Τι καφενες,τι γηπεδο?!

Κάθε αρχή και δύσκολη. Απο εδώ ξεκινάς...
Post Reply
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: Σε ενα χωριο της Πελοποννησου :

Βαγγελης : Ρε Νεγρεποντη δεν μπορω αλλο εδω περα,δημοσιογραφος εισαι κονε εχεις δωσε μια χειρα βοηθειας να εισβαλουμε και μεις στο χωρο του ποδοσφαιρου!
Αστερης : Και τι θες να σε κανω ρε Φατσεα?Προπονητη?
Βαγγελης : Γιατι ρε συ,εδω εσυ ειχες φτιαξει τον Αστερα Κολοκοτρωνιτσιου,δεν θα μπορω να εγω να παρω μια ομαδα και να την φτασω ψηλα?
Αστερης : Εγω ομως Φατσεα ασχολουμαι με το ποδοσφαιρο χρονια,εχω γνωσεις και ξερω πως να κουμανταρω μια ομαδα,εσυ παλι....
Βαγγελης : Tι λες ρε,εγω δεν ξερω πως να κουμανταρω μια ομαδα?Τοσα χρονια παιζω αυτο το παιχνιδι σεξομοιωσης το football manager!
Αστερης : Εξομοιωσης λεγεται ρε!!
Βαγγελης : Ξερω τι λεω,σεξομοιωσης.Αφου τους γαμ**σα ολους στο παιχνιδι!
Αστερης : Ναι καλα οτι πεις,και τι θες να κανω εγω τωρα?Που να βρω ομαδα που θα θελει εσενα για προπονητη?
Βαγγελης : Δεν σε ειπα να με πας κατευθειαν στον Ολυμπιακο,σε μια μικρη ομαδα θα παω για αρχη και μετα θα δουμε.
Αστερης : Αυτα που λες εχουν μια βαση,λοιπον εχω ενα φιλαρακι στην Θεσσαλονικη κατσε να τον παρω τηλεφωνο.Μην φυγεις επιστρεφω!


5 λεπτα αργοτερα

Αστερης : Εχει λεει μια ομαδα που ψαχνει για προπονητη και θελει να ανεβει κατηγορια,θα πρεπει να πας εκει πανω για να μιλησεις με τον προεδρο τους.
Βαγγελης : Που πανω?
Αστερης : Στη Θεσσαλονικη ρε,στη Θεσσαλονικη!
Βαγγελης : Ααα,ωραια σε ευχαριστω εκ βοθρο ψυχης ρε φιλαρακι!Θα παω και θα τους αποστοκοσω ολους!
Αστερης : Τι θα κανεις? :shock:
Βαγγελης : Θα τους βαλω στοκο στο στομα γιατι θα βγαλουν γλωσσα ρε,δεν ξες καλα τα Ελληνικα.Αστο.
Αστερης : Το αφηνω,ετσι και αλλιως ακρη μαζι σου δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλω.
Βαγγελης : Ρε συ,δωσε καμια πληροφορια για την ομαδα.
Αστερης : Εχει για σημα της ενα πουλι!
Βαγγελης : Τι λες τωρα?Σοβαρα?Φευγω τρεχοντας για Τουμπα.Ρεζερβουαρ!!!

Off Topic:
H συνεχεια θα αργησει λιγο λογω εξετασεων :(
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Τι πάθατε φέτος με τα σενάρια του Ρώμα;
Ο ένας "Κωνσταντίνου και Ελένης" ο άλλος "Το καφέ της Χαράς".. :D

Καλή αρχή να έχεις. Μην αγχώνεσαι για το χρόνο. Δώσε βάση στις εξετάσεις τώρα.. (ειδικά αν μιλάς για Πανελλήνιες)
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη αχαιρευτε :P

Εξαιρετικος τιτλος..πως τον σκεφτηκες? 8)
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Η τηλεοπτική κληρονομιά του Χάρη Ρώμα στο fmgreece είναι μεγάλη :D
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dgn8 wrote:Τι πάθατε φέτος με τα σενάρια του Ρώμα;
Ο ένας "Κωνσταντίνου και Ελένης" ο άλλος "Το καφέ της Χαράς".. :D

Καλή αρχή να έχεις. Μην αγχώνεσαι για το χρόνο. Δώσε βάση στις εξετάσεις τώρα.. (ειδικά αν μιλάς για Πανελλήνιες)
Με τις τοσες επαναληψεις που εχω δει ειπα να προσπαθησω να δωσω fmικη μορφη στον Φατσεα :P

Σε ευχαριστω φιλε :D Πανελληνιες ειναι... :(
BlueAno wrote:Καλη αρχη αχαιρευτε :P

Εξαιρετικος τιτλος..πως τον σκεφτηκες? 8)
Ευχαριστω Κωστα :D

Σ' αρεσε ε?Τον εψαχνα ωρα... :P
andreas35 wrote:Η τηλεοπτική κληρονομιά του Χάρη Ρώμα στο fmgreece είναι μεγάλη :D
Μεγαλη δεν λες τιποτα :D
User avatar
alex villa
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Tue Feb 22, 2011 3:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κοιτα μην γραψεις στη εκθεση φτιποτα ατακες του φατσεα γιατι δεν σε βλεπω καλα...καλη επιτυχια...
Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...true story viewtopic.php?f=310&t=36220
Spoiler: show
Amunt Valencia!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsZP9ogX ... re=related[/youtube]
User avatar
gkatsa21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 503
Joined: Sat May 05, 2012 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ - Juventus F.C.
Status: Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος...
Location: California
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη απο μενα και καλη επιτυχια στις εξετασεις σου... :wink:
User avatar
StergosX
Rotation
Rotation
Posts: 1171
Joined: Sat Aug 27, 2011 8:27 am
Football Manager της ομάδας: Paris Saint - Germen
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Liverpool, Valencia, PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη και καλη επιτυχεια στις εξετασεις.
User avatar
ape
Backup
Backup
Posts: 905
Joined: Wed Dec 19, 2007 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Inter Milan
Location: Toumba,Gate 4,Seat 16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε εγώ σκέφτηκα πρώτος την ιδέα με σενάρια,θέλω κοπιράιτ :P
Δεν πειράζει,βασικά λέω την επόμενη ιστορία μου να την κάνω με τον Κατακουζήνα (η Λοκομοτίβ μας τέλειωσε λόγω unexpected format (πως το πάω το αγγλικό... :P )) για να έχουμε και τα δύο :P
nikosXxX
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Wed May 16, 2012 5:41 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η αγαπημενη μας σειρα τωρα και σε ιστορια :D
Τωρα ξεχνα τις ατακες του φατσεα και γραψε καλα στις εξετασεις σου.
Η νέα Ιστορία μου : Με λένε...Νίκο
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Μετα την χθεσινη σφαλιαρα και στα πλαισια χαλαρωσης απο τη φυσικη,ας δουμε την συνεχεια..
Στα γραφεια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ :

Φατσεας : Σου ειπα ρε μαναρακι οτι εχω ραντεβου με τον Ζαγορακη!

Γραμματεας : Μα δεν υπαρχει το ονομα σας στη λιστα των ραντεβου του κυριου προεδρου!

Φατσεας : Ρε μηπως σε πεταξε κανεις τα ματια εξω και δεν βλεπεις καλα?Εχουμε ραντεβου,ειμαι ο νεος προπονητης!

Γραμματεας : Πως μου μιλατε ετσι κυριε?Και ποιος προπονητης ειστε εσεις?Χθες εγινε η παρουσιαση του κυριου Μπολονι,σημερα τον διωξαμε?

Ζαγορακης : Ρε Μαρια,τι φωνες ειναι αυτες?Τι γινεται εδω?

Γραμματεας : Κυριε προεδρε..

Φατσεας : Ελα ρε Τεο τοση ωρα σε ψαχνω,με εστειλε ο Νεγρεποντης για να αναβαλω την τεχνικη ηγεσια της ομαδας!

Ζαγορακης : Τι να κανεις?Να την αναβαλεις?

Φατσεας : Φυσικα,αφου θα μετα απο μενα δεν θα μπορει να ερθει αλλος,θα παρουν ολοι αναβολη!

Ζαγορακης : Ρε συ Μαρια τι λεει αυτος?

Γραμματεας : Ξερω γω??Ολο λεει κατι τρελα και πριν λιγο μου ριχτηκε κιολας.

Φατσεας : Ελα και συ αλλου που δεν θες,ολοκληρος Φατσεας ειναι εδω μην κανεις τη δυσκολη.Δεν υπαρχει γυναικα που να μπορει να αντισταθει στην γοητεια μου!
Γραμματεας : Μεγαλη ιδεα εχεις για τον εαυτο σου.

Φατσεας : Εκτος απο ιδεες εχω και αλλα μεγαλα...

Ζαγορακης : Πεταξτε τον εξω απο δω τον τρελο!

Φατσεας : Κατω τα χερια σας ρε απο τον Φατσεα θα σε σκισω ρε!!Εχε χαρη που δεν θελω να χειροαδικησω αλλιως θα σας γαμ**σα τα πεταλια!!



Αφου τον πεταξανε εξω,ο Φατσεας τηλεφωνησε στον Νεγρεποντη :

Φατσεας : Ρε Νεγρεποντη,στον ΠΑΟΚ δεν ειπες οτι θα παω?

Αστερης : Εγω δεν ειπα κατι τετοιο ρε Φατσεα!Σου ειπα οτι θα πας σε μια ομαδα που θα προσπαθησεις να τν ανεβασεις κατηγορια,ο ΠΑΟΚ ειναι ηδη στη Super League.Για πες τι εγινε..

Φατσεας : Τι να γινει?Πηγα στα γραφεια τους και με πεταξανε εξω.

Αστερης : Εεε λογικο το βρισκω.

Φατσεας : Τι?

Αστερης : Τιποτα,τιποτα.Λοιπον θα πας να παρεις το 29 και θα πας στην Πολιχνη,εκει θα βρεις καποιον να σε παει στα γραφεια της ομαδας.Καταλαβες?

Φατσεας : Καταλαβα,κοιτα μην πεις τιποτα στο χωριο και με περασουνε για ντιντι!!

Αστερης : Οχι μεινε ησυχος,αντε γεια.

Ετσι και εγινε,ο Φατσεας πηγε στα γραφεια της νεας του ομαδας και υπεγραψε συμβολαιο.Kαταλαβε κανεις για ποια ομαδα μιλαμε? ;)
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευκολο,Φοινικας Πολιχνης..γατακι :P
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
User avatar
StergosX
Rotation
Rotation
Posts: 1171
Joined: Sat Aug 27, 2011 8:27 am
Football Manager της ομάδας: Paris Saint - Germen
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Liverpool, Valencia, PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαχαχαχα.Οι διαλογοι απλα Γαμ***.Οποτε ξαναβρεις ελευθερο χρονο συνεχισε.Η ομαδα ειναι ευκολο να την βρεις.Φοινικας Πολιχνης
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπως πολυ σωστα ειπαν τα παιδια απο πανω η ομαδα ειναι ο Φοινικας Πολιχνης

Image

To σημα

Image

Το γηπεδο

Image

Λιγα λογια για την ιστορια της ομαδας


Η ιστορική ομάδα της ΠΟΛΙΧΝΗΣ ιδρύθηκε το 1955 από φιλόδοξους κατοίκους της Πολίχνης με την επωνυμία ''ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ''. Σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα η ομάδα της Πολίχνης πρωταγωνίστησε και εντυπωσίασε με την συνεχόμενη ανοδική πορεία της. Την περίοδο 1964-65 ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ τερματίζει 3ος στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής. Εν συνεχεία δεν μπορεί να λάβει μέρος στο πρώταθλημα της Β΄Εθνικής διότι δεν κατέβαλε ένα απαραίτητο χρηματικό ποσό στην ΕΠΟ.
Την περίοδο 1965-69 ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ πραγματοποιεί μια αξιόλογη και εντυπωσιακή πορεία στην Εθνική Ερασιτεχνική, ώσπου καταφέρνει το 1969 να ξαναεπανέλθει στα σαλόνια της Β΄Εθνικής. Από το 1969 ως το 1975 ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ γράφει την ιστορία του με χρύσα γράμματα και η ομάδα γίνεται γνωστή πανελληνίως, με τις επιτυχίες της κόντρα σε πολύ μεγάλες ομάδες. Το 1975 μετά από την εκπληκτική πορεία της ομάδας στη Β΄Εθνική ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ υποβιβάζεται στην Εθνική Ερασιτεχνική. Η μεγάλη ομάδα πλέον της Πολίχνης αγώνιζεται εντυπωσιακά σε τοπικά πρωταθλήματα και στην Εθνική Ερασιτεχνική για να φτάσει στον τελικό κυπέλλου της ΕΠΣΜ την περίοδο 1979-80.
Στο τελικό κυπέλλου της ΕΠΣΜ σε ενάν αγώνα για γερά νεύρα ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ ηττάται από την ομάδα του ΜΑΡΑΘΩΝΑ με 2-1 σκορπώντας στους φίλους της την απογοήτευση αλλά γεννιώντας παράλληλα ελπίδες και οράματα για το λαμπρό μέλλον της ομάδος. Δεν θα αργήσουν όμως να έρθουν και οι επιτυχίες. Τον επόμενο χρόνο και συγκεκριμένα την περίοδο 1980-81 ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ κατακτά το κύπελλο της ΕΠΣΜ κερδίζοντας με σκορ 3-1 την ομάδα του Κεραυνού Αγγελοχωρίου. Μια νίκη που πανηγυρίστηκε δεόντος από τους κατοίκους της Πολίχνης.
Από το 1981 ως σήμερα ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ αγωνίζετε στις ερασιτεχνικές κατηγορίες, με μια σταθερή ανοδική πορεία. Αποκορύφωμα της ανοδικής του πορείας αποτελεί η περίοδος 2001-02, όπου κατακτά για δεύτερη φορά στην ιστορία του το κύπελλο της ΕΠΣΜ, κερδίζοντας με 2-1 την ομάδα των Λύκων. Η πετυχημένη πορεία της ομάδας συνεχίζεται μέχρι και σήμερα, όπου για τρίτη φορά στην ιστορία της ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ κατακτά το κύπελλο της ΕΠΣΜ για την περίοδο 2005-06. Στον τελικό της διοργάνωσης, ο οποίος φιλοξενήθηκε στο «Κλεάνθης Βικελίδης», ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ επικράτησε επί του Ιωνικού με 1-0 στην παράταση. Η νέα γεννιά παικτών του ΦΟΙΝΙΚΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ γεμίζει με ακόμη μεγαλύτερες φιλοδοξίες όλους τους κατοίκους της Πολίχνης, γιατί το μέλλον τους ανήκει...


Off Topic:
Το ροστερ της ομαδας αποτελειται απο regen,εκανα καποιες μεταγραφες τις οποιες θα τις παρουσιασω μαζι με τα φιλικα αν βρω χρονο μεσα στο Σ/Κ.
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ετσι που ειναι το γηπεδο,με καθε γιομα των παικτων η μπαλα πηγαινει κατευθειαν στην Πολιχνη? :P
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
Post Reply

Return to “ΕΠΣ”