Πλατανιάς 13/14

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14787
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://www.fcplatanias.gr/?p=7290
Και επισημε παιχτης του Πλατανια ο Γ.Ζαραδουκας
Για 1 1/2 χρονο υπεγραψε ο διεθνης αμυντικος
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
stavrello_m
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Wed Aug 07, 2013 11:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μεγαλύτερη ατυχία της χρονιάς χτύπησε τον Γιάννη Ζαραδούκα τη μέρα που ανακοινώθηκε η μεταγραφή του στον Πλατανιά


http://www.sportdog.gr/article/212108/a ... -zaradoyka
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14787
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βραβευση του Πλατανια απο τον Πσαπ
Spoiler: show
Πολύ σημαντική και ουσιαστική διάκριση για την Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων!
Η Χανιώτικη Π.Α.Ε. θα βραβευτεί από τον Πανελλήνιο Σύνδεσμο Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών «για την από μέρους της αναγνώριση της προσφοράς των ποδοσφαιριστών που αγωνίστηκαν στην ομάδα της κι αποχώρησαν», όπως χαρακτηριστικά αναφέρεται σε σχετικό ενημερωτικό έγγραφο, που εστάλη σήμερα από τον Π.Σ.Α.Π. στα Γραφεία του Πλατανιά.
«Η συμπεριφορά σας απέναντι στους συναδέλφους μας είναι αξιέπαινη κι επιθυμία μας είναι να την αναδείξουμε», επισημαίνεται χαρακτηριστικά στο ίδιο έγγραφο, γεγονός που αποτελεί μία ουσιαστική επιβράβευση της Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων, η οποία όχι μόνο είναι απολύτως συνεπής στις οικονομικές και άλλες υποχρεώσεις της προς τους ποδοσφαιριστές, αλλά διατηρεί μία εξαιρετική σχέση αμοιβαίας εκτίμησης ακόμη και μετά τη λήξη της συνεργασίας μεταξύ των δύο πλευρών.
Η βράβευση της Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου 2014, στις 18.30, στο ξενοδοχείο Divani Caravel, στην Αθήνα, κατά την ετήσια καθιερωμένη εκδήλωση του Π.Σ.Α.Π., «Γιορτή του Ποδοσφαιριστή».
Η Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων ευχαριστεί θερμά τη Διοίκηση του Πανελλήνιου Συνδέσμου Αμειβομένων Ποδοσφαιριστών για την απόφασή της και εύχεται στο Διοικητικό Συμβούλιο και σε όλα τα μέλη του Π.Σ.Α.Π., καλή χρονιά, με υγεία, δημιουργία και αισιοδοξία
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14787
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο Πλατανια ο Γιαχια
Spoiler: show
Παίκτης του Πλατανιά Χανίων είναι και επίσημα ο Αντάρ Γιαχία. Ο 32χρονος διεθνής Γαλλοαλγερινός κεντρικός αμυντικός (γεννηθείς στις 21 Μαρτίου 1982), με πλούσια εμπειρία στο γερμανικό και στο γαλλικό πρωτάθλημα, αφίχθη χθες το βράδυ στα Χανιά και σήμερα το μεσημέρι επισκέφθηκε τα γραφεία της Π.Α.Ε. στον Πλατανιά, όπου υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τη Χανιώτικη ομάδα, παρουσία του τεχνικού διευθυντή κ. Λάμπρου Μαλτέζου (φωτογραφία).
Αμέσως, μετά ο Αντάρ Γιαχία, μιλώντας στην επίσημη ιστοσελίδα της Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων, έκανε λόγο για ενδιαφέρουσα πρόκληση στην καριέρα του, ευχαρίστησε τη Διοίκηση και τον προπονητή κ. Νίκο Αναστόπουλο για την εμπιστοσύνη στο πρόσωπό του και τόνισε ότι θα δώσει τον καλύτερο εαυτό του προκειμένου η ομάδα να πετύχει τους στόχους της.

Αναλυτικότερα:

Αναφερόμενος τόσο στην επιλογή του να συνεχίσει την καριέρα του στον Πλατανιά Χανίων, όσο και στις πρώτες του εντυπώσεις από την ομάδα, ο 32χρονος κεντρικός αμυντικός είπε:
«Πρώτα απ” όλα θέλω να ευχαριστήσω τη Διοίκηση και τον προπονητή για την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπό μου καθώς και το ότι έδειξαν πως θέλουν πραγματικά να είμαι μέλος της ομάδας. Βρίσκω την πρόκληση ενδιαφέρουσα να αγωνιστώ έως το τέλος της χρονιάς και να προσπαθήσω μαζί με όλη την ομάδα να δώσουμε τον καλύτερο εαυτό μας για να παραμείνει ο Πλατανιάς στη Super League. Όσον αφορά τις εντυπώσεις μου, είχα μια πρώτη συνάντηση με μέλη της ομάδας και τον προπονητή στην Αθήνα πριν από τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό. Ακολούθησε, σήμερα, η επίσκεψή μου στα γραφεία της Π.Α.Ε. όπου είχα την ευκαιρία να δω τον πρόεδρο, τους αντιπροέδρους, μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου και συνεργάτες της ομάδας και κατάλαβα ότι το κλίμα στην ομάδα είναι καλό, οικογενειακό. Επίσης, βλέπω ότι οι άνθρωποι έχουν πολύ καλές σχέσεις μεταξύ τους και αυτή είναι μια καλή ατμόσφαιρα για κάθε ποδοσφαιριστή, γεγονός εξαιρετικά σημαντικό».

Κληθείς να σχολιάσει το επίπεδο του ελληνικού ποδοσφαίρου, ο Αντάρ Γιαχία ανέφερε:
«Γνωρίζω το ελληνικό πρωτάθλημα, γιατί έχω μερικούς φίλους που αγωνίστηκαν σε αυτό κατά το παρελθόν, όπως ο Ραφίκ Τζιμπούρ. Έχω δει κάποια παιχνίδια. Πιστεύω ότι στην Ελλάδα το ποδόσφαιρο είναι τεχνικό και επιθετικό. Αυτή είναι η εικόνα που έχω. Ασφαλώς, είναι πολύ ενδιαφέρον για κάθε παίκτη που έρχεται να αγωνιστεί στην Ελλάδα, να ανακαλύπτει κάτι καινούριο και πιστεύω ότι αυτό θα συμβεί και με μένα».

Τέλος, μιλώντας για τους προσωπικούς του στόχους, ο Αντάρ Γιαχία σημείωσε:
«Οι προσωπικοί μου στόχοι δεν μπορεί να είναι διαφορετικοί από τους στόχους της ομάδας. Έχω τους ίδιους στόχους. Θέλω να είμαι σε καλή κατάσταση, να αγωνίζομαι και να βοηθήσω την ομάδα. Αν καταφέρω, μαζί με τους συμπαίκτες μου, να υλοποιήσουμε τους στόχους της ομάδας, τότε κι εγώ θα έχω υλοποιήσει τους δικούς μου στόχους».

Υπενθυμίζεται ότι ο Αντάρ Γιαχία ξεκίνησε την καριέρα του στην ιταλική Ίντερ το 2000, όπου, ωστόσο, δεν είχε συμμετοχές. Την περίοδο 2001 – 2002 δόθηκε δανεικός στη γαλλική Μπαστιά, από την οποία αποκτήθηκε στο τέλος της ίδιας χρονιάς. Το διάστημα 2002 – 2005 αγωνίστηκε στη γαλλική ομάδα, μετρώντας 72 συμμετοχές και 2 γκολ. Την επόμενη χρονιά (2005 – 2006) αγωνίστηκε στην, επίσης γαλλική, Νις, μετρώντας 30 συμμετοχές. Την περίοδο 2006 – 2007 αγωνίστηκε ως δανεικός στη γερμανική Μπόχουμ (16 συμμετοχές, 1 γκολ). Στην Μπόχουμ έμεινε για τέσσερα χρόνια (έως και το 2011), μετρώντας 103 συμμετοχές και έξι γκολ, αν και αμυντικός. Την περίοδο 2011 – 2012 αγωνίστηκε στην Αλ Νασρ (Σαουδική Αραβία, 13 συμμετοχές – 1 γκολ), τη χρονιά 2012 – 2013 στη γερμανική Καϊζερσλάουτερν (11 συμμετοχές) και την τρέχουσα περίοδο στην ομάδα της Αλγερίας Εσπεράνς (12 συμμετοχές). Έχει, επίσης, 53 συμμετοχές και 6 γκολ με την εθνική ομάδα της Αλγερίας.
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14787
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://www.fcplatanias.gr/?p=7681
Τελος ο Αναστοπουλος
Επισης νομιζω οτι πρεπει να περαστουν στο πορτοκαλι η θεση του Αριστερου χαφ για τον Μπελιτς και του Αριστερου μπακ για τον Φερναντες
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14548
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον προπονητή Άγγελο Αναστασιάδη.

http://www.fcplatanias.gr/?p=7695
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14787
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι συνεργατες του Αγγελου

Μαζί με τους συνεργάτες του, Λεωνίδα Δημητρακόπουλο και Απόστολο Τερζή αναμένεται στα Χανιά ο Άγγελος Αναστασιάδης, στη… νέα εποχή που ξεκινά για τον 60χρονο κόουτς στον Πλατανιά.

Ο Δημητρακόπουλος και ο Τερζής θα είναι λοιπόν, ξανά, συνοδοιπόροι του Αναστασιάδη στην επιστροφή του στον Πλατανιά, με σκοπό να τον βοηθήσουν στο έργο του, αλλά και στην πολύ μεγάλη προσπάθεια για την παραμονή της ομάδας στην κατηγορία.

Δεδομένη είναι η αποχώρηση από την ομάδα του Ανδρέα Σκέντζου ενώ από εκεί και πέρα, απομένει να ξεκαθαρίσει ο ρόλος που θα έχουν ο Νίκος Μαναρόλης αλλά και ο Γιώργος Μουντάκης
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Αλεξάνταρ Κάταϊ είχε φραστικό επεισόδιο με τον Άγγελο Αναστασιάδη, για αυτό και τέθηκε στο περιθώριο από τον τεχνικό του Πλατανιά.

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... go-o-Katai

Είχε αντιδράσει άσχημα και επί Αναστόπουλου νομίζω όταν τον έκανε αλλαγή...
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14787
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η πρωτη ανανεωση ειναι γεγονος
Η ομαδα του Πλατανια συμφωνησε για ενα ακομα χρονο με τον Αλκη Δημητρη
http://www.fcplatanias.gr/?p=8362
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14787
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελος ο Γιωργαλλιδης
Ο διεθνης με την Κυπρο τερματοφυλακας αποτελει παρελθον απο την ομαδα του Πλατανια
edit
Στην Ομονοια ο Γιωργαλλιδης
Last edited by themistoklis7 on Sun May 11, 2014 7:05 pm, edited 1 time in total.
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

http://www.aek365.com/a-332835/sthn-ent ... atania.htm

Σε σοβαρή κατάσταση νοσηλεύεται ο παίκτης του Πλατανιά, Στέφανος Μαρτσάκης, που ενεπλάκει σε τροχαίο ατύχημα το βράδυ του Σαββάτου.

Πολύ άσχημα είναι τα νέα από τα Χανιά, καθώς ο νεαρός παίκτης του Πλατανιά, Στέφανος Μαρτσάκης, νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση, μετά από τροχαίο ατύχημα που είχε. Ο 23χρονος ποδοσφαιριστής, επέστρεφε στο σπίτι του στις 7 το πρωί, μετά από την νυχτερινή του έξοδο, όμως το αμάξι βγήκε εκτός πορείας και κατέληξε εκτός δρόμου, αναποδογυρισμένο! Ο άτυχος ποδοσφαιριστής, έχει πολλαπλά τραύματα στο κεφάλια και την κοιλιά και ήδη έχει κάνει αρκετές χειρουργικές επεμβάσεις. Οι πρώτες πληροφορίες κάνουν λόγο για κρίσιμη κατάσταση, με την ελπίδα, πάντως, πως δε θα κινδυνέψει η ζωή του.
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

«Η Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων ευχαριστεί θερμά τον Άγγελο Αναστασιάδη για τη συνολική προσφορά του στην ομάδα μας. Ο Άγγελος Αναστασιάδης είναι ένας εξαιρετικός προπονητής και ένας εξαίρετος άνθρωπος, ο οποίος κοσμεί με την παρουσία του το ελληνικό ποδόσφαιρο. Η ποδοσφαιρική οικογένεια του Πλατανιά Χανίων εύχεται από καρδιάς στον κ. Αναστασιάδη προσωπική και οικογενειακή ευτυχία και επαγγελματικές επιτυχίες στην ήδη πλούσια και επιτυχημένη προπονητική του καριέρα. Να είναι σίγουρος ότι στα Χανιά έχει μόνο φίλους. Παράλληλα, η Π.Α.Ε. Πλατανιάς Χανίων ευχαριστεί θερμά και τους συνεργάτες τού κ. Αναστασιάδη, Λεωνίδα Δημητρακόπουλο και Απόστολο Τερζή, για την προσφορά τους στην ομάδα μας και τους εύχεται οικογενειακή ευτυχία και επαγγελματικές επιτυχίες».

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... yme-Aggele

Συνήλθε ο Μαρτσάκης ευτυχώς :-D
Locked

Return to “Super League 1”