S.S.C NAPOLI

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη αναλυση φιλε μπραβο!
Ωραιος ο σχηματισμος αλλα προσωπικα για μενα το 3-5-2 δεν χαλαει ποτε,ειδικα αν εχουμε 2 wing backs μεγαλης κλασης τοτε ειμαστε τζετ αφου μπροστα εχεις τον τιτανομεγιστο καβανι!
User avatar
S Vassilis
Amateur
Amateur
Posts: 199
Joined: Tue May 09, 2006 8:11 pm
Location: Κατερίνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ στην Napoli έπαιξα το 3-4-1-2. Αξίζει πιστεύω να παίξετε με κάποιον σχηματισμό με τρις αμυντικούς όντας ποιο κοντά στην πραγματικότητα και το υλικό της ομάδας.
Ο Zuniga είναι για back up του Maggio μια χαρά ως WM support. Είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Στην άμυνα καλό θα ήταν να βάλουμε λίγο ποιότητα αλλά όχι απαραίτητα. Εγώ πήρα τον Bocchetti.
Αριστερά θέλουμε έναν παίκτη ισάξιο του Dossena. O Maxuel είναι μια χαρά αλλά υπάρχουν πολλές λύσεις. Πήρα και τον Padoin για back up και για τις δυο πλευρές και γενικά να βοηθάει παντού.
Στο κέντρο και στην επίθεση είμαστε πλήρεις. Αλλά καλό θα ήταν να πάρετε και ένα αξιόλογο δεκάρι (πήρα Willian και έσπειρε τον πανικό) γιατί ο Hamsik μπορεί να παίξει (εγώ εκεί τον έπαιζα) και ως BBM. Η αλλιώς έναν παίκτη για αλλαγή του Hamsik αν παίζετε αυτόν δεκάρι.
Πουλάς και ότι δεν χρειάζεσαι μαζέβοντας 10-15 Μ και πας για πρωτάθλημα και CL.

GK- De Sanctis (G-D)
DC- Bochetti(CD-D) Cannavaro(BPC-C) Campagnaro(DC-D)
ML/MR- Dossena(WM-S) Maggio(WM-S)
MC- Inler(BWM-S) Hamsik(BBM-S)
AM- Willian(AP-A)
ST- Lavezzi(AF ή T) Cavani(TM-A)
johny-P
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3466
Joined: Tue Jul 15, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: Ν/Α
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός - Barca
Status: Του κίτσου η μάνα.
Location: Μαλαισία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η αμυντική τετράδα θέλει όλη ξήλωμα.Αυτοί δεν κόβουν ούτε με βαλέ.
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

johny-P wrote:Η αμυντική τετράδα θέλει όλη ξήλωμα.Αυτοί δεν κόβουν ούτε με βαλέ.
(:
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η αμυνα για πρωτη χρονια ειναι καλη αντεχει.Δευτερη χρονια θελει οπωσδηποτε ξηλωμα.Ο μονος που αξιζει ειναι ο καναβαρο!
fearakis
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Mon Dec 05, 2011 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολύ καλή δουλεία στο ποστ... παίζω Napoli και βρίσκομαι στις αρχές της δεύτερης χρόνιας.. θα ήθελα να μοιραστώ κάποιες ιδέες και σκέψεις...καταρχήν συμφωνώ σε αρκετά πράγματα με τον Jeo-3 όμως είμαι κάθετος στην πώληση των Hamsik,Lavezzi,Cavani όσα λεφτά και να καταφέρεις να πάρεις από αυτούς δεν πρόκειται να βρεις παίκτες ίδιας αξίας λόγο Reputation της ομάδας..δεύτερον αξίζει να δώσει κανείς μια ευκαιρία στον Maggio σαν δεξί μπακ..μετά από 6-7 αγώνες σε αυτήν την θέση γίνεται πολύ καλύτερος από τον Campanharo για εκεί και είναι και επιθετικό μπακ κάτι που θα βοηθήσει πολύ σε αγώνες με μικρότερες ομάδες (οι οποίες είναι πολλές).Όσο για το σύστημα η μόνη μ διαφορά είναι ότι έχω ένα DMC και δυο MC, με Gargano kai Kara.. επίσης θα πρότεινα και kolarov για αριστερά μιας και πρώτη χρονιά ι City τον Δίνει 5Μ..
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote:ρατσισμος ακομα και εναντια στην ηλεκτρονικη απεικονιση ενος παιχτη σε ενα παιχνιδι προσομοιωσης προπονητικης


κριμα ειναι να λερωνονται τοσο καλες προσπαθειες οπως του ζεο-3 απο τετοιες νοοτροπιες

κριμα ειναι που στο μανατζερ γραφουν μακεδονια και οχι σκοπια η τουλαχιστον fyrom η vardarska........ εγω σε καθε φμ που παιρνω καθε χρονο, στο εντιτορ το αλλαζω σε vardarska. να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη... που θα μας ειπωθουν οι αλβανοβουλγαρογυφτοι Μακεδονες.... παντως η αναλυση της ναπολι τρομερη, μ'ενεπνευσε να ξεκινησω ενα ιταλικο τωρα...
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

isiyfas wrote:
mojotzotzo wrote:ρατσισμος ακομα και εναντια στην ηλεκτρονικη απεικονιση ενος παιχτη σε ενα παιχνιδι προσομοιωσης προπονητικης


κριμα ειναι να λερωνονται τοσο καλες προσπαθειες οπως του ζεο-3 απο τετοιες νοοτροπιες

κριμα ειναι που στο μανατζερ γραφουν μακεδονια και οχι σκοπια η τουλαχιστον fyrom η vardarska........ εγω σε καθε φμ που παιρνω καθε χρονο, στο εντιτορ το αλλαζω σε vardarska. να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη... που θα μας ειπωθουν οι αλβανοβουλγαρογυφτοι Μακεδονες.... παντως η αναλυση της ναπολι τρομερη, μ'ενεπνευσε να ξεκινησω ενα ιταλικο τωρα...

+1926

Η Μακεδονια ειναι ελληνικη και αυτο πρεπει να τυπωνεται σε καθε παιχνιδι.Δεν με νοιαζει αν ειναι αυτο φμ η προ η φιφα η οτι αλλο τελος παντων.Θελω η μακεδονια να ειναι μακεδονια και τα σκοπια να ειναι σκοπια
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times


Off Topic:
αυτο το τοπικ ομως βρισκεται εδω για να βοηθαει τα ατομα που ξεκινανε σειβ με την ναπολι και δεν βοηθαει σε τιποτα κανεναν να μπαινετε και να βριζετε τον παντεφ επειδη οι πολιτικοι μας δεν μπορεσαν να κατοχυρωσουν τα αυτονοητα τοσα χρονια
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με τους γηγενεις στο τσλιγκ τι κανατε?Ανεβασατε απ τις δευτερες ομαδες για να δηλωσετε 4 παιχτες home grown απ την ομαδα?(μονο ο καναβαρο ειναι,και δηλωσα 3 αμπαλους απ την u19.....)
agelospge
Trialist
Trialist
Posts: 52
Joined: Sun Dec 11, 2011 1:21 pm
Football Manager της ομάδας: Παναχαϊκή
Αγαπημένη Ομάδα: Παναχαϊκή
Status: Μωρέ μπάφους να έχουμε κι όλα τ' άλλα..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία η ανάλυση..Θα αρχίσω στο επόμενό μου σειβ με την νάπολι,όταν βαρεθώ το υπάρχων...Επίσης,ένα σχόλιο,για τα σκόπια,οφ τοπικ που λέμε,το φμ δηλώνει από μόνο του αντιρατσιστικό παιχνίδι.Κάτι που ΚΑΝΟΝΙΚΑ είναι και το ποδόσφαιρο,άλλο το πως έχει καταντήσει από την καφρίλα(νο οφενς) εδώ και χρόνια.Και προσωπικά ούτε η μακεδονία στους σκοπιανούς,ούτε στους έλληνες,απλά στον λαό της,όπως και η κύπρος και όλα!Και επίσης να πω,ότι πιστεύω πως το πιο σημαντικό που έχει να κάνει κάποιος αν πάρει νάπολι,είναι το DL,όχι λόγω του ότι δεν είναι καλός ο dossena,αλλά ως άνθρωπος,μπορεί να τραυματιστεί να πάθει οτιδηποτε.Εγώ θα πρότεινα και τον molinaro για εκείνη την θέση :)
Spoiler: show
Image
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

agelospge wrote:Πολύ ωραία η ανάλυση..Θα αρχίσω στο επόμενό μου σειβ με την νάπολι,όταν βαρεθώ το υπάρχων...Επίσης,ένα σχόλιο,για τα σκόπια,οφ τοπικ που λέμε,το φμ δηλώνει από μόνο του αντιρατσιστικό παιχνίδι.Κάτι που ΚΑΝΟΝΙΚΑ είναι και το ποδόσφαιρο,άλλο το πως έχει καταντήσει από την καφρίλα(νο οφενς) εδώ και χρόνια.Και προσωπικά ούτε η μακεδονία στους σκοπιανούς,ούτε στους έλληνες,απλά στον λαό της,όπως και η κύπρος και όλα!Και επίσης να πω,ότι πιστεύω πως το πιο σημαντικό που έχει να κάνει κάποιος αν πάρει νάπολι,είναι το DL,όχι λόγω του ότι δεν είναι καλός ο dossena,αλλά ως άνθρωπος,μπορεί να τραυματιστεί να πάθει οτιδηποτε.Εγώ θα πρότεινα και τον molinaro για εκείνη την θέση :)
Πολύ σωστός σε όλα!Εγώ για αριστερό μπάκ πήρα τον φερέλπη Bong!
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το να λες
isiyfas wrote:ψοφος στους σκοπιανους ρε
δεν εχει καμια σχεση με την ονομασια.Προφανώς και είναι ρατσιστικό σχόλιο και δεν έχει θέση εδώ μέσα.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
fanaticgr
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Mon Nov 15, 2010 11:39 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το δευτερο μου σειβ το αρχησα με ναπολι .... συνηστω ανεπιφυλακτα Mr Hough για τακτικη ... παπαδες η ομαδα .. μια μεταγραφη βομβα για δεξι εξτρεμ αριστεροποδαρο κατα προτημηση κ ειστε κομπλε ..
παρτε και τον sanogo δανεικο και κλειστε τον τον γεναρη ελευθερο για καλοκαιρι μην σπαταλατε λεφτα ...
επισης δανεικο και jack robinson apo liverpool για ροτεισον με dossena και κομπλε για πρωτη χρονια ...

τιτανοτεραστιος cavani !!! δειτε μεχρι στιγμης.....

Image

Uploaded with ImageShack.us
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fanaticgr wrote:το δευτερο μου σειβ το αρχησα με ναπολι .... συνηστω ανεπιφυλακτα Mr Hough για τακτικη ... παπαδες η ομαδα .. μια μεταγραφη βομβα για δεξι εξτρεμ αριστεροποδαρο κατα προτημηση κ ειστε κομπλε ..
παρτε και τον sanogo δανεικο και κλειστε τον τον γεναρη ελευθερο για καλοκαιρι μην σπαταλατε λεφτα ...
επισης δανεικο και jack robinson apo liverpool για ροτεισον με dossena και κομπλε για πρωτη χρονια ...

τιτανοτεραστιος cavani !!! δειτε μεχρι στιγμης.....

Image

Uploaded with ImageShack.us
Αδερφέ ο Καβάνι είναι κατι παραπάνω απο εγγύηση!!!2η χρονιά εγώ ομώς έκανα τρελές μεταγραφές!!!Πήρα Αντεμπαγιόρ,Αλτιντόπ,Jese,Suleyjmani,Cassano αλλα έδωσα τον Λαβέτσι 2η χρονιά 30m και τον Hamsik 34.5m!!
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”