Ατρόμητος 13/14

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
Locked
fotis246
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1)Στην Τσάνγκτσουν Γιατάι (Changchun Yatai) θα συνεχίσει την καριέρα του ο Ματίας Ιγκλέσιας.

Η κινέζικη ομάδα που έκανε χρήση της ρήτρας στο συμβόλαιο του ποδοσφαιριστή, απέστειλε χθες το ποσόν της εξαγοράς και σήμερα το έμβασμα της εμφανίστηκε στον τραπεζικό λογαριασμό της ΠΑΕ Ατρόμητος ολοκληρώνοντας τη μετεγγραφή.

Ο Ματίας Ιγκλέσιας που αναχώρησε με προορισμό τη Σαγκάη βρέθηκε το πρωί στο αθλητικό κέντρο και χαιρέτισε τους μέχρι πρότινος συμπαίκτες του και το τεχνικό επιτελείο.

Η ΠΑΕ Ατρόμητος τον ευχαριστεί για την συνεργασία και την προσφορά του στην ομάδα μας και του εύχεται καλή τύχη στην συνέχεια της καριέρας του.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 02&lang=gr

2)Και ο τρίτος «πύργος» έμεινε στη θέση του....

Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την επέκταση της συνεργασίας της με τον Στάθη Ταυλαρίδη.

Με κριτήριο το απαράμιλλο σθένος και τη χαλύβδινη κράση του η ομάδα μας κατέθεσε επίσημη πρόταση στον ποδοσφαιριστή ο οποίος υπέγραψε σήμερα νέο συμβόλαιο παρουσία του τεχνικού διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου, με χρονική διάρκεια μέχρι τον Ιούνιο του 2016.

Σε δηλώσεις του στο atromitosfc.gr ο Στάθης Ταυλαρίδης τόνισε τα εξής για την παραμονή του στην ομάδα μας:

«Είμαι πολύ χαρούμενος αλλά ταυτόχρονα πολύ δικαιωμένος γιατί όλη αυτή η σκληρή δουλειά σε καθημερινή βάση δεν πάει χαμένη. Ο Ατρόμητος είναι ομάδα με αξίες και αρχές. Εκτιμήθηκε η αφοσίωση μου, ειδικά τον καιρό που δεν έπαιζα, η εργατικότητα μου και μου προσφέρθηκε ένα νέο συμβόλαιο που με ικανοποιεί πλήρως και με επιβραβεύει ως επαγγελματία.

Θέλω να δικαιώσω όσους πιστεύουν σε εμένα και ξέρουν ποιοι είναι, αλλά ειδικά τον πρόεδρο μας κύριο Γιώργο Σπανό που μας έχει στηρίξει, αλλά να ξέρετε αυτή η περιπέτειά του θα μας βγάλει όλους πιο δυνατούς θα μας κάνει πιο ατρόμητους!

Σίγουρα θέλω να σταθώ και στον προπονητή μου κύριο Γιώργο Παράσχο που μου έδωσε την ελευθερία των κινήσεων για να βγάλω τον πραγματικό μου εαυτό μου να είμαι ο Στάθης που εγώ θέλω μέσα στο γήπεδο

Οι φίλαθλοι μας να είναι βέβαιοι ότι ο Ατρόμητος έχει λαμπρό μέλλον μπροστά τους και όλοι μαζί ενωμένοι θα συνεχίσουμε ο καθένας από το πόστο του να γράφουμε και άλλες χρυσές σελίδες στην ιστορία του».

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 02&lang=gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

«Δένει» και τον Τσενάμο ο Ατρόμητος

Μάλιστα, η διοίκηση, θέλοντας να τον επιβραβεύσει, σκοπεύει να προβεί και σε αναπροσαρμογή των αποδοχών του (αμοίβεται με 30.000 ευρώ ετησίως). Βεβαίως, στο υπάρχον συμβόλαιο υπάρχει ειδικός όρος που προβλέπει μπόνους 1.000 ευρώ για κάθε παιχνίδι στο οποίο ο Τσενάμο δεν δέχεται γκολ. Ο πορτιέρο του Ατρόμητου έχει υπερασπιστεί την εστία σε 22 αγώνες και την έχει κρατήσει απαραβίαστη στους 13. Συνεπώς, το έξτρα μπόνους είναι 13.000 ευρώ και καταπώς φαίνεται το ποσό θα αυξάνεται.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =129661598
fotis246
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι έπειτα από τους Τάσο Καραμάνο, Νίκο Λαζαρίδη και Στάθη Ταυλαρίδη, ένας ακόμη ποδοσφαιριστής αποφάσισε να συνεχίζει μαζί μας την ανοδική πορεία που έχουμε χαράξει στο χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου!.

Συνεκτιμώντας την προσφορά, τον άρτιο χαρακτήρα του αλλά και τον άψογο επαγγελματισμό του η ΠΑΕ Ατρόμητος κατέθεσε σήμερα επίσημη πρόταση ανανέωσης στον Λουίτζι Τσέναμο (Luigi Cennamo) που έγινε αποδεκτή. Ο τερματοφύλακας μας υπέγραψε νέο συμβόλαιο διάρκειας μέχρι το 2016 παρουσία του Τεχνικού Διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλου.

Αμέσως μετά δήλωσε στο atromitosfc.gr τα εξής: «Θέλω αρχικά να ευχαριστήσω τον πρόεδρο κύριο Γιώργο Σπανό και τον τεχνικό διευθυντή κύριο Γιάννη Αγγελόπουλο για την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν αλλά και τον προπονητή κύριο Γιώργο Παράσχο ο οποίος έμπρακτα μου δείχνει εμπιστοσύνη μέσα στο γήπεδο. Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον προπονητή τερματοφυλάκων Σλόμπονταν Σούιτσα γιατί ακόμη και στην ηλικία που βρίσκομαι μαθαίνω πολλά πράγματα από αυτόν.

Είναι μεγάλη τιμή μου να αγωνίζομαι σε ένα κλαμπ όπως ο Ατρόμητος. Θα προσπαθήσω με όλη μου τη δύναμη στα επόμενα δύο χρόνια να βάλω κι εγώ ένα λιθαράκι στην υλοποίηση των στόχων της ομάδας που χρόνο με το χρόνο μεγαλώνουν όπως μεγαλώνει και ο Ατρόμητος.

Τέλος θέλω να ευχαριστήσω τους φιλάθλους του Ατρόμητου γιατί καθημερινά εισπράττω αγάπη από αυτούς καθώς και τον εκπρόσωπο μου κύριο Γιάννη Γλυκό για την συνεργασία που έχουμε τα πέντε τελευταία χρόνια».

Ο Λουίτσι Τσέναμο έχει αγωνιστεί μέχρι στιγμής σε 21 παιχνίδια πρωταθλήματος ενώ υπερασπίστηκε την εστία της ομάδας μας στην πρώτη ευρωπαϊκή νίκη επί της Άλκμααρ στην Ολλανδία.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 02&lang=gr
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Προτείνω να περαστεί στον Νάστο σαν prefered move ότι ανεβαίνει και πατάει περιοχή. Έχει βάλει 2-3 γκολ με αυτόν τον τρόπο.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
stavrello_m
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Wed Aug 07, 2013 11:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

karembeu-7 wrote:Προτείνω να περαστεί στον Νάστο σαν prefered move ότι ανεβαίνει και πατάει περιοχή. Έχει βάλει 2-3 γκολ με αυτόν τον τρόπο.
Συμφωνω φετος ετσι παιζει
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τασος Καραμανος

2010-11 ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ GREECE Α 30 18
2009-10 ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ GREECE Γ 12 3


http://sportsconnection.gr/players/%CE% ... 3/?lang=en
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

jimbo84 wrote:Τασος Καραμανος

2010-11 ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ GREECE Α 30 18
2009-10 ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ GREECE Γ 12 3


http://sportsconnection.gr/players/%CE% ... 3/?lang=en
Δεν είναι αξιόπιστα τα στοιχεία από τα site των ατζέντηδων, δυστυχώς, συνήθως τα "φουσκώνουν".
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

1ος σε ασιστ, και με σχετική διαφορά, συμφωνα με αυτό ο X.UBIDES φέτος!
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Παπαδόπουλος, Σηφάκης, Φωτάκης ασούμε :D φεύγουν από Ατρόμητο

http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super ... reis-audio
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

«Η ΠΑΕ Ατρόμητος ευχαριστεί θερμά τον διεθνή τερματοφύλακα Μιχάλη Σηφάκη για την συνεργασία τους κατά την ποδοσφαιρική περίοδο 2013-14.

Ο Μιχάλης Σηφάκης που υπέγραψε το περασμένο καλοκαίρι συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους αποτέλεσε πρότυπο επαγγελματία ποδοσφαιριστή.

Η προσφορά του δεν περιορίστηκε μόνο εντός των ορίων του αγωνιστικούς χώρου. «Δέθηκε» με την ομάδα μας, ήταν το ίδιο ενεργός ακόμη και όταν δεν αγωνιζόταν, ήταν δίπλα στους συμπαίκτες του κάθε στιγμή!.

Αποτέλεσε παράδειγμα ήθους και ανέδειξε τη νοοτροπία που πρέπει να χαρακτηρίζει κάθε ποδοσφαιριστή. Του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του»!

http://www.sport-fm.gr/article/anakoinw ... aki/767999
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Το αγαπημένο σύνθημα των φιλάθλων μας «Μπρίτοοο» θα ακουστεί πολλές φορές ακόμη μέχρι το 2016!. Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την επέκταση της συνεργασίας της με τον ρέκορντμαν συμμετοχών στην ιστορία της ομάδας μας στην Α' Εθνική Εδουάρδο Μπρίτο.

http://www.atromitosfc.gr/index.php?opt ... 07&lang=gr
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Οπότε πλέον πάει και για αμοιβαίο favourite...
Locked

Return to “Super League 1”