Alfred N'Diaye

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις προτάσεις σας για Αμυντικούς Μέσους DΜC!
Forum rules
  1. Topic Name: "Player Name" [Θέση] "Τιμή"
    π.χ. Alessandro Nesta [DC] 10Μ ?
  2. Παίκτες που θα προτείνετε, θα πρέπει απαραιτήτως να έχουν τα εξής στοιχεία:
    ·Ονοματεπώνυμο :
    ·Θέση :
    ·Ηλικία :
    ·Ομάδα :
    ·Εθνικότητα :
    ·Αξία αγοράς :
  3. Και καλό θα ήταν για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη να ποστάρετε και κάποια ή όλα από τα παρακάτω.
    ·FM Scout rating :
    ·PA:
    ·CA:
    ·Excellent attributes:
    ·Περιγραφή Θέσης στην Τακτική:
  4. Θα ανοίγετε ένα τόπικ για κάθε παίκτη. Δεν θα ποστάρετε πολλούς παίκτες σε ένα.
Post Reply
DaVitzi
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Oct 28, 2011 1:10 pm
Football Manager της ομάδας: olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ονοματεπώνυμο: Alfred N'Diaye
Θέση: DC/DMC
Ομάδα: Bursaspor
Εθνικότητα: Γάλλος
Αξία αγοράς: 2.4m
Spoiler: show
Image

Πραγματικά στον Ολυμπιακό όταν τον αγόρασα με έκανε να ξεχάσω οτι υπήρχε ο Makoun. Ψηλός, δυνατός, με πολύ καλές τοποθετήσεις και με τον κατάλληλο ρόλο ίσως και να πετύχει και κάποια γκόλ. Εμένα προς το παρόν δεν έχει πετύχει παρα μόνο ένα γκόλ αλλά δεν τον προωθώ στα στημένα ούτε στις μαζικές επιθέσεις για να εκμεταλλευτώ τις αμυντικές του αρετές. Εξάλλου υπάρχει και ο Mellberg για αυτά!!!
Στο θέμα μας. Η τιμή του είναι κάπως τσιμπιμένη το ξέρω, αν σκεφτει κανείς ότι στην προηγούμενή του ομάδα είχε αξία 800 χιλιάρικα. Υποθέτω πως με σωστο timing μπορείς να διαπραγματευτείς χαμηλότερη. Όπως και να 'χει εγώ βιαζόμουν να θωρακίσω τα χαφ σε περίπτωση που δε μείνει ο Makoun και όπως θα καταλάβετε δικαιώθηκα καθως ο Makoun κοστίζει 4m λόγω της ρήτρας αλλά όταν πήγα να του προσφέρω συμβόλαιο ο ατζέντης του δεν ήθελε να το συζητήσει.
Στόχος μου είναι να βοηθήσω τους παίχτες του FM που ξεκινάνε τη καριέρα τους με μικρές ομάδες, να χτίσουν την ομάδα τους με οικονομικές και όσο πιο πολύ γίνεται ποιοτικές λύσεις για το ρόστερ ή τον πάγκο τους. Επίσης όντας παίχτης του μάνατζερ επι σειρά ετών θα παραθέσω και κάποιες τακτικές μόλις μου δοθεί η ευκαιρία.
Post Reply

Return to “DMC”