ΟΦΗ 13/14

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίκτης του ΟΦΗ για τα επόμενα πέντε χρόνια είναι ο Μανόλης Φαζός καθώς υπέγραψε σήμερα επαγγελματικό συμβόλαιο. Ο Φαζός που είναι 18 ετών (12-8-1995) ξεκίνησε την καριέρα του από τις Ακαδημίες του ΠΑΝΟΜ και πριν 5 χρόνια ήρθε στις ακαδημίες του ΟΦΗ.

http://ofifc.gr/3751-ypegrapse-epaggelm ... lis-fazos/

DC o Φαζός.

Επαγγελματικό συμβόλαιο με την ΠΑΕ, διάρκειας 5 ετών, υπέγραψε σήμερα ο Μπάμπης Δαμιανάκης, προερχόμενος από την ομάδα Κ20 του συλλόγου. Ο Δαμιανάκης είναι «γέννημα θρέμμα» του ΟΦΗ καθώς ξεκίνησε από τις ακαδημίες του συλλόγου το 2002 και περνώντας από όλα τα τμήματα, στα περισσότερα εκ των οποίων ήταν αρχηγός, έφτασε να γίνει επαγγελματίας σε ηλικία 18 ετών (γεννηθείς στις 14-4-1995).

http://ofifc.gr/3716-ypegrapse-gia-5-ch ... amianakis/

Αριστεροπόδαρο DC o Δαμιανάκης.
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

«Η ΠΑΕ ΟΦΗ ανακοινώνει την επέκταση του συμβολαίου του Μανόλη Μονιάκη ως το καλοκαίρι του 2015. Ο Μονιάκης που είχε συμβόλαιο μέχρι τις 30-6-2014 συναντήθηκε με τον πρόεδρο της ΠΑΕ Μάνθο Πουλινάκη και αποφάσισαν να επεκτείνουν την συνεργασία τους για ένα ακόμα χρόνο με προοπτική να υπάρξει σύντομα και νέα αναπροσαρμογή του συμβολαίου».

«Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που ανανέωσα το συμβόλαιο μου καθώς, όπως είναι γνωστό, ο ΟΦΗ είναι το σπίτι μου. Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο, το διοικητικό συμβούλιο και την τεχνική ηγεσία για την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν και να είναι σίγουροι ότι δεν θα την προδώσω ποτέ.

Φέτος γίνεται μια μεγάλη προσπάθεια, σε καλύτερο επίπεδο σε σχέση με πέρυσι και θα πρέπει όλοι μαζί, ενωμένοι, να προσπαθήσουμε να φέρουμε την ομάδα όσο πιο ψηλά γίνεται. Αρχής γενομένης από το παιχνίδι της Κυριακής με τον ΠΑΟΚ που μαζί με τον φανταστικό μας κόσμο θα τα δώσουμε όλα για να πάρουμε την πρώτη μας νίκη στο πρωτάθλημα και να κάνουμε μια νέα αρχή. Η ομάδα έχει μεγάλες δυνατότητες, όμως μέχρι τώρα για διάφορες συγκυρίες δεν μπορέσαμε να πάρουμε αυτό που αξίζουμε ως ομάδα. Όμως όλοι μαζί την Κυριακή θα ξεπεράσουμε τον εαυτό μας και είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρουμε».

http://ofifc.gr/3772-paiktis-tou-ofh-me ... -moniakis/
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Μακουκούλας πήρε το 13

35 χιλιάρικα η αψιούν του Σβασίγια, σύμφωνα με Πουλινάκη χθες στην τιβί.
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
vagelis4
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 467
Joined: Sun Oct 28, 2007 4:33 pm
Football Manager της ομάδας: OFI, Boavista, Avellino
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το νουμερο 5 ο Δαμιανακης

Το νουμερο 95 ο Φαζός
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

ΕΧΕΙ ΥΠΟΠΕΣΕΙ ΣΕ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΠΑΡΑΠΤΩΜΑ

Στην έξοδο ο Νιμανί από ΟΦΗ

Κοντά στην πόρτα της εξόδου από τον ΟΦΗ βρίσκεται ο Γάλλος επιθετικός, Φρεντερίκ Νιμανί, ο οποίος υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα που σε συνδυασμό με τις μέτριες εμφανίσεις του τον φέρνουν εκτός ομάδας.

Συγκεκριμένα, στην τελευταία προπόνηση που έγινε το Σάββατο (28/9) στο «Γεντί Κουλέ», όταν αποχώρησε για τα αποδυτήρια δίχως να του δοθεί η άδεια από τον προπονητή, εκφράζοντας με αυτόν τον τρόπο την… δυσαρέσκεια του, για τα πλάνα του Καβαλιώτη τεχνικού εν όψει του αγώνα με τον ΠΑΟΚ.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =129509850
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τέλος ο Δερμιτζάκης απ’ τον ΟΦΗ!

Στη λύση του «βελούδινου» διαζυγίου κατέληξαν ο ΟΦΗ κι ο Παύλος Δερμιτζάκης. Όπως ανακοίνωσε η ΠΑΕ -έστω και με βαριά καρδιά όπως αναφέρει- λύθηκε η συνεργασία με τον Έλληνα τεχνικό.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του ΟΦΗ

«Η ΠΑΕ ΟΦΗ ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας με τον Παύλο Δερμιτζάκη. Ο πρώην πλέον τεχνικός του ΟΦΗ συναντήθηκε σήμερα το μεσημέρι με τον πρόεδρο της ΠΑΕ Μάνθο Πουλινάκη και συμφώνησαν από κοινού να λυθεί η συνεργασία τους.

Η ΠΑΕ ΟΦΗ εύχεται κάθε επιτυχία στον Παύλο Δερμιτζάκη στην συνέχιση της προπονητικής του καριέρας και να ξέρει ότι η πόρτα της ομάδας θα είναι πάντα ανοικτές για να επιστρέψει και να δείξει τις αδιαμφισβήτητες ικανότητες του, που για διάφορες συγκυρίες δεν μπόρεσε να δείξει στην πρώτη του συνεργασία με την ομάδα μας.

Για το θέμα της λύσης της συνεργασίας με τον Παύλο Δερμιτζάκη ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΟΦΗ Μάνθος Πουλινάκης έκανε την ακόλουθη δήλωση: «Πήραμε μια απόφαση με πολύ βαριά καρδιά να τερματίσουμε την συνεργασία με έναν άνθρωπο που ήταν τιμή μου που τον γνώρισα και συνεργάστηκα μαζί του. Είναι δεδομένο ότι για την μέτρια βαθμολογική πορεία της ομάδα δεν ευθύνεται μόνο ο ίδιος, αλλά όπως γίνεται στο ποδόσφαιρο ο προπονητής είναι το εύκολο «θύμα».

Δεν έχω μιλήσει με κανένα προπονητή αλλά πλέον θα κοιτάξουμε να κάνουμε το καλύτερο για την ομάδα. Να πάρουμε έναν προπονητή που θα είναι κοινά αποδεκτός, να τονώσει την ψυχολογία για να έρθουν άμεσα τα θετικά αποτελέσματα αλλά φυσικά και να είναι στα οικονομικά δεδομένα της ομάδας καθώς όπως έχω επαναλάβει πολλές φορές ο πρώτος και μεγάλος στόχος είναι η οικονομική εξυγίανση της ΠΑΕ μέσα από το 3ετές πρόγραμμα που έχουμε εκπονήσει από την περυσινή περίοδο».

http://www.sport-fm.gr/article/dermi/726358
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Ευθείς από την πρώτη στιγμή ο Πορτογάλος τεχνικός χαιρέτησε έναν προς έναν τους παίκτες του ΟΦΗ κερδίζοντας τους από την πρώτη στιγμή.

Tην πρώτη του γνωριμία είχε σήμερα ο νέος τεχνικός του ΟΦΗ με τους παίκτες και τα μέλη της ομάδας.Ο Πορτογάλος τεχνικός παρακολούθησε το σημερινό δίτερμα και μετά το τέλος της προπόνησης πήγε στα αποδυτήρια όπου είχε την πρώτη του γνωριμία με το έμψυχο δυναμικό της ομάδας.

Ο Ρικάρντο Σα Πίντο χαιρέτησε έναν προς έναν προσωπικά τους παίκτες αποφεύγοντας τα πολλά λόγια. Ο Πορτογάλος απευθυνόμενος στους παίκτες είπε μεταξύ άλλων πως" από αύριο θα είμαστε μαζί, ήθελα να σας γνωρίσω και να σας χαιρετήσω" ενώ είχε ολιγόλεπτο τετ-α-τετ και με τους συμπατριώτες του δηλαδή τους Μακουκούλα, Φερνάντες και Μιλιάζες. Ο νέος προπονητές του ΟΦΗ έδειξε με τον τρόπο του να κερδίζει τους παίκτες ενώ χαρακτηριστικό είναι πως τους μίλησε σε τρεις γλώσσες. Πορτογαλικά, αγγλικά και ισπανικα.

Μετά το τέλος της γνωριμίας του, με τους παίκτες ο Σα Πίντο μαζί με τον άμεσο συνεργάτη του Τιάγκο Μουτίνιο μίλησε και με τα υπόλοιπα μέλη του τεχνικού τιμ του ΟΦΗ όπου ζήτησε λεπτομερώς το πρόγραμμα των προπονήσεων.

http://www.gentikoule.gr/podosfairo/740 ... es-tou-ofh
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ΠΑΕ ΟΦΗ ανακοινώνει την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας από τον Ρικάρντο Σα Πίντο. Ο Πορτογάλος τεχνικός που έκανε σήμερα την πρώτη του προπόνηση υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι με οψιόν ανανέωσης, και από τις δύο πλευρές, για ένα ακόμα έτος.

http://ofifc.gr/3932-neos-proponitis-to ... -sa-pinto/
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο Παναγιωτης Μανιδάκης 18χρ επιθετικος δεν είναι ελεύθερος είναι στον Οφη.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =129436936
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι οπαδοί «κάρφωσαν» τους Νιμανί – Ζβασίγια

Οι Νιμανί και Ζβασίγια νυχτοπερπάτησαν ένα βράδυ πριν το ντέρμπι του Ηρακλείου με τον Εργοτέλη και οι οπαδοί του ΟΦΗ τους αντιλήφθηκαν και τους κάρφωσαν στους υπευθύνους.

Η διοίκηση χθες έκανε γνωστό ότι τιμώρησε δύο παίκτες της με πρόστιμο γιατί δεν τήρησαν τον εσωτερικό κανονισμό χωρίς να κάνουν γνωστά τα ονόματά τους.

Αυτό το έκαναν οι φίλοι της ομάδας, οι οποίοι τους είδαν σε κεντρικό μπαρ του Ηρακλείου την Παρασκευή το βράδυ - ξημερώματα Σαββάτου να τα πίνουν, φορώντας φούτερ με κουκούλες για να μην είναι εύκολα αναγνωρίσιμοι!

Μάλιστα, σύμφωνα με τους οπαδούς, όταν πλησίασαν τους δύο παίκτες, για να ζητήσουν εξηγήσεις, ο Νιμανί δικαιολογήθηκε ότι δεν θα έμπαινε την επομένη στη 18άδα, στην οποία όμως –τελικά- συμπεριλήφθηκε.


http://www.sport-fm.gr/article/oi-opado ... gia/728829
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Τεχνικό τιμ ΟΦΗ;;;
Ο Φαζός δεν φαίνεται στο site της SL να έχει υπογράψει επαγγελματικό συμβόλαιο
3η εμφάνιση;;;
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και το πάρτι "συνεχίζεται"...

Σε συνέχεια της είδησης για τους "άτακτους" ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ που παραβίασαν το οράριο βγήκαν στο φως της δημοσιότητας νέες φωτογραφίες με τους παίκτες να ξεσαλώνουν

Την Πέμπτη η αθλητική ιστοσελίδα της Κρήτης PrismaSport αποκάλυψε μία φωτογραφία που απεικονίζει παίκτες του ΟΦΗ να ξενυχτούν κόντρα στο συμφωνημένο οράριο που έχει θέσει η διοίκηση του συλλόγου.

Μια ημέρα αργότερα επανέρχεται με νέες φωτογραφίες από τη συγκεκριμένη νύχτα που δείχνει ορισμένους ποδοσφαιριστές να διασκεδάζουν.


Όλα αυτά και ενώ η διοίκηση του ΟΦΗ έχει καλέσει σε απολογία τους Νιμανί, Ζβασίγια (ο πρώτος ουσιαστικά έχει τελειώσει), ενώ άγνωστο παραμένει τι θα γίνει με τον Ζε Εντουάρντο.

Το θέμα θα χειριστεί ο πρόεδρος Μάνθος Πουλινάκης μόλις επιστρέψει από την Αθήνα αλλά μέχρι τότε με εντολή του Σα Πίντο θα προπονούνται μόνοι τους.


http://www.sport24.gr/football/omades/O ... 04064.html
User avatar
OFI4EVER
Backup
Backup
Posts: 995
Joined: Mon Aug 04, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: Van der Fragk
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο Φαζος εχει την φανελα με το 95 και ο Δαμιανακης με το 5.
3η εμφανιση δεν υπαρχει, εκτος αν θεωρηθει η επετειακη που χρησιμοποιηθηκε την πρωτη αγωνιστικη στο ΟΦΗ-Πανιωνιος 0-0, αν και αυτη την φανελα την εστειλαν στις ΗΠΑ για να αγωνιζεται ο OFI New York, δεν κανω πλακα
stavrello_m
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Wed Aug 07, 2013 11:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο site του ΟΦΗ κατω απο καθε παιχτη εχει το "τετ-α-τετ" με πληροφοριες οπως Idol, fav. person.

http://ofifc.gr/players/basilis-koutsianikoulis/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Τεχνικό τιμ ΟΦΗ;;;
Locked

Return to “Super League 1”