Εγκατάσταση FM2013/Offline mode/Εγκατάσταση σε δεύτερο PC

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2013!
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχην φιλε να γραφεις Ελληνικα! Το αγορασες μεσω της προσφορας του site? Αν ναι, δες εδω viewtopic.php?f=325&t=37393 και οτι απορια εχεις την κανεις εκει ωστε να ειναι η ερωτηση σου στο σωστο topic και να μπορεσουν να σε βοηθησουν...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
ermitsa7
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Fri Mar 01, 2013 11:08 pm
facebook προφίλ: dimitrisantonopoulos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι,απο την προσφορα στο site..ευχαριστω.
splanis
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Thu Jul 16, 2009 9:32 pm
Football Manager της ομάδας: panionios
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γινεται να παιζουν ταυτοχρονα σε 3 διαφορετικα PC? offline ή τουλαχιστον 1 απο αυτους online
splanis
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Thu Jul 16, 2009 9:32 pm
Football Manager της ομάδας: panionios
Has thanked: 0
Been thanked: 0

splanis wrote:γινεται να παιζουν ταυτοχρονα σε 3 διαφορετικα PC? offline ή τουλαχιστον 1 απο αυτους online


κανεις??? :/

υπαρχει καποιος που να μπορει να μ δωσει το fm να το βαλω στο pc μ για offline...δεν ειμαι φανατικος απλα θελω λιγο να παιξω
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Περιμένεις απάντηση σε ερώτηση που έχει ήδη απαντηθεί; Πόσο πιο απλά να το πούμε δηλαδή;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
splanis
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Thu Jul 16, 2009 9:32 pm
Football Manager της ομάδας: panionios
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν το ειδα καπου sorry :(
User avatar
Titi
Trialist
Trialist
Posts: 56
Joined: Mon Oct 29, 2007 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos-Arsenal
Location: Θεσσαλονικη-Ιωαννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

2 ερωτησεις

1) Γινεται να παιζω απτο 1 pc online, τελειωσω, κανω σειβ, offline mode. Και μετα να παω στο 2 pc, και να παιξω online ενα αλλο save?και να πηγαινει καπως ετσι η δουλεια, παντα ναναι 1 απτα 2 online κοκ.. ???

2)Αρχικα εγκατεστησα το φμ στον κεντρικο μου υπολογιστη, και παιζω ονλαιν μια χαρα. Τοκανα εγκατασταση προσφατα σε λαπτοπ, οπου παταω New FM Classic mode (new game ) και δεν κανει τπτ.. το βαζω offline, μπαινει. Πηγαινοντας στον κεντρικο ,σεκεινο δεν κανει τιποτα κοκ..
ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΘΡΥΛΕ!!!

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

όσο είναι 1 από τα 2 online δεν υπάρχει θέμα.
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπέρα, αν μου δώσει ένα φιλαράκι το δικό του FM 2013 θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω στον δικό μου λογαριασμό steam ή δεν θα γίνεται? Απο τον δικό του θα το απεγκαταστήσει εντελώς πριν μου το δώσει.
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Noμιζω πως δεν μπορει να διαγραφει το παιχνιδι απο το λογαριασμο του steam, οποτε δεν θα μπορεσεις να το κανεις εγκατασταση στο δικο σου λογαριασμο!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
Niels
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Nov 27, 2007 3:36 am
Football Manager της ομάδας: AEK Athens
Αγαπημένη Ομάδα: AEK Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα καποιος να με βοηθησει σε μια απορια που εχω!
Καταρχην να σας πω πως μολις αγορασα το fm13(απο μαγαζι κανονικα με dvd,κ οχι μεσω steam κτλ).
Επισης να αναφερω οτι δεν ειμαι πολυ εξοικειωμενος με steam(δεν εχω κανει εγκατασταση μεσω steam,δεν εχω ουτε λογαριασμο steam) αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα καταφερω!
Επισης διαβασα ολα τα ποστ στο συγκεκριμενο τοπικ,επομενως ζητω προκαταβολικα συγγνωμη αν επαναλαβω καποια ερωτηση που εχει ηδη απαντηθει ή αν κανω καποια ανοητη ερωτηση λογω ελλειψης γνωσεων πανω σε steam θεματα.
Εχω ενα υπολογιστη σταθερο σπιτι με συνδεση ιντερνετ κανονικα κ ενα λαπτοπ που εχω στην δουλεια οπου ΔΕΝ εχω συνδεση ιντερνετ.κατανοησα στα προηγουμενα ποστ οτι θα μπορω να το εγκαταστησω το παιχνιδι κανονικα κ στα 2 μηχανηματα(θα φερω το λαπτοπ κατα την εγκατασταση σπιτι για να συνδεθει στο ιντερνετ).
Επισης να σημειωθει οτι ΔΕΝ με ενδιαφερει να παιζω online το παιχνιδι.

Η απορια μου:
1)Απο την στιγμη που θα παω(ΜΕΤΑ την εγκατασταση)το λαπτοπ στην δουλεια(οπου ΔΕΝ εχω ιντερνετ) θα μπορω να παιζω εκει;
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17747
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Θα πρεπει να βαλεις το στιμ σε οφλαιν mode.

Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
User avatar
akisvolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1995
Joined: Tue Nov 27, 2012 7:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι μπορεις κανονικα να παιξεις βαζοντας το steam offline!
Tsakalaki wrote:
“OFFLINE MODE”

Όσοι από εσάς αγοράσατε το FM2013 και δεν θέλετε να έχετε το Steam συνεχώς συνδεδεμένο στο Internet, μπορεί να περάσετε στην 'Offline Mode' ΜΕΤΑ την εγκατάσταση. Οι φορές που θα χρειαστείτε να είστε συνδεδεμένοι στο Internet είναι όταν θα κυκλοφορήσουν τα patches και τα updates του Steam, και όταν θα θελήσετε να παίξετε online παιχνίδι.


Για να περάσετε το Steam στην Offline Mode ακολουθήστε τα εξής βήματα:
  1. Ανοίξτε το Steam ενώ είστε συνδεδεμένοι στο Internet. Σιγουρευτείτε οτι το κουτάκι "Remember my password" στο παράθυρο εισόδου στο παιχνίδι, είναι τικαρισμένο. Παράλληλα, σιγουρευτείτε οτι έχουν γίνει τα όποια updateds του παιχνιδιού και οτι δεν κατεβαίνει τίποτα ( πηγαίνετε 'View' -> 'Downloads').
  2. Προσπαθήστε να τρέξετε τα παιχνίδια που επιθυμείτε να παίζετε όταν θα είστε στην offline κατάσταση για να σιγουρευτείτε οτι δεν εκκρεμεί κάποιο update. Εφόσον δείτε οτι το παιχνίδι σας “τρέχει”, κλείστε το και επιστρέψτε στο Steam.
  3. Πηγαίνετε στο 'Steam' -> 'Settings' και σιγουρευτείτε οτι η επιλογή "Don't save account credentials on this computer' ΔΕΝ είναι τικαρισμένη.
  4. Κάντε Click στο πάνω αριστερά 'Steam', στο μενού και επιλέξτε 'Go Offline'.
  5. Επιλέξτε 'Restart in Offline Mode'. Αυτόματα το Steam θα κλείσει και θα ανοίξει χωρίς να είναι συνδεδεμένο στο Internet.

Όταν θελήσετε να συνδέσετε το Steam στο Intermet, πατήστε την επιλογή 'Go Online' το πάνω αριστερό κουμπί 'Steam', στο μενού.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Bill Shankly
motionist
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Nov 23, 2012 12:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα παιδια,ενασ φιλος μου εχει αγορασει το παιχνιδι και θελω να το βαλω στο pc μου μεσω του steam, αλλα μπαινω στο account του στο steam και παω στο fm 2013 και δεν εχει καμια επιλογη εγκαταστασης αλλα μονο να το αγορασω!! βοηθειααααα, ευχαριστω!!!
motionist
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Nov 23, 2012 12:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν αυτο λεει κατι : το εχει αγορασει απο το ΠΛΑΙΣΙΟ.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2013”