Ατρόμητος 14/15

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13272
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σοβαρό πρόβλημα στα πλευρά φαίνεται πως αποκόμισε ο Στάθης Ταυλαρίδης στον αγώνα του Ατρομήτου με τον Αστέρα Τρίπολης.
Συγκεκριμένα ο παίκτης της ομάδας του Περιστερίου που έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 38ο λεπτό, υπέστη κάταγμα στα πλευρά.
Αυτός ο τραυματισμός αναμένεται να τον αφήσει εκτός αγωνιστικής δράσης για περίπου 1 με 1,5 μήνα.

http://sports.in.gr/football/superleagu ... 1231362642
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Ο ΣΑ ΠΙΝΤΟ
Τον έχει «κερδίσει» ο Κιβρακίδης
Ο Κυριάκος Κιβρακίδης μπήκε από σπόντα στην ενδεκάδα του Ατρόμητου κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (λόγω του τραυματισμού του αρχηγού Νάστου, παραμονή του αγώνα), αλλά για τον Ρικάρντο Σα Πίντο η επιλογή του να του δώσει φανέλα βασικού δεν ήταν ρίσκο.

Ο Πορτογάλος προπονητής είχε εκφραστεί με πολύ καλά λόγια για τις ικανότητες του νεαρού μπακ-χαφ από τις πρώτες ημέρες που είχε αναλάβει. Πρόκειται για έναν ταχυδυναμικό αμυντικό, ο οποίος αρέσκεται στις προωθήσεις. Ως γνωστόν, ο Κοζανίτης αμυντικός (οι γονείς του μένουν στη Στουτγκάρδη) είχε αποκτηθεί με μεταγραφή από τον Αιγινιακό τον περασμένο Ιανουάριο και είχε δύο συμμετοχές επί των ημερών του Γιώργου Παράσχου (ως αλλαγή). Εναντίον των Αρκάδων ξεκίνησε για πρώτη φορά στο αρχικό σχήμα και καταπώς φαίνεται δεν θα είναι έκπληξη το να καθιερωθεί.



Να αναφέρουμε ότι ο Ταυλαρίδης επισκέφθηκε τη χθεσινή προπόνηση, δείγμα του ότι δεν μπορεί να κάνει ούτε λεπτό μακριά από το γήπεδο. Ο έμπειρος στόπερ θα επανέλθει στη δράση στις αρχές του 2015.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =129898942
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Στη διάρκεια της μεγάλης ποδοσφαρικής του καριέρας σε Ελλάδα και Ευρώπη έμαθε να είναι νικητής, ηγέτης και ατρόμητος. Από σήμερα είναι και επίσημα Ατρόμητος!.

Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του δΚώστα Κατσουράνη!

Ο διεθνής ποδοσφαιριστής βρέθηκε το πρωί στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψε συμβόλαιο 6 μηνών με οψιόν ανανέωσης για 1 χρόνο παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

Αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου δήλωσε τα εξής στο atromitosgc.gr:« Είναι χαρά και τιμή για εμένα που θα συνεχίσω την καριέρα μου στον Ατρόμητο. Είναι ένα οργανωμένο σωματείο και από την πρώτη στιγμή αποτελούσε την προτεραιότητα για εμένα και την οικογένειά μου.

Ο Ατρόμητος τα τελευταία χρόνια μας έχει συνηθίσει να είναι σε υψηλό επίπεδο ανταγωνιστικότητας κι εγώ θέλω από την πλευρά μου να τον βοηθήσω να πετύχει τους στόχους του. Θεωρώ ότι πρώτος μας στόχος είναι η είσοδός μας στα πλέι οφ γιατί αξίζει να βρεθεί εκεί και να κυνηγήσει έπειτα μέσα από αυτή τη διαδικασία ότι καλύτερο μπορεί. Παράλληλα μας ενδιαφέρει και η διάκριση στο κύπελλο».

Και ο Κώστας Κατσουράνης συμπλήρωσε:«Ο Ατρόμητος είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για εμένα και μετά από την Ινδία ήξερα ότι αποτελούσε την καλύτερη επιλογή. Στη ζωή μου άλλωστε έχω μάθει να κάνω τις καλύτερες επιλογές.. Νιώθω έτοιμος και αυτό που μπορούν να περιμένουν οι φίλαθλοι του Ατρόμητου από εμένα ότι σε κάθε αγώνα και σε κάθε εκδήλωση θα δίνω και την ψυχή μου για την ομάδα».

Ο Κώστας Κατσουράνης που θα κάνει την πρώτη προπόνηση την Κυριακή επέλεξε τη φανέλα με το νούμερο «2».

http://www.gazzetta.gr/football/article ... -atromitos
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
Theo156
Indispensible
Indispensible
Posts: 1950
Joined: Sun Aug 19, 2007 10:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United
facebook προφίλ: thodoris.ball
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://www.sport24.gr/football/omades/P ... 18067.html
Στον Παναθηναϊκό ο Ταυλαρίδης
Spoiler: show
Με μία κίνηση-έκπληξη, ο Παναθηναϊκός μετά από συμφωνία με τον Ατρόμητο, ενέταξε στο δυναμικό του τον Στάθη Ταυλαρίδη, έναν από τους καλύτερους κεντρικούς αμυντικούς του ελληνικού πρωταθλήματος.

Τη στιγμή που ο Λεωνίδας Βόκολος είχε παρακολουθήσει πολλούς στόπερ από το εξωτερικό, αποφασίστηκε να γίνει "χτύπημα" στο εσωτερικό και προκρίθηκε ο 34χρονος ποδοσφαιριστής ως μία έτοιμη λύση, ο οποίος θα βοηθήσει άμεσα στα προβλήματα που αντιμετωπίσει η άμυνα του Τριφυλλιού.

Το τελευταίο διήμερο, οι διοικήσεις του Παναθηναϊκού και του Ατρόμητου άρχισαν διαπραγματεύσεις και κατέληξαν σε συμφωνία για την αγορά των δικαιωμάτων του Ταυλαρίδη, 1,5 χρόνο πριν τη λήξη του συμβολαίου του.

Ο Παναθηναϊκός θα πληρώσει ένα μικρό ποσό ως αντίτιμο για τα δικαιώματα του παίκτη, ενώ και ο ίδιος χάρισε ένα σημαντικό μέρος των οφειλομένων του στον Ατρόμητο, προκειμένου να συμβάλλει στην ολοκλήρωση της μεταγραφής.

Αν και ως άψογος επαγγελματίας ο Ταυλαρίδης ποτέ δεν αποκάλυψε τα φίλαθλα αισθήματα του, εντούτοις είχε υπάρξει υποστηρικτής των πρασίνων και τόνισε χαρακτηριστικά στους διοικούντες των Περιστεριωτών: "Είναι το όνειρό μου να παίξω στον Παναθηναϊκό. Σας παρακαλώ αφήστε να πάω και να κλείσω εκεί την καριέρα μου".

Ο Ταυλαρίδης, ο οποίος είχε βρεθεί και παλιότερα προ των πυλών του τριφυλλιού, διαθέτει επακριβώς τα χαρακτηριστικά που ζήτησε ο Γιάννης Αναστασίου (aggressive, ψηλός, έμπειρος και με άμεση προσαρμογή στην ελληνική πραγματικότητα) γι’ αυτό και ο προπονητής του Τριφυλλιού άναψε αμέσως το πράσινο φως.

Θα ενσωματωθεί άμεσα στις υποχρεώσεις του Παναθηναϊκού και θα είναι στη διάθεση του προπονητή στην επανέναρξη του πρωταθλήματος, αν και η χρησιμοποίηση του εξαρτάται από τον Αναστασίου.

Ο Ταυλαρίδης δεν θα είναι η μοναδική προσθήκη που θα κάνει ο Παναθηναϊκός στο κέντρο της άμυνας, αφού θα γίνει άλλη μία μεταγραφή. Παράλληλα, πλέον ανοίγει ο δρόμος για το δανεισμό του Σπύρου Ρισβάνη σε άλλη ομάδα, ώστε να πάρει χρόνο συμμετοχής και να εξελιχθεί.
Image
Image[url=steam://friends/add/76561198098056614]Image[/url]
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Παίκτης του Ατρομήτου και με τη... βούλα είναι ο Μαρσελίνιο, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για 1,5 χρόνο με τους Περιστεριώτες.

http://www.sport24.gr/football/omades/A ... 53957.html
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ Ατρόμητος με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνει ότι δύο ποδοσφαιριστές που εξελίχθηκαν σε πολύ μεγάλο βαθμό μέσα από τις φετινές τους εμφανίσεις στον Ατρόμητο Κ20 εντάσσονται από σήμερα στο ρόστερ της επαγγελματικής ομάδας.

Ο Μιχάλης Μπαστακός και ο Σπύρος Νάτσος βρέθηκαν στα γραφεία της ΠΑΕ και υπέγραψαν επαγγελματικό συμβόλαιο παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

Ο Μιχάλης Μπαστακός έχει γεννηθεί στις 27 Ιουλίου 1996 και έκανε τα πρώτα του βήματα από την ακαδημία Φαραί Καλαμάτας. Στον Ατρόμητο βρίσκεται τον Ιούνιο του 2011 για λογαριασμό της ομάδας Κ17 ενώ την τελευταία διετία αγωνίζεται στην ομάδα Κ20.

Σε δηλώσεις του στο atromitosfc.gr τόνισε τα εξής αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου του: «Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί οι κόποι των τεσσάρων χρόνων που έχω στην ομάδα εξαργυρώνονται με τον καλύτερο τρόπο με την υπογραφή επαγγελματικού συμβολαίου. Θα δώσω τον καλύτερο εαυτό μου για την ομάδα και το 100% των δυνατοτήτων μου. Αυτό το συμβόλαιο, μου δίνει κίνητρο και όρεξη για να δουλέψω ακόμη πιο σκληρά στην συνέχεια.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους προπονητές που έχω συνεργαστεί στο παρελθόν. Τον κ. Ηλία Μαστορέα τον πρώτο μου προπονητή στην Καλαμάτα. Τον κ. Λουκά Κάλλα, τον κ. Σωτήρη Ρίζο και φυσικά τον άνθρωπο που έχει συμβάλει σε μεγάλο βαθμό φέτον τον κ.Γιώργο Κορακάκη για τη φετινή εξαιρετική συνεργασία που έχουμε. Από καρδιάς να ευχαριστήσω τον κ. Τάκη Μιχαλέτο και τον κ. Τόλη Αποστόλου που τους είχα δίπλα μου όλα αυτά τα χρόνια και έδιναν λύσεις σε οτιδήποτε πρόβλημα είχα. Ένα ευχαριστώ στη διοίκηση, ειδικά τον κ. Γιώργο Σπανό για την τεράστια εμπιστοσύνη που δείχνει προς το πρόσωπό του καθώς επίσης στον κ. Γιάννη Αγγελόπουλο αλλά και στον κ. Σα Πίντο που εισηγήθηκε να γίνω επαγγελματίας».

Θα φορέσει τη φανέλα με το νούμερο «25».

Ο Σπύρος Νάτσος έχει γεννηθεί στις 9 Ιουνίου 1998 και ξεκίνησε από την Αθλόπολις Πρέβεζας. Στον Ατρόμητο βρίσκεται από το καλοκαίρι του 2012, αρχικά στην Κ15, μετά στην Κ17 και από φέτος στην Κ20. Σε δηλώσεις του στο atromitosfc.gr αμέσως μετά την υπογραφή του συμβολαίου του είπε τα εξής:«Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος γιατί πραγματοποιώ ένα πολύ μεγάλο βήμα και θέλω πρώτα να ευχαριστήσω τον προπονητή μου κ. Γιώργο Κορακάκη που μου έδωσε φέτος την ευκαιρία να δείξω τι αξίζω και να φθάσω πιο ψηλά. Η δουλειά για εμένα τώρα αρχίζει. Δεν ξεχνώ τον πρώτο μου προπονητή στην Πρέβεζα κ. Άγγελο Μπέκα που μου έδωσε πρώτος την ευκαιρία, κατόπιν τον προπονητή μου στην Κ15 κ. Σωτήρη Ρίζο και στην συνέχεια τον προπονητή στην Κ17 κ. Λουκά Κάλλα που αν και μικρότερος από τους υπόλοιπους με έβαζε να παίζω. Επίσης ευχαριστώ πολύ τον κ. Τάκη Μιχαλέτο και τον κ. Τόλη Αποστόλου που με έφεραν στην ομάδα και με στήριξαν, τον κ. Σα Πίντο που με επέλεξε και αποτελεί τιμή για εμένα. Τέλος ευχαριστώ τη διοίκηση της ομάδας μου, τον πρόεδρο κ. Γιώργο Σπανό και τον τεχνικό διευθυντή κ. Γιάννη Αγγελόπουλο για όσα κάνουν για εμένα».

Θα φορέσει τη φανέλα με το νούμερο «28».

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ Ατρόμητος με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνει την συμφωνία της με τον goleador Μαουρίτσιο Καράσκο!.

Ο ποδοσφαιριστής βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ Ατρόμητος έχοντας ολοκληρώσει με απόλυτη επιτυχία τις εργομετρικές/ιατρικές εξετάσεις και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 1,5 χρόνου φορώντας κι επίσημα τη φανέλα με το αστέρι!

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 02&lang=gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

«Συνάντηση με τον προπονητή Ρικάρντο Σα Πίντο είχε σήμερα το πρωί ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ατρόμητος κ. Γιώργος Σπανός παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

Στην συζήτηση που πραγματοποιήθηκε με θέμα την πορεία της ομάδας μας, ο Ρικάρντο Σα Πίντο υπέβαλε την παραίτηση του η οποία έγινε αποδεκτή.

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ευχαριστεί θερμά για την συνεργασία με τον Ρικάρντο Σα Πίντο και του εύχεται καλή συνέχεια στην προπονητική του καριέρα»

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... o-Sa-Pinto
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

09/02

Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Νίκο Νιόπλια για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας του συλλόγου μας.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr

10/02

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει ότι άμεσος συνεργάτη του νέου μας προπονητή Νίκου Νιόπλια θα είναι ο παλαίμαχος διεθνής ποδοσφαιριστής Θανάσης Κολιτσιδάκης.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
Locked

Return to “Super League 1”