Ατρόμητος 15/16

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75758
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75758
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Για μελλοντική χρήση:

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ευχαριστεί θερμά τις διοικήσεις και τους προπονητές των σωματείων και συνεργαζόμενων Ακαδημιών για την παραχώρηση των ποδοσφαιριστών.

Στην ομάδα του Περιστερίου μεταγράφηκαν οι:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κ17

---Δημήτρης Φίλης (1999), επιθετικός από τον Κολωνό

---Κωνσταντίνος Κούκρας (1999), επιθετικός από Αχιλλέα Τριανδρίας

---Αχιλλέας Σαββίδης (2000), επιθετικός ως ελεύθερος.

---Άκης Ψαράκης (1999), επιθετικός από Κρητικό Αστέρα, μέλος του Δικτύου Σχολών.

---Αντώνης Διακογεωργίου (2000), μέσος από Κλεόβουλο Λίνδου.

---Κομνηνός Κοντός (1999), χαφ από Ηρακλή Λάρδου, μέλος του Δικτύου Σχολών.

Αποχώρησαν οι: Αντώνης Καραχάννας (ελεύθερος), Λεωνίδας Ρώσση (ελεύθερος), Βασίλης Ζώγκος (δανεικός), Γιώργος Μπαλόκας (δανεικός).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κ16

---Φώτης Μπάρδος (2000), αμυντικός από Δόξα Ψίνθου Ρόδου.

---Γιάννης Χοχλαστός (2000), μέσος από Νικαγόρα Κω.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κ15

---Μάριος Ζούνης (2001), επιθετιθκός από Ατρόμητοι Ρόδου.

---Κώστας Στεργίου (2001), χαφ από Κρόνο Αργυράδων Κέρκυρας.

---Γιάννης Μιχαλέας (2001), μέσος από Δαναό Καλαμάτας.

---Φώτης Λογοθέτης (2001), αμυντικός από Αστέρα Μαγούλας

---Άγγελος Λογοθέτης (2001), μέσος από Αστέρα Μαγούλας.

---Στέφανος Ηλιόπουλος (2001), μέσος από Αστέρα Μαγούλας.

----Ανέστης Βλαχομήτρος (2001), μέσος από Ιστιαία.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κ14

---Αριστείδης Πιτέλης (2002), αμυντικός από Αστέρα Μαγούλας.

---Κωνσταντίνος Δασκαλάκης (2002), επιθετικός από Κηφισιά.

http://www.football-academies.gr/2011-0 ... emies.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75758
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο!.

Παίκτης με πολλά «παράσημα» στην καριέρα του, πρωταθλητής Ευρώπης το 2004 με την Εθνική μας Ομάδα, με διακρίσεις σε συλλογικό και προσωπικό επίπεδο, ένας αληθινός «στρατηγός» μέσα στο γήπεδο που προστίθεται στην ποδοσφαιρική σκακιέρα του Ατρόμητου για τον επόμενο 1,5 χρόνο.

Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος που έλυσε χθες την συνεργασία του με τον Αστέρα Τρίπολης βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ομάδας μας και υπέγραψε συμβόλαιο παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος που φόρεσε το «αστέρι» την σεζόν 2013-14 σημειώνοντας 16 γκολ σε Ελλάδα και Ευρώπη, θα φορέσει το νούμερο «33» στη φανέλα του.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75758
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75758
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο M'bow εμφανίζεται ως αποδεσμευμένος :?

http://superleaguegreece.net/el/teams/t ... 52/players
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13274
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ίσως είναι για τυπικούς λόγους.

Τα ρεπορτάζ μετά τα Χριστούγεννα ανέφεραν πως η αποθεραπεία του πάει καλά και ότι τέλος Γενάρη-αρχές Φλεβάρη θα επέστρεφε σε ρυθμούς προπονήσεων.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75758
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Μαρινάλντο Σίσερο ντα Σίλβα (Marinaldo Cicero Da Silva) πιο γνωστό ως Σουμπίνιο ( Chumbinho) και παράλληλα να τον καλωσορίσει πάλι στο Περιστέρι!

O Σουμπίνιο βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ Ατρόμητος και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 6 μηνών με οψιόν ανανέωσης για 1 χρόνο.

Ο Σουμπίνιο θα φορέσει το νούμερο «86» στη φανέλα του.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14561
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Στην Μπασακσεχίρ και επίσημα ο «Νάπο»!

Ο Στέφανο Ναπολεόνι αποτελεί και επίσημα παρελθόν από τον Ατρόμητο, αφού η ομάδα του Περιστερίου ανακοίνωσε την πώληση του παίκτη στην Μπασακσεχίρ. Ο «Νάπο» είπε το δικό του αντίο στον κόσμο της ομάδας, ο οποίος πλέον ανοίγει… πανιά για το τουρκικό πρωτάθλημα. Ωστόσο, τονίζει πως στο μέλλον θα φορέσει ξανά τη φανέλα με το «αστέρι» στο στήθος.

«Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει την συμφωνία της με την Μπασακσεχίρ για τη μετεγγραφή του Στέφανο Ναπολεόνι.

Ο Ιταλός ποδοσφαιριστής ταξίδεψε σήμερα το πρωί για την Κωνσταντινούπολη και υποβλήθηκε σε ιατρικές και εργομετρικές εξετάσεις από τη νέα του ομάδα. Αμέσως μετά υπέγραψε συμβόλαιο.

Στον Ατρόμητο αγωνιζόταν από τον Ιανουάριο του 2013. Αλήθεια τι να πρωτοθυμηθούμε από εκείνον: Τα γκολ του; Τους πανηγυρισμούς του; Την αγάπη του και την αφοσίωση του στον Ατρόμητο; Τον επαγγελματισμό του; Τον «διαμαντένιο» χαρακτήρα του; Την ποδοσφαιρική του ευφυΐα;».

Μιλώντας στο atromitosfc.gr ο Στέφανο Ναπολεόνι δήλωσε τα εξής:« Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω χίλιες λέξεις για να περιγράψω τα συναισθήματα που νιώθω αυτή την στιγμή. Από τη μια είμαι πάρα πολύ χαρούμενος από την άλλη αφήνω πίσω μου τρία χρόνια που δεν θα ξεχάσω ποτέ στη ζωή μου.

Θέλω να ευχαριστήσω πολύ όλους τους συμπαίκτες μου, τους προπονητές που συνεργάστηκα και όλο το επιτελείο της ομάδας. Με βοήθησαν να γίνω αυτό που είμαι τώρα, με βελτίωσαν και σαν παίκτη και σαν άνθρωπο. Δεν θα μπορούσα να κάνω αυτό το βήμα στην καριέρα μου χωρίς αυτούς.

Ευχαριστώ , επίσης τον πρόεδρο κύριο Σπανό και τον τεχνικό διευθυντή κύριο Αγγελόπουλο που πάντα πίστευαν σε εμένα και μου έδειχναν εμπιστοσύνη.

Τέλος, με την ίδια αξία, ευχαριστώ πολύ τους φιλάθλους μας, τον κόσμο που με αγάπησε και με στήριξε στις δύσκολες αλλά και στις καλές στιγμές της ομάδας. Μου έγιναν κουράγιο και δύναμη για να συνεχίσω και παίρνω μαζί μου στην Τουρκία όλη αυτή την αγάπη που εισέπραξα.

Δεν λέω αντίο, απλώς σας χαιρετώ. Είμαι σίγουρος ότι στο μέλλον θα τα ξαναπούμε και πως θα φορέσω ξανά τη φανέλα με το αστέρι».

Εμείς τον ευχαριστούμε για την προσφορά του στην ομάδα μας και δεν έχουμε παρά να του ευχηθούμε: Καλή τύχη και καλή επιτυχία «Νάπο»!

http://www.sportit.gr/stin-basaksechir- ... ma-o-napo/
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75758
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

H ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Κοσμίν Ματέι (Cosmin Gabriel Matei).

Ο διεθνής Ρουμάνος ποδοσφαιριστής βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ομάδας μας και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 2,5 ετών παρουσία του τεχνικού διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

O Ματέι θα φορέσει τη φανέλα με το νούμερο «9» στη φανέλα του.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13274
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τις προηγούμενες μέρες η GoalNews έγραφε πως θα υπέγραφε για 2,5 χρόνια με 200.000/έτος.
Η Dinamo θα έπαιρνε περίπου 100.000.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13274
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Η χθεσινή ολοκλήρωση της μεταγραφής του Στέφανο Ναπολεόνι στην Μπασακσεχίρ της Τουρκίας έφερε στα ταμεία του συλλόγου του Περιστερίου το ποσό που προέβλεπε η ρήτρα στο συμβόλαιο του Ναπολεόνι -αν και κάποιοι κάνουν λόγο για περισσότερα-, η οποία ανερχόταν περίπου στα 400.000 ευρώ, και έτσι απέκτησε την άνεση για να ολοκληρώσει αμέσως τη μεταγραφή του Ρουμάνου μεσοεπιθετικού Κοσμίν Ματέι, δίνοντας στην ομάδα του, τη Δυναμό Βουκουρεστίου, τα 100.000 ευρώ που ήθελε για να τον αποδεσμεύσει.

Ο Ματέι θα υπογράψει συμβόλαιο διάρκειας 2,5 ετών, έναντι 200.000 ευρώ ετησίως. Συμβόλαιο που αυτομάτως καταλαμβάνει την πρώτη θέση στη σχετική λίστα, μιας και ο Ναπολεόνι (με 150.000 ευρώ), που βρισκόταν εκεί, πλέον γίνεται κάτοικος Κωνσταντινούπολης.

Ομως, το δικό του «ντιλ» με τους Τούρκους είναι ακόμη μεγαλύτερο, αφού η Μπασακσεχίρ του πρόσφερε τα διπλάσια από ό,τι αναγραφοόταν στο συμβόλαιό του με τον Ατρόμητο, κάτι που σημαίνει πως το νέο του συμβόλαιο, διάρκειας 1,5 έτους, θα αγγίξει τα 500.000 ευρώ. Ποσό που σε καμία περίπτωση δεν πλησίασε σε καμία από τις τρεις κρούσεις του το ΑΠΟΕΛ.

«Είναι ένας μαχητής»
Η Μπασακσεχίρ, όμως, ήξερε τι ήθελε από τον Ναπολεόνι κι είχε εργαστεί καιρό γι' αυτόν. «Θέλαμε πολύ αυτόν τον παίχτη. Πάνω από δύο χρόνια τον παρακολουθούσαμε και εγώ προσωπικά έχω κάνει πολλά ταξίδια στην Ελλάδα γι΄αυτόν. Τον τσεκάραμε και στο φιλικό που είχαμε το καλοκαίρι με τον Ατρόμητο. Είναι ένας επιθετικός με πολύ καλό τελείωμα, μαχητής, ένας παίχτης που μπορεί να προσφέρει στα πλάγια και στην κορυφή της επίθεσης» δήλωσε χθες το βράδυ στο «Goal» ο Ρετσέπ Ουτσάρ, βοηθός προπονητής στην Μπασακσεχίρ.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =130276892
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75758
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Παραμένει η απορία για αποδέσμευση M'Bow, σε κάποια αφιερώματα αναφέρεται ότι όντως αποχώρησε...
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75758
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

4/2

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει τη λύση συμβολαίου κοινή συναινέσει με τον ποδοσφαιριστή Μαρσελίνιο.

Τον ευχαριστούμε θερμά για την συνεργασία και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ποδοσφαιρική του καριέρα!

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75758
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναζητείται ο Καλλέργης
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Μπάρκας -> Wants to be a player at Premier League

από σχετική δήλωσή του στην εκπομπή του otetv
Locked

Return to “Super League 1”