Πανιώνιος 13/14

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναζητούνται οι Γκέζος, Σμυρλής, Γιαννούλης, Καλογιάννης, Κοντοχρήστος, Ζυγογιάννης, Γκέζο, Σπανός, Πούρνος, Κωτσαλάς
User avatar
elafra taxiarhia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 719
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:08 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli I RENDIMENTI DEL SUD..
Αγαπημένη Ομάδα: Απολλων Σμυρνης
Status: Η ζα κοβεται μες στην Ιθακη ο Απολλων και το FM ομως πουθενα......
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχηγός στον Πανιώνιο ο Αραβίδης.


Την τετράδα συμπληρώνουν οι Καμπάνταης, Μενδρινός και Κούρντι

Ο Χρήστος Αραβίδης θα είναι πρώτος αρχηγός του Πανιώνιου εν όψει της σεζόν 2013-14. Ο τεχνικός των «κυανέρυθρων», Νίκος Παντελής, όρισε τους… κάπτεν της ομάδας και αποφάσισε το περιβραχιόνιο να πάει στον 26χρονο φορ, ο οποίος κατά την περασμένη χρονιά έκανε σούπερ εμφανίσεις στη Νέα Σμύρνη πετυχαίνοντας 8 γκολ σε 25 εμφανίσεις.

Από εκεί και πέρα, την τετράδα των αρχηγών συμπληρώνουν κατά σειρά οι Λεωνίδας Καμπάνταης, Κώστας Μενδρινός, Αμίρ Κούρντι.

http://www.a-sports.gr/super-league/ομά ... ο-αραβίδης
ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΜΑΓΙΚΗ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ....
ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΩΤΟΜΠΕΙ?????
A ΕΘΝΙΚΗ ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.....
13 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΑΛΙ ΞΕΚΙΝΑ....
ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Image
Image
Image
Image
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναζητούνται οι Καλογιάννης, Κοντοχρήστος, Ζυγογιάννης, Σπανός, Κωτσαλάς

2η, 3η εμφάνιση;
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14528
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ανακοινώνει την απόκτηση, με ελεύθερη μεταγραφή, του ποδοσφαιριστή Απόστολου Γιάννου. Ο 23χρονος επιθετικός υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας για τα επόμενα δύο χρόνια.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του, δήλωσε στο panionios.gr: "Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την μεταγραφή μου στον Πανιώνιο. Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους της ομάδας για την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν και πιστεύω πως θα δικαιώσω τις προσδοκίες τους".

Ο Απόστολος Γιάννου θα αγωνίζεται με την φανέλα με το νούμερο "99".

http://www.panionios.gr/default.asp?pid ... 36&catid=5
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Αναζητούνται οι Σπανός, Κωτσαλάς

2η, 3η εμφάνιση;
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

peritri wrote:«Η Διοίκηση του Πανιωνίου απέδειξε χθες πως αντιλαμβάνεται την σχέση της με την Καλλιθέα.
Ο Πανιώνιος ενώ γνώριζε ότι το προπονητικό κέντρο της Βάρης κατασκευάστηκε με δαπάνες της Καλλιθέας, οι οποίες ξεπέρασαν το 1.000.000 €, ενώ γνώριζε ότι η Καλλιθέα πριν 10 χρόνια είχε παραλάβει μια βραχώδη έκταση που την διαμόρφωσε σε σύγχρονο πλήρες προπονητήριο με αποδυτήρια, γραφεία, υδρομασάζ κ.λ.π., εκμεταλλεύτηκε την διένεξη των ιδιοκτητών του χώρου με τον Δήμο Καλλιθέας, «πλειοδότησε» στις απαιτήσεις των ιδιοκτητών και στέρησε στην ομάδα μας την δυνατότητα να χρησιμοποιήσει ένα χώρο που δικαιωματικά της ανήκε.
Εκείνοι που συνέπραξαν σε αυτή την απαράδεκτη ενέργεια θα πρέπει να πληροφορηθούν ότι η Καλλιθέα δεν θα παραμείνει αδιάφορη. Θα διεκδικήσει μέχρι τέλους ότι της ανήκει.
Αυτοί που επιβιώνουν εκμεταλλευόμενοι κενά της Νομοθεσίας, αυτοί που εξακολουθούν να συμμετέχουν στις αθλητικές διοργανώσεις χαριστικά, αυτοί που δεν σέβονται την ιστορία και τους αγώνες των άλλων, δεν έχουν δικαίωμα ούτε την ιστορία τους να επικαλούνται ούτε να εμφανίζονται ως τιμητές.
Η χθεσινή ενέργεια του Πανιωνίου δεν τιμά την ιστορία του, είναι μια επιθετική ενέργεια απέναντι σε μια ομάδα που στις δύσκολες στιγμές του τον στήριξε.
Ο σημερινός «ιστορικός» ανήγαγε την αγνωμοσύνη σε σημαία του. Συγχαρητήρια».
http://mikriliga.com/portal/arthro.php?id=18696

Ξέρει κανείς που βρίσκονται αυτά τα γήπεδα και άλλες λεπτομέρειες;
Το Αθλητικό Κέντρο Βάρης απέχει 15 χμ από τη Καλλιθέα και βρίσκεται στη περιοχή της Βάρης.
Διεύθυνση: Αγίας Λαύρας 16-Βάρη.
Η έκτασή του είναι 10 στρέμματα και διαθέτει:
- Γήπεδο με χλοοτάπητα
- Αποδυτήρια πλήρως εξοπλισμένα με σάουνα και υδρομασάζ
- Γραφεία προπονητών
- Βοηθητικούς χώρους
- 80 θέσεις parking
http://www.kallitheafc.gr/index.php/pae/egkatastaseis

Πρέπει να είναι το γήπεδο εδώ: http://wikimapia.org/#lang=el&lat=37.84 ... 4&z=19&m=b



Ο Κωτσαλάς πρέπει να είναι στην ομάδα Νέων:
www.superleaguegreece.net/htmlgames/jgame201314014.htm
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

2η, 3η εμφάνιση;
User avatar
jimmis
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Wed Mar 03, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Πανιώνιος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος
Status: Να μπορουσα να ασχοληθω λιγο παραπανω....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ατυχία χτύπησε τον Νίκο Παντίδο στην προπόνηση της Τρίτης. Σε μια προσπάθειά του για τάκλιν στην απογευματινή προπόνηση, γύρισε το γόνατό του. Αμέσως μεταφέρθηκε στο Ιατρικό Κέντρο Παλαιού Φαλήρου, όπου και υποβλήθηκε σε μαγνητική τομογραφία από τον γιατρό Χρήστο Δάρα.

Οπως διαπιστώθηκε έχει ρήξη έσω και έξω πλαγίου συνδέσμου και την Τετάρτη το πρωί θα υποβληθεί σε αρθροσκόπηση στο Ιατρικό Κέντρο Παλαιού Φαλήρου, από τον γιατρό Χρήστο Δάρα. Η περίοδος της απουσίας του από τους αγωνιστικούς χώρους, υπολογίζεται σε 5-6 εβδομάδες.

πηγή:www.panionios.gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

2η, 3η εμφάνιση;
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Spoiler: show
Image
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
jimmis
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Wed Mar 03, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Πανιώνιος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος
Status: Να μπορουσα να ασχοληθω λιγο παραπανω....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελευταία ενημέρωση 24/09/2013, 14:46
Ομάδα με χαρακτήρα που της επιτρέπει να μην αρκείται απλά στην «πρόωρη» σωτηρία χαρακτήρισε τον Πανιώνιο ο Χρήστος Αραβίδης.

Μιλώντας στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6, ο Έλληνας επιθετικός τόνισε πως οι «κυανέρυθροι» δεν παρατούν ποτέ τα παιχνίδια και γι’ αυτό καταφέρνουν να τα γυρίζουν (όπως έκαναν στα δυο τελευταία).

Αφού τόνισε λοιπόν ότι η ποιότητα της ομάδας είναι αρκετή για να επαναλάβει την περσινή καλή πορεία, αναφέρθηκε στ’ όνειρό του να φορέσει -μέσω αυτής- και τη φανέλα της Εθνικής.


Αναλυτικά όσα είπε ο Αραβίδης

Για το πώς ο Πανιώνιος γυρίζει τα παιχνίδια: «Παλεύουμε και στα 90 λεπτά για το καλύτερο δυνατό. Ακόμα κι όταν έχουμε την ατυχία να μένουμε πίσω στο σκορ, κάνουμε ό,τι μπορούμε για ν’ ανατρέψουμε την κατάσταση, όπως έγινε στα δυο τελευταία μας ματς. Ελπίζουμε στα επόμενα να μην ξαναχρειαστεί να κυνηγάμε».

Για τη σχέση του φετινού με τον περσινό Πανιώνιο: «Δεν θέλω να κάνω σύγκριση. Κάποιοι παίκτες έμειναν, κάποιοι έφυγαν, αλλά η ποιότητα της ομάδας παραμένει. Ο Πανιώνιος είναι μια από τις μεγαλύτερες ομάδες στην Ελλάδα κι η ποιότητά του μπορεί να εξασφαλίσει από νωρίς τη σωτηρία. Και μετά -γιατί όχι- να κυνηγήσει και κάτι παραπάνω».

Για τη θέση που του αρέσει ν’ αγωνίζεται: «Θέλω να βρίσκομαι κοντά στο γκολ. Όπου και να παίζω, η αλήθεια είναι ότι το ψάχνω. Προσπαθώ να το κυνηγάω ακόμα κι όταν είμαι στα άκρα. Εκεί άλλωστε μπορώ να παίξω και στο ένας εναντίον ενός, το οποίο επίσης μου αρέσει».

Για τους προσωπικούς του στόχους: «Αυτό που θέλω είναι να επαναλάβω την περσινή χρονιά, που ήταν πολύ καλή και σε προσωπικό επίπεδο και σε συλλογικό. Αν είμαι καλά στην υγεία μου, να κάνω και κάτι καλύτερο. Από ‘κει και πέρα, ο μεγάλος στόχος μου, όπως κάθε Έλληνα παίκτη, είναι να παίξω στην Εθνική. Αυτό είναι το μεγαλύτερο όνειρο και παρόλο που έχω περάσει δύσκολα στην καριέρα μου, δεν τα παρατάω και συνεχίζω να το κυνηγάω».

Για τα παιχνίδια με Καλαμαριά και Ολυμπιακό: «Θέλουμε να κυνηγήσουμε ένα καλό σκορ και μια καλή εμφάνιση στο Κύπελλο. Αυτό προέχει τώρα γιατί μας ενδιαφέρει ο θεσμός. Μην ξεχνάμε τι έγινε πέρυσι με τον Φωστήρα. Θα παίξουν παιδιά που δεν έχουν παίξει πολύ ως τώρα, αλλά βλέποντάς τους στις προπονήσεις ξέρω ότι μπορούν να τα καταφέρουν. Όσο για το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό είναι δύσκολο, αλλά θα το σκεφτούμε μετά το ματς του Κυπέλλου».
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κώστας Παναγιωτούδης

Για το ποια θέση του ταιριάζει: "Συνήθως παίζω αμυντικός χαφ, "6" ή "8". Δεν έχω πρόβλημα να παίξω και στο "10", όπου με χρειάζεται η ομάδα. Όπου μου πει ο προπονητής για να βοηθήσω την ομάδα. Πρώτα η ομάδα και μετά οι υπόλοιποι".



http://www.sport24.gr/football/omades/P ... 30424.html
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Νίκος Παντέλης
4-3-3

Νίκος Παπαδόπουλος (GK)
Determination +/-
Handling +/-
Aerial Ability +/-
Communication +/-
Αρκετά ασταθής, δική του ευθύνη το γκολ, εμφανέστατα του λείπουν παιχνίδια

Λάζνικ
Leadership +

Από τον αγώνα Κυπέλλου Πανιώνιος- Απόλλων Καλαμαριάς 3-1
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Οι δρόμοι του ΠΑΟΚ με τον Απόστολο Γιάννου χώρισαν χθες. Ο νεαρός επιθετικός παραχωρήθηκε στον Πανιώνιο με τον “Δικέφαλο” να διατηρεί μόνο ένα ποσοστό σε περίπτωση μεταπώλησης. Σχετική ανακοίνωση αναφέρει: “Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει πως ολοκληρώθηκε η μεταγραφή του Απόστολου Γιάννου στον Πανιώνιο. Ο 23χρονος επιθετικός -του οποίου το συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ έληγε στο τέλος της σεζόν- παραχωρήθηκε με ελεύθερη μεταγραφή, με τον ΠΑΟΚ να διατηρεί ποσοστό σε περίπτωση μεταπώλησης. Ευχόμαστε στον ποδοσφαιριστή καλή συνέχεια στην καριέρα του και τον ευχαριστούμε για την προσφορά του στην ομάδα μας”. Ο Γιάννου από την πλευρά του με δήλωσή του στο σάιτ του Πανιωνίου τόνισε: “Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη μεταγραφή μου στον Πανιώνιο. Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους της ομάδας για την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν και πιστεύω πως θα δικαιώσω τις προσδοκίες τους”.

http://www.sport103.gr/index.php?option ... N8bbr.dpuf

Έχει ρήτρα μεταπώλησης
Locked

Return to “Super League 1”