Manager στην Barcelona B...

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
Post Reply
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξεκινήσω ένα save ως manager στην Barcelona B.Έχει κάνει κάποιος κάτι ανάλογο γιατί θα ήθελα πληροφορίες.Δηλαδή, μπορείς να κάνεις μεταγραφές,σου δίνει η Barcelona παίκτες, αν τυχόν κερδίσεις την άνοδο τι γίνεται κλπ.
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 470
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ArisSalonika wrote: αν τυχόν κερδίσεις την άνοδο τι γίνεται κλπ.
δεν μπορείς να πάρεις άνοδο γιατί σύμφωνα με τους κανόνες της ισπανικής λίγκας, δεν μπορεί η δεύτερη ομάδα να παίξει στην ίδια κατηγορία με την πρώτη ομάδα!εκτός και αν την ίδια χρονιά πάρεις άνοδο με την μπαρτσα β' και ταυτόχρονα πέσει η μπαρτσα! (που αποκλείεται το δεύτερο σενάριο!):D
Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπότε πιο το νόημα να πάρει κάποιος μια από τις δεύτερες ομάδες των μεγάλων της Ισπανίας?Εγώ το σκέφτομαι με την προοπτική να σε ζητήσει μετά μία κανονική ομάδα για προπονητή.Οπότε τι λέτε?Αξίζει να ξεκινήσω ένα τέτοιο save?
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ενδιαφέρον μου ακούγεται φίλε και ομολογώ δεν το είχα σκεφτεί..... Τους κανόνες τώρα googlαρε το και θα τα βρεις.... Πάντως αν πας καλά λογικά θα έχεις προτάσεις από μεσαίες ομάδες Ισπανίας και τέτοια........

Μεταγραφές λογικά δεν θα μπορείς να κάνεις και θα έχεις τους παίχτες που ΔΕΝ χρειάζεται η Α ομάδα... Μπορεί όμως να σε αφήνει να φέρεις ταλεντάκια και τέτοια.... Πολύ γαμάτο ακούγεται όμως....
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Το είχα κάνει όταν είχα ξεκινήσει άνεργος και μετά από μια σεζόν η Ατλέτικο Β' έδιωξε τον προπονητή της και πήγα εγώ. Δύσκολο challenge, δεν βοηθάει και πολύ η πρώτη ομάδα και μπορείς να φέρεις μέτριους παίκτες συνήθως. Βέβαια τότε νομίζω ήταν αλλιώς στο FM η σχέση Α και Β ομάδας, τώρα ίσως είναι καλύτερα. Έχει ενδιαφέρον πάντως.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Το είχα δοκιμάσει για λίγο και πέρσι και φέτος με την Castilla.
Δυσκολο challenge και δεν ειχα την υπομονη να κατσω μεχρι να με ζητησει η Α ομάδα.
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα το ξεκινήσω τελικά και θα δούμε πως θα πάει.Είναι κάτι τελείως διαφορετικό από τα άλλα!
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το εκανα.ξεκινησα ανεργος κ πηγα με τα πολλα στην Castilla.φυσικα η ομαδα πηγαινε απο το κακο στο χειροτερο κ μεταγραφες μου εδωσαν το δικαιωμα για ελευθερους παιχτες.εναν πηγα να παρω του ολυμπιακο τον λυκογιαννη εφαγα πορτα απο την διοιηκηση γιατι δν ηθελε να δωσει 500χιλιαρικα κ ηρθε ο Μουρινιο κ τον αγορασε. αλλα με εδιωξαν γιατι οτι κ εαν εκανα νικη δν πηρα σε 7 παιχνιδια.ειχε σε 14 αγωνες 0νικες, 0 ισοπαλιες 14 ηττες με γκολ 0-25 κ εγω εφερα 4ισοπαλιες-3 ηττες(αν κ το παλεψαμε σε αυτες περα απο τον πρωτο αγωνα που μολις ειχα παει)
User avatar
Peripteras21
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Sat May 04, 2013 4:27 pm
Football Manager της ομάδας: Θα δείξει...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το έχω δοκιμάσει με την Καστίλλα..Έφυγε ο Μουρίνιο αλλά τελικά πήραν τον Αντσελόττι και ξενέρωσα..
Χρειάζεται αρκετή υπομονή αν θες να κουμαντάρεις Β ομάδα.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”