To ταξίδι στην Ευρώπη ξεκινά...Στάση:Ολλανδία

Κάθε αρχή και δύσκολη. Απο εδώ ξεκινάς...
Post Reply
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλοκαιριασε,μπανια καναμε,σε κλαμπακια πηγαμε,το μονο που μενει μια καλη δουλεια...Απο πιτσιρικα μου λεγαν σπιτι ''μαθε τεχνη κι ασ'τηνε,κι αμα πεινασεις πιαστηνε'',ετσι και γω ειπα απο το να κανω μια δουλεια,η οποια δεν θα μου προσφερει τιποτα αλλο εκτος απο καποια λεφτα,συν οτι θα μου κανει πιο βαρετη την ρουτινα,να ασχοληθω με κατι που θα μου προσφερε απολαυση,σασπενς,μια δοση περιπετειας,ετσι το σκεφτομαι εγω δηλαδη!!!Οι πρωτες αντιδρασεις της συγχρονης ελληνιδας νοικοκυρας-μητερα; ηταν απογοητευτικες,''που θα πας να προπονεις;'',''μολις σου περασει η τρελα τι θα κανεις στην ζωη σου;'',''πως θα βγαλεις λεφτα για να ανεθρεψεις την μελλοντικη σου οικογενεια;'' και τα γνωστα.Απο την αλλη ο μεσος ελληνας πατερας,παντα πιο ελαστικος αλλα και πιο απαισιοδοξος,μου λεγε ''μπορει να κανεις καριερα,αλλα αν αποτυχεις τι θα κανεις μετα;'',''αντε καμια ομαδα δ'εθνικης και τοπικου θα σε παρει ,δεν γινεται να κανεις καριερα με την μια'' και τα υπολοιπα.Απο την αλλη,εγω δεν τους εδεινα σημασια,ειχα βαλει μες στο μυαλο μου το ονειρο της προπονητικης,το μονο που μου ελειπε ηταν τα λεφτα.Αυτο ηταν κι ο λογος που ηθελα την συγκαταθεση των γονιων,βλεπεις ανθρωπος 25 χρονων (in game),ανεργος,δυσκολα βρισκει τα λεφτα για τα διδακτρα.Τελικα καταφερα να αποσπασω το πολυποθητο ναι και να που τωρα καταφερα και το πειρα...Φυσικα και ηταν η σειρα μου πλεον να τους απαντησω στα παραπανω σχολια...Τελικα,αρχησα να ψαχνω τον πρωτο σταθμο στην καριερα μου...

Τελοσπαντων,να μην τα πολυλογω,εχω εναν φιλο στην Ολλανδια ο οποιος εχει καποια κονε με προεδρους της Eredivise,ψυχολογος στο επαγγελμα,πολλοι προεδροι και προπονητες τον εμπιστευθηκαν ή ακομη και τον προσελαβαν.Πηρα καποια τηλεφωνα και μετα απο 1 μηνα χτυπαει το κινητο και ερχεται η απαντηση...''Στρατο,αδερφε,σου βρηκα δουλεια σε ομαδα με καλα λεφτα,μετρια προς καλη και αγωνιζεται στην Eredivise...Το ονομα της Vitesse!''
Στο ακουστικο του Ολλανδου ακουστηκε ενα γκντουπ και αμεσως στο καπακι ο ηχος απο τα συνεχομενα τουτ...Το τηλεφωνο ειχε σπασει,αλλα ποιος ο λογος,ειχαμε λεφτα οσα δεν ειχαμε ολη μας την ζωη...
Τελικα ολα πηγαν καλα,και η Vitesse ειναι η πρωτη ομαδα μου!!!

Image


Image


Spoiler: show
1.Mεχρι στιγμης ανοιχτα πρωταθληματα ειναι 1η και 2η κατηγορια Ισπανιας και Ολλανδιας και Δ'εθνικη ,μεχρι πανω, Ελλαδας
2.Συγνωμη που σας τα κανω παλι μπαλονια αλλα ας ελπισω να τραβηξει λιγο αυτη η ιστορια!!!
3.Καλη απολαυση μαγκες,εμεις τα ξαναλεμε στο επομενο ποστ,με φιλικα μεταγραφε,τακτικες...Τσαο!
Last edited by stratosav7 on Tue Jul 31, 2012 8:12 pm, edited 2 times in total.
Solo Mango

Image
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή με τους Ολλανδούς λεφταδες...
Image
Image
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια η επιλογη ομαδας, καλη αρχη!
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Δεν έχω παίξει ποτέ ολλανδία αλλά έχω ακούσει/΄διαβάσει τα καλύτερα για αυτήν την ομάδα!
Καλή αρχή!
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη!
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Eυχαριστω παιδια!!!
ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1ο
Pre season


H περιπετεια αρχησε ή καλυτερα ο γολγοθας αρχησε...Πηγαινοντας στην ομαδα και ακουγοντας για αστικους μυθους πολλων εκατομμυριων και πιθανον μεγαλων αποκτηματων πορωθηκα...Λεω αυτο ηταν,γιναμε.Ελα ομως που ηρθα σε μια ομαδα ατιτλη με χαμηλο reputation,που το μονο που την κρατα ηταν τα λεφτα του προεδρου...Τα οποια φυσικα δεν ηταν και λιγα...11Μ για μεταγραφες,18Μ για μισθους,Τα οποια μεσω τον τροποποιησεων φτασανε το τελικο ποσο των 20Μ για μεταγραφες...Οποτε λιγο πολυ εγινε ενα φρεσκαρισμα πρωτου βαθμου...Καθε αρχη και δυσκολη αλλα,η ομαδα με τα φιλικα εδεσε,το match preperation εφτασε μεσα σε ενα μηνα και λιγοτερο να ναι στο φουλ και στα φιλικα παιξαμε μπαλα...Παμε ομως να δουμε μια προς μια ολες τις λεπτομερεις της προετοιμασιας!!!



Μεταγραφες
Σε αυτον τον τομεα δεν ειχαμε παρα πολλα περιθωρια.Παικτες ταλεντα δεν ερχοντουσαν ουτε για δειγμα,παικτες σε μετρια ηλικια δεν ερχοντουσαν και το καλυτερο...ουτε βετερανοι ερχοντουσαν...Τελικα ολα βολευτηκαν και πηραμε παικτες ωστε να μαστε πληρεις παντου...Καινουρια αμυνα,σχεδον καινουριο κεντρο,αλλα στην επιθεση τον Wilfried δεν τον κουναει κανεις απο κει,και θα δειτε στην εικονα των φιλικων γιατι.Επισης καναμε ενα μικρο παιδομαζωμα,μαζευοντας 4 απο τα καλυτερα ταλεντα της Ελλαδας και εναν επιθετικο μπομπα,για να μπουν στην ομαδα νεων...Η ομαδα εκει χρειαζοταν ενισχυση,δηλαδη σχεδον παντου,εκτος του προαναφερθεισα Wilfried,του μαχημου Anthony Annan και του τερματοφυλακα για τον οποιο δεν βρηκαμε αντικαταστατη,Μεινανε σχεδον ολοι οι παικτες πλην ενος που πηγε για δανεισμο!Φυσικα και ξεχωριζω τις προσθηκες του Toloi και του Felippe Anderson...

Image



Staff

Eδω ηταν το αληθινο και κυριοτερο προβλημα,σχεδον κανεις δεν ηθελε να ρθει στην Vitesse,ετσι καναμε προσπαθεια για ο,τι καλυτερο μπορουσαμε και στο τελος ηρθαν αυτοι...Το μεγαλυτερο λαθος ειναι πως ηρθαν λιγο νωριτερα απο το πρωτο επισημο και ετσι η προετοιμασια εγινε με τους μεχρι προτεινος προπονητες...Τελικα ομως τελος καλο,ολα καλα

Image



Συστημα

Το συστημα που θα ακολουθησω ειναι το GoalsGalore απο το φορουμ του fm-base...Εχω ακουσει πολυ καλα λογια,και ειπα πρωτη χρονια να παιξω με αυτο και απο την επομενη να αρχιζω να ψαχνομαι...

Image




Φιλικα


Φιλικα εγιναν αρκετα...Ολα με πολυ αδυναμους αντιπαλους πλην της Τσελσι,με την οποια επαιξα κυριολεκτικα με τις αλλαγες (αφου οι υπολοιποι χρειαζονταν ξεκουραση) και τους κοντραρα επαξια (με βασικους η αγγλικη ομαδα)...Τα υπολοιπα ηταν με ομαδες πολυ κατωτερες,ετσι ωστε η ομαδα να καταφερει να παιξει ανετα και να μαθει το νεο συστημα,κερδιζοντας και λιγο περισσοτερο confidence...
Man of the Friendlies ειναι φυσικα ο Beny Wilfried o οποιος πεταγε κυριολεκτικα φωτιες...

Image




Το ξεκινημα

Τα πρωτα 5 παιχνιδια ειναι τα κυριοτερα και ας ελπισουμε να κανουμε το καλυτερο δυνατο ξεκινημα!!!Βιβες!

Image


Spoiler: show
Το καθε κεφαλαιο (ή καλυτερα το καθε ποστ) θα περιεχει εναν μηνα.Το επομενο μονο θα περιεχει δυο επειδη η πρωτη αγωνιστικη ειναι στις 30,και κοροιδεια θα τανε να το βαλω ενα ποστ και οχι ολα μαζι!!!Παμε γερα,παμε δυνατα!!!Τα ξαναλεμε!
Solo Mango

Image
MyLoveIsNba
Lifetime Ban - Allias
Lifetime Ban - Allias
Posts: 279
Joined: Sat Jul 21, 2012 9:29 am
Football Manager της ομάδας: Ψάχνω
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός , Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλές μεταγραφές και πολύ καλά αποτελέσματα στα φιλικά.

Για να δούμε τι θα κάνεις στο πρωτάθλημα...
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Galeano, Toloi και πολλους νεαρους Ελληνες.Μια χαρα!Καλη συνεχεια.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Πολύ καλές μεταγραφές και καλά αποτελέσματα στα φιλικά! Καλή συνέχεια!
ballinis
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Apr 27, 2011 2:43 pm
Football Manager της ομάδας: monaco
Αγαπημένη Ομάδα: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλές μεταγραφές!Καλή αρχή στο πρωτάθλημα!!!!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή φίλε. Ωραίες οι μεταγραφές. Για να δούμε τι θα κάνεις.
User avatar
stratosav7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1650
Joined: Mon Sep 07, 2009 11:51 am
Football Manager της ομάδας: Oldham Athletic
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Location: Oldham,Manchester,UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Eυχαρηστω για την στηριξη μαγκες,τοσο καλες δεν ηταν οι μεταγραφες αλλα δεν ηταν και ασχημες.Για την δυναμικοτητα μας μια χαρα ειμαστε παντως


ΚΕΦΑΛΑΙΟ 2ο
Μηνας:(Ιουλιος)Αυγουστος




Η eredivise αρχιζει,πρωτος αγωνας με την RKC.Ντεμπουτο φυσικα για μενα!Και χωρις πολλα πολλα,ευκολη νικη!Η αρχη ηταν η καλυτερη δυνατη και συνεχιζουμε!

Image


Σε εναν φαινομενικα μετριο αγωνα η ομαδα μας εμεινε με 10 παιχτες απο το 16ο δευτερολεπτο χαρις στο αντιαθλητικο μαρκαρισμα του Περεζ.Ε και;Βρηκαμε το θαρρος μολις συνηλθαμε και καναμε αλλη μια εμφανιση η οποια αφηνει εντυπωσεις!!!

Image


Στο τοπικο ντερμπι με την De Graafschap ειχε παρασκηνιο το παιχνιδι,αφου ο προπονητης της μας εκραζε...Η απαντηση στο γηπεδο,και ασε τα γατια να κλαιγονται!!!Καλη εμφανιση και 3Χ3

Image



Το πρωτο δυσκολο παιχνιδι ηρθε,η Αλκμααρ ειχε ολα τα φοντα και με το παραπανω να σταματησει το σερι μας,ελα ομως που εμεινε με την ορεξη.Πολυ καλο ματσακι που η μπαλα πηγαινε πανω κατω, ομως η καταληξη ηταν ιδια με τους τρεις προηγουμενους αγωνες...ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΤΕΣΕ!!!

Image



Η βαθμολογια του πρωταθληματος μετα απο 4 αγωνιστηκες διαμορφωθηκε ως εξης:

Image
Solo Mango

Image
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Ξεκινήσαμε πάρα πολύ καλά και μακάρι να συνεχίσουμε έτσι!
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eχουμε μπει δυνατα!Συνεχισε ετσι!
MyLoveIsNba
Lifetime Ban - Allias
Lifetime Ban - Allias
Posts: 279
Joined: Sat Jul 21, 2012 9:29 am
Football Manager της ομάδας: Ψάχνω
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός , Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-traino -traino -traino

Συνέχισε έτσι!
Post Reply

Return to “ΕΠΣ”