Ολυμπιακός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Αρσεναλ δινει 9.5 γεναρη πρωτης χρονιας. να δωσω Τοροσιδη?
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Beorn wrote:Η Αρσεναλ δινει 9.5 γεναρη πρωτης χρονιας. να δωσω Τοροσιδη?

Ναι χωρις δευτερη σκεψη,εκτος αν δεν θες να τον πουλησεις ποτε.
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

beatshooter wrote:Πετσο!Και δες ποιος στοπερ σ κανει.Εγω σου ειπα ποιον δοκιμασα κ ακομα τον εχω κρατησει(ο μονος παιχτης που εχω απ την πρωτη χρονια)
Τον ειδα τον Figueiredo και εχει και γαμω τα potential.Το ιδιο κι o Miranda.Φοβαμαι ομως οτι ο Miranda δεν θα το φτασει γτ εχουν σχεδον ιδια CA,PA αυτη τη στιγμη αλλα ειναι 2-3 χρονια μεγαλυτερος απ τον Figueiredo.Τσαμπα πραμα και οι 2 παντως 750k-1M αξια αγορας
Beorn wrote:Η Αρσεναλ δινει 9.5 γεναρη πρωτης χρονιας. να δωσω Τοροσιδη?
Εγω δν το εκανα γτ μεχρι τα 32 του τουλαχιστον ειναι χρησιμος και Ελληνας ειτε βασικος ειτε αναπληρωματικος αναλογως το ροστερ.
User avatar
Kerlonios
Indispensible
Indispensible
Posts: 1687
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:48 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I wish you were a beer
Location: Αθήνα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

M3r$uRy wrote:Τον ειδα τον Figueiredo και εχει και γαμω τα potential.
Παρα πολυ καλος παικτης...
redondo21
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Wed Nov 30, 2011 1:48 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω προσωπικα Μελμπεργκ,Ιμπαγασα,Αβρααμ,Τορο,Μανιατη και Μιραλλας κανω τα παντα για να τους κρατησω μεχρι να κλεισει η καριερα τους...τους θεωρω υπερπολυτιμους.προς το παρον το εχω καταφερει και δε θελει να φυγει κανεις..
yiannis1989
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Tue Apr 05, 2011 9:35 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια ο Πετσος τι λέει τα αξίζει τα 5.5Μ που μου ζητάνε? βλέπω τον βάζετε και DL.. αποδίδει καλα εκεί?
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

yiannis1989 wrote:παιδια ο Πετσος τι λέει τα αξίζει τα 5.5Μ που μου ζητάνε? βλέπω τον βάζετε και DL.. αποδίδει καλα εκεί?
Δν ξερω ακομα να σου πω φιλε καθως ειμαι σεπτεμβριο και μονο στα φιλικα τον εχω βαλει.Δεν ενιωθα ανετα επειδη ο μονος natural dl μου ηταν ο Ζαραδουκας και πηρα για βασικο Masilela γτ θα ταν λιγο τραβηγμενο νομιζω να βασιστω στον Πετσο για Τσουλου σε μια θεση που δν ειναι η φυσικη του.Νομιζω οτι τα 5.5Μ ειναι πολλα παντως...Εγω 3.7Μ τον πηρα.Ιδιαιτερα τσιμπημενος αλλα ειναι πολυθεσιτης κι Ελληνας οποτε αξιζει να δωσεις καποια επιπλεον λεφτα αν υπαρχουν.

Για τον Φορτουνη ξερει κανες τιποτα?Αξιζουν τα 2.5Μ για την παρτη του?Σαν AMR αποδιδει?Θελω να τον παρω αλλα ο Αμπντουν ηταν διαστημικος περσυ και λυπαμαι να τον διωξω...

Παντως φετος ισως να μ ετυχε ο πιο γελοιος ομιλος τσουλου ever.
PORTO,MALAGA,SALZBURG -gioupi (για πλακα :D )
tourinio
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Mon Feb 18, 2008 9:55 pm
Football Manager της ομάδας: Schalke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια λιγο ακυρη ερωτηση αλλα γτ δε μπορω να μεγαλωσω το γηπεδο, το χω αγορασει, κατακτω τιτλους αλλα η επιλογη για expand stadium ή για new ground ειναι απενεργοποιημενη??
User avatar
Kerlonios
Indispensible
Indispensible
Posts: 1687
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:48 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I wish you were a beer
Location: Αθήνα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Εαν εχουν περαστει στο παιχνιδι τα αληθει στοιχεια του γηπεδου ειναι λογικο γιατι το καραισκακι δεν μπορει να επεκταθει.
jimbalis
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Mon Oct 29, 2007 9:21 pm
Location: Kerkyra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω τελος πρωτης χρονιας double και αποκλεισμος απο την λυον στουσ 16....Πολυ καλα παει η ομαδα..Μονο ο παοκ μου εβγαλε την ψυχη...
Κατα τα αλλα ο μανιατης ηταν εκπληξη και μενα καθως κερδισε θεση βασικου σε αρκετα παιχνιδια...Επισης και αμπντουν πολυ καλα παιχνιδια εκανε...Κατα τα αλλα κλασικα ο μιραλας πρωτος σκορερ με 20 γκολ στο πρωταθλημα...Λογικα θα φυγει τωρα λογο ρητρας...Ακομα επειδη το εχω παραπονο που δεν παιζουν ελληνες παιχτες κανω οτι μπορω(ανανεωσα και μεγαλωσα τη ρητρα του Τορο γιατι απο οτι ειδα εφευγε και αυτος λογο ρητρας) και εχω σαρωσει την ελλαδα στα scout...


Τον πετσο τον ηθελα και εγω αλλα λο χρηματων προτιμησα οπωσ και πολλοι αλλοι οπωσ βλεπω τον Τζαβελα...
Ένας τρόπος υπάρχει να μάθεις να αγαπάς. ΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΤΕΡΛΕΓΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παιδες εχει βγει σε κανεναν ο Μητρογλου στον ολυμπιακο? Γτ το παιδι θα με τρελανει...Πρωτη χρονια στον ατρομητο πρωτος σκορερ της λιγκας.Πρωτο μισο δευτερης χρονιας σε μενα 11 αγωνες 1 γκολ 2 ασσιστ!!!Και τον στελνω Στ Παουλι δανεικο...Πρωτο ματς 2 γκολ παστελωσε!Θα τρελαθω!!!!
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ολυμπιακος 2013-2014

GK Marc Andre ter-Stegen,Kevin Trapp,Leonidas Panagopoulos
DR Vasilis Torosidis,Nikiforos Tsontakis
DC Dedryck Boyata,Roderick Miranda
DC Avraam Papapadopoulos,Derrick Russell,Tasos Papazoglou
DL Cheik M'Bengue,Thanos Petsos
DM Delvin Ndinga,Walter Gargano
MC Sandro,Crisetig
MC Conca,Verratti
AMR Fetfatzidis,Weiss
AML Tadic,Shaaban
ST Mirallas,Sanogo,Kessels,Diamantakos

Αποκτηθηκαν την 1η χροναι/Βρισκονταν ηδη στην ομαδα
Αποκτηθηκαν την 2η χρονια
Μολις αποκτηθηκαν
Newgens


Τα διαθεσιμα Wage & Transfer Budget ειναι 1.1Μ την βδομαδα & 22Μ αντιστοιχα και το Wage Budget που χρησιμοποιειται ειναι 850Κ
Συνολικα και τις τρεις χρονιες η ομαδα εχει βγαλει κερδος 5.5Μ απο μεταγραφες παικτων και ειδικα την τελευταια 9.5Μ.Εχουν χρησιμοποιηθει δοσεις σε ποσα μικροτερα της προκαταβολης εκτος απ την περιπτωση του Tadic ή σε μεταγραφες αξιας <1Μ.Η ομαδα μεχρι στιγμης εχει κατακτησει τα παντα (Εuropa 1η χρονια,Champions 2η χρονια).

Πιθανοι κακοηθεις θα πρεπeι να ξερουν οτι οι κληρωσεις στο Champions League ηταν απιστευτα ευνοικες αφου το Group μου ηταν Malaga,Porto(χωρις Hulk),Salzburg και οι αντιπαλοι μου απ τους δεκαεξι μεχρι τον τελικο ηταν οι Ajax,Manchester City,Malaga,Dortmund.Επισης δν νομιζω οτι η κατακτηση του Γιουροπα ειναι τοσο δυσκολη να γινει απ την 1η χρονια.

Περιμενω τις αποψεις σας για το ροστερ!
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τατο δεν κρατησες?Σ οσα σειβ εχω κανει βγαζει τουλαχιστον 3* CA κ αμα τον εχεις εσυ υποθετω να γινετε ποιο καλος.

Ο Ταντιτς της Γκρονιγκεν?Αξιζει?δν τον εχω παρει ποτε...Κατα τ αλλα ομαδαρα εχεις.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stegen crisetig sanogo (αυτους ξερω εκτος απο τους παικτες που ειναι απο την αρχη στον Ολυμπιακο) ωραιοι
αρχηγοι ποιοι ειναι;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

beatshooter wrote:Τατο δεν κρατησες?Σ οσα σειβ εχω κανει βγαζει τουλαχιστον 3* CA κ αμα τον εχεις εσυ υποθετω να γινετε ποιο καλος.

Ο Ταντιτς της Γκρονιγκεν?Αξιζει?δν τον εχω παρει ποτε...Κατα τ αλλα ομαδαρα εχεις.
Ηθελα πλ να τον κρατησω και να τον φτιαξω κατα τα γουστα μου ρε φιλε αλλα με ζαλησε απ τον πρωτο μηνα για θεση στην ομαδα συμβολαια και τετοια μετα αρνηθηκα προσφορα και με επρηξε και λεω δν παει στα κομματια ο βλαμμενος :D
Ο Ταντιτς ειχε σε 21 αγωνες 4 γκολ 12 ασσιστ αποδοση 7.37 και με βοηθησε πλ σε μια κρισιμη καμπη του πρωταθληματος που ημουν 4 ποντους πισω και κοντευα να το χασω.Καλυτερο αριστερο εξτρεμ πριν να κατακτησω τον Τσουλου δν υπηρχε παντως.Οποτε αν θες οτι καλυτερο για εναν αρχικο Ολυμπιακο σιγουρα ειναι απαραιτητος.Οταν ανεβει το ρεπιουτεισον σιγουρα υπαρχουν καλυτεροι αλλα αν εχεις θεση μη κοινοτικου ελευθερη δν χρειαζεται να τον διωξεις ποτε.Ο κολλητος μου τον εχει αλλαγη στη Παρι πισω απ τον Γκαιταν την 5η χρονια και τον εχει βγαλει ασπροπροσωπο παντου.Πολλες ασσιστ.
eliaska41 wrote:stegen crisetig sanogo (αυτους ξερω εκτος απο τους παικτες που ειναι απο την αρχη στον Ολυμπιακο) ωραιοι
αρχηγοι ποιοι ειναι;
Περσυ,προπερσυ ηταν ο Μελμπεργκ αρχηγος και φετος ο Ταντιτς.Δευτερος αρχηγος ο Αβρααμ απο την αρχη.Περιμενω πολλα απ τον Σανογκο εχει τρομερες προοπτικες.Και απ τον Κρισετιγκ αλλα για βασικο δν το βλεπω σε εναν φιλο μου εχει δειξει πλ καλυτερα δειγματα απο νωρις.O Στεγκεν φαινεται τερματοφυλακας κλασης ηδη.
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”