα 8 ποδοσφαιριστές των ακαδημιών.

Ο Γιάννης είναι ένας σύγχρονος κεντρικός αμυντικός. Ψηλός και δυνατός δεσπόζει στο κέντρο της άμυνας έχοντας σωστές τοποθετήσεις.

Παρά το ύψος του είναι καλός χειριστής της μπάλας και συμβάλει στην ανάπτυξη παιχνιδιού από την άμυνα ενώ είναι πολύ καλός και στο παιχνίδι από αέρος.

Εχει κληθεί στα κλιμάκια των Εθνικών ομάδων ξεκινώντας από αυτή των Παίδων το 2015.

Μιλάμε για ακόμα ένα ταλέντο που ανδρώνεται ποδοσφαιρικά στον Αστέρα και οι Αρκάδες δείχνουν πίστη στο πρόσωπο του δίνοντας του ευκαιρίες.

http://www.arcadiasports.gr/index.php/f ... istopoulou
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To a-s σας παρουσιάζει ακόμα έναν νεαρό ποδοσφαιριστή του ΑΣΤΕΡΑ που έχει ήδη υπογράψει επαγγελματικό συμβόλαιο με τους Αρκάδες και περιμένει την ευκαιρία του, τον Γιώργο Κανελλόπουλο.
Ο Κανελλόπουλος κατάγεται από την Σπάρτη και γεννήθηκε στις 29/01 του 2000. Αγωνίζεται στις ακαδημίες του Αστέρα από τα 15 του ενώ και αυτός έχει υπογράψει επαγγελματικό συμβόλαιο με τους Αρκάδες από τον περασμένο Αύγουστο.
Δευτεραθλητής Ελλάδος με τον Αστέρα το 2017 απέναντι στον Ολυμπιακό (είναι ο σκόρερ του Αστέρα στην κανονική διάρκεια και εύστοχος στην διαδικασία των πέναλτι).
Η θέση του είναι στην μεσαία γραμμή. Είναι πολύ καλός τεχνίτης και χειριστής της μπάλας και έχει επιθετικό προσανατολισμό στο παιχνίδι του που τον καθιστά επικίνδυνο για τις αντίπαλες άμυνες.
Ταχύς, με πολλά ανεβάσματα και έφεση στο κάθετο παιχνίδι ο Γιώργος αποτελεί βασικό γρανάζι της "μηχανής" του Γιώργου Γεοργουλόπουλου στην Κ20 του Αστέρα.
Στον Αστέρα υπολογίζουν πολύ στο ταλέντο του. Στο παιχνίδι απέναντι στην Λαμία μπήκε για πρώτη φορά στην αποστολή της πρώτης ομάδας, όμως αγωνίστηκε και έδειξε καλό πρόσωπο σ'ένα φιλικό τον Αύγουστο απέναντι στην Σπάρτη.
Στόχος του είναι να καθιερωθεί στην πρώτη ομάδα του Αστέρα όπως είχε ο ίδιος δηλώσει μετά το ντεμπούτο του κόντρα στην Σπάρτη.

http://www.arcadiasports.gr/index.php/f ... nelopoulos
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

25-01-2-16
Παρελθόν αποτελεί από τον ΑΣΤΕΡΑ ο Λιονέλ Ζουμά, με τον 25χρονο αμυντικό να αναζητά τον επόμενο σταθμό της καριέρας του.
Ο Γάλλος αμυντικός αποκτήθηκε από τον Αστέρα τον Ιούλιο του 2016 ενώ οι άνθρωποι της ομάδας ήξεραν ότι χρειάζεται χρόνο καθώς είχε υποστεί σοβαρό τραυματισμό στο πόδι.

Το συμβόλαιο του έληγε το 2019 όμως με τον παίκτη ουσιαστικά ανενεργό αυτό λύθηκε πριν από την ολοκλήρωση του.

Με την φανέλα του Αστέρα ο υψηλόσωμος Γάλλος στόπερ μέτρησε 2 εμφανίσεις σε επίσημα παιχνίδια σε 2 χρόνια (η μοναδική του φετινή εμφάνιση φέτος στην ήττα από τον Ολυμπιακό στο κύπελλο).

http://www.arcadiasports.gr/index.php/f ... apo-astera
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

31-01-2018
Το νέο απόκτημα του ΑΣΤΕΡΑ, ο Ναμπίλ Ζααντί πραγματοποίησε την πρώτη του προπόνηση με τον Αστέρα με τον Βελγομαροκινό άσο να ακολουθεί ατομικό πρόγραμμα.
O 21 ετών ακραίος επιθετικός που θα ενισχύσει τους Αρκάδες στο δεύτερο μισό της σεζόν έκανε χαλάρωμα.

http://www.arcadiasports.gr/index.php/f ... ou-tzaanti


Ο 21χρονος εξτρέμ ανήκει στην Ουντινέζε και οι πληροφορίες λένε ότι θα υπογράψει στον ΑΣΤΕΡΑ γι 6 μήνες και με οψιόν αγοράς για το καλοκαίρι.
Ο Τζααντί, σύμφωνα με πληροφορίες του a-s, βρίσκεται από το απόγευμα της Τρίτης (30/01) στην Τρίπολη και απομένουν λεπτομέρειες για να αποτελέσει και επίσημα μέλος του ΑΣΤΕΡΑ.
Η καταγωγή του είναι από το Μαρόκο ενώ γεννήθηκε τον Ιούλιο του 1996 (01/07) στο Βέλγιο.
Αγωνίζεται στo δεξί άκρο της επίθεσης ενώ το δεξί είναι και το καλό του πόδι.
Είναι προϊόν των ακαδημιών της Άντερλεχτ ενώ την εφετινή περίοδο αγωνίστηκε στην Πορτογαλική Ολανένσε ως δανεικός από την Ουντινέζε.
Ο Βελγομαροκινός το 2014 μετακόμισε από την Άντερλεχτ στην Ουντινέζε, ενώ δόθηκε κατά σειρά δανεικός σε Λατίνα, Γρανάδα Β', Άσκολι και Ολανένσε.
Εχει εκπροσωπήσει την εθνική ομάδα του Βελγίου (Κ15, Κ16) αλλά και αυτή του Μαρόκου (Κ17, Κ20, Κ23).
Πλέον, το μόνο που απομένει για να "σφραγιστεί" και επίσημα η μεταγραφή και να ανακοινωθεί ο Ναμπίλ και από τον ΑΣΤΕΡΑ είναι να περάσει από τις τελευταίες ιατρικές εξετάσεις καθώς και να κατατεθούν τα χαρτιά του στην ΕΠΟ.
Οταν συμβεί αυτό οι Αρκάδες θα δηλώσουν και το νούμερο το οποίο θα έχει στην φανέλα του ο ποδοσφαιριστής το οποίο θα είναι το 39.

http://www.arcadiasports.gr/index.php/f ... -o-asteras
Locked

Return to “Super League 1”