Ατρόμητος 16/17

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Επιβεβαίωση συμβολαίων που λήγουν:

Οι παίκτες που λήγουν τα συμβόλαιά τους έφυγαν χθες για διακοπές του Πάσχα, με την αγωνία τι τους περιμένει όταν θα επιστρέψουν... Μπρίτο, Λαζαρίδης, Ούμπιντες, Τόνσο, Κοντοές, Γκορμπούνοφ, Μπαγκά, Λε Ταλέκ, Παντελιάδης (δανεικός από Ομόνοια) περιμένουν να δουν τι σκέφονται γι’ αυτούς, ενώ ο Μανιάτης λογίζεται ως ξεχωριστή περίπτωση και την έχει αναλάβει ο ίδιος ο Γιώργος Σπανός.

GoalNews (14/04/2017)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Το αντίο «που αξίζει» σε Μπρίτο και Λαζαρίδη!

Σύσσωμη η «οικογένεια» του Ατρόμητου αποχαιρέτησε πριν από την έναρξη του αγώνα με τον Πλατανιά δύο ποδοσφαιριστές που μπορεί να είπαν το αγωνιστικό τους «αντίο» στην ομάδα μας, όμως σημάδεψαν την πορεία της τα τελευταία χρόνια και έβαλαν την δική τους σφραγίδα στις επιτυχίες της.

Ο Εδουάρδο Μπρίτο και ο Νίκος Λαζαρίδης μέσα σε ατμόσφαιρα αποθέωσης παρέλαβαν την συλλεκτική κορνίζα που θα έχουν για πάντα στην προσωπική τους τροπαιοθήκη με τον αριθμό των συμμετοχών που έκαναν φορώντας το ιστορικό αστέρι στο μέρος της καρδιάς.

Την απονομή έκανε ο δήμαρχος Περιστερίου κ. Ανδρέας Παχατουρίδης. Το νούμερο «287» του Μπρίτο αντιστοιχεί σε 39 γκολ συνολικά και ειδικότερα σε Α’ Εθνική: 214 /20, Κύπελλο: 34/5, Ευρώπη 9/0, Β’ Εθνική: 30/14.

Το νούμερο «171» του Λαζαρίδη αντιστοιχεί σε 11 γκολ συνολικά και ειδικότερα σε: Α’ Εθνική: 139/9, Κύπελλο 21/2, Ευρώπη 10/0.

«Έντου» και «Λάζα» σας ευχαριστούμε!

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Ρικάρντο Σα Πίντο συνεχίζει μαζί μας!

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει με ιδιαίτερη χαρά ότι ο προπονητής Ρικάρντο Σα Πίντο αποφάσισε να βαδίσουμε μαζί στη νέα ποδοσφαιρική σεζόν.

Σήμερα το πρωί βρέθηκε στα γραφεία της ομάδας μας και υπέγραψε την ανανέωση του συμβολαίου του εν όψει της περιόδου 2017-18.

* Συνεργάτες προπονητή παραμένουν οι Ρουί Μότα και Γκιγιέρμο Γκόμες.

http://www.atromitosfc.gr/el/news-el/ne ... mas-2.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
aggiannop
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 298
Joined: Fri May 13, 2011 1:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα 38 του χρόνια ο Νίκος Λαζαρίδης βγάζει τα ποδοσφαιρικά παπούτσια και φορά κοστούμι. Ο ρόλος του team manager άλλωστε το επιτάσσει.

Η σχετική ανακοίνωση

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει ότι ο Νίκος Λαζαρίδης συνεχίζει μαζί μας από τη θέση του Team Manager!.

Το όνομα του για πέντε συναπτά έτη ήταν συνώνυμο με την αξία, το ήθος και την προσφορά στον Ατρόμητο αγωνιζόμενος 171 φορές σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Πλέον έχοντας αποφασίσει να «κρεμάσει» οριστικά τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια σε ηλικία 38 ετών, ο Νίκος Λαζαρίδης αποδέχθηκε την πρόταση της διοίκησης και θα υπηρετήσει τον Ατρόμητο μας από ένα άλλο ποδοσφαιρικό μετερίζι!

Μιλώντας στο atromitosfc.gr είπε τα εξής: «Καταρχήν νιώθω ιδιαίτερα ευτυχής γιατί η προ ετών επιθυμία μου να τελειώσω στον Ατρόμητο την καριέρα μου έγινε πραγματικότητα.

Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον πρόεδρο κ. Γιώργο Σπανό για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε αλλά και συνεχίζει να μου δείχνει τώρα που σταμάτησα. Ευχαριστώ επίσης τον Τεχνικό Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλο και τον Προπονητή Ρικάρντο Σα Πίντο για την τιμητική τους πρόταση.Ευχαριστώ επίσης τους συμπαίκτες μου, τους προπονητές και το ιατρικό επιτελείο που συνεργάστηκα όλα αυτά τα χρόνια. Είναι πολύ σημαντικό για εμένα που συνεχίζω στον Ατρόμητο. Επειδή έχω προσφέρει ως ποδοσφαιριστής ήθελα να προσφέρω και από κάποια άλλη θέση.

Τελειώνοντας θέλω να πω ένα πολύ μεγάλο «ευχαριστώ» στον κόσμο του Ατρόμητου που μου έχει δείξει την αγάπη του και θέλω να ξέρει ότι η αγάπη αυτή είναι αμοιβαία. Στόχος μου είναι όπως πρόσφερα παίζοντας μέσα στο γήπεδο, να προσφέρω ακόμη περισσότερα και με τη νέα μου ιδιότητα. Όλοι μαζί διοίκηση, παίκτες, τεχνικό επιτελείο και φίλαθλοι να ξαναπάμε τον Ατρόμητο πολύ ψηλά».

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Supe ... 66049.html
aggiannop
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 298
Joined: Fri May 13, 2011 1:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον επόμενο σταθμό της καριέρας του ψάχνει ο Γιάννης Μανιάτης. Ο Έλληνας μέσος ανέβασε φωτογραφία στο instagram μέσω της οποίας γνωστοποίησε πως δεν θα συνεχίσει και τη νέα χρονιά στον Ατρόμητο, κάτι το οποίο ήταν γνωστό.
«Μια ακόμη πρόκληση ολοκληρώθηκε για μένα! Ευχαριστώ την οικογένεια του Ατρόμητου και τους συμπαίκτες μου για τον σεβασμό και την αγάπη τους»!, έγραψε χαρακτηριστικά ανεβάζοντας φωτογραφία από το τραπέζι της ομάδας μετά την τελευταία προπόνηση για φέτος.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... is/3356989
aggiannop
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 298
Joined: Fri May 13, 2011 1:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ΠΑΕ Ατρόμητος Αθηνών ανακοινώνει με ιδιαίτερη χαρά ότι ο Χαβιέρ Ούμπιντες θα συμπλεύσει μαζί μας και το 2018!

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... os/3357995
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Anthony Le Tallec‏Verified account @toons19va

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ατρόμητο όπου πέρασα δύο υπέροχα χρόνια. Σας εύχομαι το καλύτερο για το μέλλον @atromitos1923 ⚽️

https://twitter.com/toons19va/status/86 ... 75743.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ευχαριστεί θερμά για την συνεργασία και προσφορά στην ομάδα μας, τους εξής ποδοσφαιριστές:

Αντρέι Γκορμπούνοφ, που χρίστηκε διεθνής με την Εθνική Λευκορωσίας μέσα από τις εμφανίσεις του στον Ατρόμητο αποτελώντας την τριετία 2014-17 τον «φύλακα άγγελο» της εστίας μας.

Γιάννη Κοντοέ ο οποίος ήταν για 3 χρόνια ένας πολύτιμος «εργάτης» της ομάδας μας αγωνιζόμενος σε όλες τις θέσεις της άμυνας!

Άντονι Λε Ταλέκ, τον πρωταθλητή Ευρώπης με τη Λίβερπουλ, που άφησε ως παρακαταθήκη μέσα στον αγωνιστικό χώρο το μήνυμα ότι το ομαδικό συμφέρον προέχει πάντα από το ατομικό!

Γιάννη Μανιάτη, εν ενεργεία διεθνή της Εθνικής Ανδρών ο οποίος στο διάστημα των έξι μηνών που αγωνίστηκε στον Ατρόμητο ενστερνίστηκε αμέσως τους στόχους και τις φιλοδοξίες μας!

Θανάση Παντελιάδη που ολοκληρώθηκε ο εξάμηνος δανεισμός του από την Ομόνοια Κύπρου έχοντας επιδείξει υψηλό επίπεδο επαγγελματισμού!

http://www.atromitosfc.gr/el/news-el/ne ... m=facebook
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Δεν είναι στα πλάνα για τη νέα σεζόν!

Ο τερματοφύλακας Νίκος Παπαδόπουλος καθώς και ο αμυντικός Σπύρος Γκουγκούδης ενημερώθηκαν από τον Τεχνικό Διευθυντή της ΠΑΕ Ατρόμητος Γιάννη Αγγελόπουλο ότι δεν συμπεριλαμβάνονται στα πλάνα του προπονητή Ρικάρντο Σα Πίντο εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.
Οι δύο ποδοσφαιριστές που δεσμεύονται με συμβόλαιο με την ομάδα μας μπορούν ως εκ τούτου να αναζητήσουν τον επόμενο σταθμό της καριέρας τους.

http://www.atromitosfc.gr/el/news-el/ne ... m=facebook
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για λύση συμβολαίων Γκουγκούδη, Παπαδόπουλου
Λήγουν τα συμβόλαια των Baga, Tonso
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ξεκινούν σήμερα οι εργασίες για την αντικατασκευή του χλοοτάπητα στο γήπεδο και το προπονητικό κέντρο των Περιστεριωτών.

SportDay (15/05/2017)
aggiannop
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 298
Joined: Fri May 13, 2011 1:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ανακοίνωσε Αντόνιο Πολίδορο ο Ατρόμητος
Την πρώτη του καλοκαιρινή μεταγραφή ανακοίνωσε ο Ατρόμητος που απέκτησε τον 21χρονο Βραζιλιάνο, Αντόνιο Πολίδορο.
Την ενίσχυσή του ενόψει της νέας σεζόν ξεκίνησε ο Ατρόμητος. Οι Περιστεριώτες ανακοίνωσαν την πρώτη τους μεταγραφή, κάνοντας δικό τους τον 21χρονο αμυντικό, Αντόνιο Πολίδορο Τζούνιορ.
Ο Βραζιλιάνος άσσος αγωνιζόταν στη Σάο Πάολο, ενώ το τελευταίο διάστημα δοκιμαζόταν από τον Ρικάρντο Σα Πίντο στις προπονήσεις.

Η ανακοίνωση
Bienvenido Atromitos!
Η ΠΑΕ Ατρόμητος υποδέχεται και καλωσορίζει επίσημα το νέο μέλος της «οικογένειας» της, Antonio Polidoro Junior, εν όψει της αγωνιστικής περιόδου 2017-18!
Ο Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 3 ετών παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου, αφού ολοκληρώθηκε με επιτυχία η ανταλλαγή των απαραίτητων εγγράφων μεταξύ Ατρόμητου και Σάο Πάολο.
Την ένταξη του Αντόνιο στο έμψυχο δυναμικό της ομάδας μας πρόκρινε ο προπονητής Ρικάρντο Σα Πίντο ο οποίος τον υπέβαλε σε «ποδοσφαιρική ακτινοβολία» για διάστημα δύο εβδομάδων στις προπονήσεις κι επιπλέον τον χρησιμοποίησε στα δύο φιλικά παιχνίδια με τον Αστέρα Τρίπολης.

Αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου, το πρώτο μεταγραφικό απόκτημα του Ατρόμητου δήλωσε τα εξής: «Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος γιατί θα παίξω για πρώτη φορά στην Ευρώπη και θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον προπονητή κύριο Σα Πίντο που εισηγήθηκε την απόκτηση μου. Στις 15 μέρες που ήμουν στην ομάδα διαπίστωσα ότι διαθέτει εξαιρετική οργάνωση και η προετοιμασία που θα κάνω θα με βοηθήσει να προσαρμοστώ ακόμη καλύτερα.
Δεν πρέπει να πω πολλά λόγια, παρά μόνο ότι θα δουλέψω σκληρά με όλες τις δυνάμεις μου για να δικαιώσω όλους τους ανθρώπους του Ατρόμητου που με εμπιστεύτηκαν και πίστεψαν σε εμένα».
Με ποδοσφαιρικές καταβολές από τη Σάο Πάολο, ο ύψους 1,95μ. Αντόνιο που αγωνίζεται στο κέντρο της άμυνας, έχει γεννηθεί το 1996!.
Σε ηλικία 12 ετών ξεκίνησε από την Ακαδημία της φημισμένης βραζιλιάνικης ομάδας και το 2013 υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο. Ανήκε μέχρι σήμερα στο έμψυχο δυναμικό της Σάο Πάολο, με εξαίρεση το τελευταίο διάστημα στο οποίο αγωνίστηκε δανεικός στη Νασιονάλ Σάο Πάολο!

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... os/3361002
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ Ατρόμητος με ιδιαίτερη χαρά υποδέχεται και καλωσορίζει επίσημα το 2ο νέο μέλος της «οικογένειας» της, τον Γιώργο Μανούσο, για την αγωνιστική περίοδο 2017-18!

Θα φορέσει το νούμερο «9» στη φανέλα του.

http://www.atromitosfc.gr/el/news-el/ne ... m=facebook

Εώς 30/6/2019
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για λύση συμβολαίων Γκουγκούδη, Παπαδόπουλου
Λήγουν τα συμβόλαια των Baga, Tonso
Locked

Return to “Super League 1”