Εργοτέλης 14/15

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Εδώ μπορείτε να δώσετε πληροφορίες για τον Εργοτέλη.

Παρακαλώ στηριχτείτε στο FM 2014 για την κριτική και ακολουθείστε τις Οδηγίες
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Αρνητικά απάντησε τελικά ο Αλβάρο Μεχία στην πρόταση ανανέωσης του Εργοτέλη, επιλέγοντας να συνεχίσει την καριέρα του στο Κατάρ.

Ο Ισπανός στόπερ βρέθηκε την Τετάρτη στην αραβική χώρα και συναντήθηκε με τη διοίκηση της Αλ Σαχανίγια, που ενδιαφέρθηκε για την απόκτησή του. Η πρόταση που του έγινε ήταν πολύ καλή για να την αγνοήσει και τελικά ο Μεχία αποφάσισε να τη δεχτεί. Μάλιστα, αφού υπέγραψε, το γιόρτασαν στην ομάδα με τούρτα και αναψυκτικά...

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... ar-o-Mehia
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

«Η ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή τερματοφυλάκων Μιχάλη Ξημεράκη.

Ευχαριστούμε θερμά τον Μιχάλη για την πολυετή και παράλληλα σημαντική προσφορά του στην ομάδα μας, του ευχόμαστε υγεία και καλή επιτυχία στην καριέρα του.

«Θέλω να ευχαριστήσω τον Εργοτέλη που μου έδωσε τη δυνατότητα να δουλέψω σε αυτή τη μεγάλη οικογένεια. Ο Εργοτέλης ήταν, είναι και θα παραμείνει μέσα στην καρδιά μου και μάλιστα σε ξεχωριστή θέση.

Θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία στην ομάδα τη νέα χρονιά και εύχομαι να πάει ακόμα πιο ψηλά γιατί το αξίζει» δήλωσε ο Μιχάλης Ξημεράκης».

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... -Ximerakis
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας με τον προπονητή Χουάν Φεράντο μέχρι τις 30/06/2015.
Τη Δευτέρα (07-07-14) στις 14.00 στο ξενοδοχείο «LATO» θα γίνει η επίσημη παρουσίαση του Ισπανού τεχνικού.

http://www.ergotelis.gr/index.php?modul ... menu_id=67
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον βοηθό προπονητή Γιάννη Ταουσιάνη και τον προπονητή τερματοφυλάκων Γιώργο Μουντάκη για τον επόμενο χρόνο.

Το τεχνικό επιτελείο της ομάδας μας για τη νέα αγωνιστική περίοδο απαρτίζεται από:
Χουάν Φερνάντο: Προπονητής
Γιάννης Ταουσιάνης: Βοηθός προπονητή
Νίκος Κουνδουράκης: Γυμναστής – Εργοφυσιολόγος
Γιώργος Μουντάκης – Προπονητής τερματοφυλάκων»

Από την πλευρά τους τα δύο νέα πρόσωπα στους «κιτρινόμαυρους» έκαναν και τις πρώτες τους δηλώσεις στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου, με τον Γιάννη Ταουσιάνη αρχικά να αναφέρει: «Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που βρίσκομαι σε μια καταξιωμένη ομάδα της SuperLeague όπως είναι ο Εργοτέλης. Είναι δεδομένο ότι θα κάνω το καλύτερο δυνατό από το δικό μου πόστο, να δικαιώσω την εμπιστοσύνη και την εκτίμηση που έδειξαν προς το πρόσωπο μου οι άνθρωποι του Εργοτέλη. Στόχος μου είναι να βοηθήσω το νέο προπονητή κ. Φεράντο και την ομάδα ώστε να πετύχει τους στόχους της»

Ιδιαίτερα χαρούμενος για την έναρξη της συνεργασίας του με τον Εργοτέλη δήλωσε και ο Γιώργος Μουντάκης από τη μεριά του: «Είμαι πολύ χαρούμενος και παράλληλα ευχαριστημένος που θα συνεργαστώ με την ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ. Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους της διοίκησης που μου εμπιστεύτηκαν αυτή τη θέση.

Με την ομάδα υπάρχει ταύτιση απόψεων, φιλοσοφίας, αγωνιστικού πλάνου και στόχων.

Ένας από τους βασικούς λόγους που ήθελα να συνεργαστούμε είναι ότι η Ακαδημία του Εργοτέλη είναι πρότυπο για πολλές ομάδες. Θα δώσω τον καλύτερο μου εαυτό, θα δουλεύω από το πρωί μέχρι το βράδυ, ώστε να βάλω ένα λιθαράκι για να βοηθήσω στην υλοποίηση των στόχων».

http://www.gazzetta.gr/football/article ... -ergotelis
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Πήρε Τσέριν ο Εργοτέλης!

Η ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του Τσέχου τερματοφύλακα Τόμας Τσέρνι μέχρι τις 30/06/2015.
Ο 29χρονος (10/04/1985) γκολκίπερ ήταν διεθνής με την Ελπίδων της χώρας του, αγωνίστηκε τα δύο τελευταία χρόνια στην Βουλγαρία με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας και προηγουμένως υπερασπίστηκε επί πέντε χρόνια την εστία της Χάμιλτον στη Σκωτία.

Στις πρώτες του δηλώσεις ως ποδοσφαιριστής του Εργοτέλη, ο Τόμας Τσέρνι, ανέφερε: «Είμαι πραγματικά χαρούμενος που πλέον είμαι και τυπικά παίκτης του Εργοτέλη. Ήθελα αυτή την αλλαγή σελίδας στην καριέρα μου και είμαι σίγουρος ότι ο Εργοτέλης είναι η κατάλληλη επιλογή.
Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε την προετοιμασία, ώστε να δουλέψουμε για να είμαστε έτοιμοι στην έναρξη του πρωταθλήματος».
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την υπογραφή συμβολαίου διετούς διάρκειας (30/06/2016) με τον Χουάν Αλμπέρτο Αντρέου Αλβαράδο (Μέγι).
Ο 30χρονος (06/06/1984) Ισπανός αμυντικός, από το 2002 μέχρι το 2010, φόρεσε τη φανέλα της Ρεάλ Μπέτις με την οποία κατέκτησε ένα Κύπελλο Ισπανίας (2004-05) και συμμετείχε στο Champions League. Στη συνέχεια αγωνίστηκε στην Τενερίφη, την Γκεντ και την Σέριφ Τίρασπολ, όπου την περασμένη σεζόν συνεργάστηκε με τον προπονητή του Εργοτέλη Χουάν Φεράντο.

http://www.ergotelis.gr/index.php?modul ... &menu2_id=
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Από την άλλη πολλά θα είναι τα νέα πρόσωπα στο τεχνικό τιμ της ομάδας στο οποίο παρέμεινε από πέρυσι μόνο ο γυμναστής Νίκος Κουνδουράκης, ενώ όλοι οι υπόλοιποι άλλαξαν με πρώτο και καλύτερο τον νέο τεχνικό του Εργοτέλη Χουάν Φεράντο, τον βοηθό του Γιάννη Ταουσιάνη και τον προπονητή τερματοφυλάκων Γιώργο Μουντάκη.

Αυτή την στιγμή στο ρόστερ του Εργοτέλη υπάρχουν 19 επαγγελματίες ποδοσφαιριστές που είναι οι: Καβουσάκης, Δερμιτζάκης, Τσέρνι, Γιοβάνοβιτς, Παντελάκης, Πίτσος, Κασαπάκης, Κοζορώνης, Κοιλιάρας, Κούτρης, Ρομάνο, Χαντί, Κουιρουκίδης, Μπαμ Μπαμ, Ρέντζας, Χρυσοφάκης, Άλα, Μπουρσέλης και Δωματάς.

http://www.creteplus.gr/news/proti-me-p ... 95401.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στην πρώτη προπόνηση του Εργοτέλη το παρών έδωσαν συνολικά 21 επαγγελματίες ποδοσφαιριστές που ήταν οι : Καβουσάκης, Δερμιτζάκης, Τσέρνι, Γιοβάνοβιτς, Παντελάκης, Πίτσος, Κασαπάκης, Κοζορώνης, Κοιλιάρας, Κούτρης, Ρομάνο, Χαντί, Κουιρουκίδης, Μπαμ Μπαμ, Ρέντζας, Χρυσοφάκης, Άλα, Μπουρσέλης, Δωματάς, Λουμπάκης και Ευαγγέλου.

Παράλληλα στην προπόνηση συμμετείχαν και πέντε ποδοσφαιριστές από την ομάδα Κ20 του Εργοτέλη που ήταν οι Νοκάζ, Σκούφος, Γενιτσαρίδης, Χανιωτάκης και Δασκαλάκης.

http://www.creteplus.gr/news/xekinise-m ... 95476.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Σε μία ακόμα μεταγραφική κίνηση, προχώρησε η ομάδα του Εργοτέλη, η οποία συνεχίζει την ενίσχυσή της και την διαμόρφωση του ρόστερ ενόψει της νέας σεζόν. Ο λόγος για τον Μοχάμεντ Γιουσούφ, που είναι 26 ετών, διεθνής με τις Κομόρες. Είναι μεσοεπιθετικός, πέρσι έπαιζε στην Γαλική Αμιέν, ενώ έχει περάσει και από τις Χάβρη, Κρετέιγ και Βαν.

Η ανακοίνωση:

Η ΠΑΕ Εργοτέλης βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του διεθνή με τις Κομόρες μεσοεπιθετικού Mohamed Youssouf για τα επόμενα δύο χρόνια.
«Είμαι χαρούμενος που ήρθα σε μια ομάδα σαν τον Εργοτέλη. Έψαξα και είδα ότι η προηγούμενη χρονιά ήταν πολύ καλή για τη νέα μου ομάδα. Ανυπομονώ να ξεκινήσει η σεζόν για να αποδείξω στους φιλάθλους και στον προπονητή ότι αξίζω να βρίσκομαι εδώ. Πιστεύω ότι θα είναι μια καλή σεζόν τόσο για εμένα, όσο και για την ομάδα» τόνισε ο 26χρονος (26/03/1988), ο οποίος είναι κάτοχος γαλλικού διαβατηρίου.
Η τελευταία ομάδα του αριστεροπόδαρου μεσοπεπιθετικού ήταν η γαλλική Αμιέν.

http://www.gazzetta.gr/football/article ... -ergotelis
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
Locked

Return to “Super League 1”