ΠΑΣ Γιάννινα 13/14

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΓΙΑΝΝΗ ΠΕΤΡΑΚΗ
Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966, βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας της, για την νέα ποδοσφαιρική χρονιά, με τον προπονητή Γιάννη Πετράκη.
Συνεργάτες του προπονητή μας παραμένουν οι Γιώργος Γεωργουλόπουλος, Χρήστος Τσελιόπουλος και Βασίλης Αλεξίου.
http://www.pasgiannina.gr/articles/anan ... ne_petrake
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι πρώτες αποχωρήσεις παικτών στον ΠΑΣ
Η μη αδειοδότηση του ΠΑΣ και ο μεταγραφικός περιορισμός που υπάρχει δείχνουν το δρόμο της φυγής για κάποιους παίκτες που υπό άλλες συνθήκες μπορεί να έμεναν στην ομάδα.
Σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα της εφημερίδας «Ηπειρωτικός Αγών» η μη αδειοδότηση μοιραία θα σημάνει την αποχώρηση κάποιων παικτών που λήγουν τα συμβόλαιά τους και είναι άνω των 24 ετών, όπως είναι οι Σονγκό, Κυβελλίδης, Αμπάρης, Σκόνδρας. Ο Κίτσου έτσι κι αλλιώς θα έφευγε αφού και αγωνιστικά δεν έδειξε κάτι το σπουδαίο πέρα από το ότι ήταν δανεικός από τη Βαλενσιέν (Γαλλία), ενώ ο Ακόστα θα μείνει μέχρι τον Ιανουάριο που έχει συμβόλαιο και ανάλογα με το τι θα προσφέρει θα κριθεί τότε αν η μία μεταγραφή άνω των 24 ετών που δικαιούται τον Ιανουάριο ο ΠΑΣ θα κλειστεί με την παραμονή αυτού ή αν θα αποχωρήσει και θα αναζητηθεί άλλος παίκτης. Ο Λεάντρο είναι μια ειδική περίπτωση. Ναι μεν είναι κάτω των 24 ετών και αν δεν τον αξιολογήσει για τον Ολυμπιακό ο Μίτσελ μπορεί να μείνει στα Γιάννινα, αλλά πάλι εμπίπτει στους περιορισμούς γιατί δεν έχει Ελληνική υπηκοότητα. Αν μείνει θα καλυφτεί μ’ αυτόν μία από τις τρεις μεταγραφές άνω των 24 ετών.
http://gianninasports.gr/index.php?opti ... 6&Itemid=2
Κυρίως για τα συμβόλαια που λήγουν.Θα δούμε περισσότερα εν καιρώ.

Ο Κριστιάν Τσάβες στο Sportsioannina.gr
- Πολλά λέγονται και περισσότερα γράφονται για το μέλλον σου..
Τα διαβάζω και εγώ. Εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω κάτι. Έχω συμβόλαιο με τον ΠΑΣ. Θα κάνω ωστόσο μία κουβέντα με τους ανθρώπους της ομάδας αλλά τον μάνατζερ μου όταν επιστρέψω για διακοπές στην Αργεντινή.
- Τον χειμώνα παίχτηκε ένα μεγάλο σίριαλ γύρω από την παραμονή σου στην ομάδα... Θα ήθελε να τοποθετηθείς;
Υπήρξε ένα σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα με την κόρη μου , Ισαβέλλα.
Πλέον έχει ξεπεραστεί. Πάνω από όλα είναι η οικογένεια και μετά η δουλειά. Τώρα είναι όλα καλά...
- Τι μπορεί να υποσχεθεί ο Τσάβες στον κόσμο του ΠΑΣ;
Δεν μου αρέσουν τα μεγάλα λόγια. Πρωτίστως θέλω να ηρεμήσω και εφόσον βρίσκομαι και την νέα χρονιά στα Γιάννενα θέλω να κάνω μία καλή προετοιμασία και να δώσω και την ψυχή μου μέσα στο γήπεδο.
- Ποιοι είναι οι στόχοι του Τσάβες;
Ο σκοπός μου είναι να προοδεύω και να βοηθάω την ομάδα που αγωνίζομαι πετυχαίνοντας αρκετά τέρματα.
- Ποιον θεωρείς το πιο ταλαντούχο ποδοσφαιριστή με τον οποίο υπήρξες συμπαίκτης;
Σίγουρα ο Καβάνι ήταν ένας εκ των κορυφαίων. Ωστόσο είχα εκπλαγεί με τον Λαβέτσι....
- Αν σου δινόταν η ευκαιρία να αγωνιστείς στο Champions League με την φανέλα του ΠΑΣ και στο Μουντιάλ με την Αργεντινή τι θα επέλεγες...;
Το Μουντιάλ... Είναι όνειρο ζωής. Ωστόσο ξέρω δεν θα αγωνιστώ ποτέ...(Γέλια...)
Μπόκα ή Ρίβερ;
Υποστηρίζω την Σαν Λορέτζο αφού έχω αγωνιστεί κιόλας εκεί...
http://sportsioannina.gr/index.php/rss/ ... oannina-gr
Δεν τον κόβω και για πολύ επαγγελματία.Κάτι που βγάζει από τα παραπάνω.Πολύ πιθανόν να μην εξαντλήσει το συμβόλαια.Επίσης το χειμώνα έκανε προπονήσεις στην Αργεντινή με άλλη ομάδα.Άσχετα αν βάζει το προσωπικό του πρόβλημα μπροστά.Επίσης δεν τον κόβω για τόσο φιλόδοξο όπως φαίνεται από την απάντηση του για το μουντιάλ.Ίσως συμπάθεια σε Καβάνι και Λαβέτσι,όπως και στην Σαν Λορέτζο.Ίσως favourite και με Ντε Βινσέντι. (είναι κομμάτι από την συνέντευξη).

Λαδιάς: «Με ενόχλησε ο τρόπος, όχι η λύση της συνεργασίας» (video)
Λαδιάς
Όσον αφορά τον τρόπο λειτουργίας, θα έλεγα ότι είχαμε μια άψογη συνεργασία και εννοώ τον κ. Παπαγεωργίου, τους δύο γενικούς αρχηγούς και τον κ. Τάτση, παρά τις αντίξοες συνθήκες δουλειάς, όπως ήταν τα γήπεδα, τα γυμναστήρια και συνεργασία με την ΠΑΕ, η οποία δεν υπήρχε».

Καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς έχω παρακολουθήσει όλα τα παιδικά πρωταθλήματα, έχουμε παίξει με την ενωσιακή ομάδα φιλικά, είχαμε μια γενικότερη εικόνα για τους παίκτες που υπάρχουν και ούτε καν αυτό δεν είχαν την ευθιξία να γίνει έστω μια συζήτηση μαζί μας.

Σε άλλο σημείο συμπλήρωσε: «Κάναμε προπονήσεις σ' ένα γήπεδο 40 άτομα, εμείς και η Κ-20. Ένα σκαλοπάτι πριν την ΠΑΕ δεν γίνεται να μην έχεις γήπεδα και γυμναστήρια. Είχα πει στον πρόεδρο να πιστέψει περισσότερο στις υποδομές, αν δεν πιστέψει τότε αυτές θα υπάρχουν μόνο επειδή επιβάλλονται από τους κανονισμούς».
http://www.super-fm.gr/articles/pas_k20 ... iasr_video
Γενικότερα βγάζει μια εικόνα ανοργανωσιάς.Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να περαστεί στο παιχνίδι.Τι δείχτες επηρεάζει.Επίσης το σκάουτινγκ γίνεται κυρίως σε τοπικό επίπεδο.

Έληξε ο δανεισμός Μερκουριάδη στο Καλπάκι
Η ανακοίνωση του νεαρού ποδοσφαιριστή

"Με τη ληξη του πρωταθλήματος τελειωνει και ο δανεισμος μου για ένα ετος στην ομαδα του ΑΣ ΚΑΛΠΑΚΙΟΥ από την Κ-20 του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.Θα ηθελα να ευχαριστησω τον προπονητη κ.Μιλτο Μαστορα που με εμπιστευθηκε ώστε να βοηθησω κι εγω στην πραγματοποιηση του στοχου της ομαδας μας που ηταν η παραμονή στν α' ερασιτεχνικη κατηγορια.Επισης θελω να ευχαριστησω τον προπονητη κ.Νικο Μητση,τη διοικηση και τους συμπαίκτες μου για την καταπληκτικη συνεργασια που είχαμε.Εγω συνεχιζω την προσπαθεια μου για τις πανελλήνιες εισαγωγικες εξετασεις και ευχομαι στην ομαδα και στους ανθρωπους της παντα επιτυχιες."

Δημητρης Μερκουριαδης.
http://www.super-fm.gr/articles/pas_k20 ... to_kalpaki
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΣ-Πανθρακικός Κ-20
Αρχηγός ο Χαρίσης.Στην αλλαγή του έγινε ο Φαρμάκης.
Κολιοφούκας τέρμα.Στο κέντρο της άμυνας από δεξιά οι Τάχιας,Φράγκος,Φίλιος.Οι δυο ακραίοι έβγαιναν και πλάγια να καλύψουν.Σαν WB οι Μουσκάι δεξιά και ο Πασχάλης αριστερά.Αμυντικός μέσος ο Πανταζής.Στο κέντρο οι Χαρίσης και Γιάκος Δ.Επιθετικό δίδυμο οι Παπαρούνας και Νάκος.
Ο Βασιλείου στην αρχή πέρασε σαν AMR.Πήγαινε και πιο κεντρικά.Άλλαζε θέση με τον Μουσκάι.Μετά την αλλαγή του Μουσκάι πέρασε στην θέση του σαν WB.Ο Φαρμάκης πέρασε στην θέση του Χαρίση.Στο κέντρο.Τελευταία αλλαγή ο Τζιάλλας.Μπήκε στην θέση του Βασιλείου μπροστά και ο Βασιλείου πίσω του σαν αντί Μουσκάι.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μερικές από τις σημαντικότερες Αυξήσεις Μετοχικών Κεφαλαίων που πραγματοποιήθηκαν το τελευταίο διάστημα από ελληνικές ΠΑΕ παρουσίασε το gazzetta.gr με την βοήθεια του businessnews.gr.
Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΑΕ (ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ 1966) με απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της τον Οκτώβριο του 2013 προχώρησε στην καταβολή αύξησης του μετοχικού της κεφαλαίου κατά το ποσό του 1.208.100 ευρώ που αποτελεί μέρος της αύξησης του μετοχικού της κεφαλαίου1 .870.00 ευρώ, που αποφασίστηκε από τη Γενική Συνέλευση των μετόχων της στις 12 Μαρτίου 2013.
http://sportsioannina.gr/index.php/rss/ ... 5-13-38-56
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τάτσης και Γεωργουλόπουλος σε σεμινάριο στη Χαλκίδα
Δύο προπονητές του ΠΑΣ βρίσκονται από προχτές στη Χαλκίδα όπου παρακολουθούν το σεμινάριο προπονητών προκειμένου να αποκτήσουν το δίπλωμα ΟΥΕΦΑ A’.
Πρόκειται για τον Γιάννη Τάτση (προπονητή της ομάδας νέων Κ-20) και τον Γιώργο Γεωργουλόπουλο (βοηθό του Γιάννη Πετράκη στην τεχνική ηγεσία). Το σεμινάριο παρακολουθεί επίσης και ο Γιώργος Πετράκης, γιός του προπονητή του ΠΑΣ, που όπως είναι γνωστό σε ηλικία 28 ετών σταμάτησε το ποδόσφαιρο και έγινε προπονητής. Στη σαιζόν που έφυγε είχε την τεχνική ηγεσία του Α. Ο. Τυμπακίου στην Α’ κατηγορία Ηρακλείου.
http://gianninasports.blogspot.gr/2014/ ... .html#more
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντώνης Ηλιάδης – «ΠΑΣ»άς στα Γιάννενα ο νεαρός φορ!
Το πλήρωμα του χρόνου έφτασε για τον Αντώνη Ηλιάδη και το μεγάλο βήμα για το υψηλότερο επίπεδο του ελληνικού ποδοσφαίρου είναι εδώ και λίγες ώρες γεγονός! Ο 21χρονος επιθετικός του Μακροχωρίου, συνοδευόμενος από γνωστό μάνατζερ, συναντήθηκε στην Αθήνα με τον μεγαλομέτοχο του ΠΑΣ Γιάννινα, Γιώργο Χριστοβασίλη και υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας δύο ετών με την Ηπειρώτικη ομάδα.
Θυμίζουμε πως ο Αντώνης στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής που ολοκληρώθηκε πριν τρεις εβδομάδες περίπου, είχε 23 συμμετοχές με τα χρώματα του Μακροχωρίου (1875 λεπτά συμμετοχής) και σημείωσε 5 τέρματα συμβάλλοντας τα μέγιστα ώστε η ομάδα του να πετύχει τον στόχο της. Είχε προσπαθήσει κατά καιρούς να αναζητήσει την τύχη του (κυρίως με δοκιμές) σε μεγαλύτερους συλλόγους, ωστόσο φαίνεται πως το 2014 είναι η τυχερή του χρονιά!

Στο δρόμο της επιστροφής για τη Βέροια, ο 21χρονος επιθετικός μίλησε στο Imathia Sports News για τη νέα σελίδα που ανοίγει στην καριέρα του, ενώ δεν παρέλειψε να αναφερθεί σε συγκεκριμένο άτομο που τον στήριξε : «Η συμφωνία με μία τόσο ιστορική ομάδα όπως ο ΠΑΣ Γιάννινα, με γεμίζει τεράστια ευθύνη αλλά πάνω απ” όλα μου δίνει ώθηση να πετύχω τον προσωπικό αλλά και τον συλλογικό στόχο. Παράλληλα θέλω να δικαιώσω όσους πίστεψαν σε μένα και ειδικότερα σε ένα πρόσωπο που όταν διαβάσει αυτές τις γραμμές, θα καταλάβει… Είμαι ευγνώμων που μέσα από αυτούς κατάφερα να πετύχω το μεγάλο άλμα στην καριέρα μου, ενώ δεν πρέπει να παραλείψω να ευχαριστήσω προσωπικά τον προπονητή της νέας μου ομάδας, κ. Γιάννη Πετράκη που με επέλεξε αλλά και τον μεγαλομέτοχο κ. Γιώργο Χριστοβασίλη για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε.»
http://imathiasportsnews.gr/2014/06/06/ ... -o-nearos/
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Giannis Nakos (id: 36081772):
2011/12 Ατρόμητος Ιωαννίνων
http://www.ipeirotika.gr/athlitika/item ... kai-xarisi
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Super League 1”