Τι θα θέλαμε από το FM14

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
Post Reply
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το 1 και το 4 ισχύουν ήδη.
User avatar
leomessi10
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 423
Joined: Mon Sep 21, 2009 6:27 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: Επιτρεπεται να πεσεις.... επιβαλεται να σηκωθεις!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θέλω νέες επιλογές στον τομέα της τακτικής!
Να μπορώ να πω στα στόπερ μου να ανοίγουν και να τρυπώνει ανάμεσα τους το αμυντικό χαφ για να ξεκινήσουμε επίθεση. Να μπορώ να πώ στον Τσάβι να έρχεται κεντρικά και να ανοίγεται μπροστά αριστερά του ο Ινιέστα, μπροστά δεξιά του ο Μέσι, ο Άλβες να βγαίνει δεξί εξτρέμ και ο Πέδρο να κάνει το φορ! -glwssa
Θα ήθελα να βλέπω τους αντιπάλους και να καταλαβαίνω αν παίζουν αμυντικά η επιθετικά!
Mes que un club
User avatar
dem0nhunter
Backup
Backup
Posts: 895
Joined: Mon Feb 27, 2012 6:00 pm
Football Manager της ομάδας: Botswana U20
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π., Arsenal
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Το 1 και το 4 ισχύουν ήδη.

Off Topic:
ΔΕΝ μπορείς να βάλεις staff στη shortlist
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορείς όμως να κάνεις subscribe ή όπως αλλιώς το λένε. Πρακτικά είναι το ίδιο.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

leomessi10 wrote:Θέλω νέες επιλογές στον τομέα της τακτικής!
Να μπορώ να πω στα στόπερ μου να ανοίγουν και να τρυπώνει ανάμεσα τους το αμυντικό χαφ για να ξεκινήσουμε επίθεση. Να μπορώ να πώ στον Τσάβι να έρχεται κεντρικά και να ανοίγεται μπροστά αριστερά του ο Ινιέστα, μπροστά δεξιά του ο Μέσι, ο Άλβες να βγαίνει δεξί εξτρέμ και ο Πέδρο να κάνει το φορ! -glwssa
Θα ήθελα να βλέπω τους αντιπάλους και να καταλαβαίνω αν παίζουν αμυντικά η επιθετικά!
Όλα αυτά που λές μπορείς να τα φτιάξεις με τα personal instructions. Αν όχι 100% σε ένα μεγάλο ποσοστό.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
dimdoudoul
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Tue Sep 25, 2012 12:46 am
Football Manager της ομάδας: ajax
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η φιφα αποζημιωνει τις ομάδες για την συμμετοχή των παικτών τους στις εθνικές ομάδες στα μεγαλα τουρνουά.θα μπορούσε να περαστεί στο fm
Karaouzinho
Manager
Manager
Posts: 4753
Joined: Sat Apr 28, 2012 12:30 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Και χιλιάδες φίλοι...
Location: Χαλάνδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει ήδη αλλά το ποσό είναι τόσο μικρό που περνάει απαρατήρητο
BlackWhite
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Wed Aug 21, 2013 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα ήθελα,όταν κερδίζω penalty να διαλέγω εκείνη την στιγμή ποιος να το βαρέσει...

μια πιο άμεση επικοινωνία με τον βοηθό προπονητή,να μου προτείνει πράγματα ας πούμε..
επίσης και με την διοίκηση τις ομάδας να έχω καλύτερη επικοινωνία

να έχουμε την δυνατότητα να δημιουργούμε κομπίνες στα φάουλ,κορνερ αλλα ακόμα και μέσα στον τρόπο παιχνιδιού τις ομάδας

επίσης θα μπορούσε να έχει διαφορα πρωτοσέλιδα (εφημερίδες Marca,SkySport,Σπορτ του βορρα :P ) μετά από μια μεγάλη νικη ή ήττα,εναν τελικο,μια μεταγραφή κτλ..
Parolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1820
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να μη με ρωτάνε στη συνέντευξη αν ήταν σωστό το πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής.. Πως σκατα να το ξέρω αφού δε μπορώ να το δω καθαρά??
User avatar
SamJam
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Fri Feb 05, 2010 7:49 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός,Προσοτσάνη
Location: Προσοτσάνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κάρτα για καθυστερήσεις.Δεν είναι δυνατόν να κάνει ο άλλος ελεύθερο σε 1 λεπτό και να μην τιμωρείται!
Stay out of my way when the Marshalls roar...

https://www.facebook.com/mindcrimegr
User avatar
Paliakoudis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2364
Joined: Wed Dec 26, 2012 4:12 pm
Football Manager της ομάδας: Monopoli
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να βάλει ένα βιντέακι από αυτά που κρατάνε 1-2 δευτερόλεπτα πριν δείξει κάποιο replay που παίζουν με τα lightnings. Πχ το σήμα της SI να βγαίνει γρήγορα από τα αριστερά και να καταλήγει στα δεξιά. :-D έτσι όπως είναι τώρα δε παίρνω χαμπάρι για πότε άρχισε το replay :P
Αν έπαιζες στον ουρανό, θα πέθαινα για να σε δώ.
ΠΑΟΚ
1926
User avatar
alexdrama
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 505
Joined: Sat Sep 17, 2005 11:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos,Newcastle
facebook προφίλ: Helly.Boy
Status: ''Μαμα οταν μεγαλωσω θελω να γινω προπονητης''
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αντι για transfer budget να μου δινουν ενα γενικο μπατζετ και απο κει και περα να μπορο εγω να επιλεγω πως θα τα επενδυσω πχ μου εδωσαν 10 γενικο να πω οτι τα 6 θα τα επενδυσω στις ακαδιμιες 'η στο εμπορικο κομματι η σε ενα προπονητικο η το budget για τα σταφ γενικα πρεπει να κανουν κατι με τις ακαδημιες να μπορουμε πιο ευκολα να της αναβαθμιζουμε .
User avatar
andrew6597
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sat Dec 17, 2011 2:45 pm
Football Manager της ομάδας: Απ'ολα εχει ο μπαξες
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Parolos wrote:Να μη με ρωτάνε στη συνέντευξη αν ήταν σωστό το πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής.. Πως σκατα να το ξέρω αφού δε μπορώ να το δω καθαρά??
Αυτό στο ελληνικό πρωτάθλημα πρέπει να γίνεται για να είναι ρεαλιστικό το παιχνίδι (:
"Gerrard has great passing ability, can tackle and scores goals, but most importantly he gives the players around him confidence and belief. You can't learn that – players like him are just born with that presence." - Zinedine Zidane
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10046
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

1. Βελτίωση της match engine άμεσα! Δεν ξέρω τι παίχτηκε στο φετινό, αλλά το προηγούμενο ήταν πιο ρεαλιστικό όσον αφορά το συγκεκριμένο τομέα. Ειδικά σε μικρές κατηγορίες τα πράγματα καταντούσαν γελοία πολλές φορές. Δε γίνεται να γυρνάει ο αμυντικός μου την μπάλα στον τερματοφύλακα, αυτός να σαβουριάζεται μόνος του, να μη σηκώνεται αμέσως αλλά να κάθεται κάτω και να πίνει καφέ μέχρι να τρέξει ο αντίπαλος επιθετικός από τη σέντρα και να τον προλάβει πριν σηκωθεί για να βάλει γκολ! Και καλά μια φορά το δικαιολογείς. Ανά 3 παιχνίδια όμως με τίποτα! Κι αν στις μικρές κατηγορίες λες πως είναι ερασιτέχνες και θα κάνουν και τέτοια λάθη, τι πρέπει να πεις όταν βλέπεις παιδικά λάθη και με μεγάλες ομάδες; Ή όταν βλέπεις 21-6 σουτ και τελικό σκορ 3-3 για παράδειγμα;;; Πραγματικά φέτος ήταν η πρώτη φορά που αναρωτήθηκα πολλές φορές γιατί συνεχίζω να παίζω.

2. Δε γίνεται να σου δίνουν ψίχουλα για εγνωσμένης αξίας παίκτες, τη στιγμή που ζητάνε τα μαλλιοκέφαλά τους για παίκτες με υψηλό PA. Δε γίνεται για παίκτες φτασμένους που αξίζουν 8Μ πχ να δέχεσαι προσφορές το πολύ στα 20Μ τη στιγμή που παίκτες με πολύ μικρότερη αξία (3Μ) για παράδειγμα, αλλά και με πολύ χαμηλότερο CA, να κοστίζουν 25 και 30Μ. Κοινώς τα ποσά που σου δίνουν σε σχέση με τα λεφτά που ζητάνε είναι τελείως δυσανάλογα, εκτός κι αν ο παίκτης έχει ζητήσει να φύγει, που και πάλι ζητάνε πολλά αν ο παίκτης είναι πιτσιρικάς.

3. Να μπορούμε να βγάλουμε στο σφυρί έναν παίκτη μας χωρίς να τον κάνουμε transfer listed και not needed και να δεχτούμε προτάσεις. Γιατί μπορεί να υπάρχει η δυνατότητα να το κάνεις, αλλά πρόταση δεν έρχεται για κανένα λόγο. Κι αν τον κάνουμε transfer listed οι προσφορές που γίνονται είναι μικρές.
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
manthousalas
Amateur
Amateur
Posts: 161
Joined: Fri Aug 31, 2007 11:37 am
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Location: Nea smirni
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

δεν μπορεσα να διαβασω ολα τα ποστ εδω μεσα αλλα φανταζομαι θα ειναι παρομοια με τα περσινα οποτε στα περισσοτερα με βρισκει συμφωνο αλλα θελω να γραψω αλλο ενα που δεν θυμαμαι να το διαβασα,αν κανω λαθος συγχωρεστε με!
Θα ηθελα να εχει βαθμο δυσκολιας το παιχνιδι. οπως πχ το Pro που ξεκινας με αρχαριος και εχει ποσες βαθμιδες ετσι και εδω να γινει κατι παρομοιο με τρεις βαθμιδες πχ. τα τελευταια χρονια το θεωρω πολυ ευκολο. αυτο εγκειτε στην κατηγορια της καλυτερης αντιληψης του παιχνιδιου απο το computer αλλα αν το κανουν δυσκολο πχ καποιοι νεοι παιχτες θα τα βρουν μπαστουνια οποτε θα μπορουσαν να βαλουν επιλογη.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”