Παναιτωλικός 13/14

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13273
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Μία τέτοια περίπτωση είναι ο δεξιοπόδαρος µπακ-χαφ του Παναιτωλικού Ροντρίγκο Γκάλο, ο οποίος αγωνίζεται δανεικός από την Μπράγκα.
Ο 27χρονος Βραζιλιάνος είναι από τους καλύτερους παίκτες της οµάδας του Αγρινίου και οι σκάουτερ του «τριφυλλιού» που τον έχουν παρακολουθήσει έχουν κάνει θετική εισήγηση. Στα συν του Γκάλο είναι ότι παίζει όλη την πλευρά, βοηθάει στην ανάπτυξη του παιχνιδιού της οµάδας του, ενώ έχει και γρήγορες επιστροφές. Επιπλέον, πλεονέκτηµα για τον έµπειρο ποδοσφαιριστή είναι ότι δεν κοστίζει και πολλά. Με λίγα λεφτά κάνει πολλά µέσα στο γήπεδο.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =129589757

Δεν έχω παρακολουθήσει αν όντως τα κάνει αυτά που γράφει το άρθρο...
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι συνέβη με τον Μπικέι

Ένα… ξέσπασμα του Μπικέι στα αποδυτήρια του Παναιτωλικού μετά το παιχνίδι με τον Πλατανιά αποτέλεσε τον λόγο για το τέλος της συνεργασίας των δύο πλευρών.

Όπως αναφέρει το σχετικό δημοσίευμα της Sportday του Γιώργου Ντυμένου, όσοι βρέθηκαν στα αποδυτήρια, είδαν έναν... ταύρο μαινόμενο. Χωρίς κάποιος να καταλάβει πώς και γιατί, επιτέθηκε στον Γκάλο.

Ο Καμερουνέζος στόπερ χτύπησε τον συμπαίκτη του, μπροστά στα εμβρόντητα μάτια όλων. Αμέσως κάποιοι τον συγκράτησαν, αλλά το «κακό» είχε γίνει.

Ο Φώτης Κωστούλας ενημερώθηκε για το περιστατικό και μαζί με τους συνεργάτες του πήραν αμέσως την απόφαση να μην συνεχίζει στην ομάδα παρά το γεγονός ότι η πρόθεση της διοίκησης ήταν να συζητήσουν την ανανέωση της συνεργασίας τους.

Με την επιστροφή της αποστολής στο Αγρίνιο - τις πρώτες πρωινές ώρες της Δευτέρας - ο Μπικέι ενημερώθηκε να μη μεταβεί την επομένη στο EMILEON ούτε καν για το χαλάρωμα που θα έκαναν όσοι έπαιξαν την προηγουμένη και το πρόγραμμα αποθεραπείας που ακολουθούν μετά από κάθε ματς.

Τον ενημέρωσαν πως θα γυμνάζεται πλέον μόνος του και ξεκίνησαν οι διεργασίες για να λυθεί το συμβόλαιό του από τώρα.

http://www.sport-fm.gr/article/ti-suneb ... kei/760427

temperament -
proffessionalism -
dislike μεταξυ Μπικει και Γκαλο
stavrello_m
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Wed Aug 07, 2013 11:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

koeman wrote:Μία τέτοια περίπτωση είναι ο δεξιοπόδαρος µπακ-χαφ του Παναιτωλικού Ροντρίγκο Γκάλο, ο οποίος αγωνίζεται δανεικός από την Μπράγκα.
Ο 27χρονος Βραζιλιάνος είναι από τους καλύτερους παίκτες της οµάδας του Αγρινίου και οι σκάουτερ του «τριφυλλιού» που τον έχουν παρακολουθήσει έχουν κάνει θετική εισήγηση. Στα συν του Γκάλο είναι ότι παίζει όλη την πλευρά, βοηθάει στην ανάπτυξη του παιχνιδιού της οµάδας του, ενώ έχει και γρήγορες επιστροφές. Επιπλέον, πλεονέκτηµα για τον έµπειρο ποδοσφαιριστή είναι ότι δεν κοστίζει και πολλά. Με λίγα λεφτά κάνει πολλά µέσα στο γήπεδο.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =129589757

Δεν έχω παρακολουθήσει αν όντως τα κάνει αυτά που γράφει το άρθρο...
Παιχτουρα ειναι κ εξαιρετικο δεξι ποδι και πολυ καλες εκτελεσεις στημενων. Για τις επιστροφες δεν ξερω κατι.
User avatar
ballistic
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3397
Joined: Tue Jul 02, 2013 9:04 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Παίδες, δεν ξέρω αν έχει σημειωθεί, αλλά νομίζω πως ο Budimir είναι δανεικός στον Παναιτωλικό, αφού όπως είπε σε πρόσφατη συνέντευξή του..:
Spoiler: show
Μπούντιμιρ στο panetolikos24: «Μου αρέσει ο Παναιτωλικός και θέλω να παραμείνω»

-Για το αν επιθυμεί να παραμείνει στην ομάδα του Αγρινίου και τη νέα χρονιά:

«Ήρθα στον Παναιτωλικό τον Γενάρη για έξι μήνες. Ο ΑΠΟΕΛ έχει τα δικαιώματά μου. Πρώτα πρέπει να μιλήσω με την ομάδα του Αγρινίου, να δω αν με θέλει. Προσωπικά μου αρέσει ο Παναιτωλικός και το Αγρίνιο και θέλω να παραμείνω εδώ. Ακόμα όμως, δεν έχει ξεκαθαριστεί τι θα γίνει».
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

O Galo είναι σίγουρα αν όχι ο καλύτερος DR στους καλύτερους δύο του πρωταθλήματος. Πολύ καλός δημιουργικά και αμυντικά. Με καλά στημένα φάουλ και κόρνερ. Έπαιξε και DL ανά διαστήματα σε ματς. Πολλές φορές έκανε swap position με Μπακάκη. Αλλά έπαιξε κυρίως DR.
Μου έκανε εντύπωση ενώ είναι από τους πιο μπαλαδώρους παίχτες στην ομάδα έπαιζε DR αυτός και όχι ο Μπακάκης που είναι πιο άτεχνος.
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παραχωρήθηκε στην ΑΕΚ ο Μπακάκης.

Η ΠΑΕ Παναιτωλικός έκανε δεκτή την πρόταση της ΑΕΚ και παραχώρησε τον ποδοσφαιριστή Μιχάλη Μπακάκη, ο οποίο πριν από λίγο συμφώνησε για τριετές συμβόλαιο με τη νέα του ομάδα. Ευχόμαστε στον ποδοσφαιριστή μας καλή επιτυχία στην καριέρα του.

http://www.panetolikos.gr/%CF%80%CE%B1% ... %B7%CF%82/
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στις 250.000 ευρώ έκλεισε η συμφωνία της ΠΑΕ Παναιτωλικός με την ΑΕΚ για τον Μιχάλη Μπακάκη, σύμφωνα με πληροφορίες. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής προσέλκυσε το ενδιαφέρον αρκετών ομάδων την φετινή χρονιά με τις εμφανίσεις του, με τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ να επιθυμούν επίσης την απόκτησή του.

Ο 23χρονος Αγρινιώτης δέχτηκε τις προηγούμενες μέρες πρόταση από την ΑΕΚ, η οποία ενδιαφέρεται εδώ και αρκετό καιρό, αλλά παρέπεμψε την Ένωση στον Παναιτωλικό.

Ο Παναιτωλικός αξίωνε περίπου 350.000 ευρώ τον ποδοσφαιριστή του, ενώ η ΑΕΚ κατέθεσε ως πρώτη πρόταση 150.000 ευρώ. Η αρχική απάντηση του Παναιτωλικού ήταν αρνητική, αλλά όταν ο Μελισσανίδης ανέβασε την προσφορά της ομάδας του στις 250.000 ευρώ, οι δύο πλευρές ήρθαν σε συμφωνία.

Στη συνέχεια, ο Μιχάλης Μπακάκης είχε νέα επικοινωνία με τον μεγαλομέτοχο των «κιτρινόμαυρων» και η συμφωνία δεν άργησε να έρθει με τριετές συμβόλαιο.

http://allsportsagrinio.gr/archives/79579
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

http://www.aek365.com/a-328962/xabos-o- ... hn-aek.htm

Ο Μάκης Χάβος είναι ο πλέον κατάλληλος για να μιλήσει για τον Μιχάλη Μπακάκη. Ο τεχνικός του Παναιτωλικού έχει δουλέψει με το νέο απόκτημα τη; ΑΕΚ και τον γνωρίζει πολύ καλά. Ο Χάβος μίλησε στην εφημερίδα Live Sport για τον Μπακάκη τονίζοντας: «Από την πρώτη στιγμή που ανέλαβα την ομάδα, πίστεψα στο ταλέντο και τις ικανότητες του Μιχάλη. Του έδωσε την ευκαιρία να παίξει και με δικαίωσε. Θεωρώ ότι έχει εξαιρετικά στοιχεία στο παιχνίδι του. Το πιο σημαντικό από όλα όμως είναι ότι πρόκειται για πολυσύνθετο παίκτη. Μπορεί να αντεπεξέλθει με επιτυχία σε τρεις - τέσσερις θέσεις. Ξεκίνησε ως δεξί μπακ, καθιερώθηκε φέτος ως δεξί χαφ, ενώ έχει παίξει με μεγάλη επιτυχία τόσο ως αμυντικός μέσος όσο και ως δεξιός εσωτερικός χαφ».

Αναφορικά με το αγωνιστικό προφίλ του παίκτη ανέφερε: «Το πλέον αναγνωρίσιμο χαρακτηριστικό του είναι η εκρηκτικότητά του, με ή χωρίς τη μπάλα. Δεν παίζει τόσο στο χώρο, αλλά μεταφέρει το παιχνίδι από τη μία περιοχή στην άλλη. Για αυτό και μπορεί να αγωνιστεί με ιδιαίτερη επιτυχία και στη μεσαία γραμμή. Το ότι δίνει μάλιστα βοήθειες στο μπακ, είναι ένα από τα επιπλέον συν που διαθέτει όταν αγωνίζεται ως δεξί χαφ. Ο Μιχάλης γενικά είναι πολύ πειθαρχημένος ποδοσφαιριστής. Έχει κάνει τεράστια βήμα σε ότι αφορά το τακτικό κομμάτι τον τελευταίο χρόνο και πιστεύω ότι μπορεί να κάνει σπουδαία καριέρα στην ΑΕΚ».

Ο Χάβος στάθηκε στη συγκέντρωση του μέσα στο παιχνίδι ενώ αναφέρθηκε και στους τομείς που πρέπει να βελτιώσει: «Είναι πολύ συγκεντρωμένος σε αυτό τον τομέα και αυτό είναι τεράστιο προσόν. Θα τον χαρακτήριζα απροσπέλαστο δίχως υπερβολή. Κάνει αποφασιστικά μαρκαρίσματα και βγαίνει πρώτος πάνω στη μπάλα. Θα πρέπει να βελτιώσει την αποτελεσματικότητά του στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου. Είναι ένας παίκτης που πατάει περιοχή, αλλά πρέπει να δουλέψει τα τελειώματά του. Αν το κάνει αυτό θα είναι σούπερ! Επίσης το ύψος του δεν τον βοηθάει τόσο στις στημένες φάσεις, αλλά έχει καλές τοποθετήσεις και για αυτό ελάχιστες φορές απειληθήκαμε από τον παίκτη του οποίου είχε αναλάβει το μαρκάρισμα...».

Τέλος αναφέρθηκε και στην προσωπική σχέση που έχει με τον νεαρό: «Είχαμε εξαιρετική σχέση. Κυρίως αλληλοεκτίμησης. Με πήρε τηλέφωνο μετά το τέλος της μεταγραφής για να μου πει τα ευχάριστα. Του εύχομαι ολόψυχα να κάνει πραγματικότητα όλα τα όνειρά του».
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Εμφανίσεις 2014/15:

Image
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έχεις δεθεί με κάποιους παίκτες περισσότερο;

Έχω δεθεί πολύ με το Δημήτρη Κουτρομάνο. Είμαστε μπορώ να πω όλη τη μέρα μαζί. Έχει περάσει πολλά αυτό το παιδί. Είναι κολλητός φίλος. Χαίρομαι που επέστρεψε και έπαιξε μετά από 2 χρόνια.

Είναι όνειρο η συμμετοχή σε μια ευρωπαϊκή διοργάνωση με τον Παναιτωλικό;


Για όλους είναι. Έχω αγωνιστεί πριν μια δεκαετία με τον Άρη και σίγουρα θέλω να ξαναγίνει με τον Παναιτωλικό.

Πως κρίνεις το γεγονός ότι σε δύο χρόνια έχεις αγωνιστεί σε 75 παιχνίδια πρωταθλήματος;

Όσο αντέχω παίζω. Είναι καλό για μένα και πιστεύω πως και για την ομάδα είναι καλό να μην αλλάζει συνεχώς παίκτες. Υπάρχει ένας κορμός και μπορείς να βασιστείς σε αυτόν.

Relation με Κουτρομάνο
ambition +
nat.fitness +
& injury proneness -

http://allsportsagrinio.gr/archives/79688
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Για Μπακάκη θα μπορούσε να μπει favorite στον Παναιτωλικό.

Το μήνυμα για τον Παναιτωλικό: «Αγάπησα την ομάδα και τον κόσμο. Πάντα θα είμαι Παναιτωλικός και στο πίσω μέρος του μυαλού μου θα είναι να ξαναγυρίσω τον Παναιτωλικό και να κλείσω την καριέρα μου».

http://allsportsagrinio.gr/archives/79801
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τα τυπικά φαίνεται πως απομένουν για την ανανέωση της συνεργασίας του Παναιτωλικού με τον Δημήτρη Κουτρομάνο.

Η φυγή του Μιχάλη Μπακάκη και η εκτός απροόπτου αποχώρηση του Ροντρίγκο Γκάλο ανοίγει διάπλατα τον δρόμο για την παραμονή του Αγρινιώτη μπακ, ο οποίος εν πρώτης άποψης δείχνει θετικός στο ενδεχόμενο αυτό.

Ο 27χρονος μπακ ξεπέρασε τον τραυματισμό του μέσα στον χρόνο και πήρε κάποιες ευκαιρίες από τον Μάκη Χάβο, ικανοποιώντας με τις εμφανίσεις και το πάθος του. Σύμφωνα με πληροφορίες η πρώτη επαφή των δύο πλευρών έγινε και μάλιστα υπήρξε πολύ καλό κλίμα, που στόχο έχει την συνέχιση της συνεργασίας τους.

Μέσα στις επόμενες μέρες, όπως όλα δείχνουν, θα ξεκαθαρίσει και επίσημα η περίπτωση του Κουτρομάνου.

http://allsportsagrinio.gr/archives/79913

ΠΑΕ Παναιτωλικός: «Ανρί, σε ευχαριστούμε»!

Ο Παναιτωλικός ήθελε να τον κρατήσει στο Αγρίνιο, αλλά ο Σενεγαλέζος προτίμησε να συνεχίσει την καριέρα του στην Καλλονή.

Να ευχαριστήσει τον Ανρί Καμαρά για την προσφορά του στην ομάδα θέλησε η διοίκηση του Παναιτωλικού, που εξέδωσε σχετική ανακοίνωση.

Η ομάδα του Αγρινίου μάλιστα ξεκαθάρισε πως ήθελε να διατηρήσει στο ρόστερ της ομάδας τον 37χρονο επιθετικό, αλλά εκείνος επέλεξε την Καλλονή.

Η σχετική ανακοίνωση αναφέρει:

Η ΠΑΕ Παναιτωλικός εκφράζει τις θερμές της ευχαριστίες στον Ανρί Καμαρά, για την τριετή συνεργασία μαζί του.

Η προσφορά του στην ομάδα μας ήταν πολύ μεγάλη βοηθώντας να υλοποιήσει τους στόχους της. Άλλωστε το πιστοποιεί το γεγονός ότι αναδείχτηκε MVP και πρώτος σκόρερ τις τρεις τελευταίες σεζόν.
Επιθυμία μας ήταν να συνεχίσουμε τη συνεργασία μας, αλλά εκείνος έκανε τις δικές του επιλογές, τις οποίες σεβόμαστε. Τον ευχαριστούμε για όσα πρόσφερε στον Παναιτωλικό και του ευχόμαστε καλή τύχη. Ελπίζουμε να δοθεί η δυνατότητα στο εγγύς μέλλον να τον τιμήσουμε για την προσφορά του, την ποδοσφαιρική προσωπικότητα, τον χαρακτήρα του, καθώς θεωρούμε ότι είναι ένας από τους κορυφαίους ποδοσφαιριστές που φόρεσαν και τίμησαν τη φανέλα του Παναιτωλικού.

-diatakste

http://allsportsagrinio.gr/archives/79910

Favorite της ομάδας στον παίχτη εύκολα μην πω για legend :-D
User avatar
hondakias
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Fri Aug 19, 2005 9:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από συνάντηση του προέδρου της ΠΑΕ Παναιτωλικός Φώτη Κωστούλα με τον προπονητή Μάκη Χάβο, αποφασίστηκε η επέκταση της επιτυχημένης συνεργασίας που είχαν οι δύο πλευρές για ένα ακόμα χρόνο.
Τις επόμενες μέρες θα συζητηθεί και αποφασιστεί η στελέχωση του τεχνικού επιτελείου της ομάδας για τη νέα σεζόν

http://www.panetolikos.gr/%CE%B5%CF%80% ... B7-%CF%87/
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Συνεχίζει στον Παναιτωλικό ο Κουτρουμάνος

Η εισήγηση του Χάβου από καιρό ήταν θετική και έτσι απλά τυπικά αναμένονταν να συμβεί αυτό με τον Κουτρουμάνο πλέον να συνεχίζει στην ομάδα του Αγρινίου, δίνοντας μια λύση στην θέση του δεξιού μπάκ! Αναλυτικά η ανακοίνωση του Παναιτωλικού αναφέρει: «Ο Δημήτρης Κουτρομάνος συμφώνησε σήμερα για νέο συμβόλαιο συνεργασίας και παραμένει στην ομάδα μας την επόμενη αγωνιστική σεζόν».

Από κει και πέρα στον Παναιτωλικό βρίσκονται σε αναζήτηση γυμναστή καθώς ο Λάζαρος Βαρδάκης αποχωρεί από το τεχνικό επιτελείο μετά από ενάμιση χρόνο συνεργασίας. Με ανακοίνωση της η διοίκηση τον ευχαρίστησε για όσα προσέφερε στην ομάδα και ευχήθηκε καλή επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του.

Ο Λάζαρος Βαρδάκης έκανε την εξής δήλωση: «Ευχαριστώ τους συνεργάτες μου, τη διοίκηση, το ιατρικό επιτελείο, τους ποδοσφαιριστές και όλους όσους συνεργάστηκα. Είμαι χαρούμενος που φεύγοντας πετύχαμε όλους τους στόχους μας. Τέλος, είμαι υπερήφανος που είμαι κομμάτι της ιστορίας του Παναιτωλικού. Εύχομαι καλή επιτυχία και εκπλήρωση των στόχων της επόμενης χρονιάς».
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
Locked

Return to “Super League 1”