Αστέρας Τρίπολης 14/15

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

«Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Ματίας Ιγκλέσιας (Matias Iglesias).

Ο Αργεντινός μέσος, γεννημένος στις 18 Απριλίου 1985, υπέγραψε συμβόλαιο με την ομάδα μας μέχρι τον Ιούνιο του 2016 και επέλεξε τη φανέλα με το νούμερο 62».

Στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής του ΑΣΤΕΡΑ, ο Ιγκλέσιας τόνισε: "Ο Αστέρας έχει υψηλούς στόχους και πάντα βρίσκεται στις πρώτες θέσεις. Η ομάδα έχει μάθει να πρωταγωνιστεί και αυτό αποτελεί ισχυρό κίνητρο για κάθε ποδοσφαιριστή.

Στον κόσμο θέλω να πω ότι θα δίνω τα πάντα μαζί με τους συμπαίκτες μου και τους προπονητές, για να βρίσκεται ο Αστέρας πάντα ψηλά".

http://www.sport-fm.gr/article/ston-ast ... ias/823119
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

26/01

Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Βασίλη Σκούρτη.

Ο Έλληνας επιθετικός, γεννημένος στις 27 Φεβρουαρίου 1992, υπέγραψε συμβόλαιο για 3,5 χρόνια και επέλεξε τη φανέλα με το νούμερο 12.

http://asterastripolis.gr/blog/2015/01/ ... %81%CE%B1/

27/01

Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ θέλει να ευχαριστήσει τους ποδοσφαιριστές Τάσο Μπακασέτα και Γιώργο Γεωργακόπουλο για την προσφορά τους στην ομάδα και τους εύχεται υγεία και κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας τους.

http://asterastripolis.gr/blog/2015/01/ ... B1-%CE%B3/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

«Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Κριστιάν Λομπάτο Βιγιέγας (Cristian Lobato Villegas).

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός, γεννημένος στις 7 Μαρτίου 1989, υπέγραψε συμβόλαιο με την ομάδα μας μέχρι τον Ιούνιο του 2015, με δυνατότητα ανανέωσης για ακόμη δύο χρονιά.

Την Πέμπτη (12/02) ο Κριστιάν είχε την πρώτη του γνωριμία με τους ανθρώπους του Αστέρα Τρίπολης, ξεναγήθηκε στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» ενώ συνομίλησε και με τον προπονητή του ΑΣΤΕΡΑ Στάικο Βεργέτη.

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας μας στις πρώτες του δηλώσεις, τόνισε: «Είναι η πρώτη φορά που έρχομαι στην Ελλάδα και οι πρώτες εικόνες μου αρέσουν. Μοιάζει με την Ισπανία, αλλά διαπιστώνω ότι εδώ έχει περισσότερο κρύο!

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ μου δίνει την ευκαιρία για μια νέα φάση στη ζωή μου και θέλω να τη ζήσω. Σε μικρό χρονικό διάστημα θα είμαι έτοιμος. Το μόνο που θέλω να πω είναι ότι θα κάνω όσες θυσίες απαιτεί μια ομάδα όπως ο Αστέρας, προκειμένου να έχουμε όλοι μαζί ένα καλό αποτέλεσμα.

Μου αρέσει να παίζω στις θέσεις πίσω από τον επιθετικό. Τόσο στο ρόλο του οργανωτή, όσο και στα πλάγια.

Ο αριθμός που διάλεξα για τη φανέλα μου είναι το 20. Ήταν το πιο όμορφο από τα διαθέσιμα!

Ο αγαπημένος μου ποδοσφαιριστής είναι ο Λιονέλ Μέσι με τον οποίο έχουμε κάνει μαζί προπονήσεις στην Μπαρτσελόνα».

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... e-Bigiegas
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Τρία γκολ ακόμη με κεφαλιά θέλει την τρέχουσα σεζόν ο Χερόνιμο Μπαράλες προκειμένου να φτάσει τα 11 και να ανέβει στην πρώτη θέση του σχετικού πίνακα, την οποία κατέχει από τη σεζόν 1971-72 ο Αντώνης Αντωνιάδης. Ο παλαίμαχος άσος του Παναθηναϊκού είχε βρει δίχτυα 10 φορές με κεφαλιά και βλέπει το ρεκόρ του να… απειλείται από τον Αργεντινό.

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... o-Mparales
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8507
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Ο Κοσιτσκι παίζει να έχει τα χειρότερα ριφλέξ στην κατηγορία.
Στα άλλα τα γκολκιπερικά καλός αλλά ριφλέξ άσχημο όπως και agility.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13272
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τα δύο ξαδέρφια του Αστέρα Τρίπολης, Λούι και Μάσα, μίλησαν για την παιδική τους ηλικία, για την ευρωπαϊκή περιπέτεια της ομάδας και τους στόχους του στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Μικροί, είχατε κάποιον ποδοσφαιριστή ως πρότυπο;

Λούι: "Προφανώς τον Μαραντόνα, όπως όλοι οι Αργεντινοί. Αλλά εγώ θαύμαζα και τον Χαβιέρ Ζανέτι. Επαιζε και στη θέση μου".

Μάσα: "Υπάρχουν τρεις ποδοσφαιριστές που ήταν πρότυπα για εμένα. Στην κορυφή ο Μαραντόνα. Δεύτερος, ένα σκαλάκι πιο κάτω, ο Μέσι. Αλλά το είδωλο της παιδικής μου ηλικίας ήταν ο Αριέλ Ορτέγκα. Μάλιστα, ήμασταν και συμπαίκτες στη Ρίβερ Πλέιτ. Ημουν στη δεύτερη ομάδα και, όταν ανέβηκα στην πρώτη, είχαμε την ευκαιρία να παίξουμε μαζί".

http://www.pamesports.gr/320490/loyi-ma ... thn-koryfh
stavrello_m
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Wed Aug 07, 2013 11:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομιζω το 13 στο agility ειναι πολυ για τον Παρα και το 14 για acceleration
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Από τη Νέα Σμύρνη στην Τρίπολη. Ο Απόστολος Γιάννου αγωνίστηκε 68 λεπτά κόντρα στον ΠΑΟΚ την Κυριακή στο φινάλε της κανονικής περιόδου της Super League, έχοντας αντικαταστήσει τον Δημήτρη Κολοβό (που τραυματίστηκε) στο 30ο λεπτό.

Μετά το τέλος του ματς οι οπαδοί που μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο το σήκωσαν στα χέρια, αναγνωρίζοντας ότι βοήθησε πολύ στο να παραμείνει η ομάδα τους στην πρώτη κατηγορία.

Αυτές ωστόσο θα είναι εκτός απροόπτου οι τελευταίες του… φωτογραφίες του με την κυανέρυθρη φανέλα. Από τον περασμένο Ιανουάριο έχει βρίσκεται σε συζητήσεις με τον Αστέρα Τρίπολης και ουσιαστικά είχε επιτευχθεί προφορική συμφωνία, ενώ το συμβόλαιο του με τον σύλλογο της Νέας Σμύρνης τελειώνει τον Ιούνιο. Πρόσφατα έχει ακόμη μια επαφή και διευθετήθηκαν οι τελευταίες λεπτομέρειες και στην ομάδα της Αρκαδίας θα παίρνει 250.000 ευρώ ετησίως.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... ou/3086448
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναμονή για Γιάννου, τα 250χιλ. μου φαίνονται πάρα πολλά, ίσως να είναι μεικτά;;;
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13272
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Γκορμπούνοφ

Κάκιστη έξοδος χθες.

Γενικά δείχνει ασταθής τερματοφύλακας.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Super League 1”