Αστέρας Τρίπολης 15/16

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Φακούντο Πάρα δεν ανανέωσε το συμβόλαιό του με τον Αστέρα Τρίπολης και μελετά τον επόμενο σταθμό της καριέρας του, που ίσως είναι στην Αργεντινή.

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... ini-o-Para

Λύσεις για την ενίσχυση της μεσοεπιθετικής γραμμής του Πανιωνίου ψάχνουν οι ιθύνοντες του συλλόγου, οι οποίοι φέρονται να εξετάζουν την περίπτωση του Ζιγκί Μπαντιμπανγκά που έμεινε ελεύθερος από τον Αστέρα Τρίπολης.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... ka/3095947
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στον ΑΣΤΕΡΑ ο WATO! (video+photos)

Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Guirlan Desire WATO KUATE (Γουάτο), ο οποίος για τα επόμενα τέσσερα χρόνια θα φορά την κιτρινομπλέ φανέλα.

Ο WADO γεννήθηκε στις 19 Σεπτεμβρίου 1995 στο Καμερούν, έχει πορτογαλική υπηκοότητα, είναι διεθνής με την U19 της χώρας, έπαιξε για δύο χρόνια στην Manchester City, ενώ στον ΑΣΤΕΡΑ υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι τον Ιούνιο του 2019 και διάλεξε το νούμερο "4" για τη φανέλα του.

http://www.asterastripolis.gr/first-tea ... -wato.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Δεν πρόλαβε να λύσει το συμβόλαιό του με τον Αστέρα Τρίπολης ο Ερίκ Τιε Μπι και βρήκε άμεσα τον επόμενο σταθμό της καριέρας του.

Το έλυσε ο Τιε Μπι
Παρελθόν και επίσημα από τον Αστέρα αποτελεί ο Τιέ Μπι. Από καιρό ήταν εκτός πλάνων και υπήρχαν επαφές για να λύσει το συμβόλαιο του κάτι που τελικά συνέβη.
Ο επόμενος που θα πάρει σειρά για να... αποδεσμευτεί είναι ο Μουνάφο. Αυτός δείχνει να είναι στον "αέρα" και υπάρχουν συζητήσεις ώστε να βρεθεί η χρυσή τομή και να λύσει επίσης το συμβόλαιο του.

http://www.arcadiasports.gr/index.php/a ... EiGfX.dpuf

Ο μέσος από την Ακτή Ελεφαντοστού αποκτήθηκε το περασμένο καλοκαίρι από τους Αρκάδες, αλλά σε καμία περίπτωση δεν δικαίωσε τις προσδοκίες. Ο Αστέρας τον είδε «δέσει» με τετραετές συμβόλαιο και υψηλές αποδοχές, ωστόσο αγωνίστηκε ελάχιστα και δεν εντυπωσίασε. Ετσι έλυσε το συμβόλαιό του και ο Τιε Μπι βρήκε άμεσα ομάδα στη Γαλλία για να συνεχίσει την καριέρα του. Ο 25χρονος αμυντικός χαφ συμφώνησε με την Μπρεστ για τα επόμενα δύο χρόνια. Η γαλλική ομάδα, που επέστρεψε στo Σαμπιονά, ανακοίνωσε τη συμφωνία, τονίζοντας πως θα ενεργοποιηθεί μόλις επικυρωθεί το διαζύγιο του παίκτη με τον Αστέρα από την ΕΠΟ.

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... -o-Tie-Mpi

Την ίδια,στιγμή γίνεται προσπάθεια απεμπλοκής της ομάδας από τα συμβόλαια των Τορμένα και Τιε Μπι, οι οποίοι βρίσκονται στην Τρίπολη για το τελικό στάδιο των συζητήσεων, αλλά και του Μουνάφο, ο οποίος αναζητεί τον επόμενο σταθμό της καριέρας του. Όπως και να έχει, ακόμη και αν δεν βρεθεί λύση ως τότε, αυτοί οι τρεις ποδοσφαιριστές δεν πρόκειται να ταξιδέψουν με την αποστολή στην Ολλανδία.

http://www.arcadiasports.gr/index.php/a ... SAD6x.dpuf
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Συνεργασία με Παναρκαδικό:

http://www.arcadiasports.gr/index.php/f ... anarkadiko
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για λύση συμβολαίων Tormena, Munafo
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Κώστα Γιαννούλη, ο οποίος για τα επόμενα δύο χρόνια θα φορά την κιτρινομπλέ φανέλα!

Ο Έλληνας αμυντικός (αριστερό μπακ), γεννημένος στις 9 Δεκεμβρίου 1987, υπέγραψε συμβόλαιο με την ομάδα μας μέχρι τον Ιούνιο του 2017 και επέλεξε το νούμερο "18".
Οι πρωτες δηλωσεις

"Χαίρομαι που ανήκω πλέον στην οικογένεια του ΑΣΤΕΡΑ Τρίπολης. Είμαι πολύ χαρούμενος για την επιλογή μου, η ομάδα έχει όλα όσα χρειάζεται ένας ποδοσφαιριστής και είμαι σίγουρος πως έκανα το σωστό. Θα τα δώσω όλα για να βάλω και εγώ ένα λιθαράκι στην υπέρβαση που θέλουμε να κάνουμε για έναν τίτλο και για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League. Θα είναι μία τεράστια επιτυχία. Αν καταφέρω να δείξω όσα μπορώ θα είναι μία ευκαιρία για εμένα ώστε να ανοίξει και πάλι η πόρτα της Εθνικής.

Διάλεξα το 18 γιατί το έχω ως γούρι. Οποτε είναι ελεύθερο το επιλέγω και πιστεύω πως θα μου πάει καλά.

Ελπίζω ο κόσμος να μας στηρίξει και να έρχεται σε κάθε παιχνίδι. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ έχει κάνει μεγάλη πρόοδο και τον χρειαζόμαστε ακόμη περισσότερο φέτος για να κάνουμε την υπέρβαση".


Το βιογραφικο

2004-2005 Βατανιακός Κατερίνης

2005-2006 Πανιώνιος (Α)

2005-2006 Φωστήρας

2006-2007 Πιερικός (Γ) 27

2007-2010 Ηρακλής 60

2010-2011 Κολονία

2011-2015 Ατρόμητος 114 (2)

2014-2015 Ολυμπιακός 14

http://www.asterastripolis.gr/first-tea ... oulis.html
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για λύση συμβολαίων Tormena, Munafo
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Facundo Daniel Bertoglio, ο οποίος για τη σεζόν 2015-2016 θα αγωνίζεται με την κιτρινομπλέ φανέλα, ως δανεικός από την Ντιναμό Κιέβου. - See more at: http://www.asterastripolis.gr/first-tea ... 1vFMs.dpuf

Ο Bertoglio γεννήθηκε στις 30 Ιουνίου 1990 στην Αργεντινή, αγωνίζεται ως επιτελικός μέσος και διάλεξε τον αριθμό "23" για τη φανέλα του.

Οι πρωτες δηλωσεις

"Η πρώτη μου εντύπωση από την ομάδα είναι πάρα πολύ καλή. Όλοι με υποδέχθηκαν όμορφα. Είναι οργανωμένος σύλλογος και είμαι ικανοποιημένος που αποτελώ μέλος αυτής της ομάδας. Τα όνειρα που έχω συμβαδίζουν με τα όνειρα του ΑΣΤΕΡΑ. Ο προσωπικός μου στόχος είναι να πετύχω όσα θέλει και ο ΑΣΤΕΡΑΣ και να κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ.

Μου αρέσει να παίζω "δεκάρι". Και αριστερά μπορώ να παίξω, αλλά η θέση "10" είναι αυτή που μου ταιριάζει περισσότερο. Τα γκολ και οι ασίστ έχουν την ίδια σημασία για εμένα και τη φύση της θέσης μου!

Θα δουλέψω σκληρά. Αυτό που θέλω να υποσχεθώ είναι ό,τι θα κάνουμε τα πάντα για να κατακτήσουμε τους στόχους μας."

Το βιογραφικο

2008–2010 Colon Santa Fe 42 (4)

2010 Dynamo Kiev 4

2012-2013 → Gremio 1

2013-2014 → Evian 14

2014-2015 → Tigre 22 (3)

http://www.asterastripolis.gr/first-tea ... oglio.html
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

1η εμφάνιση:
Spoiler: show
Image
2η εμφάνιση:

http://www.arcadiasports.gr/index.php/f ... -ble-video
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για λύση συμβολαίου Munafo
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14529
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η 3η εμφάνιση -georgeous

Image

Image
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Μετά τη λήξη του παιχνιδιού, ο Μάρκους Μπεργκ είχε ένα λεκτικό διαπληκτισμό με τον Φερνάντο Αλόκο, χωρίς, όμως, η κατάσταση να ξεφύγει εκτός ελέγχου.
Ο Σουηδός επιθετικός πήγε να δώσει το χέρι του στον Αργεντινό αμυντικός, αλλά, εκείνος θεώρησε την κίνηση του ειρωνική και του επιτέθηκε φραστικά.
Αρκετοί παίκτες των δύο ομάδων αντιλήφθηκαν τι συνέβαινε και απομάκρυναν άμεσα τους δύο ποδοσφαιριστές, προκειμένου να αποφευχθούν τα χειρότερα. Ωστόσο, ο διαιτητής Βοσκάκης τους παρατήρησε με κίτρινη κάρτα, για να τους τιμωρήσει.
Ωστόσο, η διαμάχη είχε και συνέχεια, εκτός αγωνιστικού χώρου αυτή τη φορά, λίγο πριν την αναχώρηση της αποστολής του Παναθηναϊκού για την Αθήνα.
Συγκεκριμένα, ο Μπεργκ συνομιλούσε με δημοσιογράφους έξω από τα αποδυτήρια, λίγο πριν επιβιβαστεί στο λεωφορείο του Τριφυλλιού. Την ίδια στιγμή, ο Αλόκο έβγαινε, είδε τον Σουηδό και τον έβριζε με λέξεις από την ισπανική γλώσσα.
Ο Μπεργκ, ευρισκόμενος σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση, χαμογέλασε ειρωνικά και προτίμησε να μην ασχοληθεί περαιτέρω με τον Αργεντινό αμυντικό.
Πάντως, εξήγησε στους ρεπόρτερ, οι οποίοι τον ρωτούσαν τι συνέβη, ότι αυτός πήγε να του δώσει το χέρι και ο αντίπαλος τον έβρισε χωρίς λόγο. "Δεν ξέρει να χάνει, μάλλον" τόνιζε ο Σουηδός στράικερ.

http://www.sport24.gr/football/omades/P ... 81492.html

Λίγο μετά το τελικό σφύριγμα του Βοσκάκη παραλίγο να μπει «φωτιά» στον αγωνιστικό χώρο, ανάμεσα στον Μάρκους Μπεργκ και τον Ισπανό στόπερ του Αστέρα Φερνάντο Αλοκο. Οι δύο παίκτες είχαν ορισμένες ψιλο-αψιμαχίες στο ματς, σε μια στημένη φάση που είχε κερδίσει ο Παναθηναϊκός προς το φινάλε, αλλά δεν το συνέχισαν. Μετά το τέλος ο Σουηδός πήγε προς το μέρος του να του δώσει το χέρι, με τον Αλόκο να «τσινάει», να μην του το δίνει και να αρχίζει να τον βρίζει στα ισπανικά. Ο Μπεργκ του απάντησε με ένα «f. you» και ο Βοσκάκης τους έδωσε από μία κίτρινη κάρτα, λέγοντάς τους να το κόψουν διότι θα τους αποβάλει. Μετά, στα αποδυτήρια, ο Μπεργκ δεν έδωσε συνέχεια, αλλά την ώρα που έκανε δηλώσεις στους δημοσιογράφους ο Αλοκο ήρθε από πίσω κι άρχισε να τον βρίζει και πάλι με βαριές εκφράσεις στα ισπανικά. Ο Σουηδός πάντως δεν «τσίμπησε» αυτήν τη φορά, του χαμογέλασε απλά και του είπε «έκανες πολύ καλό ματς, φίλε, μπράβο».

http://www.sentragoal.gr/general.asp?ca ... =130068946
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για λύση συμβολαίου Munafo
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ζησόπουλος 4: Μπορεί να μην είναι δεξιός μπακ, όμως δεν επέτρεψε ρήγματα στην πλευρά του. Εδειξε πως μπορεί να ανταποκριθεί και σε αυτήν την θέση, πως μπορεί δηλαδή να δώσει τη λύση μέχρι την επιστροφή του Λούι. -
Γιαννούλης 4,5: Αρχισε βασικός και ήταν θετικός στις επιλογές του. Γνωρίζει τη θέση, είναι δυνατός και δεν είχε πρόβλημα κόντρα σε όποιον προσπαθούσε να επιτεθεί από την πλευρά του. Ξεχώρισε από το πρώτο λεπτό.
Γκοϊάν 4,5: Επαιξε έξυπνα και κατάφερε να περιορίσει τον Ιγκορ στο ψηλό παιχνίδι. Η άμυνα του Αστέρα χρειάζεται τον καλό Γκοϊάν και το πρώτο του παιχνίδι ήταν μεστό, χωρίς λάθη και φλυαρία. Αρχηγός με τα όλα του.
Αλόκο 4: Επαιξε στη βασική ενδεκάδα αν και στη συγκεκριμένη θέση είχε δοκιμαστεί αρκετά και ο Τορμένα. Εδωσε το απαραίτητο πάθος στις μονομαχίες και σίγουρα κέρδισε και ο ίδιος σε ψυχολογία από την επιλογή του προπονητή να τον εμπιστευτεί στο πλάι του Γκοϊάν.
Χαμντανί 4: Σε συνέχεια των φιλικών αναμετρήσεων έπιασε υψηλή απόδοση και έτρεξε καλύπτοντας χώρους, αναγκάζοντας τον αντίπαλο σε λάθη και κερδίζοντας μπάλες για την ομάδα του. Θα βοηθήσει πολύ, το έδειξε στα τεστ του καλοκαιριού, το έκανε σαφές και στην πρεμιέρα.
Ιγκλέσιας 4: Ηταν καλός αμυντικά, ενώ έφτασε και κοντά στο γκολ με δυνατό σουτ στο πρώτο ημίχρονο που ανάγκασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε μία δύσκολη επέμβαση. Εδωσε μάχες στο χώρο του κέντρου και προσπάθησε να δώσει σωστές πρώτες πάσες από το πρώτο μισό του γηπέδου, στο δεύτερο ώστε να βοηθήσει στην ανάπτυξη.
Μάσα 4: Μπορεί να μην σκόραρε, όμως έκανε τη σέντρα στο 0-1 και έδωσε την ασίστ στο 0-2. Εφτασε κοντά στο γκολ, όταν έκλεψε τη μπάλα από τον αντίπαλο γκολκίπερ και δοκίμασε να πλασάρει, βλέποντας τον αμυντικό του Πανθρακικού να διώχνει πάνω στη γραμμή. Αν κράταγε την ψυχραιμία του και έδινε πάσα το 0-2 θα είχε γίνει νωρίτερα. Ηταν καλύτερος από τις φιλικές αναμετρήσεις του καλοκαιριού, αλλά όχι ο περσινός ποδοσφαιριστής που μας εντυπωσίασε.
Μπερτόγλιο 4: Πέτυχε το πρώτο γκολ της σεζόν για τον Αστέρα, έφτασε κοντά στο δεύτερο με πλασέ που σταμάτησε στον Γιάννου, έδειξε ορεξάτος και με ταχύτητα στη σκέψη του. Θα ολοκλήρωνε με τον καλύτερο τρόπο την αναμέτρηση αν δεν ερχόταν η κόκκινη κάρτα, με δύο κίτρινες, μία για θέατρο και μία από βιασύνη σε εκτέλεση φάουλ…
Λανθαρότε 4: Χρησιμοποίησε το γλυκό αριστερό του είτε για σουτ, είτε για κάποια σέντρα. Προκάλεσε προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα και βοήθησε επιθετικά. Εψαξε το γκολ, ενώ θα έβγαζε και την ασίστ της αγωνιστικής στον Μπερτόγλιο, εφόσον η μπάλα κατέληγε στα δίχτυα, από πλασέ στην κίνηση του δεύτερου.
Γιάννου 4,5: Ανοιξε λογαριασμό μετά από τρία γκολ στις φιλικές αναμετρήσεις του καλοκαιριού. Πήρε σωστές θέσεις στην περιοχή, βοηθώντας και στην υποδοχή της μπάλας από ψηλά. Ντεμπούτο με τέρμα που κλείδωσε την πρώτη νίκη του Αστέρα στην Κομοτηνή! Μια χαρά!
Φούντας 4: Επαιξε στο ένας με έναν με επιτυχία και πήρε πρωτοβουλίες. Δοκίμασε κάποια σουτ και έδωσε ταχύτητα.
Δημούτσος 4: Πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Μάσα για να κόψει τις επιθέσεις των αντιπάλων, να κρατήσει μπάλα, να κερδίσει χρόνο και να χαλάσει όποιες σκέψεις μείωσης του σκορ. Θετικότατος.

http://www.arcadiasports.gr/index.php/f ... -komotinis
Locked

Return to “Super League 1”