Καλώς ορίσατε στον Λάκκο των Λεόντων....

Κάθε αρχή και δύσκολη. Απο εδώ ξεκινάς...
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Και 2-3 ώρες μετά το ''Χριστός Ανέστη'', την μαγειρίτσα και το τσούγκρισμα των αυγών είπα να ποστάρω την συνέχεια της ιστορίας! Ελπίζω να δω μεγαλύτερη ανταπόκριση όσο προχωράει η ιστορία!! :-D

:arrow: Συνέχεια

Η ομάδα πάει καλά ως τώρα...Πιέζουμε επί 90' διαρκώς και δεν αφήνουμε περιθώρια στον αντίπαλο για την παραμικρή ευκαιρία σε κάθε ματς! Ο Valverde με δίδαξε πως η Primera Division δεν είναι πρωτάθλημα για 2 (Real-Barca). Κάθε αντίπαλος θέλει προσοχή καθώς όλοι μπορούν να κάνουν την ζημιά....
Εξόρμηση στην Ανδαλουσία λοιπόν και παίζουμε εκτός έδρας με την νεόπλουτη και γεμάτη φιλοδοξίες Μάλαγα! Για να δούμε....
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Μόλις στο 1' ανοίξαμε το σκορ με τον ΜΕΓΑ Llorente! Ούτε που κατάλαβαν από που τους ήρθε! Ο ρυθμός του αγώνα καταιγιστικός με το τελικό σκορ να μιλά από μόνο του....Το χρήμα ΔΕΝ φέρνει τα αποτελέσματα όπως φάνηκε! (:

Εντός με Villarreal με στόχο μόνο νίκη για το σερί...
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Άλλη μια νίκη κόντρα σε μια υπολογίσιμη ομάδα! Σταθερή απόδοση και συνεχίζουμε!

Ταξίδι στην πατρίδα για να παίξουμε κόντρα στον Panathinaikos (σ.σ. Παναθανάικος όπως λένε στην Βασκονία..) με στόχο μόνο την νίκη για τους ομίλους...
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Αν και ποιοτικότεροι και έχοντας καλύτερο σύνολο, απειληθήκαμε από τους πράσινους που παίξανε αξιοπρεπώς. Διπλό χάρη στον αρχισκόρερ μας...

Και τώρα η ώρα του μεγάλου derby κόντρα στους γείτονες από το San Sebastian! Eχθρική ατμόσφαιρα ως συνήθως εδώ...Νίκη και μόνο νίκη και για το γόητρο!!
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Σιχαίνομαι ως manager τις δικαιολογίες περί κούρασης και Ευρώπης, γι' αυτό και αποδείξαμε το αντίθετο. Μπράβο στα παιδιά!!

Δεύτερο σερί Derby κόντρα στην μαχητική Osasuna!
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Περίεργο ματς από διαιτητικής άποψης αλλά η νίκη είναι ΝΙΚΗ 8)

Ταξίδι στην Κύπρο κόντρα στον Θρύλο της Κύπρου!
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Ως λάτρης του rotation, κατεβήκαμε με πολλές αλλαγές. Μας αιφνιδίασαν νωρίς και βρεθήκαμε να χάνουμε 1-0. Οι παίχτες μου όμως αντέδρασαν γρήγορα και έδειξαν την αξία τους! -foumarw

Ώρα για το Μestalla λοιπόν και για άλλο ένα derby....
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Image
Τρελό ματς από κάθε άποψη! Απολαυστικό για κάθε λάτρη του αθλήματος! Είχαμε απαντήσεις σε κάθε τακτική του Unai Emery και ίσως μπορούσαμε και την νική...Είμαστε 2οι ακόμα ΚΑΙ ισόβαθμοι με την Barca! :D

Κύπελλο και Cadiz...
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Rotation για άλλη μια φορά και νίκη. Είναι προφανές πως όποιος παίχτης και αν αγωνιστεί θα τα δώσει όλα για την φανέλα....! Απόδειξη ο Toquero! Ορίστε ένα μέγα καλό του να δουλεύεις μόνο με Βάσκους!!

Ακόμα ένα εκτός έδρας ματς....
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Τυχεροί όσο δεν πάει σήμερα....Κρατάμε έστω και έτσι την νίκη... -ksilo

Επιτέλους μετά από καιρό θα δω το κατάμεστο San Mames από τρελαμένους Βάσκους που πλέον με θεωρούν δικό τους! 4η αγωνιστική για τους ομίλους του Europa League κόντρα στον μαχητικό ΑΠΟΕΛ!
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Απολαυστικό μας επί 90'! Είχα την εντύπωση πω οτι σουτ και να κάναμε θα κατέληγε στην εστία του συμπατριώτη μου του Χιώτη! 11-0 χωρίς να δώσουμε περιθώρια στον κατά τα άλλα αξιόμαχο αντίπαλο μας...Μετά το τέλος του ματς στην φισούνα ο Χιώτης μου έδωσε την φανέλα του. Ιστορική στιγμή για μένα...

Ήρθε η ώρα για το derby κορυφής. Ακολουθεί 3η η Real Μαδρίτης που μας βλέπει από μακρία. Όπως και να χει είναι η Real και δεν θέλουμε να μας πλησιάσει! ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ! ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!
:arrow: Σχετικό trailer του Canal+ ..

Image
Spoiler: show
ImageImageImage


Image
Τους κοιτάξαμε στα μάτια και τους παίξαμε στα ίσια! Τουλάχιστον χαίρομαι που ο Josep αναγνωρίζε πριν το ματς την αξία μας! -puppie Η κόντρα για τον τίτλο συνεχίζεται λοιπόν με ισοβαθμία!

2 μέρες μετά το ματς με την Barcelona o πρόεδρος της ομάδας, Josu Uruttia μου γνωστοποίησε την απόλυτη ικανοποίηση του για την τρελή πορεία της ομάδας ως τώρα και πως επιθυμεί ανάλογη συνέχεια, τονίζοντας πως μου έχει απόλυτη εμπιστοσύνη. Λίγο πριν το τέλος του meeting μου ανακοίνωσε κάτι απροσδόκητα καλό....
Image
....... :shock: Ίσως τελικά να αποκτηθεί ο Benat και όχι μόνο... (:



Αυτά για σήμερα παιδιά! Στο επόμενο πόστ θα ανεβάσω όλους του αγώνες μέχρι τον Ιανουάριο καθώς και πιθανές μεταγραφικές κινήσεις! ΓΚΑΛΟΠ: Ποίους Βάσκους θα θέλατε να δείτε στην ομάδα??? (:

Image
ΑUPA ATHLETIC !!!
Last edited by DimiZag on Sun Apr 15, 2012 1:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Benat απο μπετις και Griezmann απο σοσιεδαδ και αντε τρελανε μας!!!!
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παρε και τον inigo martinez, κανει παπαδες!!!!!!!
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

isiyfas wrote:παρε και τον inigo martinez, κανει παπαδες!!!!!!!
Ο Inigo είναι λατρεία και βασική επιλογή σε κάθε save μου σχεδόν! Για να δούμε αν έπεσες μέσα...! :D
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

εκπληκτική ανάλυση ευχαριστώ πολύ. Με έκανες να επιλέξω την Μπιλμπάο ως επόμενο σταθμό της καριέρας μου. συνέχισε έτσι
User avatar
alex villa
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Tue Feb 22, 2011 3:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλη πορεια αν και με την ομαδαρα μου την βαλενθια τα βρηκες λιγο σκουρα...καλη συνεχεια...
Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...true story viewtopic.php?f=310&t=36220
Spoiler: show
Amunt Valencia!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsZP9ogX ... re=related[/youtube]
User avatar
Liakouli21
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Sat Apr 14, 2012 3:16 pm
Football Manager της ομάδας: athletic bilbao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

file dimizag exw megalh kapsoura me tn bilbao...ksekinisa mazi thss sta filika gamousa kai ederna..toraa sernomaii..app hta se hta....boreis se pklw n anebaseis ena screenshot
me to sisthma thm philosophia to match preparation to team policy ktlpa....gia thn bilbao rr gmtw...:(
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Liakouli21 wrote:file dimizag exw megalh kapsoura me tn bilbao...ksekinisa mazi thss sta filika gamousa kai ederna..toraa sernomaii..app hta se hta....boreis se pklw n anebaseis ena screenshot
me to sisthma thm philosophia to match preparation to team policy ktlpa....gia thn bilbao rr gmtw...:(

Εννοείται φίλε μου! Για μένα είναι μεγίστης σημασίας κάθε παίχτης να αγωνίζεται στον ρόλο που αποδίδει καλύτερα. Έτσι παίρνεις σε κάθε ματς το καλύτερο από τον κάθε ποδοσφαιριστή σου χωρίς να αναλώνεται σε άσκοπες κινήσεις μέσα στο γήπεδο! Οπότε τσέκαρε στο report του κάθε παίχτη πως παίζει καλύτερα και πράξε αναλόγως!

:arrow: Σύστημα
Spoiler: show
ImageImage
:arrow: Γενικές οδηγίες και φιλοσοφία ομάδας
Spoiler: show
Image
:arrow: Pep talk
Spoiler: show
Image
:arrow: set pieces και penalties
Spoiler: show
ImageImage
Για το policy που ρώτησες, αγοράζουμε μόνο Βάσκους...το τονίζω κ στην αρχή της ιστορίας! (: Αυτά σε γενικές γραμμές με προσφέρουν την ως τώρα πορεία της ομάδας.... :D Για οτιδήποτε άλλο ρώτα!

Επιπλέον ευχαριστώ για την στήριξη παίδες! Σύντομα η συνέχεια!!
User avatar
Liakouli21
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Sat Apr 14, 2012 3:16 pm
Football Manager της ομάδας: athletic bilbao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε ευχαρστω πολυ φιλε μου καλη πορεια σου ευχομαι...για την προπονηση εχεις ss? για το team policy εννοω για τον βοηθο προπονητη...αυτα που τα τσεκαρεις...athletic--->Team Policy..auto ennow
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Liakouli21 wrote:σε ευχαρστω πολυ φιλε μου καλη πορεια σου ευχομαι...για την προπονηση εχεις ss? για το team policy εννοω για τον βοηθο προπονητη...αυτα που τα τσεκαρεις...athletic--->Team Policy..auto ennow
Τίποτα φίλε! Καλή πορεία εύχομαι και σε σένα! ααα αυτό λες! όχι δεν έχω βάλει τίποτα! μόνο οτι σου πα και πετάμε!! :D
User avatar
Liakouli21
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Sat Apr 14, 2012 3:16 pm
Football Manager της ομάδας: athletic bilbao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγινε..;)αντε να δουμε..
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μαγικη πορεια της Bilbao συνεχιζεται....

Σεβαστηκες την ομαδα μου αλλα ξεσπασες στο Αποελ...
User avatar
anatropeas
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Fri Aug 27, 2010 12:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Athletic Bilbao
Status: !AURRERA ATHLETIC!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ποιους βασκους θα θελαμε στην Bilbao ε? κοιτα εγω απο το 07 που παιζω προσπαθουσα να φερω xabi η arteta οποτε αν μπορεις εναν απο τους 2 παρτον.τωρα σε πιο νορμαλ στοχους θα σου ελεγα yeste γιατι ο τυπος ειναι σημαια για την ομαδα ασχετα που εδω δεν επιασε, η εστω τον xabi prieto απο sociedad.οι υπολοιποι που αναφερονται (benat,azpilicueta,raul garcia κλπ) ειναι παιχτες που παιζουν σε θεσεις που εχει υπεραρκετους η Athletic. α και για τον griezmann που ειπε καποιος πιο πανω,ειναι γαλλος ουτε καν γαλλοβασκος.

υγ: πως και προτιμας τον iturraspe ως mc αντι του martinez?
uγ2: κοιτα για τερμα aranzubia (μεγαλη ιστoρια και αυτος με τη Bilbao) και Ruffier.ξεχνα τους υπολοιπους :)
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο ποτε η Μπιλμπαο εχει υπεραρκετους για DR ωστε ο Αzpilicueta να μην λογιζεται must μεταγραφη? Περα απο τον Ιραολα δεν υπαρχει κανεις εκτος κ αν θεωρεις τον Ramalho ικανο να τον αντικαταστησει. Αν δεν σε χαλαει το γεγονος οτι ο Ruffier δεν ειναι κ Ισπανος νμζ οτι ειναι η μονη αξιοπιστη λυση για το τερμα. Εμενα με χαλαει για αυτο εδιωξα κ τον Amorebieta :P
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

@anatropeas. Ο μέγας Ιtu αγωνίζεται και ως ΑP Support όπως λέω παραπάνω και αυτό έχει να κάνει καθαρά με τον αντίπαλο. Π.χ. με ΑΠΟΕΛ στο 11-0 ήταν AP επειδή έχει εξαιρετική κάθετη μπαλιά :wink: Ο Javi παίζει Αnchor επειδή είναι βράχος και δεν περνά τίποτα! Κάποιες φορές φόρες δίνει βοήθειες και ως στοπερ όπως κάνει και irl ο Bielsa!

@kapoios. Ο Ramalho είναι πουλενάρα από τις καλές! 8) Όσο για τον Amorebieta ειναι ηγέτης και δεν πάει πουθενά! :D Αλλά για να δούμε αν έπεσες μέσα και συ!

Ενδιαφέρουσες όλες οι απόψεις που ειπώθηκαν ως τώρα! Πάνω-κάτω τους ίδιους έχω σκεφτεί και εγώ! Για να δούμε, έγινε το μεγάλο ''μπαμ'' που λέμε στην Ελλάδα? Η απάντηση το αργότερο αύριο! :D (Το γκάλοπ συνεχίζεται!)
Post Reply

Return to “ΕΠΣ”