Ατρόμητος 13/14

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Εληξαν τα συμβόλαια των Agolli, Radman, Ραχιώτη.
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από έξι χρόνια παραμονής στο Περιστέρι, ο Φώτης Καραγκιολίδης αποτελεί παρελθόν από την ομάδα του Ατρόμητου. Τέλος και ο νεαρός Μπιλίτσης.
http://www.sport-fm.gr/article/telos-o- ... dis/685800
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Εληξαν τα συμβόλαια των Agolli, Radman, Ραχιώτη.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Η ΠΑΕ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ην έναρξη συνεργασίας με τον Cennamo Luigi.

Ο έμπειρος τερματοφύλακας βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ Ατρόμητος και παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου υπέγραψε συμβόλαιο για 1 χρόνο με οψιόν ανανέωσης για ένα χρόνο.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου, ο Luigi Cennamo έκανε τις εξής δηλώσεις:

"Είμαι πολύ χαρούμενος που ανήκω στην οικογένεια του Ατρόμητου, μιας ομάδας που με την παρουσία της τα τελευταία χρόνια κοσμεί το Ελληνικό Ποδόσφαιρο , μια ομάδα με πιστούς οπαδούς και μια ομάδα που θέτει συνεχώς νέους ανοδικούς στόχους .

Θέλω να δηλώσω ότι μέσα από τη σκληρή δουλειά θα είμαι συνεχώς στην μεγαλύτερη ετοιμότητα έτσι ώστε να βοηθήσω την ομάδα να να επιτύχει τους στόχους της και γιατί όχι να κατακτήσει και ένα τίτλο."

Ο Cennamo Luigi κατά την περσινή περίοδο 2012-2013 αγωνίστηκε στην MACCABI NETANYA σε 31 αγώνες πρωταθλήματος , 2 Ευρωπαϊκούς Αγώνες και 5 αγώνες Κυπέλλου Ισραήλ.

Αύριο το πρωί ο 33χρονος τερματοφύλακας θα αναχωρήσει για το Πήλιο όπου και θα ενσωματωθεί με την υπόλοιπη ομάδα.

Ο Cennamo Luigi επέλεξε τον αριθμό 1 στην φανέλα του.

http://www.atromitosfc.gr/el/articles/p ... namo_luigi
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Εληξαν τα συμβόλαια των Agolli, Ραχιώτη.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Το... σορτσάκι με το «9»

Το «9» στο σορτσάκι και το «90» στη φανέλα έχει στις πρώτες ημέρες της προεοιμασίας ο Στέφανο Ναπολεόνι. Το αγαπημένο του «9» ανήκει τυπικά στον Νιάζι Κούτσι (με τον οποίον ακόμα δεν έχει βρεθεί η χρυσή τομή για το... διαζύγιο). Είναι δεδομένο ότι θα πάρει αυτό του νούμερο αν αποχωρήσει ο Κοσοβάρος στράικερ. Κατά τα άλλα, ο Δημήτρης Παπαδόπουλος έχει πάρει το «11», ενώ το «2» που άφησε ο Γιάννης Σκόνδρας το έχει καπαρώσει ο... διάδοχός του, ο Θοδωρής Παπουτσογιαννόπουλος. Κατά τα άλλα, οι περισσότεροι παίκτες που ήταν και πέρυσι στο ρόστερ έχουν κρατήσει τα περσινά τους νούμερα. Εξαίρεση ο Γιαννούλης που άφησε το «3» στον Τζαμάλ και πήρε το «18». Από τους νεοαποκτηθέντες, οι Γεωργίου, Τζενάμο έχουν το «8» και το «1» αντίστοιχα (ορφανά μετά τις αποχωρήσεις Επστάιν-Ιτάνζ την περασμένη σεζόν), ο Ούμπιντες το «23», ο Αρκούδας το «36».

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =129439363
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

H ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον επιθετικό Νιάζι Κούτσι

Ο ποδοσφαιριστής βρέθηκε σήμερα στα γραφεία της ΠΑΕ μαζί με τη δικηγόρο του και υπέγραψε την κοινή συναινέσει λύση του συμβολαίου του παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

Ο Νιάζι Κούτσι αποχωρεί από την ομάδα μας με 24 συμμετοχές στο πρωτάθλημα (1 γκολ), 1 συμμετοχή στο κύπελλο και 2 συμμετοχές στο Europa League.

H ΠΑΕ Ατρόμητος του εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα του!

http://www.gazzetta.gr/football/article ... n-atromito
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Οι αρχηγοί του Ατρόμητου για την ερχόμενη περίοδο θα είναι κατά σειρά οι Βαγγέλης Νάστος, Σωκράτης Φυτανίδης και Εντουάρντο Μπρίτο .

Επίσης οι αριθμοί στις φανέλες των ποδοσφαιριστών είναι οι εξής: Λαζαρίδης (24), Καντούτσης (28), Τζαμάλ (3), Αρκούδας (36), Μπάλλας (16), Τσενάμο (1), Δημούτσος (21), Φάμπιο (32), Φυτανίδης (6), Γκαρσία (26), Γεωργίου (8), Γιαννούλης (18), Γρομητσάρης (35), Ιγκλέσιας (17), Καλλέργης (14), Καραγκούνης (10), Καραμάνος (20), Ναπολεόνι (9), Νάστος (13), Παπαδόπουλος (11), Παπουτσογιαννόπουλος (2), Μπρίτο (7), Σηφάκης (33), Ταυλαρίδης (4), Ούμπιδες (23) και Μπάρκας (12).

http://www.gazzetta.gr/football/article ... -atromitoy
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κακό handling o Σηφάκης,δεν την μπλοκάρει εύκολα σε θεωρητικά εύκολα σουτ..

Καλά first touch,pace,finishing,off the ball o Ναπολεόνι.
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο συνεντευξη Ναπολεονι

Μας είχανε πει ότι ο 27χρονος σέντερ-φορ έχει ιδιαίτερη έφεση στις γλώσσες (μιλάει πέντε διαφορετικές), αλλά το σοκ που πάθαμε, όταν τον πήραμε τηλέφωνο για συνέντευξη, δεν έχει προηγούμενο... Η παρακάτω στιχομυθία είναι 100% αυθεντική και η μεταφορά της συνομιλίας από το κασετοφωνάκι στον υπολογιστή, δεν έχει διαφορά ούτε σε ένα “και”...

«Παρακαλώ; Ποιος είναι; Μιλήστε παρακαλώ... (σ.σ.: στα ελληνικά)»

-Ζητώ συγνώμη... Έχω κάνει λάθος... Ήθελα να μιλήσω στον Στέφανο...»

«Εγώ είμαι... Τι θα θέλατε; Μήπως είστε ο δημοσιογράφος που στείλατε μήνυμα πριν από λίγο για τη συνέντευξη στο gazzetta.gr;»

-I am sorry... I thought we would speak in English...

«Όχι στα ελληνικά θα μιλήσουμε... Μην έχετε πρόβλημα, μιλήστε ελεύθερα και στον ενικό...

Τα ελληνικά πως τα έμαθες τόσο καλά;

«Εντάξει (γελάει!!)... Σιγά-σιγά... Είμαι και σχεδόν πέντε χρόνια εδώ...

-Πρέπει να έχεις ταλέντο στην εκμάθηση ξένων γλωσσών; Πόσες μιλάς;

«Εκτός από τα ιταλικά, ξέρω άλλες τέσσερις γλώσσες... Αγγλικά, πολωνικά, ελληνικά και ισπανικά...»


Που ξεκίνησες το ποδόσφαιρο;

«Στην ομάδα του κατηχητικού της ενορίας μου, στη Ρώμη, που λεγόταν Πασντονμπόσκο... Στη συνέχεια, άλλαξα 2-3 ομάδες, μέχρι να καταλήξω στην Τορ ντι Κουίντο, όπου με είδε ο Πολωνός παλαίμαχος διεθνής παίκτης της Γιούβε και της Ρόμα, Ζμπίγκνιεφ Μπόνιεκ. Του άρεσα πολύ και με πήρε στην Βίτζεβ Λοτζ, στην οποία ήταν πρόεδρος. Στην Πολωνία έπαιξα 2,5 χρόνια και τον Δεκέμβριο του 2008, δέχθηκα την πρόταση από τον Λεβαδειακό.


-Στην Ιταλία τι ομάδα είσαι;

«Ρόμα... Γι' αυτό όταν σκοράρω, δείχνω το τατουάζ με το Κολοσσαίο που έχω κάνει στα πλευρά μου...»


http://www.gazzetta.gr/football/article ... rieras-moy

Languages :Greek(10),English,Polish,Spanish
Επσης θα μπορουσε να περαστει η πρωτη του ομαδα η Tor di Quinto

Συμφωνω οτι θελει μικρη ανοδο σε pace,off the ball,first touch.Για finishing νομιζω οτι ειναι καλα στο 12.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Super League 1”