Παναθηναϊκός

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
george tsa
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Fri Nov 04, 2011 8:39 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αδερφε ωραια αναλυση για την ομαδα μας...εγω 1η χρονια αγορασα Μορα,Αμανατιδη,Diogo k Bandalovski κ μεχρι στιγμης με βγαζουν ασπροπροσωπο σε Ελλαδα κ Ευρωπη....
Εδιωξα Plessis,Bjarsmir,Toche κ Σειταριδη ως δανεικους ενω πουλησα τον Λεοντιου...Ο Rudolf στην επιθεση δεν ειναι για πολλα πολλα ενω ο Πετροπουλος αξιζει να παρει ευκαιριες γιατι με εχει βγαλει ασπροπροσωπο...Οσο αφορα τις ανανεωσεις ανανεωσα τα συμβολαια ολων των παικτων που εληγαν το καλοκαιρι με μια αυξηση περιπου στις 100 με 200 χιλιαδες...εκτος απο ορισμενες περιπτωσεις οπου υπηρξε μειωση....Quincy δεν ανταποκρινεται καθολου στις απαιτησεις που ειχα απο εκεινον οπως ουτε και ο Χρισοδουλοπουλος αν και προερχεται απο τραυματισμο...
User avatar
chilipepper
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3586
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Rudolf παντως πεταξε 7 γκολακια απεναντι στη στανταρ εκτος εδρας στον προκριματικο του τσουλου, σε ρολο poacher σε 4-5-1 asymetric, με counter attack, direct passing, wide, playmaker τον νινη και χωρις να παιζει καποια μεταγραφη στην 11αδα.
george tsa
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Fri Nov 04, 2011 8:39 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chilipepper wrote:Ο Rudolf παντως πεταξε 7 γκολακια απεναντι στη στανταρ εκτος εδρας στον προκριματικο του τσουλου, σε ρολο poacher σε 4-5-1 asymetric, με counter attack, direct passing, wide, playmaker τον νινη και χωρις να παιζει καποια μεταγραφη στην 11αδα.
ωραιος τοτε φιλος....σε μενα λιγα πραγματα....σαν poacher βεβαια σε καθε αγωνα κ με συστημα 4-2-3-1...
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Rudolf σε 40 εμφανίσεις μου έβαλε 38 γκολ. (28 σε πρωτάθλημα και 10 σε Europa/Προκριματικά CL). Σαν poacher πάντα. Πιστεύω μπορεί να αποδώσει καλά. Δυστυχώς μετά την λήξει του δανεισμού δεν δέχθηκε να διαπραγματευθεί μαζί μου παρότι συμφώνησα στα 1.2Μ με την Genoa οπότε αναγκαστικά πας για άλλον από το καλοκαίρι. Μόνη μεταγγραφή που έκανα πρώτη χρονιά δανεικό τον Santana από Napoli. Τον πήρα γιατί είχε τραυματιστεί ο Quincy για ένα 3μηνο και είχα ξεμείνει από AMR. (Ο Μαυρίας ήταν ένα ναι μεν αλλά) Από την άλλη πούλησα κάτι Sarriegi,Plessis,Kante.

Δυστυχώς ιδιοκτησιακά μας πήρε ο Βαρδινογιάννης και δεν έχει βάλει ευρώ. Χαρακτηριστικά μου έδωσε 275k για μεταγγραφές και 325k p/w για μισθούς. Με ελεύθερους και δανεικούς την έβγαλα, και αν δεν είχα διώξει κάποιους "μεγαλόμισθους" (Simao,Boumsong) ούτε αυτούς δεν θα 'παιρνα.

Το ρόστερ διαμορφώθηκε κάπως έτσι δεύτερη χρονιά:
Spoiler: show
GK: G. Curci(free)-O. Karnezis-S. Kapinos
DR: M. Faraoni(240k)-G. Seitaridis
DL: Joan Oriol(loan)-G. Ioannidis
DC: L. Vyntra-M. Muniesa(free)-K. Triantafyllopoulos-T. Lagos-J. Gallimberti(free)
MCR: V. Vitolo-L. Crisetig(loan)
MCL: K. Katsouranis-G. Karagounis-S. Fourlanos-P. Tachtsidis(free)-M. Fossati(free)
AMR: J. Biabiany(loan)-C. Mavrias
AML: S. Leto-Lazaros
AMC: S. Ninis-Cleyton
ST: Guido Marilungo(2.5M)-K. Apostolopoulos-N. Giannitsanis-Z. Marathianos

Οι πολυθεσίτες Λάζαρος,Cleyton,Κατσουράνης αλλά και Βύντρα βοηθάν αρκετά σε μια γενική πληρότητα του ρόστερ.

Στο CL έπεσα πάνω σε Chelsea/Shakhtar/Dortmund -hatemirror 3ή θέση είναι κατόρθωμα όπως και να 'χει.
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19931
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Jake13 wrote:(Ο Μαυρίας ήταν ένα ναι μεν αλλά)
Πρέπει να σου δείξω ss τι έχει κάνει ο Μαυρίας μέχρι τα μέσα Δεκεμβριου 1ης χρονιάς που είμαι. :D
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Moυ βγαλε μνμ οτι ο Γιαννακοπουλος παει να αγορασει τη ομαδα τον Σεπτεμβρη, εχει τυχει σε κανενα?
Αν ναι βαζει λεφτα ή οχι?
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jake13 ειληκρινα εγω θα το ξαναρχιζα με τον παο γιατι εσυ δεν εχεις φραγκο για μεταγραφη και γω την 2η χρονια ειχα 30μ μονο για μεταγραφες με τον καπιταλα τον πρεοδρο απο το Κουβειτ.εχεις τον παο και ειναι σα να παιζεις με την δοξα δραμας.
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίτα για να είμαι ειλικρινής ξενέρωσα αρκετά αλλά εντάξει δεν είναι τόσο άσχημα. Δεν μου χαλάει δηλαδή την φιλοσοφία που έχω κτίσει τα τελευταία fm. Άσε που τα τελευταία 2 fm (που προχώρησα αρκετά) αλλά και πιο πριν που έπαιζα απλώς 2-3 σεζόν ήμουν υπό την προεδρία του Βαρδινογιάννη αλλά το παίρνω και ως γούρι. :P

Αλλά γενικώς το no money, no honey σε κάνει να εκμεταλλεύεσαι πλήρως το ρόστερ. Για παράδειγμα με τις συμμετοχές που έδωσα στον Byarsmyr, και τις εμφανίσεις που έκανε τσίμπησα 2.5Μ και με αυτά πήρα τον Marilungo. (O οποίος τραυματίστηκε για σχεδόν 2 μήνες πάνω που 'χε αρχίσει να πιάνει ρυθμό. -toixosmesh )

@Zaf Τον Μαυρία εν προκειμένω δεν τον πολυχρησιμοποίησα, απλώς σε ένα άλλο save που 'χε πάρει φανέλα βασικού μου έβγαζε μέσο όρο στο 6.7-6.8. Από την άλλη και Λάζαρος και Cleyton έχουν πάρει και αξιοποιήσει αρκετές ευκαιρίες. (Όπως και ο Γιαννιτσάνης!)
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

όντως και μένα που δεν με έχει πάρει κάποιος επενδυτής με βοήθησε στο να αναδείξω τον Φουρλάνο ( 10 συμμετοχές/2γκολ/4ασσίστ)
και γενικά από αυτή την κατάσταση έμαθα πως να εκμεταλεύομαι το ρόστερ μου από την ως το έπακρον.. Βγήκε κάτι καλό δηλαδή από αυτή την κατάσταση :D
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19931
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Jake για δες Μαυρίας 31-12-11

Image
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ξεκινησα χωρις πολλες μεταγραφες μονο Βασιλακακη, Sauro, Badou Kere k Sanogo, κανενας ακομα δν εχει γινει βασικος, με Καπινο βασικο (πιο καλο Ρα με τα τελευταια πακ) αποκλειστηκα στα πλει οφ του CL απο Λυον και στο Europa παραπαιω σε ομιλο με OB, Σοσο κ Μπεσικτας ειμαι 4ος, στο πρωταθλημα σε 7 αγωνες εχω 5-1-1, με πηρε και ο Γιαννακοπουλος αλλα λεει δν επενδυει ακομα χρηματα οποτε δν βλεπω να βαζει φραγκα στην ομαδα.
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρεεε...Φουρλανος και Καπινος βασικοι χθες λεμεε! Ειδικα ο πρωτος, με εχει τρελανει με την εξελιξη του :o

Μ.λακα Ζαφ, αναβολικα του δινεις; :D
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
Panos89
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Mon Jul 11, 2011 5:25 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos AO
Has thanked: 0
Been thanked: 0

team instructions δν αλλαξες κατι φιλε?
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Kαλα παιδες υπερτουμπανιαση ο Φουρλανος με την el torero που εβαλα απο την αλλη σπαραζεται η καρδια μου με το 9 accele του Νινη :oops:



Edit: Εχει αγορασει κανεις Ρουντολφ γιατι εχει αρχισει και βαζει γκολακια.
One Two
Trialist
Trialist
Posts: 98
Joined: Fri Nov 19, 2010 3:09 pm
Football Manager της ομάδας: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο δικο μου σειβ πηρε την ομαδα ενας Δημητρης Μπουρμπος,μαλλον δεν προκειται για υπαρκτο προσωπο ετσι??...με το που ηρθε εκανε 13,5 ευρω επενδυση σε προπονητικες εγκαταστασεις,οποτε ξεκινησε καλα...ειμαι περιεργος να δω τι μπατζετ θα δωσει στις μεταγραφες,θα σας ενημερωσω.στην αρχη με περασε καποιες βδομαδες απο κριση για να δει αν με κρατησει,ευτυχως βοηθησαν τ αποτελεσματα κ εμεινα.γενικα περα απο βαρδινογιαννη,γιανακοπουλο και Αραβα επενδυτη εχει αναλαβει κ καποιος αλλος στα σειβ σας??οι αραβες πρεπει ναναι η καλυτερη περιπτωση μαλλον
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”